Z7211 - zapínání hydrauliky a hřídele

Příspěvky: 8
Registrován: 05 čer 2013 13:28

Z7211 - zapínání hydrauliky a hřídele

Příspěvekod ipi » 06 čer 2013 11:28

nemohu zařadit horní a spodní polohu tj. jen čerpadlo nebo jen hřídel. Zapínaní u mě funguje jen v poloze čepadlo+hřídel nebo neutrál, nějaký tip proč nefungují zbývající polohy ? dííík

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Z7211 - zapínání hydrauliky a hřídele

Příspěvekod bold » 06 čer 2013 12:59

horní polovina jest náhon poháněný dle zařazeného rychlostního stupně. Jako první bych prověřil zajišťovací "čurament" (na horní straně převodovky je jich cca 5ks- vypadají jak prodloužené šrouby pokud je vyšroubuješ tak je na spodní straně kulička. posléze bych zkontroloval vydličky, ovšem zde je potřeba už sundat víko převodovky.
P.S. odkud jsi?
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Z7211 - zapínání hydrauliky a hřídele

Příspěvekod slava » 06 čer 2013 13:15

jde dat paka do tech poloh ve kterých ma byt když je zarazeno? nebo se zastavuje před téma polohama muze byt i vymackane spojeni packy s hridelkou a packa ma pak dlouhy mrtvy chod

Příspěvky: 8
Registrován: 05 čer 2013 13:28

Re: Z7211 - zapínání hydrauliky a hřídele

Příspěvekod ipi » 11 čer 2013 14:23

páka je hodně vychozená, přechod mezi jednotlivými polohami je hodně volný, tu společnou (hydraul.+hřídel) poznám, protože je cítit jak "leze do zubů" , u ostatních není cítit "zapadaní do ozubených kol a polohy jsou dost volné (paka je vychozená, protože s ní verglovali chlapi z náklaďáku, kteří občas dostali za úkol shrnout sníh, nikdo z nich ani nevěděl že zetor nemá synchronní převodovku :S)
PS: jsem z okolí Studénky, Zetor jezdil v komunálu jako škrabka na sníh a sekačka trávy, teď bych ho použil v zemědělství :), potřeboval by udělat brzdy, uzávěrka diferáku taky nějak nezapadá a násobič je odpojený zaslepený a nefunkční, ale doma to nedám všechno je nějak větší a hlavně těžší jak na osobáku :cry:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Z7211 - zapínání hydrauliky a hřídele

Příspěvekod bold » 11 čer 2013 20:14

ipi píše:páka je hodně vychozená, přechod mezi jednotlivými polohami je hodně volný, tu společnou (hydraul.+hřídel) poznám, protože je cítit jak "leze do zubů" , u ostatních není cítit "zapadaní do ozubených kol a polohy jsou dost volné (paka je vychozená, protože s ní verglovali chlapi z náklaďáku, kteří občas dostali za úkol shrnout sníh, nikdo z nich ani nevěděl že zetor nemá synchronní převodovku :S)
PS: jsem z okolí Studénky, Zetor jezdil v komunálu jako škrabka na sníh a sekačka trávy, teď bych ho použil v zemědělství :), potřeboval by udělat brzdy, uzávěrka diferáku taky nějak nezapadá a násobič je odpojený zaslepený a nefunkční, ale doma to nedám všechno je nějak větší a hlavně těžší jak na osobáku :cry:

je to jednodužší jak osobák, jen je to větší. násobič bývá zaslepený páč uchází vrchem (u pedálu spojky) brzdy jsou jednoduché, koupit ovšem nové trubky,pakny a válečky+ pásy ruční brzdy a čepy na pakny.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 8
Registrován: 05 čer 2013 13:28

Re: Z7211 - zapínání hydrauliky a hřídele

Příspěvekod ipi » 13 čer 2013 12:25

jak se dostanu k honí straně převodovky, k těm zajišťovacím bazmekům ?? sundat víko převodovky = demontáž kabiny ?

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Z7211 - zapínání hydrauliky a hřídele

Příspěvekod slava » 13 čer 2013 12:40

proc kabiny staci sundat podlahu

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Z7211 - zapínání hydrauliky a hřídele

Příspěvekod bold » 13 čer 2013 20:13

dokonce 72 měla už dělenou podlahu, takže stačí sundat prostřední díl podlahy a nemusíš sundávat ani víko, je to totiž namontované na víku 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 8
Registrován: 05 čer 2013 13:28

Re: Z7211 - zapínání hydrauliky a hřídele

Příspěvekod ipi » 29 zář 2013 20:09

Tak jsem sundal kryt a vypada to ze je skutecne vule ve spoji packy a hridele jak psal Slava. Je to tim, ze se vymackala ta zajistovaci osicka ? Nebo se vymacka vule v hrideli ci pace ? Nemuzu tu osicku ani po hodine boju vyklepat a rozpojit packu od hridelky. Mate nekdo nejaky tip ? Jde to klepat pouze v blbem uhlu na jednu stranu, protoze na druhe strane vadi teleso prevodovky. Uz jsem pomalu drzel svarecku, ze to priboduju, ale ovladl jsem se :) . Zkousel jsem vysroubovat nahore ten zajistovaci stoub a vytahnout hridel i s ovladaci packou, ale hned jsem toho nechal, aby neco nevysypalo pod vikem.
Dotazy na vas:
1 jak vyklepnout tu zas....u osicku. 2 lze vytahnut po odjisteni paku i s hrideli ? diiiiiik vsem za pomoc...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Z7211 - zapínání hydrauliky a hřídele

Příspěvekod bold » 29 zář 2013 20:15

paka je na hřídeli, osička je omačkaná. doporučuju následující postup. Umýt víko převodovky nejlépe wapem, demontovat víko převodovky. vyrazit čep, nebo odvrtat. Nejspíš budeš muset převrtat na větší otvor a udělat větší čep. Je to sice složitější, ale je to nakonec nejjednodužší řešení. (taky jsem se s tím drbal dva dny aniž bych sundal víko a nakonec jsem ho stejně sundal a bylo to za 2hodiny opravené.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Z7211 - zapínání hydrauliky a hřídele

Příspěvekod slava » 29 zář 2013 21:56

udelej to jak říká bold když budes mit viko na stole tak potom uz snadno vyndáš osicku odvrtavanim koliku asi moc neuspejes pokud je puvodni tak bude z perove oceli musí se vyrazit a dirky prevrtat na vetsi rozmer nouzove by to slo heftnout elektrikou ale není to odborna oprava ale v pripade casove tisne se to da omluvit heft se necha potom odbrousit

Příspěvky: 133
Registrován: 22 bře 2011 23:22
Bydliště: Kunvald Zaječiny okres ústí nad orlicí

Re: Z7211 - zapínání hydrauliky a hřídele

Příspěvekod Láďa » 29 zář 2013 23:04

A když vyndáš ten zajišťovací šroubek tak si nepomůžeš ten to jistí aby ti to po demontáži páky nezajelo do převodovky a vevnitř je na té ose navařená páka která tahá za vidličku.

Příspěvky: 8
Registrován: 05 čer 2013 13:28

Re: Z7211 - zapínání hydrauliky a hřídele

Příspěvekod ipi » 30 zář 2013 10:48

... a mezi víkem převodovky a převodovkou je nějaké papírové těsnění, nebo se to těsní nějakou pastou typu hermetik ? ať jsem připraven, když to sundám a nemusím následně shánět další věci :shock:

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Z7211 - zapínání hydrauliky a hřídele

Příspěvekod slava » 30 zář 2013 12:55

dej to na cerveny silikon

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Z7211 - zapínání hydrauliky a hřídele

Příspěvekod bold » 30 zář 2013 20:05

je tam papírové těsnění, je součástí velkého těsnění které je mezi rozvodovkou a převodovkou, pokud bude ok tak ho můžeš nechat pokud bude špatné tak odřezat a na silikon.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Zpět na UŘ I

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník