praskliny na hlavách

Příspěvky: 25
Registrován: 04 lis 2012 14:52

praskliny na hlavách

Příspěvekod jouda » 28 lis 2012 06:30

Sundal jsem hlavy na 6701,mé překvapení bylo trhlinky od díry na trysku k ventilovým sedlům na spodní straně,která dosedá na těsnění.Je to na všech čtyřech hlavách.Tak se chci zeptat,zda to mám dávat zpátky nebo všechny 4 vyměnit.Můj názor je vyměnit. :?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: praskliny na hlavách

Příspěvekod bold » 28 lis 2012 08:34

pokud je to prasklina od vstřikovače až k ventilu tak rozhodně vyměnit. Jednak podfukuje ventil a jednak se prasklina bude šířit dál. Tohle je běžná závada u "přehřátých" motorů, nebo pokud je přidané na čerpadle.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 6
Registrován: 09 lis 2012 14:50
Bydliště: Rakvice

Re: praskliny na hlavách

Příspěvekod riko.639 » 23 pro 2012 20:11

Vyměnit, ale mám zkušenost, že i když se tam ta hlava nechá nikam dál prasklina nepokračuje, a ventil nepodfukuje, ale. Bavíme-li se o těch malých u otvoru pro střikovač. Ale asi závisí jak kdy.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: praskliny na hlavách

Příspěvekod bold » 24 pro 2012 09:46

riko.639 píše:Vyměnit, ale mám zkušenost, že i když se tam ta hlava nechá nikam dál prasklina nepokračuje, a ventil nepodfukuje, ale. Bavíme-li se o těch malých u otvoru pro střikovač. Ale asi závisí jak kdy.

jakmile to praskne, tak to dojede k nejbližšímu otvoru. je to rozdílem teplot. jakmile je prasklé sedlo, tak to podfukuje a dojde k podpálení ventilů.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Zpět na UŘ I

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník