Násobič krutiaceho momentu

Příspěvky: 126
Registrován: 05 led 2008 14:06
Bydliště: Slovensko,VT Polianka

Příspěvekod 7711 » 06 led 2008 23:07

franta píše:
7711 píše:Ja ked ho zapnem tak mi niečo sičí v prevodovke,čo tam môže byť za chyba? :roll:
na jakem traktore presne?jestli u 7711 tak muzes mit treba prasklou trubicku v prevodce tezko hodnotit coto muze byt

Na 6718 :D

Příspěvky: 299
Registrován: 18 úno 2007 18:46

Příspěvekod franta » 07 led 2008 20:59

7711 píše:
franta píše:
7711 píše:Ja ked ho zapnem tak mi niečo sičí v prevodovke,čo tam môže byť za chyba? :roll:
na jakem traktore presne?jestli u 7711 tak muzes mit treba prasklou trubicku v prevodce tezko hodnotit coto muze byt

Na 6718 :D
tak to muze bit manzeta v ovladacim valci pod loziskem to bis musel traktor rozpulit

Příspěvky: 126
Registrován: 05 led 2008 14:06
Bydliště: Slovensko,VT Polianka

Příspěvekod 7711 » 07 led 2008 21:56

franta píše:
7711 píše:
franta píše:
7711 píše:Ja ked ho zapnem tak mi niečo sičí v prevodovke,čo tam môže byť za chyba? :roll:
na jakem traktore presne?jestli u 7711 tak muzes mit treba prasklou trubicku v prevodce tezko hodnotit coto muze byt

Na 6718 :D
tak to muze bit manzeta v ovladacim valci pod loziskem to bis musel traktor rozpulit

Radšej to teraz nechám tak aj tak ho veľmi nepoužívam. :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

násobič

Příspěvekod bold » 08 led 2008 11:23

jestli to syčí z převodovky,což bych asi zjistil přes měrku oleje-(vyšroubovat dát tam ruku a zjistit jestli se tam tvoří přetlak)Upřímně řečeno,nemyslím si že je problém u manžety v převodovce,spiš bývá pos.. válec u spojkového válečku (občas netěsní spojka a ten humus-stará brzdovka-vyteče zrovna do tohoto vypínacího válce)čili oddělat dekl mezi kabinou a motorem,vytáhnout váleček spojky +vypínací válec,tento rozdělat vyčistit (je tam obvykle dost humusu za ty roky) když tak vyměnit manžety (doporučuju výměnu spojkového válečku.Popřípadě popraskají hadičky,což je nejčastější problém,oprava za cca 100kč + práce.tot vsjo.Pokud je dotyčný zdatný mechanik a moje písmenka mu připadají jak pro blázny či děti,tak se hluboce omlouvám.Taky nemám rád když se mnou někdo hovoří jak s malým světa neznalým.čus BOLD
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 299
Registrován: 18 úno 2007 18:46

Re: násobič

Příspěvekod franta » 09 led 2008 19:35

bold píše:jestli to syčí z převodovky,což bych asi zjistil přes měrku oleje-(vyšroubovat dát tam ruku a zjistit jestli se tam tvoří přetlak)Upřímně řečeno,nemyslím si že je problém u manžety v převodovce,spiš bývá pos.. válec u spojkového válečku (občas netěsní spojka a ten humus-stará brzdovka-vyteče zrovna do tohoto vypínacího válce)čili oddělat dekl mezi kabinou a motorem,vytáhnout váleček spojky +vypínací válec,tento rozdělat vyčistit (je tam obvykle dost humusu za ty roky) když tak vyměnit manžety (doporučuju výměnu spojkového válečku.Popřípadě popraskají hadičky,což je nejčastější problém,oprava za cca 100kč + práce.tot vsjo.Pokud je dotyčný zdatný mechanik a moje písmenka mu připadají jak pro blázny či děti,tak se hluboce omlouvám.Taky nemám rád když se mnou někdo hovoří jak s malým světa neznalým.čus BOLD
na 6718 tento valecek neni valecek je primo pod spojkovim loziskem ve skrini spojky

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: násobič

Příspěvekod bold » 09 led 2008 21:40

franta píše:
bold píše:jestli to syčí z převodovky,což bych asi zjistil přes měrku oleje-(vyšroubovat dát tam ruku a zjistit jestli se tam tvoří přetlak)Upřímně řečeno,nemyslím si že je problém u manžety v převodovce,spiš bývá pos.. válec u spojkového válečku (občas netěsní spojka a ten humus-stará brzdovka-vyteče zrovna do tohoto vypínacího válce)čili oddělat dekl mezi kabinou a motorem,vytáhnout váleček spojky +vypínací válec,tento rozdělat vyčistit (je tam obvykle dost humusu za ty roky) když tak vyměnit manžety (doporučuju výměnu spojkového válečku.Popřípadě popraskají hadičky,což je nejčastější problém,oprava za cca 100kč + práce.tot vsjo.Pokud je dotyčný zdatný mechanik a moje písmenka mu připadají jak pro blázny či děti,tak se hluboce omlouvám.Taky nemám rád když se mnou někdo hovoří jak s malým světa neznalým.čus BOLD
na 6718 tento valecek neni valecek je primo pod spojkovim loziskem ve skrini spojky
Jo soráč tento systém byl až do řady 70,skus se mrknout na ty hadičky,jinak budeš muset rozpůlit traktor,jak je na tom spojka?až ji budeš dělat tak to vem jedním vrzem.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 87
Registrován: 24 úno 2007 00:08

Příspěvekod Patras » 10 led 2008 17:10

Na 70tce to taky jeste nebylo.....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvekod bold » 11 led 2008 20:15

Patras píše:Na 70tce to taky jeste nebylo.....
Jo začalo se to dělat až na 72.70 to měla klasicky ještě v prostoru spojky.Aby se to dalo umístit nahoru tak musela být spojka kapalinová.(doporučuju to předělat všem majitelům 70,myslím tu spojku,já to na svých už předělal a nedám na to dopustit)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 11
Registrován: 06 říj 2007 15:16
Bydliště: Horní Němčí

Příspěvekod Mira007 » 29 led 2008 17:15

násobič je výborná věc, hlavně když je jako u nas kopcovita krajina chvilu dokopce pak zas rovina tak nemusim vubec řadit

Předchozí

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků