brzdy zetor 12045

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

brzdy zetor 12045

Příspěvekod Martis » 17 říj 2012 10:29

Teď se mi stala taková neblahá událost, vezl jsem se zetorem 12045 devítku s kládami (14t) a prošlápl jsem pravý pedál nožní brzdy. Vyučený opravář nejsem a nevím co se tedy podělalo. Vždy jen sešlápnu pedál úplně až na podlahu bez brzdného účinku, poté když několikrát našlapu, tak to nějaký odpor má. Podotýkám, že prasátko neteče , ovzdušněné to je už několikrát a kapalina taky neuniká. Myslím si, že bude něco s táhlem, protože to má co dočinění s ruční brzdou-když ručkou zabrzdím a odbrzdím, tak pravý pedál nožní brzdy je jakoby v pořádku(dokonce brzdí ve správné poloze), zase kousek popojedu a je to tu znovu. Zdá se mi, že se asi nevyhnu rozebrání pravého kola 8)
Samí vole, ale stádo nikde ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: brzdy zetor 12045

Příspěvekod bold » 17 říj 2012 19:45

seřídit na základní nastavení.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 23
Registrován: 07 říj 2012 10:59

Re: brzdy zetor 12045

Příspěvekod PAPE » 19 říj 2012 19:33

Taky bych se přikláněl najdříve k seřízení brzd.Nejlépe zvednout kolo,aby se otáčeloa dotahovat seřizovací matici u prasátka.Měli by tam být dvě,jedna seřizovací a jedna na zajištění.Matice se utáhne klícem M19,až se kolo zabrzdí a povolí zhruba o 2 a půl otáčky.Kolo by se mělo znovu volně otáčet.Pak za stálého otáčení zkusit zabrzdit brzdou.Kdyby to nešlo,podívat se,zda chodí to táhlo se seřizov.matkami.Rozpojit pedále a oběma nohama zkusit zda se pedály přetláčí.Možná jsou špatné manžety v hlaních brzdových válcích.Jestli to kolo brzdí na ruční brzdu,tak by v portále mělo být vše v pořáku.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: brzdy zetor 12045

Příspěvekod Martis » 20 říj 2012 09:32

Táhlo u prasátka s dvěmi maticemi jsem už seřizoval, ale myslím si, že to bude někde nad portálem. Pokud si vzpomínám, tak prvně jsme měnili hl. brzdový válec, protože to na to vypadalo. Taky jsem zjistil, že to táhlo se seřizovacími matkami je poněkud volnější. Jinak moc dík za odpověď :D , zkusím to ještě jednou poladit.
Samí vole, ale stádo nikde ...

Příspěvky: 23
Registrován: 07 říj 2012 10:59

Re: brzdy zetor 12045

Příspěvekod PAPE » 20 říj 2012 19:22

Jestli to táhlo chodí a kolo nebrzdí,budeš muset shodit portál.Nejlepší je na to tzv.žirafa.S jejím pomocí to dělám sám.Hlavně zaklínovat kola a použít na podložení i kozu,naspolíhat jen ne hever.

Příspěvky: 17
Registrován: 04 dub 2010 15:05

Re: brzdy zetor 12045

Příspěvekod PETR121 » 26 říj 2012 23:09

Martis píše:Teď se mi stala taková neblahá událost, vezl jsem se zetorem 12045 devítku s kládami (14t) a prošlápl jsem pravý pedál nožní brzdy. Vyučený opravář nejsem a nevím co se tedy podělalo. Vždy jen sešlápnu pedál úplně až na podlahu bez brzdného účinku, poté když několikrát našlapu, tak to nějaký odpor má. Podotýkám, že prasátko neteče , ovzdušněné to je už několikrát a kapalina taky neuniká. Myslím si, že bude něco s táhlem, protože to má co dočinění s ruční brzdou-když ručkou zabrzdím a odbrzdím, tak pravý pedál nožní brzdy je jakoby v pořádku(dokonce brzdí ve správné poloze), zase kousek popojedu a je to tu znovu. Zdá se mi, že se asi nevyhnu rozebrání pravého kola 8)

Nejspíš to bude vyrovnávač- oba pedály šlápnuté zároveň by ale brzdily obě kola.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: brzdy zetor 12045

Příspěvekod Martis » 27 říj 2012 09:07

Díky, jestli bych ještě mohl, prosil bych o objasnění "vyrovnávače"
Samí vole, ale stádo nikde ...

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: brzdy zetor 12045

Příspěvekod slava » 27 říj 2012 09:50

vyrovnavac slouzi k vyrovnani tlaku i kdyz je mensi rozdil v delce chodu pistku prasatek tim se docili stejneho brzneho ucinku na obe kola v pripade ze se seslapne jen jeden pedal tak nepropusti tlak do opacneho kola a zabrzdi jen to zadane kolo ja teda neznam 120 ale neni mi jasne proc pri jizde s vlekem jsi proslapl pravy pedal to mas pedaly rozpojene?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: brzdy zetor 12045

Příspěvekod Martis » 27 říj 2012 12:33

Zapomněl jsem napsat, spíše jeho umístění (dík za objasnění), ve 12045 se právě taky moc nevyznám, jinak vím že to vyrovnává tlaky, aby tedy brzdy byly ve stejné poloze. Jen až to teď v zimě budu rozdělávat, tak abych věděl čím mám začít :D. No brzdy jsem měl rozpojené kvůli tomu, že bylo mokro a když jsem vyjížděl z lesa, tak jsem občas přibrzdil jedno kolo pro lepší zatáční a navíc levé kolo taky už moc nebrzdilo a tatík jako kliďas brzdil jen pravým pedálem.
Samí vole, ale stádo nikde ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: brzdy zetor 12045

Příspěvekod bold » 27 říj 2012 13:17

u UŘ-II je vyrovnávač přímo na hlavních válcích (pod podlahou) UŘ-I má vyrovnávač na pravé straně převodovky.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Zpět na UŘ II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků