Vývodový hřídel

Příspěvky: 6
Registrován: 23 led 2015 22:08

Vývodový hřídel

Příspěvekod kedar » 19 led 2016 20:04

Zdravím Vás kolegové. Mám takový problém na Z 7745. Někdy se mi stane, že nejde zapnout vývodový hřídel. Zatáhnu ruční páku spojky (ta zadní na levo řidiče) a pákou zapínání náhonu co je mezi nohama chci zapnout vývodový hřídel a nic. Nechytám zuby, páka jde z tuha, můžu po ni skákat jak chci ale stejně se nic neděje. Po několikaminutách cukání traktorem se konečně kardan zapíná nebo aspoň začnou chytat zuby. Čím to může být? Zatuhlý vysouvací ložisko vývodového hřídele? Poraďte prosím....

Příspěvky: 123
Registrován: 20 srp 2011 07:19

Re: Vývodový hřídel

Příspěvekod larsen.l » 19 led 2016 20:48

Na 6911 mám obdobný problém ale vychytal jsem to tak, že nejdřív pohnu páčkou náhonu až trošku brnknu o zuby, pak zatáhnu spojku a hodím to tam. Vím že by to chtělo s tím něco udělat, ale takhle s tím funguju už 5 let.

Příspěvky: 123
Registrován: 20 srp 2011 07:19

Re: Vývodový hřídel

Příspěvekod larsen.l » 19 led 2016 20:51

A ještě bych dodal, jezdil jsem na 7011, 7211, 7245 a 7745, na všech těch traktorech to šlo stejně špatně házet. Dělal jsem to na všech jako na tom svém a fungovalo to.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vývodový hřídel

Příspěvekod bold » 19 led 2016 20:59

klasika, postaví se ti zuby proti sobě, je potřeba pustit spojku, nechat protočit hřídel a zkusit znovu. Násilí je cesta ohnutí vidličky a následné poruchy řazení.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 6
Registrován: 23 led 2015 22:08

Re: Vývodový hřídel

Příspěvekod kedar » 19 led 2016 21:26

Praveze nechytam zuby vubec. Paka je jako by tuha. Po dlouhe chvily se tam nejspis neco povoli a paka zacne normalne polohovat.

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Vývodový hřídel

Příspěvekod slava » 19 led 2016 23:01

nenapsal jsi zda ostatní polohy paky jdou volne pokud ne tak zkus povolit aretovaci sroubek na viku převodovky jestli bude nejaka změna

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vývodový hřídel

Příspěvekod bold » 20 led 2016 08:47

pokud je spojka seřízená tak jak má být a ty ji vypneš (pákou vedle sedačky) tak se zastaví. Zuby nemají náběhové hrany a tak se postaví většinou tak, že to nejde zasunout. Pokud tedy kola stojí (náhon se točit nebude určitě a hřídel od spojky se zastaví taky rychle) tak zuby chytat nebudeš 8) Další možností je prohlá hřídel. Bylo by dobré se trošku rozepsat. Například jestli jde řadit čerpadlo normálně,jestli a jak se to dá vyřadit. Jestli jde páka do polohy úplně pod sedačku a jak tam jde. jestli čerpadlo hydrauliky nehučí, jestli při zařazeném náhonu něco někde nechroupe a pod.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 6
Registrován: 23 led 2015 22:08

Re: Vývodový hřídel

Příspěvekod kedar » 20 led 2016 19:50

Ano spojka je seřízená tak jak má, když za páku zatáhnu, tak se hřídel dotočívá a pěkně zařadím čerpadlo, málokdy se stane že se mi nechce naopak vypnout. Ale někdy se mi stane, že zatáhnu spojku, chci zařadit čerpadlo, ale s pákou od čerpadla nejde nijak polohovat. Pouštím páku spojky, znovu zatahuji a pořád to samé, takže znovu povolím, popojedu s traktorem a zas to samé. Až po několika minutovém trápení, táhání a popojíždění se konečně páka čerpadla začne polohovat. Nevím si s tím rady, kolikrát je to o nervy a nejhorší na tom je že se to stává čím dál častěji. Pochybuji, že po xkrát pokoušení se zuby postaví pokaždé proti sobě. Když už se mi teda podaří zařadit vývoďák, tak je vše v pořádku. Nic nehučí, nevyskakuje, teda občas se nechce vypnout.

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Vývodový hřídel

Příspěvekod slava » 20 led 2016 19:58

jak jsem ti uz rikal když to nepujde zkus povolit ten aretacni sroub na viku tim poznáš zda je zavada v tom ze je zatuhla ta pruzinka nebo je tam nejaky bordel třeba i ted v mrazech to muze byt natolik zatuhle ze se to povoli az po ohrati nebo pod vetsim tlakem pak teprve když to nepomuze tak patrat dal po sundani vika

Příspěvky: 6
Registrován: 23 led 2015 22:08

Re: Vývodový hřídel

Příspěvekod kedar » 20 led 2016 20:18

slava píše:jak jsem ti uz rikal když to nepujde zkus povolit ten aretacni sroub na viku tim poznáš zda je zavada v tom ze je zatuhla ta pruzinka nebo je tam nejaky bordel třeba i ted v mrazech to muze byt natolik zatuhle ze se to povoli az po ohrati nebo pod vetsim tlakem pak teprve když to nepomuze tak patrat dal po sundani vika

Hned jak to bude možné tak to zkusím, jen zjištuji dál čím by to mohlo být. Jinak díky za rady :wink:

Zpět na UŘ I

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník