test spotřeby traktoru

Příspěvky: 94
Registrován: 10 lis 2007 11:57
Bydliště: Východní Čechy

Re: test spotřeby traktoru

Příspěvekod Pavel3545 » 24 dub 2008 00:09

Proč by měla odejít převodovka když to sní nemá nic společného????????

Příspěvky: 127
Registrován: 29 úno 2008 14:34

Re: test spotřeby traktoru

Příspěvekod Cecka » 24 dub 2008 07:39

Powerboost se aktivuje JENOM:
1) nakroucením hřídele vývoďáku (proto ho nestačí jen zapnout - ale musí být i zatížený) :wink:
2) pojezdovou rychlostí

Takže to, že to jen zapnete určitě nepřidá koně. I když vy to tak možná cítíte... :oops:

Příspěvky: 86
Registrován: 31 kvě 2007 21:42

Re: test spotřeby traktoru

Příspěvekod gimik » 24 dub 2008 19:39

myslím jako při jízdě vtahu když mi ubývá sil tak zapnu vývoďák a to mi přídá na výkonu...
má někdo case 125 nebo 135 určitě to má vyskoušený

Uživatelský avatar
Příspěvky: 257
Registrován: 30 pro 2005 19:32
Bydliště: MladoBoleslavsko

Re: test spotřeby traktoru

Příspěvekod vasek » 24 dub 2008 21:47

gimik píše:taky mi to servisák nevěřil až když si semnou sedl do traktoru a při smykování do kopce sem zapnul vývoďák a hned to vystřelilo dopředu taky mi tvrdil že to přídá jen když je ztráta ná vývoďáku
125 MXUmaxum

Mě to samé tvrdí známý u MXU 135 a já mu to také nechci věřit. Prostě se budu muset jít s ním svézt a vyzkoušet to na vlastní oči. :?: :wink:

Příspěvky: 86
Registrován: 31 kvě 2007 21:42

Re: test spotřeby traktoru

Příspěvekod gimik » 24 dub 2008 21:54

příklad.....když jedu po silnici z návěsem na automat tak při snížení výkonu do kopce se mi automaticky aktivuje navýšení viz..kontrolka na přístrojovce je to ta samá jak při zapnutém vývoďáku

Uživatelský avatar
Příspěvky: 257
Registrován: 30 pro 2005 19:32
Bydliště: MladoBoleslavsko

Re: test spotřeby traktoru

Příspěvekod vasek » 24 dub 2008 21:56

Pavel3545 píše:Proč by měla odejít převodovka když to sní nemá nic společného????????


Protože, třeba MXU 125 je stavěn tak, aby dlouhodobě přenášel přes převodovku na zadek a dále na kola cca max 130 koní a pokud se nějakým způsobem aktivuje navýšení na cca 150 koní ( hodnoty jsou orientační) a to se nepodělí mezi kola a vývoďák, je velká šance, že se časem něco vysype právě v převodovce, nebo zadku. To je jen hodně zjednodušeně řečeno, ale snad je to pochopitelné.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 257
Registrován: 30 pro 2005 19:32
Bydliště: MladoBoleslavsko

Re: test spotřeby traktoru

Příspěvekod vasek » 24 dub 2008 22:06

gimik píše:příklad.....když jedu po silnici z návěsem na automat tak při snížení výkonu do kopce se mi automaticky aktivuje navýšení viz..kontrolka na přístrojovce je to ta samá jak při zapnutém vývoďáku


Ale ano, při dopravě se může aktivovat navýšení. Záleží jen na převodovém stupni, na který zrovna jedeš a na určitých otáčkách motoru, při kterých se to aktivuje. Zpravidla se to v dopravě aktivuje při vyšších převodových stupních. Pokud na poli zapneš vývoďák, tak se kontrolka rozsvítí, ale traktor sám si rozhodne, kdy tam pustí plný výkon. Svítící kontrolka sama neznamená, že se to aktivuje, jen značí, že je traktor připraven to navýšení "použít", když uzná, že bylo splněno vše co bylo třeba pro navýšení. Alespoň tak nějak to bylo na školení. Nechci se dohadovat a sám vím, že známý má podobné zkušenosti, ale pokud by bylo vše jak má být, nedává to smysl. :?: :idea:

Příspěvky: 127
Registrován: 29 úno 2008 14:34

Re: test spotřeby traktoru

Příspěvekod Cecka » 25 dub 2008 03:39

Přesně :wink:
Prostě je to aktivní jen při nakroucený hřídeli PTO a nebo při určitý rychlosti (silnice).
Pro jistotu: :arrow: jen zapnutí vývoďáku neaktivuje powerboost, protože ta hřídel není zatížená (nezkroucená).
Takže logicky např. při orbě se powerboostu nedosáhne :wink:

Předchozí

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků