ZTS 16245 vs. Zetor Forterra 140 HSX

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: ZTS 16245 vs. Zetor Forterra 140 HSX

Příspěvekod skacel99 » 19 čer 2014 15:01

No nedokážu si představit tahat 20 tun na vleku. Když si vezmu,že tu Forterru uměla potrápit i plná 9t vlečka,tak jsem rád za návěs.Dřív než to zahrabeš,tak to udusíš :lol:
Nicméně je dobře,že kluci od Zetoru začaly řešit plný disky místo hvězdic.Po jedné sezóně s návěsem nám začaly praskat patky na discí,takže se to všechno provařilo natvrdo.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: ZTS 16245 vs. Zetor Forterra 140 HSX

Příspěvekod poulm » 21 čer 2014 11:59

Ono je to těžké,na pole a na couvání je lepší návěs,ale na silnici je lepší vlek,to je jasné.
Přetěžování v zemědělství je celkem častý nešvar, s tím se asi moc nadělat nedá.
Netrpí ty Fortery v návěsech třeba praskáním portálů nebo skříní? Přece jenom to umí s traktorem dobře houpat a mlátit. :?
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: ZTS 16245 vs. Zetor Forterra 140 HSX

Příspěvekod skacel99 » 21 čer 2014 12:16

To se uvidí až časem. Zatím jsem o tom neslyšel a návěs máme letos 3. sezónu. Každopádně ty portály dostávají asi záhul velkej.Když není zapřaženej návěs,tak to chodí s nesenýma diskama od Vogelnootu,který váží cca 2200 kg a na jaře se s tím hnojí,v rozmetadlo cca 400 kg + 2000 kg hnojiva.

Ale na druhou stranu máme 10540,která od roku 1996 tahala všechno nářadí nesený - pluh,radličkovej podmíťák od Farmetu,rozmetadlo,sečku atd a zatím na ní nic nepovolilo a to dlouhou dobu byla hlavní traktor,kterej dělal skoro všechny práce.momentálně jezdí na jaře při hnojení s návěsem o celkové 16 tun a drží to. Na první pohled to má portály stejný,jako Forterra.

Ještě jeden příklad - jeden soukromník poblíž tahá ve Forteře 12441 už asi 10 let secí kombinaci od pottingeru s rotačkami,která je těžká jako kráva.Na předku má navěšeno kdo ví co,aby nechodil po zadních a portály drží.Akorát se mu začal traktor otvírat mezi převodovkou a motorem a začal prolínat olej.Tyhle Forterry totiž snad jako jediný neměly boční rám na propojení motoru a převodovky a drží to jenom na přírubách. Traktor se stáhnul čelńákem a prý to drží.
My teď na Forterru boční výstuhy doděláváme,pro jistotu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 193
Registrován: 25 led 2007 22:46
Bydliště: HK

Re: ZTS 16245 vs. Zetor Forterra 140 HSX

Příspěvekod jaris » 21 čer 2014 22:05

To, že se mu to otvírá je hlavně tím, že Zetor dnes už nepoužívá žádná papírová těsnění mezi zadkem a převodovkou a i na jinejch místech, ale dvousložkovej silikon a ten se vymačká a teče to. Kdyby bylo těsnění, tak to vydrží o hodně víc a nechá se to popřípadě přitáhnou a je to dobrý. Jen mimochodem, mezi motorem a převodovkou nemůže týct olej, to mu teče až o přírubu dál :lol: . Dej sem foto jak děláš rám na Forteře :D

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: ZTS 16245 vs. Zetor Forterra 140 HSX

Příspěvekod skacel99 » 22 čer 2014 09:32

Mohl jsem to špatně napsat,osobně jsem to neviděl.Říkal mi to servisák.
K tomu rámu - nemyslel jsem rám jako má třeba John,ale boční výstuhu,která spojuje převodovku s motorem. Je to taková ta tlustá pásovina s dírama,co bývala už na UŘ II,na prvních UŘ III a pak se podle dealera přestala dávat v rámci šetření.Traktor je v servisu,tak se to dělá při jednom.
Pokud by jsi chtěl na Zetora opravdu kloudnej rám,nejlepší a nejjednodušší varianta je podle mě spodek z lesnické nástavby :wink:

Předchozí

Zpět na Všeobecná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník