Zesílená hydraulika Zetor 16145

Příspěvky: 2
Registrován: 04 lis 2013 01:28

Zesílená hydraulika Zetor 16145

Příspěvekod martin1977 » 04 lis 2013 01:38

Dobrý den,
mám traktor Zetor 16145 a chtěl bych si na něm zesílit hydrauliku z důvodu vysoké zátěže při setí secí kombinací. Potřeboval bych poradit, co všechno koupit a vyměnit, aby bylo vše funkční. Jestli s tím máte někdo zkušenosti, prosím poraďte.
Díky Martin.

Příspěvky: 62
Registrován: 18 bře 2011 20:41
Bydliště: KE - okolie

Re: Zesílená hydraulika Zetor 16145

Příspěvekod ejo » 04 lis 2013 13:38

16145 by mala mať štandardne 2 vonkajšie pomocné piesty (na mojej bol len 1, druhý nejaký dobrák demontoval ...) čiže pokiaľ máš 1 pridať 2hý piest.

Ďalšou možnosťou je prerobiť hydrauliku na suprácku (16245 super 7,5 t) - sú tam zosilené ramená (1ks 150 EUR - práve na tým rozmýšľlam), ktoré pasujú na pôvodný hriadeľ hydrauliky (naprieč vekom) resp. hriadeľ je ten istý pre 16145 ako 16245 super.

Tým ale poriešiš len strihnutie čapov ramien, ktoré tu už na fóre niekto spomínal ....

Silu jednine s pomocnými piestami s väčším priemerom (neviem aké sú na 16245 super) a či vôjdu medzi konzolu a kliny konzoly - pri iných piestoch však pozor na zdvih, silnejšie ramená opäť super.

Väčšie - výkonejšie čerpadlo

Je to dosť veľká investícia a výsledok neoverený. Osobne nad tým rozmýšlľam z dôvodu neseného 5 radl. pluhu (momentálne 4, ale mám 5), vzhľadom na veľkosť pluhu je to dosť veľká záťaž a aj páka.

Myslím, že hydraulika 16145 nieje stavaná na takú záťaž .... 3m kombinácia sa ťahá bežne, 4m je dosť a neviem, či ju unesieš a keď áno tak po zadných, pridáš záťaž dopredu a prelomíš traktor .....

Súdruhovia to v tej dobe ešte nemali domyslené :evil:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zesílená hydraulika Zetor 16145

Příspěvekod bold » 04 lis 2013 14:55

nechci opět hanit české kutilství, ale nic bych nepřidával, zesílíš hydrauliku a praskne poloosa, prostě je to stavěné na určitou zátěž. Buď vyměň traktor, nebo secí kombinaci. 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 85
Registrován: 01 úno 2010 23:42

Re: Zesílená hydraulika Zetor 16145

Příspěvekod Pazdera » 04 lis 2013 20:57

Ono se dávali i na 16145 dva typy těch pomocných válců tak jde o to jaké tam máte. Já tam mám ty sinější alspoň podle toho co jsem porovnával můj traktor s traktory v družstvu a pokud je vše v pořádku tak mi to v pohodě zvedne nesený 4m kompaktor od lemkena který má asi kolem 2t,ale mám na předku 620kg a stejně se pořád zvedá takže koukám každou chvíli na nebe. :lol:

Příspěvky: 2
Registrován: 04 lis 2013 01:28

Re: Zesílená hydraulika Zetor 16145

Příspěvekod martin1977 » 08 lis 2013 00:22

Díky za odpovědi. Traktor ani secí kombinaci ( mám 3m ) měnit nechci. Jsem s nimi spokojený. Kdysi jsem viděl zesílenou hydrauliku na 16145, tak jsem
myslel, že traktoru trochu ulevím. Secí kombinaci zvládá dobře, jen "naříká" při zdvihání. Kupovat lepší traktor na 40 ha orné půdy se mi nevyplatí - na nový nemám a při ceně náhradních dílů kupovat nějaký utahaný, se mi nechce. Nemluvě o tom, že si Zetora dokážu opravit sám.
Myslel jsem, že se mi možná ozve někdo, kdo podobný problém řešil, nebo silnější hydrauliku na traktoru má.
Tak zatím díky všem.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zesílená hydraulika Zetor 16145

Příspěvekod bold » 08 lis 2013 13:07

kolik váží ta kombinace? 160 jsou sice dobří dříči ale výkon její hydrauliky je podprůměrný. Docela mně vadí málo okruhů a malá litráž čerpadla. Ovšem taky na lepší zatím nemám...... Letos jsem pořídil 4m Horsche a je to tak tak, i když horsch požaduje na tuhle kombinaci pouze 120 koní. Ohledně jakýhkoliv úprav jsem skeptik, mám 7045 která má turbo, zesílenou hydrauliku (2 podpěrné písty) a spoustu dalších blbostí. už bych to nedělal, výsledná cena se nikdy nevrátí.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Zesílená hydraulika Zetor 16145

Příspěvekod poulm » 10 lis 2013 00:24

Já sice Krystala nemám,ale staré ZTéčko,nicméně jsem si hydrauliku zesiloval,abych zvedl nově pořízené stroje (pneusej 6m,Jupiter 5x40)
Mít fungl nové čerpadlo,tak bych tomožná ani nemusel dělat,ale tím že jsem přidal dva vnější válce,tak to běhá v pohodě i s vyběhaným čerpadlem a horkým olejem a při zvedání nemusím tůrovat motor,krásně to zvedá i na volnoběh.
Takže já jenom doporučuji dát pomocné válce klidně na všechny zetory,protože jejich čerpadla jsou dost slabá a tlak omezený a hlavní hydraulický válec a horní ramena jsou méně namáhany.
To jakou váhu pak pověsíte na ramena je už věc další, je jasné že to pak svádí na to dát těžší věci než by to normálně mělo nosit,ale to si už musí každý přebrat sám i s riziky.
V tomto vlákně mám nějaké fotky ohledně mého řešení,vy máte výhodu,že na zetora jsou všechny potřebné věci pro pomocné válce k dostání origo:
http://forum.farmweb.cz/viewtopic.php?f=108&t=2169&start=30
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zesílená hydraulika Zetor 16145

Příspěvekod bold » 10 lis 2013 09:14

pokud tedy dáti silnější podpěrné písty tak určitě vyměnit za pevnější ramena. Každopádně neporovnávat výrobek západních sousedů a náš :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Zesílená hydraulika Zetor 16145

Příspěvekod poulm » 10 lis 2013 19:44

Tak pardon,omlouvám se,jen jsem chtěl sdělit svoje postřehy s přidanými válci. :roll:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zesílená hydraulika Zetor 16145

Příspěvekod bold » 11 lis 2013 19:08

jasně :lol: Já jen že jsou ty stroje poněkud rozdílné... ale už mlčim, už mlčim :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Zesílená hydraulika Zetor 16145

Příspěvekod standais » 15 lis 2013 22:53

tak co mám zkušenosti se seriovou hydraulikou na 16145, tak zvedne taky hodně, kolikrát když jezdím s kombinací, tak z křižovatky vyrazím po zadních, přál bych vám vidět ty pohledy ostatních účastníků provozu :lol: a na poli když je nasypaná pšenicí, tak jsem už taky párkrát musel zatáčet přes brzdy. chystám se už dlouho na tu zesílenou hydrauliku, co měly 16245 super nebo 18345, čepy totiž praskaj jak máslo a letos se mi při orání povedlo přerazit rameno, ale zatím nějak nejsou bankovky....
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Zesílená hydraulika Zetor 16145

Příspěvekod poulm » 18 lis 2013 08:34

Jaké rameno jsi přerazil? A to při orbě s Jupiterem?Měl jsem za to,že si s tím pluhem 161ka jenom hraje. :roll:

Při té jízdě po zadních po silnici si dej pozor.Kdysi se stal u nás průser. Nějaký traktorista vyjížděl z pole na silnici,bylo to trochu dokopečka,tak jak bývají vjezdy na pole a zvedl se mu předek,jela kolem baba,lekla se a nabourala do sloupu.Odnesl to ten traktorista,protože neměl splněnou podmínku minimálního zatížení přední nápravy a byl z toho pak dost nešťasný a tahalo se to po soudech atd.Ale to jen tak pro zajímavost, takže po zadních raději nejezdit.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Zesílená hydraulika Zetor 16145

Příspěvekod standais » 18 lis 2013 09:52

poulm píše:Jaké rameno jsi přerazil? A to při orbě s Jupiterem?Měl jsem za to,že si s tím pluhem 161ka jenom hraje. :roll:

Při té jízdě po zadních po silnici si dej pozor.Kdysi se stal u nás průser. Nějaký traktorista vyjížděl z pole na silnici,bylo to trochu dokopečka,tak jak bývají vjezdy na pole a zvedl se mu předek,jela kolem baba,lekla se a nabourala do sloupu.Odnesl to ten traktorista,protože neměl splněnou podmínku minimálního zatížení přední nápravy a byl z toho pak dost nešťasný a tahalo se to po soudech atd.Ale to jen tak pro zajímavost, takže po zadních raději nejezdit.

jj, s tím jupiterem, jak to při točení na ouvrati houplo, tak ruplo. jinak když je to v zemi, tak 161 to tahá jak prd, ale hydraulika prostě není dělaná na tak velký zatížení...
Přílohy
rameno2.jpg
rameno2.jpg (51.8 KiB) Zobrazeno 11496 krát
rameno1.jpg
rameno1.jpg (65.98 KiB) Zobrazeno 11496 krát
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Zesílená hydraulika Zetor 16145

Příspěvekod poulm » 18 lis 2013 10:12

No,pěkný banán,hlavně že se ti to nestalo na silnici a nejlépe někde ve městě.
Já si ramena v těchto místech uprostřed zesílil,ale šlo mi to díky dlouhým svislým šroubům,ono tam kde působí největší ohybový momen,tak máš navrtané díry:
Obrázek
Možná by šlo něco podobného vytvořit i na tom Krystalu :roll:
Koukám,že máš taky háky,já je testoval tuto sezonu a jsem s nimi maximálně spokojený,hodně to ulehčuje zapojování pluhu.
Zkus si představit zapojovat Jupiter ana oka :lol: :lol: :lol:
Nějaké takové koncovky na ramena chtěl i "bold",ale už nevím jestli to dořešil.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Zesílená hydraulika Zetor 16145

Příspěvekod standais » 18 lis 2013 10:36

poulm píše:No,pěkný banán,hlavně že se ti to nestalo na silnici a nejlépe někde ve městě.
Já si ramena v těchto místech uprostřed zesílil,ale šlo mi to díky dlouhým svislým šroubům,ono tam kde působí největší ohybový momen,tak máš navrtané díry:
Obrázek
Možná by šlo něco podobného vytvořit i na tom Krystalu :roll:
Koukám,že máš taky háky,já je testoval tuto sezonu a jsem s nimi maximálně spokojený,hodně to ulehčuje zapojování pluhu.
Zkus si představit zapojovat Jupiter ana oka :lol: :lol: :lol:
Nějaké takové koncovky na ramena chtěl i "bold",ale už nevím jestli to dořešil.

no první rok jsem taky jezdil jen s okama, ale pak se to předělalo. co se týče těch ramen: prostě tam bude muset jít ta silnější hydraulika, praskaj i čepy a tahle už je beztak vytlučená... :roll: na silnici se mi to naštěstí stát nemůže, pač ten pluh vozim na motejla 8)
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zesílená hydraulika Zetor 16145

Příspěvekod bold » 18 lis 2013 18:36

bold je lemra líná, kupuje horsche a na ramena nemá čas :-)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Zesílená hydraulika Zetor 16145

Příspěvekod poulm » 19 lis 2013 07:53

Ale no fuj,spíš si chtěl říct,že každá věc má svůj čas,ne?
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 14
Registrován: 01 říj 2011 21:57

Re: Zesílená hydraulika Zetor 16145

Příspěvekod adriana » 19 lis 2013 18:42

Ahoj kluci, jak by řekl náš servisní technik , kluci to je hlavně pro vás ,uvědomte si ,že to není na ty vaše hatatitly dělané :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Zesílená hydraulika Zetor 16145

Příspěvekod poulm » 21 lis 2013 10:45

No co,hlavně že to funguje,každý holt jezdí s tím,na co došáhne. :?
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Zesílená hydraulika Zetor 16145

Příspěvekod standais » 24 lis 2013 19:37

adriana píše:Ahoj kluci, jak by řekl náš servisní technik , kluci to je hlavně pro vás ,uvědomte si ,že to není na ty vaše hatatitly dělané :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:

i když je už crystal stará rašple, tak ale ten stroj pořád vidím jako nejlepší volbu (i s občasnými opravami). ať už co se týče tahových vlastností nebo nároky na provoz v podstatě ten traktor rozebereš a zase složíš s gola-kufříkem za 1500kč, v tom je geniálnost toho stroje. ze stejnýho důvodu držím třeba i tu 514 (resp. jeden z důvodů, druhý je, že nejsou bankovky na nový mašiny). líbí se mi jednoduchý stroje, který si zvládneš opravit sám, udělají ještě pořádný kus práce a nestojí tolik peněz.
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Příspěvky: 56
Registrován: 27 pro 2008 23:09

Re: Zesílená hydraulika Zetor 16145

Příspěvekod buchyn » 18 led 2014 21:37

Zdar uz jste nekdo resil ty silnjsi pomocne pistnice na 161 45 vejdou se vedle konzoly na zaves

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Zesílená hydraulika Zetor 16145

Příspěvekod standais » 20 led 2014 18:44

buchyn píše:Zdar uz jste nekdo resil ty silnjsi pomocne pistnice na 161 45 vejdou se vedle konzoly na zaves

stačí vzít šupleru a přeměřit to :wink:
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Příspěvky: 126
Registrován: 07 bře 2012 19:27

Re: Zesílená hydraulika Zetor 16145

Příspěvekod koprkam » 26 srp 2017 05:58

No dobroš, ale jakej je rozměr pístu na supru? Budu asi taky potřebovat zesílit hydrauliku, tak abych věděl co shánět. Někdo mi poradil pomocný písty z forterry, místo těch mojich žebráčků. Kdyby se tu našla nějaká dobrá duše vlastnící supra a byl by ochotnej mi ty velký písty změřit, tak bych mu byl moc vděčnej. :D
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Zpět na UŘ II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník