Ramena hydrauliky v místě nové gumičky propouští olej

Příspěvky: 94
Registrován: 25 bře 2008 21:34

Ramena hydrauliky v místě nové gumičky propouští olej

Příspěvekod sandy » 24 lis 2013 19:20

Prosil bych radu - v podobné traktorové sekci, se rozebíral problém, kde majitel tuším Z 3011 přetěsnil na ramenech hydrauliky gumičky na hřídeli, dal nové, jenže prý mu olej teče pořád. Protože je to častý problém , tedy můj taky a chci to řešit, nemá někdo zkušenost, co s tím ? Není chyba např. v použití neoriginálních gumiček, byť si myslím, že dal asi originální, nebo jiný problém ? Děkuji.

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Ramena hydrauliky v místě nové gumičky propouští olej

Příspěvekod slava » 24 lis 2013 19:40

zkontrolovat jestli hridel nemá vakl v pouzdrech a zda jsou O krouzky pritazeny rameny do vika nove o krouzky musí malinko vyčnívat z vybrani a ramena je po utahnuti domacknou

Příspěvky: 94
Registrován: 25 bře 2008 21:34

Re: Ramena hydrauliky v místě nové gumičky propouští olej

Příspěvekod sandy » 24 lis 2013 20:02

No, to může být možný, jenže a omlouvám se, co to je ten vakl, to jako kouslé pouzdro ?, hledal jsem to na gůglu,ale význam jsem nenašel, těchto výrazů je tam ale plno...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Ramena hydrauliky v místě nové gumičky propouští olej

Příspěvekod bold » 24 lis 2013 20:18

Jestli jsou vůle mezi hřídelí a ramenem tak to nikdy těsnit nebude (myslím značná vůle)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 94
Registrován: 25 bře 2008 21:34

Re: Ramena hydrauliky v místě nové gumičky propouští olej

Příspěvekod sandy » 24 lis 2013 20:44

Chlapi díky !

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Ramena hydrauliky v místě nové gumičky propouští olej

Příspěvekod slava » 24 lis 2013 20:49

vaklem jsem myslel vuli v ulozeni hridele ve viku jsou tam pouzdra pokud se stim da zahýbat třeba i přes nejakou paku prizvednutim tak je to spatne zrovna tak když to bude mit posun v ose při utazenych ramenech to by se dalo vymezit podlozkou a pokud se ramena viklaji na drážkách i po utazeni sroubu tak potom se to tez neutesni jak pise bold

Příspěvky: 94
Registrován: 25 bře 2008 21:34

Re: Ramena hydrauliky v místě nové gumičky propouští olej

Příspěvekod sandy » 24 lis 2013 22:42

Asi tak před 10 dny jsem měl ramena dole, protože jsem je popondaval o jeden zub dolů, pochopitelně nic jsem nezpozoroval, protože to bude chtít skutečně montpáku nebo nějaký fígl, abych to mohl odpozorovat, to si poradím. Proto ještě jednou děkuji, s těmito příčinami musím souhlasit. Ale k pouzdrům mám ještě dotaz, v případě vůle , jak se domnívám, se musí měnit zřejmě všechna 4 pouzdra, koukal jsem před chvíli na nějaké podobné pouzdro, které stálo cca 500,-Kč. Nebo si snad myslíte, že by mohlo stačit jen to krajní - blíže k ramenům hydrauliky ?

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Ramena hydrauliky v místě nové gumičky propouští olej

Příspěvekod slava » 24 lis 2013 23:07

nevim jestli je toto ono http://www.zetorobchod.cz/ceskenaradi/e ... -2011-3011 nejsou u nej rozmery ale myslim si ze pokud se zadaji rozmery do vyhledavace tak se da sehnat třeba i v prodejne ložisek a mozna i za lepsi cenu když uz se to dela tak bych vymenil všechno zalezi také na tom jak moc se pouziva

Příspěvky: 94
Registrován: 25 bře 2008 21:34

Re: Ramena hydrauliky v místě nové gumičky propouští olej

Příspěvekod sandy » 26 lis 2013 18:38

slava píše:nevim jestli je toto ono http://www.zetorobchod.cz/ceskenaradi/e ... -2011-3011 nejsou u nej rozmery ale myslim si ze pokud se zadaji rozmery do vyhledavace tak se da sehnat třeba i v prodejne ložisek a mozna i za lepsi cenu když uz se to dela tak bych vymenil všechno zalezi také na tom jak moc se pouziva

Dnes jsem se dostal k tomu, abych se snažil zjistit vůli ramen - nic jsem nezjistil, řekl bych, že vůli žádnou nemají, vyndal jsem gumičky, zajel do skladu a koupil - tu pravou,bohužel zatím jen jednu, levou neměli, bude v čtvrtek, tak uvidím. Pro jistotu jsem tam dal jiná náhradní ramena i když rozteč hřídelové příruby se mi zdála stejná, všechno blízko jsem pořádně očistil, abych viděl, zda to bude zase prosakovat, tak uvidím . Když jsem tam už byl, tak jsem se nechal ukecat a koupit jsem plechová světla - dokonce ty s tou zadní zkosenou hranou, které jsem vlastně nechtěl, prý ta velká už neseženu, světlo budu brzo potřebovat až napadne sníh, tak abych by připraven na noční prohrnování sněhu. Na můj vkus jsou malá, ale co mám dělat.. Ještě jednu zkušenost - prodejce se mne snažil přesvědčit svým novějším katalogem, že gumičky jsou zcela stejné na obou ramenech a že tam má být ještě silikonový kroužek, pak jsme si to vyjasnil, on měl katalog na trošku jiný - novější typ hydrauliky. Možná, někdy když se katalogy trošku neshodou, je příčinou drobných potíží, které někdy mohou přerůst v problém..

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Ramena hydrauliky v místě nové gumičky propouští olej

Příspěvekod slava » 26 lis 2013 19:28

ty krouzky se daji koupit všude kde mají věci na hydrauliku na prave strane je 60 x 50 a vlevo je 65 x55

Příspěvky: 94
Registrován: 25 bře 2008 21:34

Re: Ramena hydrauliky v místě nové gumičky propouští olej

Příspěvekod sandy » 29 lis 2013 20:13

Levou ( větší) gumičku jsem v zemědělském okresním traktorovém skladu nesehnal, jel tedy nákupčí do Plzně, kde jí taky neměli a prý se hrozně divili, že na "čtyřicítce" je taková gumička (65x55), že prý ji nikdo nikdy nechtěl - tak nevím, jestli náhodou někteří majitelé majorů neberou ty "nepříslušné" a proto jim to teče kolem ramen, no uvidím, v pondělí mi ji prý na beton přivezou, tak jsem zvědav co bude dělat propustnost oleje u ramen, protože zítra na beton nasazuji sněhovou radlici, protože venku je už "pofírunk" a budu zvedat "ostošest".

Doplněno 22.12.2013 8.30 hod. - tak jsem gumičky vyměnil komplet, zatím žádný náznak úniku oleje z horních ramen, ale to se pozná asi až v létě při plném a "horkém" záběru.., v zimě se u mne nestačí olej ani ohřát..

Zpět na UŘ I

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků