rozhodování

Příspěvky: 11
Registrován: 09 led 2008 21:51
Bydliště: ROKYCANY

rozhodování

Příspěvekod tom8145 » 09 led 2008 23:19

dobrý den, chtěl bych koupit nový traktor a rozhoduji se mezi značkami jd, case, nh. výkon motoru 110- 120hp. traktor by pracoval s lisem na kulaté balíky, orba 5 radl. phx, příprava púdy a setí 3m kombinací,sečení rotačkou a pod. na traktoru bude namotován čn.každá značka má své jd má rám ale spotřeba je vyšší než u konkurence, nh má prý problémy s elektronikou,case zase u nás nemá servis .traktor by obhospodařoval zatím 90ha a za 5 let dalších 20ha navíc(výpovědní lhůta jzd),a zajištoval by potřeby žv asi 50ks, hospodařím v kopcovitém terénu.chtěl bych od Vás slyšet názor na výkon motoru jestli bude pro mne dostačující a na vaše názory ohledně značek, vím že nejlepší by asi byl fendt, ale tam je dost vysoká cena. děkuji za vaše názory a rady.

Příspěvky: 27
Registrován: 31 led 2007 15:33

Příspěvekod v.e.n.c.a » 10 led 2008 19:57

Jd a claas nemaj nějak výrazně větší spotřebu. Ale zas mají dobrou životnost.

Příspěvky: 94
Registrován: 10 lis 2007 11:57
Bydliště: Východní Čechy

Příspěvekod Pavel3545 » 10 led 2008 20:45

Nejlepší bude když si pujčíš traktory od každé značky mezy kterou se rozhoduješ, každý prodejce se bude moct přetrhnout a hlavně když nepodlehneš první nabídce tak uvidíš jak dokážou čarovat s cenou. a taky poznáš jak který traktor žere nebo nežere třeba JD. (každý prodejce tvrdí že jejich traktory nežerou, ale opak je někdy pravda). To je aspoň moje zkušenost.

Příspěvky: 20
Registrován: 22 čer 2007 09:23

Příspěvekod františek berka » 10 led 2008 20:50

Tyto práce taky dělám kromě orby a setí tady jenom pícniny, traktor v tomto výkonu mám agrotron k120 profiline a jsem s ním velmi spokojen

Uživatelský avatar
Příspěvky: 191
Registrován: 15 zář 2007 08:54
Bydliště: Dětřichov u Svitav

Příspěvekod pepís » 26 led 2008 22:02

souhlasím s pavlem v podstatě je jedno která značka tě osloví ale koupit traktor aniž by sis ho zkusil přímo ve svých podmínkách je nesmysl někdy i jasný favorit může v něčem nevihovovat a prodejcu je dnes mraky a jak se říká důvěřuj ale prověřuj a nenech se oblbnou dnes je tolik možností kde si ověřit parametry a cena je vždy dost duležitá

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník