zts

Příspěvky: 3
Registrován: 08 lis 2011 20:38

zts

Příspěvekod vladok » 20 lis 2013 21:00

Zdravím, potreboval by som kúpiť prevodovku P 90.2, t.j. prevodovka na ZTS 10345. Podarilo sa nám našu zadrieť. Ak by náhodou ste niekto vedel o nejakej, bol by som vďačný.

Ďakujem

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: zts

Příspěvekod standais » 21 lis 2013 20:33

a co takle tu vaši opravit? není zbytečné kupovat novou převodovku?
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: zts

Příspěvekod bold » 21 lis 2013 20:35

nebuď nemoderní.... moderní jest vyměnit vše co jde :lol: :lol: :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: zts

Příspěvekod standais » 23 lis 2013 00:36

Tak jako každýho věc, koneckonců já to neplatím :lol:
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Příspěvky: 42
Registrován: 20 zář 2008 20:41

Re: zts

Příspěvekod poláček » 23 lis 2013 07:26

vladok píše:Zdravím, potreboval by som kúpiť prevodovku P 90.2, t.j. prevodovka na ZTS 10345. Podarilo sa nám našu zadrieť. Ak by náhodou ste niekto vedel o nejakej, bol by som vďačný.

Ďakujem

wauuu vy máte UŘ IV ve čtyřválci???? tak to je docela rarita foto by nebylo? (polaacek@centrum.cz) Hale mě převodovky dělá jeden borec přímo v Martině myslím že by si s ní poradil. Jak jste s tím spokojeni?

Příspěvky: 3
Registrován: 08 lis 2011 20:38

Re: zts

Příspěvekod vladok » 24 lis 2013 12:17

Problém je v tom,že daná prevodovka je zadreta a práve v Martine sa im nedá ani rozobrať. Práve preto sme začali hľadať druhú prevodovku.Je veľmi pravdepodobné, že pri demontazi podlisom i s použitím prípravkov dôjde ku rozlomeniu obalu.
Toto je posledná varianta tohto modelu prevodovky a do tohto typu traktora sa dá použiť už iba P135 čo je ale variant prevodovky pre sestvalce. Preto nevieme ako si s ňou štvorvalec poradí.
Pôvodne prevodovky napr. z 8245,... sa sem použiť nedajú.
26. alebo 27.11. pôjde pod lis,tak uvidíme.

Příspěvky: 42
Registrován: 20 zář 2008 20:41

Re: zts

Příspěvekod poláček » 25 lis 2013 21:40

vladok píše:Problém je v tom,že daná prevodovka je zadreta a práve v Martine sa im nedá ani rozobrať. Práve preto sme začali hľadať druhú prevodovku.Je veľmi pravdepodobné, že pri demontazi podlisom i s použitím prípravkov dôjde ku rozlomeniu obalu.
Toto je posledná varianta tohto modelu prevodovky a do tohto typu traktora sa dá použiť už iba P135 čo je ale variant prevodovky pre sestvalce. Preto nevieme ako si s ňou štvorvalec poradí.
Pôvodne prevodovky napr. z 8245,... sa sem použiť nedajú.
26. alebo 27.11. pôjde pod lis,tak uvidíme.

jj jako správnej zetorák mám samozdřejmě převodovku náhradní :) myslim že P135 by tam šla bez problémů. z jakého je Váš traktor roku? jak to jinak maká?

Příspěvky: 3
Registrován: 08 lis 2011 20:38

Re: zts

Příspěvekod vladok » 27 lis 2013 08:36

Rok výroby je 1992. Foto Vám poslať neviem pretože traktor sme kúpili od kamaráta ktorému stál na dvore asi tri roky s tým,že mu vyhadzovalo rýchlosti. Týmto traktorom som chcel nahradiť 16045, na ktorom je čelný nakladac ND 5 019. " nepotrebujem silu ale skôr rýchlosť ".Ináč 16045 používam 15 rokov a som s ním spokojný.Asi v roku 2002 bola robena komplet generálka motora na bývalej STS Vráble.Bola spravena super ( aj na stolici),traktor okrem celneho nakladaca pracoval aj v ťažkej robote na poli (patorak pluh phx, 5 m kombinator,..).A ten celny mu tiež dával zabrať pretože každý deň bol nastartovany a pracoval pri nízkej prevádzkovej teplote kvôli častým štartom v ZV.A nasobic tociveho momentu používame ako ďalšiu rýchlosť (malou dvojkou sa pohyname prázdny aj s devattonovym vlekom).Nasobic sme menili pred dvomi rokmi ajto len kvôli tomu,že bol traktor rozpojeny. Zial vlani v zime pri studenom štarte vyrazilo tesnenie pod hlavou,ale treba ho aj prekruzkovat.(avšak tlak oleja za studena je nad5 Mpa, zatepla volnobeh 2 Mpa).
Okrem neho používame ešte 6011,7245,Challenger MT 545 B.STK má aj 4011 a keby sa dnes vyrábali kupujeme.

Zpět na UŘ II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků