brzdy - spínač světel

Příspěvky: 17
Registrován: 06 led 2008 14:15

brzdy - spínač světel

Příspěvekod psps1 » 15 lis 2014 23:40

Múže mi někdo poradit v čem by mohl být problém s brzdami 6718? cca asi rok po opravě brzd me začal zlobit spínač brzdových světel...mnohdy se sám sepne a svítí stop světla....pokud kopnu do pedálu tak to zhasne a za chvíli svítí zas...čidlo je nové.
Pokud máte někod zkušenost, prosím o radu kde co hledat, kde by mohl být prolém, dík

Uživatelský avatar
Příspěvky: 198
Registrován: 01 dub 2014 15:37

Re: brzdy - spínač světel

Příspěvekod AGportal.cz » 16 lis 2014 09:59

Občas se mi to stane u 5211 a spínač musím prostříknout kontaktolem nebo WD, protože se nevrací, stane se to tak 1 za rok, nevím jak je to řešené u tveho traktoru, snad Ti to pomůže.
http://www.AGportal.cz - Seznam manuálů, novinky ze zemědělství, vyhledávání a zadávání agroslužeb, jednoduchý agrobazar - vše ZDARMA a BEZ REGISTRACE

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: brzdy - spínač světel

Příspěvekod bold » 16 lis 2014 10:28

to že je čidlo nové ještě nic neznamená. máš tam mechaniku na pedále nebo hydrauliku na potrubí?
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 17
Registrován: 06 led 2008 14:15

Re: brzdy - spínač světel

Příspěvekod psps1 » 16 lis 2014 21:46

zdravím, hydrauliku na potrubí....když pustím pedál tak světla zhasnou a za cca dvě tři minuty se rozsvítí a svítí....když do pedálu jen tuknu tak zhasnou a pak se rozsvítí už jen zřídka....ted jsem jezdil se sousedem 55kou a tomu se zase nevrací na doraz brzdový váleček a toho má tři měsíce novej, včetně pružin a čepů....vše je tam volné jen váleček jde hodně ztuha zpět a kolo se hřeje.

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: brzdy - spínač světel

Příspěvekod slava » 16 lis 2014 23:04

podivej se jestli mas vuli mezi tyckou od pedalu a pistkem valecku pokud ano tak se spatne vraci pistek nebo je pod segrovkou něco co prekazi jeho vraceni az na doraz /silnejsi podlozka nečistota zrezle místo / také muze byt problém v nabotnale manzete ale i v hadicce ta pak funguje jako zpetna klapka nebo vazne pedal na cepu to by se poznalo ze jde ještě přizvednout po te co se vrati u toho souseda to také nemusi byt nutne valecek ale muze to delat hadička která propousti jen pod tlakem protoze je třeba uvnitř nabobtnala a pak to pruziny zpet nepretlaci zkus při to udajnem nevraceni povolit trubičku k valecku nebo odzvdusnovak jestli se odbrzdi a hnet bude jasno

Příspěvky: 17
Registrován: 06 led 2008 14:15

Re: brzdy - spínač světel

Příspěvekod psps1 » 23 lis 2014 12:52

tak jsem rozebral ty brzdy a vracení válečku bylo byť byl dva měsíce starý tak uvnitř byla na činné ploše hranka asi od toho železného rozpěrného kroužku a o tu se vždy zastavil a dobrovolně nešel zpě až na konec....tudíž pakny zustavaly castečně roztaženy....ale co se brzdných světel týká tak jsem stále mimo...vůle všude jsou...válečky a válce jsou zánovní, čidlo nové...nevím zda není na nějaký nižší tlak...že by mi prodali něco jiného.....je to docela možné na původním nebyly žádný údaj.....
chlapi kde ještě hledat???

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: brzdy - spínač světel

Příspěvekod slava » 23 lis 2014 13:07

nojo to jsou ta polske nebo cinske valecky ty ještě mohou pekne pozlobit s téma svetlama pokud nemas moznost vyzkoušet jiné cidlo tak zkus ho při tech zaseklých svetlech poklepat jestli zhasnou tak zustava viset pokud ne tak ho zkus povolit pokud utece trosku tlaku a zhasne tak zustava v systemu zbytkovy tlak ještě dotaz dela to i při rozpojenych pedálech kdy se tlakuje jen jednim valcem ?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: brzdy - spínač světel

Příspěvekod bold » 24 lis 2014 09:33

no šel bych cestou tlaku v potrubí, takže pokud mně zůstane svítit tak povolit odvzdušňovák, pokud dojde k upuštění tlaku a zhasnou tak bude někde problém s tlakem- předpokládal bych někde v systému vzduch a zkusil znovu odvzdušnit.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 17
Registrován: 06 led 2008 14:15

Re: brzdy - spínač světel

Příspěvekod psps1 » 09 pro 2014 23:38

zdravím všechny ve spolek....
tak jsem na světla neměl čas ale situace se zhoršila svítí stále a někdy do pedálu musím kopnout i 3x ale po chvíli svítí stejně...zato sousedova 55 dojela celkem obstojně - po výměmě brzd válečku se jezdilo a nic vše ok a v neděli večer v devět hodin se pod kopcem přeřadilo z 5 na 4 na kopci ztvrdnul pedál spojky a když se na něj šláplo po druhý tak už byl volný ale zato se začaly ozývat takové pazvuky že se ihned musel chcípnout motor a zbytek cesty se cca za hodinu jelo na tyči, přičemž bez motoru na neutrál to nic moc nevykazovalao nad normální zvuky...tak to tak vidím že se bude muset trhat....vzhledem k času nebyla chut nic více zkoušet a traktor se odstavil....

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: brzdy - spínač světel

Příspěvekod slava » 10 pro 2014 13:34

u tech svetel jsi mel zkusit povolit odpustit tlak to jsi zkousel ? u toho souseda to tipuju na utrzene oblozeni spojky a ten utrzeny kus se dostal na sebe takze tam byla dvojnasobna sila oblozeni proto ztvrdnul ten pedal po dalsim seslapnuti se oblozeni srovnalo neda se nic delat musi se pulit

Příspěvky: 17
Registrován: 06 led 2008 14:15

Re: brzdy - spínač světel

Příspěvekod psps1 » 11 pro 2014 23:25

ahoj,
do světel se pustím tento víkend....zkusím povolit ten odvzdušnovák zda to zhasne...a pak se ukáže....z 55 jsem oknem vytáhnul kus péra..spíš už jen drátu...sem tam nějeké zbytky pacek a tyček....vidno i že tam nějaké ještě jsou ale jsou mírně jiných než fabrických tvarů.... :lol: takže to vážně půjde od sebe...jakmile to rozkopnu písnu sem aby ti co je to zajímá měli kde čerpat třeba to někomu i pomůže....

Příspěvky: 17
Registrován: 06 led 2008 14:15

Re: brzdy - spínač světel

Příspěvekod psps1 » 20 pro 2014 22:53

Tak spojka je po go a jezdime......nyni zbyvaji ty brzdovy svetla.....i po vymene cidla blbnou dal..tedy nekde bude tlak...otazka kde......jak to poznat :(

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: brzdy - spínač světel

Příspěvekod bold » 21 pro 2014 10:17

většinou to dělá zavzdušněné potrubí, nebo špatné čidlo. Pokud to nedělá problém s brzdama tak bych tam dal spínač na pedál a hotovo.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: brzdy - spínač světel

Příspěvekod slava » 22 pro 2014 07:42

zavzdusneni to nedela pricinou je neschopnost uniku tlaku po uvolneni pedalu do saci casti hlavniho valce hledal bych zavadu v tomto miste uz jsem se ptal zda jsi zkousel rozpojit pedaly a brzdit vzdy jen jednim na to jsi neodpovedel podle mne je naboptnala manzeta a ta ucpava volne spojeni pracovni tlakove casti s nadobkou po odbrzdeni nebo se pistek nevraci az k segeer pojistce

Příspěvky: 17
Registrován: 06 led 2008 14:15

Re: brzdy - spínač světel

Příspěvekod psps1 » 25 pro 2014 21:10

konečně jsem zase u stroje...zítra na to juknu a uvidíme....když jsem zkoušel rozpojit tak to blblo u obou...ale bylo to narychlo, zítra se tomu konečně pověnuju, každopádně tam zůstává tlak....

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: brzdy - spínač světel

Příspěvekod slava » 25 pro 2014 23:27

tlak do nuly po odbrzdeni odchazi z hlavního brzdového valce jen cestou do nádobky takze jedine tam to muze byt lehce neprůchozí ze neodejde celkove a tim zustane sepnuty spinac

Příspěvky: 17
Registrován: 06 led 2008 14:15

Re: brzdy - spínač světel

Příspěvekod psps1 » 20 úno 2016 23:21

ahoj všem
tak po dlouhé době jsem se konečně dostal na ty brzdy.....zlobí to stále....čidlo nové, pedály -vůle ok až velká, hlavní válce oba jiné (nové) a stále svítí....vyrovnávač nový...stále svítí....čidlo nové stále svítí.....když rozpojím a mixuju pedály, tak jednou svítí ten, po druhé onen....do nádobky se něco vrací respektive pohyb hladinky tam je....
chlapi co s tím??? přece to nevzdám a nedám tam spínač na péro jako u 25....

Příspěvky: 23
Registrován: 05 kvě 2011 21:20

Re: brzdy - spínač světel

Příspěvekod Zetor 5511 » 21 úno 2016 02:07

Ahoj, naše 6911 trucovala úplně stejně, ale vyřešil jsem to tak, že jsem koupil nové brzdové čidlo a všiml jsem si, že o proti tomu starému mělo takový malinký šroubek uprostřed mezi kontakty (myslím, že je na nastavení tlaku, kdy mají začít svítit brzdová světla). Zkusil jsem ten šroubek o pár otáček zašroubovat dovnitř a od té doby to vše svítí tak, jak má. Zkus mrknout na to čidlo, co jsi koupil, zda-li tam ten šroubek taky nemá, popřípadě ho sežeň a zkus to :wink: .

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: brzdy - spínač světel

Příspěvekod bold » 27 úno 2016 09:57

od 70 jsou opět brzdové spínače na mechaniku, pod pedálem :-)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Zpět na UŘ I

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků