zetor super 50 tlak vzduchu

Příspěvky: 15
Registrován: 19 pro 2009 21:42

zetor super 50 tlak vzduchu

Příspěvekod lukas » 06 led 2011 20:43

ahojte mam problem s kompresorem tlaci malo tlak se da udrzet prstem.tak jsem ho rozdelal a nezjistit nijak velke opotrebeni ,krouzky jsou ok tak si rikam jestli to nebude v hlave kompresoru.jestli ma nekdo zkusenosti budu rad za kazdou radu.

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: zetor super 50 tlak vzduchu

Příspěvekod slava » 06 led 2011 21:17

urcite to bude chtit vycistit ventily v hlave ale nez zacnes tak se muzes presvedcit o jejich funkci odpoj sani i vytlak a pri nastartovanem motoru je zkus pridrzet prstem sani musi jenom sat ne pulsovat a vytlak zase jen tlacit

Příspěvky: 15
Registrován: 19 pro 2009 21:42

Re: zetor super 50 tlak vzduchu

Příspěvekod lukas » 06 led 2011 21:34

jo dik.zitra na to mrknu.nekde na netu jsem videl ventily nebo membrany ale bylo to na novejsi stroje zetor.tak si rikam jestli je tam nejaka sterela guma tak se to bude asi blbe zhanet.

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: zetor super 50 tlak vzduchu

Příspěvekod slava » 06 led 2011 21:49

guma tam neni jsou tam planzetky vetsinou jsou zalepene ale muzou byt i praskle ale to byva malokdy bud si na to udelej klic podobny jako na flexu nebo to jde i prubojnikem ma to normalni zavit

Příspěvky: 15
Registrován: 19 pro 2009 21:42

Re: zetor super 50 tlak vzduchu

Příspěvekod lukas » 06 led 2011 23:33

tak jsem to byl jeste rozdelat ten vyvodovej ventil byl celkem dost zasranej tak uvidim .zitra to odzkousim at nebudim sousedy.

Příspěvky: 15
Registrován: 19 pro 2009 21:42

Re: zetor super 50 tlak vzduchu

Příspěvekod lukas » 07 led 2011 17:29

tak jsem dneska koupil oba ty ventily.kompresor ted prstem neudrzim ale tlak je porad nedostatecny s budikem to ani nehne kdyz asi po 10min povolim sroub na vzduchojemu tak to ani poradne nezasici tak ted nevim kde hledat zavadu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: zetor super 50 tlak vzduchu

Příspěvekod bold » 07 led 2011 18:51

lukas píše:tak jsem dneska koupil oba ty ventily.kompresor ted prstem neudrzim ale tlak je porad nedostatecny s budikem to ani nehne kdyz asi po 10min povolim sroub na vzduchojemu tak to ani poradne nezasici tak ted nevim kde hledat zavadu.

Vem to logicky, kompresor tlačí dobře (předpokládám kontrolu vůlí v zámcích kroužků, kontrolu činosti ventilků-pozor dosedací podložky jsou z jedné strany lapované-to je styčná plocha- zkouška funkčnosti ventilků,pusou jedním směrem jde opačným nic,nesmí fakt nic jít druhým směrem, pokud pustí je něco špatně, mně stačilo odmastit ventily a umýt technickým benzínem)
pokud je kompresor OK, tak další v cestě je regulátor tlaku,a až pak kompresor. Takže by měla logicky následovat kontrola regulátoru tlaku.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: zetor super 50 tlak vzduchu

Příspěvekod slava » 07 led 2011 19:08

ber to postupne jak jde cesta vzduchu tak kontrolovat dej si do flasky jarovou vodu a postrikej vsechny spoje staci ze to nekde netesni ani to neni slyset vetsinou to je u odvodneni vzduchojemu nebo o brzdice privesu a taky u samotne koncovky na privesu

Příspěvky: 15
Registrován: 19 pro 2009 21:42

Re: zetor super 50 tlak vzduchu

Příspěvekod lukas » 07 led 2011 21:08

ono to fucelo na spojce na vlecku tak jsem to zaslepil zase nic tak jsem to dal na primo z kompresoru do vzduchojemu a zase nic tak tam zitra dam manometr primo na kompresor a bude jasno.mel by foukat 6at.

Příspěvky: 15
Registrován: 19 pro 2009 21:42

Re: zetor super 50 tlak vzduchu

Příspěvekod lukas » 08 led 2011 14:15

ahojte tak jsem tam dal manometr za vzduchojem fouka to neco malo pres 5at.tlak se straci v brzdovem ventilu tak jsem ho rozdelal a ted me to nejak nesedi.pred ventilem je zadka s pruzinou a na ni takova guma.tlak jde ze spodu a tu gumu jeste vic pritlaci tak ted nevim jestli to tak ma byt nebo ne.on podle me kdyz stoupnu na brzdu tak ventil musi pustit vzduch do vlecky tak jestli mate nekdo tech.popis tohoto ventilu budu rad.

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: zetor super 50 tlak vzduchu

Příspěvekod slava » 08 led 2011 14:39

kdyz stoupnes na brzdu tak brzdic privesu vypusti tlak vzduchu z potrubi co vede ke vlecce a ta brzdi tlakem co ma ve svem vzduchojemu takze jsi to pochopil obracene kdyz je ten brzdic dlouho nepouzivany a rozeberes ho vycistis a zase slozis tak vetsinou uz nefunguje spolehlive malokdy se mi podarila uspesna oprava da se koupit vymennym zpusobem v prodejnach zetor

Příspěvky: 15
Registrován: 19 pro 2009 21:42

Re: zetor super 50 tlak vzduchu

Příspěvekod lukas » 08 led 2011 14:51

poskladam to jak to bylo a pak dam vedet zatim Slavo dik za rady.ted jedu pryc makat budu vecer.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: zetor super 50 tlak vzduchu

Příspěvekod bold » 08 led 2011 14:56

v jakém stavu je guma? bývá tvrdá a propouští vzduch do odfuku.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: zetor super 50 tlak vzduchu

Příspěvekod farmářJH » 08 led 2011 17:04

Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 15
Registrován: 19 pro 2009 21:42

Re: zetor super 50 tlak vzduchu

Příspěvekod lukas » 08 led 2011 19:46

tak jsem to slozil.guma je dobra je meka .akorat jak je ten prepoustak tak tam je kuze system neco jako hustilka na kolo ,tak jsem ji namazal a zitra se uvidi je to jediny misto kde se ten tlak straci.mozna se ta kuze da necim nahradit tak treba to bude drzet.zatim dik vsem.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: zetor super 50 tlak vzduchu

Příspěvekod bold » 08 led 2011 20:24

jaký přepoušťák?
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 15
Registrován: 19 pro 2009 21:42

Re: zetor super 50 tlak vzduchu

Příspěvekod lukas » 08 led 2011 20:52

no mozna jsem to spatne nazval.je to proste komora kde beha kuze .od vzduchojemu to jde do komory kde je pruzinka s tou gumou tahle komora je porad otevrena az kdyz slapnu na brzdu tak se uzavre a vzduch je jen v komore kde je jiz zminena kuze s teto komory to jde dal na vlecku.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: zetor super 50 tlak vzduchu

Příspěvekod bold » 09 led 2011 11:42

lukas píše:no mozna jsem to spatne nazval.je to proste komora kde beha kuze .od vzduchojemu to jde do komory kde je pruzinka s tou gumou tahle komora je porad otevrena az kdyz slapnu na brzdu tak se uzavre a vzduch je jen v komore kde je jiz zminena kuze s teto komory to jde dal na vlecku.

no tak jelikož mně někde zmizel příspěvek, tak znovu. Brzdič přívěsu funguje v několika polohách. pokud je nezabržděno tak prochází vzduch volně do vleku, pokud se zabrzdí, tak se uzavře vzduchojem a začne to odfukovat potrubí k vlečce, tímto dojde k zabrzdění vleku. Takže pokud funguje v poloze brzda tak zabrzdi a nech to nafoukat.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 15
Registrován: 19 pro 2009 21:42

Re: zetor super 50 tlak vzduchu

Příspěvekod lukas » 09 led 2011 13:30

dneska jsem to dal dohromady ted je vse ok.tlak se ted drzi kolem 5at a nestraci se. :D tak jeste jednou dik vsem za rady.

Příspěvky: 4
Registrován: 17 kvě 2013 06:42

Re: zetor super 50 tlak vzduchu

Příspěvekod sawec » 25 srp 2013 22:56




Zdravim. Prave resim na supru unik vzduchu pres brzdic. Ani po 20ti minutach nenatlakuju vice nez 4atm. Zjistil jsem ze vzduch trvale unika pres "sito"brzdice. Ten jsem rozebral vycistil, ale problem trva.
Poradite? Pripadne byly by k mani vyse zminene manualy?
Diky.

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: zetor super 50 tlak vzduchu

Příspěvekod slava » 26 srp 2013 07:51

pokud je brzdic v poradku tak potom bude spatne serizene ovladani musi mit znatelnou vuli mezi tahlem pedalu a brzdicem kdyz je pedal neseslapnuty ale vetsinou vycisteni nepomuze je zapotrebi dat nove gumove vnitrnosti brzdice se meni vymenym zpusobem za repasovane

Příspěvky: 4
Registrován: 17 kvě 2013 06:42

Re: zetor super 50 tlak vzduchu

Příspěvekod sawec » 26 srp 2013 14:51

slava píše:pokud je brzdic v poradku tak potom bude spatne serizene ovladani musi mit znatelnou vuli mezi tahlem pedalu a brzdicem kdyz je pedal neseslapnuty ale vetsinou vycisteni nepomuze je zapotrebi dat nove gumove vnitrnosti brzdice se meni vymenym zpusobem za repasovane


Ok. Diky. Zkusim nastavit vetsi vuli a znovu otestovat. Nemate jeste radu kde sehnat tesneni? Zkousek jsem monstu ale neuspel jsem ani s brzdicem ani s odkalovaci nadobou mezi kompresorem a pretlakacem kde se zapojuje hadice na foukani. Zkusil jsem ruzna nahradni tesneni ale stale je tam drobna netesnost. Pomalu ale prece se stale tvori bubliny kdyz to testuju jarovou vodou :-(
A ma cenu poustet se do GO kompresoru? Tlačí pomerne pomalu 4atm.za 15min volnobehu.
Diky

Příspěvky: 102
Registrován: 09 led 2014 22:57

Re: zetor super 50 tlak vzduchu

Příspěvekod nabocklish » 11 led 2015 19:48

Pánové, prosím o radu ohledně vzduchové soustavy na bagru DH112 (motor Zetor 4 válec):
na kompresoru jsou vyměněny pístní kroužky a hlava (ta není nová, vzal jsem ji na zkoušku z jiného motoru, ale nevím v jakém je stavu), celkově kompresor vypadá v dobré kondici. Když odpojím tlakový výstup, prstem ho neucpu, "přefoukne" mě. V systému dále jsou: regulátor tlaku, díl s plastovou baňkou s kloboučkem - vnitřní oska je zarezlá, pak trojcestný rozbočovač, z toho jedna větev jde k velkému vzduchojemu v horní nástavbě, z toho je odveden vzduch do manometru v kabině. Druhá větev jde přes ventil (jako je před hubicí k vleku) do podvozku ke vzduchojemům. Dolů to jde přes otočný převaděč (protože nádstavba je otočná), jde tudy i hydraulika a elektrika - přesný princip neznám. Když za každým tímto dílem povolím šroubení, syčí z něj vzduch. Stejně jako ze spodních vzduchojemů. Tlakuje to asi 5 minut na každou jednu atmosféru při 3/4 plynu. Po natlakování na 3,5 atm jsem stáhl plyn na volnoběh a během asi 10 minut mi klesl tlak na 2,5 atm. Přitom nikde nic výrazně nesyčí. Po zastavení motoru vzduch ujde dost rychle, ale opět není slyšet únik. Neporadíte, který díl by mohl být špatný? Opravdu je mi záhadou kam se vzduch ztrácí...

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: zetor super 50 tlak vzduchu

Příspěvekod slava » 11 led 2015 20:53

ten díl s plastovou baňkou s kloboučkem je protimrazova pumpa pokud se neda poslechem zjistit unik tak je potřeba vodu s jarem dat si do mlzice a strikat postupne všechny mozne mista kde by mohlo k uniku docházet je i moznost ze vzduch utece zpatky do kompresoru přes spatny vytlacny ventil v hlave nebo zpetne klapce v regulatoru pripadne je možno postupne odstavovat vetve tim ze se da do sroubeni blynda například pouzit minci

Příspěvky: 102
Registrován: 09 led 2014 22:57

Re: zetor super 50 tlak vzduchu

Příspěvekod nabocklish » 11 led 2015 21:30

ahoj a dík...
myslíš, že je reálné, aby drobné úniky udělaly takovej problém? Nechce se mi tomu věřit... ale nevím. Loni jsem chvilku dokonce jezdil s jednou prasklou trubkou a taky to "nějak" natlakovalo. Už si sice nepamatuji jak moc obtížně, na kolik a za jak dlouho, ale nějak to šlo. Ten rozvod vzduchu je v PE trubkách a šroubují se na plastový šroubení. Jakmile se to jednou povolí, většinou se strhne závit (postupně nahrazuji kovem a hadicí) Další problém je, že se s jarovou vodou reálně dostanu k třetině, možná polovině rozvodu. Ale pořád si myslím, že i když tam nějaké úniky budou, tak tak malé, že to nemůže ovlivnit funkci...
Ještě mě napadlo, že jsem neměnil těsnění pod válec a hlavu kompresoru. Tím asi začnu...
A když to nepomůže, co by jste navrhovali? Myslíte teda důsledně přetěsnit všechny spoje? Nebo nové ventilky v kompresoru? Nebo nový regulátor?

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: zetor super 50 tlak vzduchu

Příspěvekod slava » 11 led 2015 22:26

male uniky se nascitaji a jsou z nich velke zacal bych s postupnym vylucovanim obvodu nejdříve kontrolu zpetnho ventilku v regulatoru pokud ho ma tak staci při natlakovanem systemu rozpojit za kompresorem nemelo by nic unikat zpatky

Zpět na Veteráni (Z 15 - Z 50)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník