vstřikovací čerpadlo 77

Příspěvky: 4
Registrován: 04 kvě 2016 20:50

vstřikovací čerpadlo 77

Příspěvekod vondrickalukas » 27 čer 2016 20:49

čau chlapy, v práci jezdím čtvrtým rokem se 7745. Předchozí řidič jí přidal zdřejmě na čerpadle, takže tahne jako drak, taky pěkně hulí. Bohužel mám problém s tím že když jedu chvíli v tahu do kopce např. tak se rychle ohřeje na 100 stupnu ale po chvíli normalně spadne na 80. Před měsícem sem ji měl v dílně kde mi delali spojku a po vrácení mi traktor pořád drží 90 stupnu i na volnobeh tudíž se v kopci rychle ohřeje ještě víc. Takže sem dal novej termostat a dělá to to samy, Chladič jsem daval taky novy asi před rokem a vodní pumpu na jaře . Tak jsem došel k tomu že bych zase ubral na tom čerpadle. Víte někdo z vás kterým šroubkem se to dělá? jedním už jem zkoušel otočit o pul otáčky a bylo to beze změny, tak už se v tom nechci dál hrabat dokud nebudu vědět jistě. dík za odpovědi :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: vstřikovací čerpadlo 77

Příspěvekod bold » 28 čer 2016 11:10

čím měříš teplotu? Pokud budíkem tak je to k ničemu, to je jen orientační.
Pokud řerpadlo točí normálně (nepřesáhne maximální otáčky) tak bych ho zanesl na NC stůl. Nedoporučuju do toho vrtat bez potřebných znalostí.
Teplota je závislá na zatížení, pokud ti ještě nelítá voda ven tak se snad nic nepokazilo. Je však otázkou času kdy povolí hlavy neb teploty jsou vyšší než normálně. Je tu ještě jedno řešení- předělat na turbo a tím dodat vzduch té naftě co vyletí z komínu. 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 4
Registrován: 04 kvě 2016 20:50

Re: vstřikovací čerpadlo 77

Příspěvekod vondrickalukas » 28 čer 2016 19:40

No teplotu sem nijak neměřil, jen tak podle budíku, je mi jasný že to neni nic přesnýho. S tima hlavama máš pravdu kolikrat me napada že by mohla prasknout. Taky mi sem tam praskne nějaká vložka co máš jakoby kolem vstřiku, to je podle me tím horkem. Voda mi vylítne třeba když jedu s 9t obilí od kombajnu tak musim vodu dolejvat. Jinak mi ted voda nikde neteče tak třeba když celej den nahrabuju tak voda drží, jen proste pořád drží 90 před tou opravou když sem ho nehonil měl 80. Ještě mě napadlo že se mohla někde ucpat nějaka trubka nebo kanálek.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: vstřikovací čerpadlo 77

Příspěvekod bold » 29 čer 2016 07:50

pokud tam jde moc paliva tak se stává že hoří ještě ve výfuku a tím ohřívá neskutečně hlavu. Osobně bych čerpadlo označil za vadné a nechal ho udělat. Když ho nehoníš tak tam nejde půlná dávka a je v klidu, ale když potřebuješ výkon tak tam leje naftu v kýblech a černý dým je známkou nespálené nafty. Musí to mít i vyšší spotřebu.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Zpět na UŘ I

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník