John Deere nebo New Holland

Příspěvky: 114
Registrován: 21 led 2009 21:40

Re: John Deere nebo New Holland

Příspěvekod premo » 25 pro 2009 12:18

Vaclav UPZT píše:
Venawass píše:Ja se rozhodoval mezi JD 6430 a CASE maxxum 120 MC. Ceny byly podobné. Nakonec jsem koupil Case - větší kabina CNH- super vylejzání, loketní opěrka kde se ovládá ůplně vše -revers, okruhy hyd. souvrat. menegment atd. U převodovky 17x16 EKO ( 40km/h při 1800ot) mě zaujal automat, na silnici 9 kvaltu a na poli 4 a při jeho použití navýšení 20k. Neuvěřitelný rejd díky natáčení blatníků, dá se srovnat s 7711! Uvidime jaká bude spolehlivost?!
JD- do nedávné doby uřčitě jeden z nejspolehlivějších traktorů, čím víc elektroniky tím horší, to samozřejmě platí u všech traktorů až na Belarus a Zetor, tam se ser. vše.


Maxxum Ti bude dělat radost.
John Deere je spolehlivější v tom ,že o poruchách nikdo nikde nemluví.
I já jsem si to myslel,než jsem je začal opravovat :lol:
To Ti pak i ti zarytí Jelínci začnou kapat božskou.

je to tak každý traktor je poruchový i JD nejvíc mě naštvalo že už kolem 500mth začaly lechké ,ale otravné poruchy vyberu jenom tu co mě dostala nejvíc tekl kohout topení v kabině takže sem byl celý politý taky volant a přístrojovka a borci z JD servisu těm se to podařilo opravit až napotřetí takže týden se traktor pořád rozebíral a skládal jenom kvůli kohoutu topení a hadice na něm drží plastové sponky JD šetří na co by tam byly kovové ,ještě pro JJaris:JD 6kové řady nemá celorám zkus si pod něho někdy lehnout rám je přidělaný k převodovce(rám to má možná jenom fastrac a xerion)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 262
Registrován: 05 úno 2008 19:29

Re: John Deere nebo New Holland

Příspěvekod K10 » 25 pro 2009 14:47

premo píše:
Vaclav UPZT píše:
Venawass píše:Ja se rozhodoval mezi JD 6430 a CASE maxxum 120 MC. Ceny byly podobné. Nakonec jsem koupil Case - větší kabina CNH- super vylejzání, loketní opěrka kde se ovládá ůplně vše -revers, okruhy hyd. souvrat. menegment atd. U převodovky 17x16 EKO ( 40km/h při 1800ot) mě zaujal automat, na silnici 9 kvaltu a na poli 4 a při jeho použití navýšení 20k. Neuvěřitelný rejd díky natáčení blatníků, dá se srovnat s 7711! Uvidime jaká bude spolehlivost?!
JD- do nedávné doby uřčitě jeden z nejspolehlivějších traktorů, čím víc elektroniky tím horší, to samozřejmě platí u všech traktorů až na Belarus a Zetor, tam se ser. vše.


Maxxum Ti bude dělat radost.
John Deere je spolehlivější v tom ,že o poruchách nikdo nikde nemluví.
I já jsem si to myslel,než jsem je začal opravovat :lol:
To Ti pak i ti zarytí Jelínci začnou kapat božskou.

je to tak každý traktor je poruchový i JD nejvíc mě naštvalo že už kolem 500mth začaly lechké ,ale otravné poruchy vyberu jenom tu co mě dostala nejvíc tekl kohout topení v kabině takže sem byl celý politý taky volant a přístrojovka a borci z JD servisu těm se to podařilo opravit až napotřetí takže týden se traktor pořád rozebíral a skládal jenom kvůli kohoutu topení a hadice na něm drží plastové sponky JD šetří na co by tam byly kovové ,ještě pro JJaris:JD 6kové řady nemá celorám zkus si pod něho někdy lehnout rám je přidělaný k převodovce(rám to má možná jenom fastrac a xerion)


To je asi ten stejný celorám co mají Zetory už tak 50 let :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: John Deere nebo New Holland

Příspěvekod lukasbranka1 » 25 pro 2009 20:54

videl jsi ten dam někdy vtip je vtom že motor a převodovka nejsou nosnym prvkem
motor je uložen v silemblocich čelni zavaži nebo hydraulika je na ramu
jedina nevyhoda je pro mě kdyš potřebuju udělat něco na převodovce a vadi mi ram je tam malo mista
se zetorem to nema nic společneho
k te spolehlivosti nikdo neřikal že se JD nepokazi ale mam dost znamych u jinych značek a při porovnani poruch a jejich zavažnosti v počtu provozovanych stroju

Příspěvky: 199
Registrován: 08 lis 2009 21:39
Bydliště: Hostice

Re: John Deere nebo New Holland

Příspěvekod JJaris » 25 pro 2009 21:24

Maxxum Ti bude dělat radost.
John Deere je spolehlivější v tom ,že o poruchách nikdo nikde nemluví.
I já jsem si to myslel,než jsem je začal opravovat :lol:
To Ti pak i ti zarytí Jelínci začnou kapat božskou.[/quote]
je to tak každý traktor je poruchový i JD nejvíc mě naštvalo že už kolem 500mth začaly lechké ,ale otravné poruchy vyberu jenom tu co mě dostala nejvíc tekl kohout topení v kabině takže sem byl celý politý taky volant a přístrojovka a borci z JD servisu těm se to podařilo opravit až napotřetí takže týden se traktor pořád rozebíral a skládal jenom kvůli kohoutu topení a hadice na něm drží plastové sponky JD šetří na co by tam byly kovové ,ještě pro JJaris:JD 6kové řady nemá celorám zkus si pod něho někdy lehnout rám je přidělaný k převodovce(rám to má možná jenom fastrac a xerion)[/quote]

To je asi ten stejný celorám co mají Zetory už tak 50 let :lol:[/quote]


No nemáš pravdu, u JD 6 řady a další vyšší mají colorám ve kterém je motor na silenblocích a převodovka hnaná kardanem a přvodovka vsazená v rámu, rám je zapuštěn až v rozvodovce. Lehni si pod traktor a pořádně se koukni. Zetor má blokovou konstrukci jako většina. fendt má polorám kde je motor na rámu a převodovka taky hnaná hřídelí ale je připevněn na bloku převodovky. nová řada 5M má polorám a ten je připevněn na převodovce. jen pro upřesnění

Příspěvky: 199
Registrován: 08 lis 2009 21:39
Bydliště: Hostice

Re: John Deere nebo New Holland

Příspěvekod JJaris » 25 pro 2009 21:28

lukasbranka1 píše:videl jsi ten dam někdy vtip je vtom že motor a převodovka nejsou nosnym prvkem
motor je uložen v silemblocich čelni zavaži nebo hydraulika je na ramu
jedina nevyhoda je pro mě kdyš potřebuju udělat něco na převodovce a vadi mi ram je tam malo mista
se zetorem to nema nic společneho
k te spolehlivosti nikdo neřikal že se JD nepokazi ale mam dost znamych u jinych značek a při porovnani poruch a jejich zavažnosti v počtu provozovanych stroju


Máš pravdu, ale zase při opravě hold bude se muset odklopi kabina a dostat se na ni se shora nebo zdola, pokud to nestačí bude se muset vyhodit ven z rámu, prý to není takový problém říkal servis a je to prý pěkná skládačka :) , a s tou poruchovostí máš pravdu, musí se brát v úvahu najeté Mth, v jakém prostředí a celkový počet srojů vztažený k poruchovým a ještě je rozdíl jestli zákazník neví co je oprava motoru, spojky,převodovky, hydrauliky a jen se řeší nějaké drobnosti, pokud u traktoru drží 3 základní uzly a to morot, převodovka, hydraulika ostatní jsou prkotiny tot můj názor

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: John Deere nebo New Holland

Příspěvekod lukasbranka1 » 26 pro 2009 19:44

za ten ram se da sahnout veškera tahla se daji udělat ale připadam si jako gynekolog a potřeboval bych ještě jeden kloub na ruce
da se otevřit podlaha atd .
normalně toto neni zapotřebi zažil jsem vyskočene lanko řazeni ale to byla spiš vyjimka abysme nezapoměli kde to řazeni vlastně konči

Příspěvky: 112
Registrován: 06 bře 2008 11:54
Bydliště: Rimavská Sobota Slovensko

Re: John Deere nebo New Holland

Příspěvekod Deutz-Fahr » 26 pro 2009 20:35

Aj rada 5R má celorám???
Deutz-Fahr

Příspěvky: 199
Registrován: 08 lis 2009 21:39
Bydliště: Hostice

Re: John Deere nebo New Holland

Příspěvekod JJaris » 27 pro 2009 18:11

Deutz-Fahr píše:Aj rada 5R má celorám???


Ano 5R má celorám jako každá vyšší řada, jen ty nižší 5M má polorám, 5G má blokovou konstrukci, jako zetor, proto taky 5R je dražšší než 5M a je ve výbavě premium

Příspěvky: 20
Registrován: 14 úno 2010 12:21

Re: John Deere nebo New Holland

Příspěvekod Menous » 26 úno 2010 20:50

Míra píše:Kluci poradˇte mi do čeho mám jít. Jestli J.D. 6430 Premium nebo N.H. 6050 Plus. Cena je přibližně stejná, servis zhruba taky stejná vzdálenost, jenom N.H. daleko lepší výbava
/odpr. př. náprava, odpr. kabina + daleko víc prostoru, hydraulika 6.580 kg a taky více elektroniky !? / Ten J.D. mi při projíždˇce přišel jako pěknej kostitřas. Ale zase to zpracování
u J.D. je fakt na dobrý úrovni, to se musí nechat ! Taky N.H. je 6-ti hrnek, ale stará klasika tzn.rotační čerpadlo žádnej common rail. Myslím si, že J.D. i když je to jenom čtyř válec
/ 110 k /vezme krapet víc nafty jako šesti válec N.H./126 K /. Traktor bude využíván převážně k přípravě a setí. Mám z toho docela zamotanou hlavu. Prosím o vaše zkušenosti. Díky.



Mam prsne stejny problem. Jak jsi se rozhodnul? Za kolik ti nabizi JD 6430 a s jakou vybavou?

Příspěvky: 20
Registrován: 14 úno 2010 12:21

Re: John Deere nebo New Holland

Příspěvekod Menous » 26 úno 2010 20:54

Venawass píše:Ja se rozhodoval mezi JD 6430 a CASE maxxum 120 MC. Ceny byly podobné. Nakonec jsem koupil Case - větší kabina CNH- super vylejzání, loketní opěrka kde se ovládá ůplně vše -revers, okruhy hyd. souvrat. menegment atd. U převodovky 17x16 EKO ( 40km/h při 1800ot) mě zaujal automat, na silnici 9 kvaltu a na poli 4 a při jeho použití navýšení 20k. Neuvěřitelný rejd díky natáčení blatníků, dá se srovnat s 7711! Uvidime jaká bude spolehlivost?!
JD- do nedávné doby uřčitě jeden z nejspolehlivějších traktorů, čím víc elektroniky tím horší, to samozřejmě platí u všech traktorů až na Belarus a Zetor, tam se ser. vše.



Za kolik ti nabizeli JD 6430 a Case. Ja ted resim podobny problem a stale netusim jaky traktor vybrat.

Příspěvky: 111
Registrován: 13 led 2007 20:38
Bydliště: Kladensko

Re: John Deere nebo New Holland

Příspěvekod Lucky » 26 úno 2010 22:37

nejdřív si porovnej cenu a koně , a ty koně při stejný normě ne jak to udává výrobce, a při jakých podmínkách nastane navýšení, servis jak je daleko,a jaký sou sazby za hodinu, každej stroj se může rozbít.

Příspěvky: 6
Registrován: 13 zář 2013 08:19

Re: John Deere nebo New Holland

Příspěvekod Radek Fr. » 13 zář 2013 08:39

Lucky píše:nejdřív si porovnej cenu a koně , a ty koně při stejný normě ne jak to udává výrobce, a při jakých podmínkách nastane navýšení, servis jak je daleko,a jaký sou sazby za hodinu, každej stroj se může rozbít.


JD jasná volba. Mám i dobré zkušenosti se servisem, profi práce, rychlá oprava. Dagros ale myslím dělá i NH, no zkuste: http://www.dagros.cz/servis-zemedelske-techniky

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: John Deere nebo New Holland

Příspěvekod neznalek » 13 zář 2013 11:34

Radek Fr. píše:
Lucky píše:nejdřív si porovnej cenu a koně , a ty koně při stejný normě ne jak to udává výrobce, a při jakých podmínkách nastane navýšení, servis jak je daleko,a jaký sou sazby za hodinu, každej stroj se může rozbít.


JD jasná volba. Mám i dobré zkušenosti se servisem, profi práce, rychlá oprava. Dagros ale myslím dělá i NH, no zkuste: http://www.dagros.cz/servis-zemedelske-techniky


Člověče Tebe za tu reklamu snad Dagros platí :lol: S Dagrosem ma tedy taky dobrou zkušenost ( dva roky zpatky jsem o nic koupil lis McHale)... ale co jsem slyšel, tak poslední pulrok nestojí za moc a hodně lidí bylo z firmy odejito nebo odešly z vlastní vůle ..

Předchozí

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník