problém se starty

Příspěvky: 72
Registrován: 10 črc 2013 22:22

problém se starty

Příspěvekod marek 67 18 » 14 dub 2014 16:56

Ahoj mam 67 ale je tam motor 69 dělal jsem si opravu motoru písty,vložky válcu, kroužky přebroušená klika nové vstřiky . Tet po opravě když to např. 2 dny stojí tak ten start je horší než dřív a o dost . Až nastartuju tak motor běží pravidelně nekouří má dobrý tah , potom když motor vypnu a po např. 5 min. nastartuju tak chytne na drc i když stojí třeba 2 hodiny a schládne tak chytne na drc ale jak stojí delší dobu tak je to špatné mate někdo nějaké rady

Příspěvky: 115
Registrován: 26 lis 2011 11:58

Re: problém se starty

Příspěvekod CaseMXU » 14 dub 2014 18:05

A mohu se zeptat kolik jsi najel od doby té opravy?

Příspěvky: 72
Registrován: 10 črc 2013 22:22

Re: problém se starty

Příspěvekod marek 67 18 » 14 dub 2014 18:35

malo asi 3 mth

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: problém se starty

Příspěvekod neznalek » 14 dub 2014 19:03

marek 67 18 píše:malo asi 3 mth

zdravím, nepíšete, co to dělá, když nestartuje.... netočí, špatně točí, kouří/nekouří při startu ...atd...

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: problém se starty

Příspěvekod miki » 14 dub 2014 19:06

Nepadá ti nafta na podávacím čerpadle? (Zkus nejdřív napumpovat a potom tepve startuj)
Překovejme meče v pluhy a naopak

Příspěvky: 72
Registrován: 10 črc 2013 22:22

Re: problém se starty

Příspěvekod marek 67 18 » 15 dub 2014 16:16

Ahoj nafta mi nepadá protože mám nádrž nahoře ale cupuju raději vždy . Ted když jsem to startoval tak jsem se díval na komín startér udělal dost otáček ale kouř nešel žádný tak jsem přestal . po chvíli jsem to zkusil znova zase několik otáček a teprve trošičku kouře tak jsem startoval dál poté se zdá jakoby chytly asi 2 válce pustím startér a asi to ještě 4-5 sekund trvá než vyletí do otáček

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: problém se starty

Příspěvekod bold » 15 dub 2014 18:10

nafta, na 80% je problém v dodávce paliva. Filtry, podávací čerpadlo, vstřikovací čerpadlo, a pod
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 72
Registrován: 10 črc 2013 22:22

Re: problém se starty

Příspěvekod marek 67 18 » 15 dub 2014 18:37

Zdar filtry sem dával nové takže nejspíš vstřikovací čerpadlo , nevíte kolik stojí oprava a seřízení

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: problém se starty

Příspěvekod bold » 15 dub 2014 19:05

nemysli hned na nejhorší. Osobně bych asi vytáhl trysky otočil je nahoru a zkusil startovat (jestli práší hned nebo je fakt problém v dodávce paliva) Jak je to s cucákem, funguje? Je taky možné že je delší táhlo od plynu a tudíž nedá plnou dodávku (nebo prostě nedává plnou dávku-kontrola jestli jde doraz)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 72
Registrován: 10 črc 2013 22:22

Re: problém se starty

Příspěvekod marek 67 18 » 15 dub 2014 19:27

stím táhlem od plynu se podívám jestli jde na doraz a cucák těžko říct jestli funguje dám plný plyn potlačím na něho cvakne , měnil jsem vstřiky tak jestli je možné že by ty staré za ty roky třeba vstřikovaly za menšího tlaku tak to chytlo daleko dřív a ted je tam nastaven malinko tlak větší čerpadlo už taky není co bývalo a tak musí být více otáček čerpadla než to vstříkne je to možné :P :P

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: problém se starty

Příspěvekod bold » 16 dub 2014 08:41

kolik byly původní tlaky? Pokud cucák cvakne tak by to mělo být ok. Blbý dotaz, máš tam na výstupu z čerpadla průtokáč s kuličkou (zpětný ventil). Potom bych před startem odvzdušnil palivovou soustavu- napřed filtry, pak čerpadlo pak pumpovat a měl by být slyšet vrzavý zvuk právě té kuličky ve zpětném ventilu- tak máš odvzdušněno. Pak plný plyn a zkusit nastartovat. Další věcí by mohla být těsnost spalovacího prostoru- hlavně ventily, můžou být vychozené vodítka a vymlácené sedla, popřípadě pokud je to jen zabroušené tak to může pouštět. No je to hromada.....
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: problém se starty

Příspěvekod poulm » 16 dub 2014 09:32

Co to dělá při tom startování když to nechce chytnout, kouří to z komínu nebo ne?
Něco podobného jsem zrovna včera řešil na Z7211 u nás v práci.
Za studena to mělo příšerné starty,chytalo to po jednom válci a z komínu se hulil hustý kouř nespálené nafty.
Pak jsem zjistil,že tam nějaký kutil naklonil čerpadlo na doraz k motoru,tudíž na maximální předvstřik co to šlo,což je špatně.
Tak jsem to čerpadlo prozatím stáhl zpět na zhruba do střední polohy,starty se rázem změnily a chytá to na otočení. Ještě chci pohledat kapiláru a doladit to na přesno.
Jinak příznaky to mělo obdobné,když se s tím přes den cukalo,tak to chytalo relativně normálně,ale druhý den,až motor vychladl úplně , tak to vypadalo jako když se startuje Sergej :lol: :lol: :lol:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 72
Registrován: 10 črc 2013 22:22

Re: problém se starty

Příspěvekod marek 67 18 » 16 dub 2014 16:52

Zdar kolik byly tlaky to nevím , když cupuju tak vrzavý zvuk to vydává a slyším aji jak to de přepadem do nádrže ventily jsem zabrušoval zkoušel jsem je a těsnily , právě že při tom startu to skoro vubec nečudí až po hodně otáčkách mě se tak zdá že to tomu čerpadlu dlouho trvá než začne tlačit naftu , odvzdušnovat jsem to skoušel . Není aji možné že by to po delší době stání uteklo dolu do oleja tak mě napadá zkusit vypustit olej z čerpadla a jestli tam není nafta co vy na to :shock:

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: problém se starty

Příspěvekod slava » 16 dub 2014 19:20

jen takova mozna blba otázka davas čudla?

Příspěvky: 72
Registrován: 10 črc 2013 22:22

Re: problém se starty

Příspěvekod marek 67 18 » 16 dub 2014 20:07

jo dávám pokaždé

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: problém se starty

Příspěvekod bold » 17 dub 2014 07:13

pokud odvzdušníš čerpadlo tak je jedno co je dole, musí dávat hned. Před opravou to chodilo normálně?
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: problém se starty

Příspěvekod poulm » 17 dub 2014 09:02

Jak je na tom podávací čerpadlo?
67ka má pokud vím nádrž na hoře, tak tam to snad už zavzdušněné být nemůže,když to už jelo.
Z nějakého důvodu tam nejde plná dodávka nafty.
Znovu bych překontroloval zpětný ventilek na přepadové větvi z čerpadla,ikdyž vrže,tak při ručním pumpování musí být cítit značný odpor, pokud to jde volně,tak je špatný.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 72
Registrován: 10 črc 2013 22:22

Re: problém se starty

Příspěvekod marek 67 18 » 17 dub 2014 16:42

Zdar ted jsem to zkoušel plný plyn mam , cupák má odpor vrže a už to de přepadem do nádrže a stejně to chytá horší než před opravou . Jo 67 má nádrž nahoře , až bude chvilka tak zkusím potočit se vstřikovacím čerpadlem a uvidíme . Předtím to bylo jiné v tom že jsem startoval pustil jsem stertér a vždy mi to hnet vyletělo do otáček a ted už si myslím že to chytne pustím startér a zdechne mi to

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: problém se starty

Příspěvekod bold » 17 dub 2014 20:06

jako první bych asi udělal předvstřik. Podle toho co popisuješ bych to usuzoval na probblém tam. (když tedy eliminujeme absenci nafty)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 72
Registrován: 10 črc 2013 22:22

Re: problém se starty

Příspěvekod marek 67 18 » 20 dub 2014 21:40

zdar tak jsem zkusil ten předvstřik našteloval jsem to tak od oka a je to daleko lepší start se zlepšil i reakce na plyn , ještě seženu kapiláru a seřídím to pořádně je možné že po té oravě se tam něco pohlo a už to nebylo ono . Ještě bych potřeboval vědět jak jsou ty rysky na tom setrváku , když se podívám do toho okýnka s kterou ryskou se má krýt (kde ta ryska na tom okýnku je)

Zpět na UŘ I

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků