Traktor na 20-30ha TTP "holka pro všechno"

Příspěvky: 16
Registrován: 15 zář 2014 09:54

Traktor na 20-30ha TTP "holka pro všechno"

Příspěvekod srotik » 29 lis 2016 00:37

Zdravím,
prolezl jsem snad všechna témata, ale jestli už to tu je tak se omlouvám a smažte to.
Teď vyhlásily výsledky na zem. techniku. Měl jsem to štěstí. Nedokážu to ale rozštípnout.
Co koupit na "farmu" jako jediný traktor? Seču 20, zbytek pastviny.
Představa cca 80hp, rozpočet do 1mil. s klimou a čelňákem.
Viděl jsem:
Major 80
Solis 75/90
Belarus 62/92
Ursus tušim C382
teď jsem narazil na Case Farmall A tam je taky 80hp, ale vůbec netuším cenu...
Slušně bych Vás požádal o názory. Okres J.Hradec - to jen kvůli zastoupení (nepovezu to dal než 70-100km),protože pak tam lítat na záruku....
Teď to dává 7211 lis rc46, sekačku nc210, mulčovač 1,8, smyky 6m, kydá ale...
Asi jako každého mě zajímá: dostupnost dílů, spotřeba, servis, jednoduchost, jo žádnou močovinu ani filtr p.č..
Byl jsem rozhodnutej pro Majora80, ale po přečtení všech příspěvků jsem z toho rozladěnej. Přední náprava? Motor? Vstřikování CR - no toho se děsim a jede to jen 30km/h to někdo nedomyslel (safra, proč někdo vyrobí traktor bez sedačky spolujezdce, jak mám tu mladší generaci zaučovat, to je dort).
A ještě ta maličkost že v cca roce 2012 stál +-500,- a teď 690,- (chápu změnu motoru, ale je to k lepšímu? A za 190t.kč.?).


Díky za každou radu

Uživatelský avatar
Příspěvky: 208
Registrován: 24 úno 2008 21:22

Re: Traktor na 20-30ha TTP "holka pro všechno"

Příspěvekod Adam » 29 lis 2016 08:45

Vlastním Major 80 od roku 2013. Bol kúpený za cenu 21000 + dph / základna výbava - jeden okruh hydrauliky, bez závaží, bez klímy, motor ešte Zetor. Bol to najlacnejší nový traktor aký bol na trhu. Čo sa týka tej kabíny a tak, nebral by som to až tak tragicky, horšie je že zapínanie a vypínanie kardaňu je zo slabého materiálu a u mňa to má životnosť cca 600mth (zubová spojka vo vnútri v prevodovke, robíme cca 85ha + fekál v ŽV). Ak by bola teraz cena nezmenená, tak ti poviem že choď do toho (sam by som si možno jeden ešte kúpil), ale teraz tu cenu vystrelili do astronomických výšok a to už kúpi len blázon. Inač v tej novej cene je motor deutz, zadná závažia + 2 okruh hydrauliky - možno aj predné závažia ale to ti nepoviem, až tak to nesledujem. Ursus by som vylúčil tiež lebo je to zrejme toto isté čo Major len je motor perkins. Keď som riešil traktor, tak som mal ponuku na 80k Claasa ze 29000, skusil by som túto cestu, prípadne Case/NH.
Aj traktor je len stroj....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Traktor na 20-30ha TTP "holka pro všechno"

Příspěvekod bold » 29 lis 2016 10:27

osobně bych šel do něčeho staršího (do 5let) z osvědčených značek. Obejdi servisy v okolí a poptej se jak jsou na tom traktory té či oné značky. JInak dělat 30ha TTP bych se nebál i tou 7211. Tyhle stroje jsou věčné, opravy za hubičku, jednoduchá údržba. Když do toho koupíš grammerku sedačku tak jsi pohodlím o level jinde. Pokud se ti chce tak do toho dáš klimu a máš super stroj.
Major je krok k "východu" snaží se o jednoduchý stroj (návrat k osvědčené 7 řadě) ale mám pocit že se to trochu nepodařilo. U nás ho má klučina zahradník, má to s čelákem a na to že dělá pár ha tak samý problém, navíc přístup servisu katastrofální. Takže tohle prověř jako první- dostupnost a kvalitu servisu.
Záleží jestli potřebuješ nový stroj nebo se spokojíš se starším. Osobně mám velmi dobrou zkušenost s Claasem, pokud něco potřebuju tak do 24 hodin to mám na dvoře. sice to zaplatím, ale vím, že stát budu jen jeden den. Tohle je hodně důležité pokud máš jen jeden stroj bez možnosti zálohy.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2013 23:21

Re: Traktor na 20-30ha TTP "holka pro všechno"

Příspěvekod provit » 29 lis 2016 11:22

Já mám taky 35 ha jenom TTP a vše dělám Zetorem 77 a 52. Já si chodím do traktoru jenom odpočinout :) . Mám celkovou roční spotřebu 600 litrů nafty na dva traktory, když jsem vyvážel hnůj od 100 ovcí, tak jsem to zvládl za 10 litrů nafty... Je to moje filozofie podnikání vše dělat s co nejmenšími náklady. Krávy a ovce mít co nejdéle na pastvině - je to zadarmo. Vidět na pastvinu ze dvora nebo zahrady je taky praktické. S traktory (52 oslavila 32 let) jsem spokojený, ale trochu se porozhlížím a jednou si udělám radost. Teď, ale investuji do pozemků a opravuji stavení. Pro mě by byl nejdůležitější dobrý servis v okolí a potom si klidně koupit z Německa nebo z Rakouska od privátní osoby , nějaký zánovní stroj.

Příspěvky: 16
Registrován: 15 zář 2014 09:54

Re: Traktor na 20-30ha TTP "holka pro všechno"

Příspěvekod srotik » 29 lis 2016 13:54

to: bold
starší nemohu, jelikož na to se dotace nevztahuje
to: provit
já mám tu 72 rád, taky tam relaxuju. Vždyť tam o žních trávím celou dovolenou :)

Ale když mi to poprvé vyšlo a někdo mi chce "dát" 50-60% z ceny nového stroje, tak bych byl asi blázen to nekoupit, i když si budu tu svojí půlku muset půjčit.
Ale ptám se protože si chci polepšit (oproti 72) a né se stresovat že ten díl nebude skladem...
A držet dva traktory nebudu, to už jsem zkoušel (8011 a 5611) a stejně mám jen jeden "zadek".

teď jsem narazil na Claas Elios 220 (57kW) to by vyhovovalo, videa pěkný, ale cena neznámá a to asi nebude do mega. Na to je to moc pěkný, taky jsem v prospektech nevyčetl jaké to má filtry. Jestli to má DPF a močovinu, tak to nechci...
Neví někdo?
Naposledy upravil srotik dne 29 lis 2016 15:01, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Traktor na 20-30ha TTP "holka pro všechno"

Příspěvekod bold » 29 lis 2016 14:58

No tak zrovna u preferovaných strojů nevím jak na tom budeš s těmi díly. Snad zetor ano, ale jistý si nejsem. Pokud ti můžu radit tak jdi do něčeho jiného a holt musíš připlatit. Měl jsem možnost porovnávat 72 s majorem 80 a i když je major novější, tak bych si radši nechal 72 a vybavil ji pohodlím. Zkus někde pohledat nějakou předváděčku či obejdi prodejce s tím že potřebuješ nový traktor- někteří umí kouzlit.
Jeden zadek neřeš- když se něco pokazí a traktor stojí na dílně tak už nebudeš mít jeden zadek,ale jedny ruce :-) Já mám taky jeden zadek, ale 4 traktory a na žních jsou dobré, element mezi volant a sedačku seženeš vždy :-)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Traktor na 20-30ha TTP "holka pro všechno"

Příspěvekod tonik » 29 lis 2016 18:05

Čau, krásnej případ, jak dotace degenerují trh.
Na jedné straně zemědělec co neví co chce a na druhé straně prodejce, kterej zvedá cenu.
Proč je dotace na traktor do 100PS a proč je tam daná cena?
Ať udělají dotace na PRV a neřeší výkon, atd. Ať daj dotaci třeba 500 000kč, někdo si koupí socku za 700 a další si připlatí třeba mega a má to s odpruženou nápravou, kabinou, předním vyvoďákem, atd.

Jinak ta dotace je podle mně směřována na vinaře, chmelaře a sadaře. A standartní kraktor za to není možné pořídit, nebo z toho udělají socku MAJOR.

Můj názor je, že skončíš u MAJORA. Pokud tě nějakej prodejce bude něco nabízet, tak požaduj ukázku někde už prodaného stroje.
Problém je v tom, že většina firem tyto stroje vyrábí mimo standartní továrny.
A servis ? Pokud má prodejce prodáno za rok 30 traktorů nad 150 ps a tři pod 80ps tak co asi znají servisácí líp.
Pokud něco místo 72-77 tak Proximu 8441.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Traktor na 20-30ha TTP "holka pro všechno"

Příspěvekod neznalek » 29 lis 2016 19:15

z uvedených ( když už musí být nový) bych asi volil mezi majorem a ursusem...a na konec asi skončil u Ursusu (ale má už tuším DPF ( koukal jsem na model 110 koní), protože Major pro mne už není traktor. Ale servis mám od obojího za rohem...V případě čelního nakladače bych se podíval, jak je řešený reverz, pokud tam vůbec je..

Příspěvky: 16
Registrován: 15 zář 2014 09:54

Re: Traktor na 20-30ha TTP "holka pro všechno"

Příspěvekod srotik » 29 lis 2016 19:37

to: tonik
Neví co chce, a to protože:
1) nikdy neměl tu čest v něčem novém sedět
2) nemá nikoho kdo by měl podobný traktor a reference. Buď mají staré Zetory nebo traktory za 2+
3) nikdo neuvádí cenu

Souhlasím že dotace na nákup techniky do 1mil. je na prd. Já ji nepsal (byl bych rád kdyby to bylo alespoň do 1,5). A když je titul: Nákup techniky do živočišné výroby, tak to asi nebude pro sadaře.

Trh to určitě pokřivuje, ale kotlíková a podobný....víc to ohne kamarád úředník...
Jsem rád že jsem se po 9ti letech dostal s nějakým projektem nad čáru.

Dnes jsem byl v Mega Třeboň, snad se do Proximy dostanou, ale nevypadá to.

A k servisákům...asi jako valná část si všechno dělám sám (spojky,šály...) Proto holt preferuju Zetora, až bude po záruce, díly vždycky koupím a bude to furt stejný jako na UR1,2

No a jak tu někdo na foru napsal, Zetora vždycky prodáš. Kdyby něco v budoucnu...

Zítra jedu do Neplachova, tak uvidím...

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Traktor na 20-30ha TTP "holka pro všechno"

Příspěvekod tonik » 29 lis 2016 19:59

Proto říkám, ať tě na něj někam vemou nebudeš pak překvapenej. Je blbost kupovat traktor a v žádném se nesvést. Když kupuješ auto, tak se také svezeš, nehledě na to že traktor kupuješ na 20 let. Koukni se za jakou cenu se prodává ojetej 10ti letej třeba v Německu. Prohlídni videa na YOUTUBE
Jak psal BOLD svez se někde se 72 s Gramrerkou a poznáš, že ten rozdíl není až tak markantní.
Nechci do toho nikomu kecat, ale polovina mejch rad přijde vniveč -- nemyslím zde ale v životě.
Prodejci jsou schopni prodet vůni z konvalinek.

Otázka je dostupnost dílů na 20 let starého CLAASe, JD, NH, atd nemyslím model prodávaný po desítkách, a o ceně ani nemluvím.

Příspěvky: 16
Registrován: 15 zář 2014 09:54

Re: Traktor na 20-30ha TTP "holka pro všechno"

Příspěvekod srotik » 29 lis 2016 20:00

neznalek píše:z uvedených ( když už musí být nový) bych asi volil mezi majorem a ursusem...a na konec asi skončil u Ursusu (ale má už tuším DPF ( koukal jsem na model 110 koní), protože Major pro mne už není traktor. Ale servis mám od obojího za rohem...V případě čelního nakladače bych se podíval, jak je řešený reverz, pokud tam vůbec je..


Zdravim, údajně Ursus 382 nemá DPF. Moc se mi na Živitelce líbil, ale safra servis nikde a do Frýdku-Místku to mám fakt štreku.
Motor Perkins se mi na poslech zamlouval, ale neznám ho.
Jede to 40km/h, sedačku spolujezdce má, ovládání šavlí i zezadu, filtry přístupný, výhled dobrej, nádrž oplechovanou v 2mm kastlíku, zespoda plechy, blatníky natáčecí, světla v led, nádrz a baterka nejsou nejníž - nejníž je závaží a skříň a kardan, alternátor a klima mitsubishi...fakt se mi líbil
Jenže tu nemám dealera, kuja

Příspěvky: 16
Registrován: 15 zář 2014 09:54

Re: Traktor na 20-30ha TTP "holka pro všechno"

Příspěvekod srotik » 29 lis 2016 20:14

to: tonik
jasný, já ty prachy nesbírám ze stromů. Toho 1/2mega si musím půjčit, proto se tady ze zoufalství ptám.
Seděl a jel jsem v Solisu 75 a 90, prosím nikdo se neuražte, ale to to to mi do baráku nesmí. Safra ani relé a chcípák na čerpadlo a klíček nedaj dohromady, nějaký lanko jak u Supra, svody a parohy s pískem z formy a opucovaný flexou, šroubení na koudel a všade to rosilo...jé to byla sodoma. I učni by to spasovali a ogrotovaly líp...
Seděl jsem v Majoru80 no a pocit...hm no nevim, neurazí a nenadchne, alespoň tam z plastů nečuměj vruty
Seděl jsem v Belarusu 92, no tak to ne, kuja

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Traktor na 20-30ha TTP "holka pro všechno"

Příspěvekod tonik » 29 lis 2016 20:27

A co KUBOTA ?
Nejhorší je že musíš v daném termínu něco koupit a to prodejci vědí.
Ideál je půjčit zvorat třeba ha, a buď vrátit nebo nechat doma. Další věc je že ti všechny budou připadat jako přechod z Trabanta do Mercedesu.

Příspěvky: 16
Registrován: 15 zář 2014 09:54

Re: Traktor na 20-30ha TTP "holka pro všechno"

Příspěvekod srotik » 29 lis 2016 20:54

Musim to koupit do 30.6.17 takže to není tak těsný,ale...
V Neplachově mají zastoupení Deutz Fahr, zajímá mě 5G 5080, ten má 55,4kW, převýšení 40%, nemá filtry a močku, jen DOC, hmotnost v základu 3600 (pul tuny nad majora), nádrž 130l, stop&go na nakladač, elktrohydraulika na hřídel, 540Eco, 60l průtok čerpadlo hyrd.
Jenže neznám nikoho, kdo by mi řekl co se na tom se..re.
Nevim cenu, snad alespoň to zítra zjistim...
Pak poreferuju, koukám že dělám návod pro někoho jiného a sám pořád tápu.

Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2009 22:19

Re: Traktor na 20-30ha TTP "holka pro všechno"

Příspěvekod Jarda X » 29 lis 2016 21:54

Zdravím jen maličkost, půjčit si budete muset na celou částku traktoru včetně DPH a až to profinancujete, pak Vám teprve pošlou dotaci. Co se týká ceny, tak traktor můžete koupit dražší než 1 milion, ale dotace se počítá jen z milionu. Ale třeba traktor do ŽV by jste těžko prokazoval nějaký 150 a více koní, bylo mi řečeno abych si koupil něco menšího než mám na těžké práce na poli(ale momentálně i na ostatní) jako je sečení, nahrabování, obracení, balení, popř. lisování, svoz balíků, navážení krmení, steliva, odvoz hnoje atd. Tak vybírám okolo 110 koní a odpružená náprava, kabina, ale malý lehký a obratný kocour.

Příspěvky: 16
Registrován: 15 zář 2014 09:54

Re: Traktor na 20-30ha TTP "holka pro všechno"

Příspěvekod srotik » 29 lis 2016 22:25

to: Jarda X
děkuji, vim že to musim nejdřív zaplatit celé a pak mi vrátí dotovanou část.
ale nevěděl jsem že to může být dražší a strop dotace je mil. jdu to snad po 105te číst.
dik
ot. co jste vybral?

Příspěvky: 16
Registrován: 15 zář 2014 09:54

Re: Traktor na 20-30ha TTP "holka pro všechno"

Příspěvekod srotik » 30 lis 2016 21:15

pro info:
Deutz fahr 5090.4D 65kW, s radiem,klimou,vzduch sedackou,30+15přev. je za cca 980,-
nakladač budu muset koupit zvlášť...no uvidim co jiný dealeři, ale tohle je pěkný

Příspěvky: 247
Registrován: 17 pro 2009 10:50

Re: Traktor na 20-30ha TTP "holka pro všechno"

Příspěvekod vik » 30 lis 2016 21:46

záleží co je v projektu jestli traktor s čn a klimou,tak se tak musí koupit přes to vlak nejede.Podmínky jsem nečetl u tohoto programu,ale nemusí být výběrko do 30.1. 2017?A částka by se opravdu měla počítat z 1 mil co je nad už jde pak z vaší kapsy.Beru to podle minulých dotačních titulů.A osobně mám jen titul na stáj a techniku do žv.tak to beru podle ní.

Příspěvky: 13
Registrován: 19 úno 2016 21:45

Re: Traktor na 20-30ha TTP "holka pro všechno"

Příspěvekod Skubi » 23 čer 2017 12:12

Mrkni po Kubotách- máme asi sedm let M9540, lehce pod sto koníků, obratná, spolehlivá, většina věcí v mechanice, celkem blbuvzdorná, většinou opravitelná samodomo, elektro reverz, klima, ale otázka je jak budeš mít servis- my to máme od Bohatce od Boskovic a tam to máme kousek. Za těch sedm let jsme měli jenom jednou delší prostoj kvůli spojce- hodně dělá s nakladačem a spojka šla za ty roky do kopřiv. Používáme ji v lesních školkách, máme ji s předním tříbodem, nakladačem a dvěma sadami kol- normál a úzký kultivační. Dělá kromě nakladače všechno co je potřeba, od orání po prohrnování sněhu.

Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2013 23:21

Re: Traktor na 20-30ha TTP "holka pro všechno"

Příspěvekod provit » 31 srp 2018 18:27

Zdravím. Pomalu se rozhoduji pro nějaký novější traktor do 100 PS. Mám 35ha vše zatravněno, tak se moc nepředře. Z dotace PRV to asi nejde...:( Cenová hranice +- 600tis. Klidně okolo 2tis motohodin. Jaký je váš typ, na stránkách technikboerse přichází v úvahu Proxima, John Deere 5075E nebo nejaký polský ? Děkuji za radu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Traktor na 20-30ha TTP "holka pro všechno"

Příspěvekod Mr.Equable » 01 zář 2018 09:02

Z těchto bych si vybral John Deere. Poláka NEBRAT!
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2013 23:21

Re: Traktor na 20-30ha TTP "holka pro všechno"

Příspěvekod provit » 01 zář 2018 11:10

Asi máš pravdu ,,E,, je taková ekonomická řada JD, asi by posloužil :). Ještě jsem se chtěl zeptat jestli je reálné dostat na traktor do 100 PS (1 mil. korun) dotaci 50% z PRV jako jiná zemědělská technika do ŽV. Podání žádosti by mělo být koncem října 2018...

Příspěvky: 162
Registrován: 20 úno 2014 21:35

Re: Traktor na 20-30ha TTP "holka pro všechno"

Příspěvekod kas » 01 zář 2018 17:59

provit píše:Asi máš pravdu ,,E,, je taková ekonomická řada JD, asi by posloužil :). Ještě jsem se chtěl zeptat jestli je reálné dostat na traktor do 100 PS (1 mil. korun) dotaci 50% z PRV jako jiná zemědělská technika do ŽV. Podání žádosti by mělo být koncem října 2018...


Letos už to není možné. Pouze vyjmenované stroje pro ŽV a RV dle Pravidel, kód 031, 032.

Příspěvky: 58
Registrován: 23 úno 2016 22:58

Re: Traktor na 20-30ha TTP "holka pro všechno"

Příspěvekod Baziliska1 » 01 zář 2018 21:46

Zdraví pánové. Můžu poprosit o nějaký ten odkaz na ty informace ohledně dotací? Děkuji

Příspěvky: 162
Registrován: 20 úno 2014 21:35

Re: Traktor na 20-30ha TTP "holka pro všechno"

Příspěvekod kas » 04 zář 2018 19:32

Baziliska1 píše:Zdraví pánové. Můžu poprosit o nějaký ten odkaz na ty informace ohledně dotací? Děkuji


http://www.smacr.cz/zpravy/7-kolo-prijm ... 2014-2020/

https://www.szif.cz/cs/prv2014-411

Příspěvky: 58
Registrován: 23 úno 2016 22:58

Re: Traktor na 20-30ha TTP "holka pro všechno"

Příspěvekod Baziliska1 » 05 zář 2018 19:26

kas píše:
Baziliska1 píše:Zdraví pánové. Můžu poprosit o nějaký ten odkaz na ty informace ohledně dotací? Děkuji


http://www.smacr.cz/zpravy/7-kolo-prijm ... 2014-2020/

https://www.szif.cz/cs/prv2014-411



Děkuji.

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků