test spotřeby traktoru

Příspěvky: 57
Registrován: 20 led 2006 15:30
Bydliště: Moravská Třebová

test

Příspěvekod Zdenek Krones » 10 lis 2007 19:44

To Beda srovnávat CASE a JD nevím jestli to má smysl doba pokročila technika jde dopředu stále se vylepšuje a inovuje. Já sem jezdil právě několik let na Johanech letos na jaře sem dostal po chlapikový co odešel 285 měl namotáno teprve 800mth tak sem si myslel jak sem si polepšil ale brzo přišlo vystřizlivění těch závad co sem na něm měl to bych nepřal ani největšímu nepříteli to u 82 nebylo za 12 let jak na tomhle už aji servisáci říkaj že mě ho montoval černoch v pátek v noci a byl dost nasranej prej jinak to není možný.Ted sem ho odvezl na dost dlouho do nemocnice protože už i prodejci došla trpělivost a slíbil že ho dá do pořádku ale jinak když to jede tak dobrý ale není to 100% ale přesto to stiháme chce to trochu koordinace a v pohodě .

Příspěvky: 63
Registrován: 22 lis 2005 12:21
Bydliště: Pusté Úľany, Slovensko

Příspěvekod rado » 10 lis 2007 20:14

prilejem aj ja trocha nafty do diskusie :D

na jesen tohto roku sa na zapadnom slovensku udialo priatelske porovnanie Fe 930 a JD 8410.
JD bezny prevadzkovy, Fe predvadzaci asi 2 roky stary
Stroje sa porovnavali v strednej orbe s 10 radlicnym Lemkenom
a v podryvani.
:arrow:
V orbe mal JD +5l/ha a v podryvani +7l/ha.

Příspěvky: 63
Registrován: 22 lis 2005 12:21
Bydliště: Pusté Úľany, Slovensko

Příspěvekod rado » 10 lis 2007 20:22

Na doplnenie. Všetky merania sa vykonavali bežnými a neociachovanými prostriedkami. Meracie metódy boli použité také, aby v polných podmienkach dali co najpresnejsi vysledok.
Vysledok moze byť zatazeny chybou cca +/- 15 percent

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Příspěvekod medulin » 11 lis 2007 19:10

http://www.agrostrom.cz/info_zajimavosti.htm
No ten rozdil mi prijde az moc velikej.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 11 lis 2007 19:58

mě je jedno kolik kerej žere ale tomudle se moc věřit nedá když je to na stránkach prodejce JD tam si každej chválí svoje a už to mněření že v kolchoze natakovali jeli na pole třicet minut jezdili a pak zpátky dotankovat no hodně přesný :shock: :shock:

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 11 lis 2007 22:41

Nezlobte se prosím, původně jsem nechtěl do ničeho zasahovat. Ale řekněte mě jeden důvod proč by měl kdokoliv co zmanipulovávat. Ať je to John Deere, Fendt nebo Case. Názor je názor, ale tohle mi přijde už trochu .... Nejen mě. Nemyslím teď konkrétní osobu.
Sou dvě srovnání, tak prostě jsou. Byly tam změřeny výsledky tak je prostě berte. Když byla diskuze JD x Fendt, bylo řečeno "Postavte traktory na pole vedle sebe, zapřáhněte stroj a ať se ukáže kdo je lepší. Teď když máte takové testy, rovnou dva tak je zase všechno zmanipulované.
John Deere má taky obsah 9l, Fendt 7,2l. 7,2 l na 360 koní je málo. Je to identický motor jako v Deutz Fahrech X720. Kterej má výkon 275 PS. Fendt má na 360 koní poddimenzovaný motor a výkon který má mít musí být něčím vykompenzovaný. Proto možná ta větší spotřeba. Proč JD, Case používají v traktorech motory s větším obsahem.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 191
Registrován: 15 zář 2007 08:54
Bydliště: Dětřichov u Svitav

Příspěvekod pepís » 11 lis 2007 23:40

zdenku to že u nás máme samochodný secí stroj je pravda ale obsluha konečně odchází do důchodu tak se to třeba zlepší jinak JD 8100 srovnávat man a dojč motor byl to krok spět pro fendta máme dva a všichni mluví o spotřebě při nákupu a pak v tom jezdí chlap nepoužívá elektroniku jezdí na plný plyn nebo tahá neodpovídající nářadí a pak už je jedno kolik to papá nikdo to neřeší jinak co jsou testy v nebrasce tak nový jd vyšel suprově nejsem fanda jelena ale je to dobrý traktor kdybych mněl volit mezi němcem a amerikou jasně vítězí jd nevím ale co jsem jezdil s johnem v kunčině tak ta jejich prevoodovka se mi jeví lepší než u fendta ale podložené to nemám ale máme u nás vário a vím jak to jezdí v těžké polní práci nikoho nepřesvědšuji dnes je v podstatě jedno co je to za traktor špatný není žádný ty jezdííš s magnumem ve starém městě kámoš mi psal že tam s ním maj probblémy jinak žichlínek jezdí na polích v mé obci kde bydlím a dělat bezorebně s traktorem o 300 koních nelze při tolika hektarech jo je sice lepší mít práci na traktoru celý rok ale víš jak to je dnes s počasím a s lidma a věř bude hůř kolik myslíš zě uděláš s teránem když ho pustíš 25cm do země a dáš do toho 285 magnuma dodržíš rychlost 12kmh a jaká bude spotřeba pak si do toho dej kloubák a pak budou zajímavé výsledky
Naposledy upravil pepís dne 11 lis 2007 23:58, celkově upraveno 2

Uživatelský avatar
Příspěvky: 191
Registrován: 15 zář 2007 08:54
Bydliště: Dětřichov u Svitav

Příspěvekod pepís » 11 lis 2007 23:49

Jan Sedlák píše:Nezlobte se prosím, původně jsem nechtěl do ničeho zasahovat. Ale řekněte mě jeden důvod proč by měl kdokoliv co zmanipulovávat. Ať je to John Deere, Fendt nebo Case. Názor je názor, ale tohle mi přijde už trochu .... Nejen mě. Nemyslím teď konkrétní osobu.
Sou dvě srovnání, tak prostě jsou. Byly tam změřeny výsledky tak je prostě berte. Když byla diskuze JD x Fendt, bylo řečeno "Postavte traktory na pole vedle sebe, zapřáhněte stroj a ať se ukáže kdo je lepší. Teď když máte takové testy, rovnou dva tak je zase všechno zmanipulované.
John Deere má taky obsah 9l, Fendt 7,2l. 7,2 l na 360 koní je málo. Je to identický motor jako v Deutz Fahrech X720. Kterej má výkon 275 PS. Fendt má na 360 koní poddimenzovaný motor a výkon který má mít musí být něčím vykompenzovaný. Proto možná ta větší spotřeba. Proč JD, Case používají v traktorech motory s větším obsahem.
protože OBSAH motoru ničím nenahradíš motor je srdce traktoru bylo by zajímavé dát do fendtíka šiftovou prevodovku zajímalo by mě jak by se na tuto situaci tvářil fendtík když memá zálohu kroutícího momentu jako motory s 9l to vário je jeho jediná záchrana

Příspěvky: 57
Registrován: 20 led 2006 15:30
Bydliště: Moravská Třebová

test

Příspěvekod Zdenek Krones » 12 lis 2007 09:54

konkrétně Žichlinek má těch 300konovich několik tak tam bych problém v nákupu neviděl protože se ty práce víc rozloží a agrotechnický lhuty dodrží a já si myslím že při dobré organizaci dá zvládnout.Další věc těch 25čisel dělám jen na souvratích a je jasný že magnum papá v 6 metrech se nedivým ale terranem chystam na setí 15 cm rychlost při 1800ot/ je 12km/h a spotřebově je to 8,3l na hektar .Někde sem psal že sem jezdil loni u nás s 8530 tam jsme to skoušeli na 20 čislech rychlost 14 a spotřeba byla 9litrů a kloubák STX 325 už si nepamatuji skus si to najít takže u nás se toho zkoušelo dost a podle výsledků se nakupuje skusím ještě zjistit nějaké podrobnosti do čeho a proč ten Žichlinek pujde.

Příspěvky: 9
Registrován: 14 lis 2007 18:44
Bydliště: Damnikov

test spotřeby traktoru

Příspěvekod Klubrt » 14 lis 2007 19:31

Zdravim když chci psa biti hul si najdu.Optimalni podminky nastolim jen ve zkušebně,jinak se muže jeden vymlouvat na to a druhy na ono.Jezdil jsem v JD a spotřeba mě překvapila.Při sniženi otaček motoru na1650 spotřeba klesla o dalši 2-3 litry na hektar(podle palub. počitače)při zachovani rychlosti.Velmi duležity je ten co drži volant a to velmi.Test něco ukazal ale 40min je velmi mali časovy usek.Jsem rad že se ty dva traktory spolu potkaly na jednom poli.Spotřeba je velmi duležita ale jsou tu i jine paramatry.Fotky snad budou něco mame nafoceno.

Příspěvky: 81
Registrován: 09 črc 2007 20:44
Bydliště: Košice-okolie

Příspěvekod turbo » 14 lis 2007 20:45

no moze byt aj pravda ze fendt ma velku spotrebu lebo vario je velky zrut najma ked nie je naplno zatazeni aspon som to tak cital lebo ho elektronika vytaca vysoko ked nie je zatazeny

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 14 lis 2007 20:57

no ono bohatě stačí baterku skovat do tepla a pak to taky zaručeně naskočí :wink:

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 14 lis 2007 22:47

turbo píše:no moze byt aj pravda ze fendt ma velku spotrebu lebo vario je velky zrut najma ked nie je naplno zatazeni aspon som to tak cital lebo ho elektronika vytaca vysoko ked nie je zatazeny


Spotřeba půjde nahoru pokud nebude v činnosti TMS. To udržuje otáčky nízko podle zátěže. Proto byl Fendt jednička v nízké spotřebě. Dnes to umí i MF, JD.... Tady ta spotřeba bude hlavně díky tomu motoru. Psal jsem to, 7,2l na 360 Ps je málo. V obsahu je síla, což je pravda. Aby z toho motoru dostaly výkon co chtějí, musí být vyšší dodávka paliva. I když to má CR, recirkulaci.. Je to můj názor. Byl bych rád kdyby se o tom začlo diskutovat.
Nový Trisix má výkon 500 koní, obsah 12,5l, kdyby takhle zapracovaly i na nové 900 nebylo by tomu co vytknout.

Příspěvky: 81
Registrován: 09 črc 2007 20:44
Bydliště: Košice-okolie

Příspěvekod turbo » 15 lis 2007 16:32

no ale som videl dalsi test JD verzus fendt zase bol vacsi papkač http://www.dazes.com/script/cz/aktual/Akt1_d.asp?id=20020426133609

Příspěvky: 12
Registrován: 07 lis 2007 19:27

Příspěvekod Béďa » 16 lis 2007 08:11

Zdravím Turbo,
máš pravdu tady je zase Fendt lepší než JD, ale pozor to jsou traktory starý skoro 9 let, s motorama dle norem Tier I, dnes máme Tier III a je vidět, že JD asi kousek práce udělal.Fendt taky to jistě, ale karty se trochu obrátily, možná min. vyrovnaly pro serioznost.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Příspěvekod VonVagel » 16 lis 2007 09:51

To Jan Sedlak: Prece nemusi mit zapnuto TMS! Nastavim si otacky motoru treba 1600ot/min a jedu. TMS prece hlida jen rozsah otacek ve kterem se pohybuju...samozrejme ovlivnuje spotrebu...
To turbo: ja jsem slysel ze Vario neni zrout...

To pepís: kazdy motor MA zalohu/prevyseni krouticiho momentu...nekdo ma mensi nekdo vetsi ale nikdy jsem nevidel vetsi nez 50%
Pokud se ve Fendtech trosku vyznas tak vis ze Fendt mel kdysi prevodovku s 4xpod zatizenim...a nemyslim si ze by to byl spatny traktor...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 191
Registrován: 15 zář 2007 08:54
Bydliště: Dětřichov u Svitav

Příspěvekod pepís » 24 lis 2007 18:44

VonVagel píše:To Jan Sedlak: Prece nemusi mit zapnuto TMS! Nastavim si otacky motoru treba 1600ot/min a jedu. TMS prece hlida jen rozsah otacek ve kterem se pohybuju...samozrejme ovlivnuje spotrebu...
To turbo: ja jsem slysel ze Vario neni zrout...

To pepís: kazdy motor MA zalohu/prevyseni krouticiho momentu...nekdo ma mensi nekdo vetsi ale nikdy jsem nevidel vetsi nez 50%
Pokud se ve Fendtech trosku vyznas tak vis ze Fendt mel kdysi prevodovku s 4xpod zatizenim...a nemyslim si ze by to byl spatny traktor...
starý fendt favorit byl v té době super traktor ale fakt se svez z traktorem který má převíšení 45% a poznáš co ten motor všechno snese ten neudávíš u nás v podniku máme dva fendty jeden stará prevodovka a druhý vário a na poli mu dědek dává na prdel

Příspěvky: 33
Registrován: 12 lis 2007 18:18
Bydliště: koclirov 223

Příspěvekod david drdla » 24 lis 2007 19:39

co tady pises za ptakovyny kdy me dal na prdel :evil:jestli chces souboj tak te cekam na poli at v tom mame uz jasno!

Příspěvky: 30
Registrován: 29 led 2007 14:15
Bydliště: Mladejov na Morave 117

Příspěvekod pedros » 26 lis 2007 17:55

http://www.agrostrom.cz/info_zajimavosti.htm tady je jeste jeden test stejnych tarktoru jen nekde uplne jinde a ten traktor neni od firmy Marek!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 191
Registrován: 15 zář 2007 08:54
Bydliště: Dětřichov u Svitav

Příspěvekod pepís » 28 lis 2007 22:29

davide davide vždyt ten tvůj fendtík ještě ani neví co je to práce ! aš budeš mít tolik MTH co ten starý tak budem srovnávat ale myslím že si to v práci dořešíme

Příspěvky: 208
Registrován: 02 pro 2006 15:53
Bydliště: Čížkovice 83

Příspěvekod Martin Hruška » 02 pro 2007 11:37

Diskuze o spotřebě je velice zajímavá . Trochu bych varoval brát 100% zřetel na různé testy, které dělají prodejci.
Pokud chcete udělat dobrý test pak se stejným výkonem motoru a se stejným nářadím(dva traktory, dva pluhy stejné značky) ,nastaveným stejne a na jednom poli ve stejný čas.

Nechci porovnávat co je lepší zda Fendt nebo JD. Jen jsem chtěl upozornit na jednu věc, která má vliv na spotřebu a to je správný tlak v pneumatikách. Rozdíl mezi správným tlakem a špatným tlakem v pneu dělá v praxi při zpracování půdy nebo při dopravě 10% spotřeby navíc.
Další věcí je šířka gumy a značka. Na tuto věc u nás málokdo kouká, ale ve velkém podniku jde o hodně peněz.

U traktorů Fendt má velký vliv na spotřebu nastavení traktoru na varioterminálu. Z praxe vím, že někteří řidiči nemají kladný vztah k elektronice a proto může být spotřeba zkreslena.

Koupit si traktor Fendt je v řadě případů citová záležitost.

Příspěvky: 86
Registrován: 31 kvě 2007 21:42

Re: test spotřeby traktoru

Příspěvekod gimik » 16 dub 2008 19:54

chlapi já jezdím s casem 125 a za hodinu při 2100otáčkách mi to spapá asi tak 25 litr.smykuju s šestimetrovým smykem s těžkejma bránama tankuji dvakrát jinak nevydržím ráno a v poledne to abych vydržel aspn do 22.00 hod.

Příspěvky: 127
Registrován: 29 úno 2008 14:34

Re:

Příspěvekod Cecka » 22 dub 2008 10:51

pedros píše:http://www.agrostrom.cz/info_zajimavosti.htm tady je jeste jeden test stejnych tarktoru jen nekde uplne jinde a ten traktor neni od firmy Marek!
No tak to se musím smát :) Tomu říkám stejné podmínky, jeden jezdí s navigací a druhej bez?? :roll: To je taková cikánská férofka :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Re: test spotřeby traktoru

Příspěvekod libor » 22 dub 2008 19:37

a proč točíš na traktoru tolik otáček na motoru pak se nediv že ti to papá

Příspěvky: 86
Registrován: 31 kvě 2007 21:42

Re: test spotřeby traktoru

Příspěvekod gimik » 22 dub 2008 20:59

mohl bych 1900ot. ale to bych stratil výkon obzvlášť v kopci i když si pomáhám vývoďákem a ten hodně pomůže.....rychlost mám těch 9-10km při smyku

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: test spotřeby traktoru

Příspěvekod neznalek » 22 dub 2008 21:14

gimik píše:mohl bych 1900ot. ale to bych stratil výkon obzvlášť v kopci i když si pomáhám vývoďákem a ten hodně pomůže.....rychlost mám těch 9-10km při smyku


1800-1900 by mely byt idealni otáčky.....a pokud si pomahas vyvodakem, tak bych se vubec nedivil, že mas takovou spotřebu...

Příspěvky: 127
Registrován: 29 úno 2008 14:34

Re: test spotřeby traktoru

Příspěvekod Cecka » 23 dub 2008 08:14

gimik píše:mohl bych 1900ot. ale to bych stratil výkon obzvlášť v kopci i když si pomáhám vývoďákem a ten hodně pomůže.....rychlost mám těch 9-10km při smyku
A můžu se zeptat "JAK" si pomáháš vývoďákem? Jen ho zapneš? :?: :wink:

Příspěvky: 86
Registrován: 31 kvě 2007 21:42

Re: test spotřeby traktoru

Příspěvekod gimik » 23 dub 2008 20:15

jo jen ho zapnu ale mám ho vyřazenej takže na displeji mi to okazuje nula mám totiš motor s navíšením na vývoďáku je to asi o 20procent a je to to znát taky to hodně papá...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 257
Registrován: 30 pro 2005 19:32
Bydliště: MladoBoleslavsko

Re: test spotřeby traktoru

Příspěvekod vasek » 23 dub 2008 21:44

gimik píše:jo jen ho zapnu ale mám ho vyřazenej takže na displeji mi to okazuje nula mám totiš motor s navíšením na vývoďáku je to asi o 20procent a je to to znát taky to hodně papá...


Ovšem to navýšení se seriově aktivuje, až když se odebýrá určitý výkon na kardanu a pouhé zapnutí náhonu naprázdno výkon nenavýší. To platí u řady Maxxum Multicontroller, MXU to může mít možná trochu jinak.. Možná že to jde nějak obejít, ale pak to závaní odepsáním převodovky, zadku atd. :wink: :!:

Příspěvky: 86
Registrován: 31 kvě 2007 21:42

Re: test spotřeby traktoru

Příspěvekod gimik » 23 dub 2008 21:54

taky mi to servisák nevěřil až když si semnou sedl do traktoru a při smykování do kopce sem zapnul vývoďák a hned to vystřelilo dopředu taky mi tvrdil že to přídá jen když je ztráta ná vývoďáku
125 MXUmaxum

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků