traktor

Příspěvky: 3
Registrován: 17 led 2014 14:37

traktor

Příspěvekod Sasek » 17 led 2014 14:55

Dobrý den
potřeboval bych poradit od Vás ,kdo máte zkušenosti. Provádím zemní výkopové práce a chtěl bych si pořídit na přepravu bagru,odvoz zeminy.....nějaký traktor. Nevím jakou značku ani jakou silnou řadu. Chtěl bych zapojit kontejnerový návěs 5t,případně návěs 8 -10 t.Zemědělskou činnost neuvažuji. Za každou radu moc děkuji
Hezký den

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: traktor

Příspěvekod Mr.Equable » 17 led 2014 17:01

A nebyl by lepší Mates nebo Liazka, či podobný stroj? S traktorem nemáš moc veliký akční rádius.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: traktor

Příspěvekod tele » 17 led 2014 18:11

Sasek píše:Dobrý den
potřeboval bych poradit od Vás ,kdo máte zkušenosti. Provádím zemní výkopové práce a chtěl bych si pořídit na přepravu bagru,odvoz zeminy.....nějaký traktor. Nevím jakou značku ani jakou silnou řadu. Chtěl bych zapojit kontejnerový návěs 5t,případně návěs 8 -10 t.Zemědělskou činnost neuvažuji. Za každou radu moc děkuji
Hezký den

traktor pod bagrem = velký kompromis, mám zkušenost s obojím, takže jednoznačně jakýkoliv náklaďák, ušetříš si spoustu starostí 8)

Příspěvky: 3
Registrován: 17 led 2014 14:37

Re: traktor

Příspěvekod Sasek » 17 led 2014 19:36

Vím , mám Avii 5t ,ale v terénu problém,a hlavně další nákladák je o poplatcích!!!!!!!!!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 108
Registrován: 22 pro 2009 23:05
Bydliště: Podkrkonoší

Re: traktor

Příspěvekod farmarpetr » 17 led 2014 20:08

Moje zkušenost.

Přes čtyři roky provozuju zemní práce bagrem. Bagr 7,5 tuny na gumových pásech. Do teď jsem ho vozil na Tatře 148, kterou jsem do šroubku rozebral a zrenovoval. Teď ji chci prodat a tahat bagr za traktorem. Důvod – finance. Tatra stojí jen při započtení silniční daně, povinného ručení a každoroční technické 4000 Kč měsíčně, aniž bych ujel jediný kilometr. Takže minulá sezóna 6 měsíců = 24 000 Kč jen na poplatcích pojišťovně a státu a za tu dobu jsem najezdil asi 1000 km. Tudíž ekonomický nesmysl. Před dvěma lety jsem si začal plnit svůj sen a začal i soukromě zemědělčit, takže u mě o důvod navíc proč přejít od náklaďáku k dopravě traktorem.
Zatím teď koupám po traktorových podvalech a kontejnerových přívěsech. Ceny nových jsou teda dost vysoké a použitých s SPZ moc není.

Jinak k výběru traktoru, řekl bych, že je to v podstatě jedno, volil bych spíš něco jednoduchého, dost funkcí při použití jen v dopravě nevyužijete. Sílu traktoru volit podle toho jak těžký přívěs budete tahat U mě to je zatím z finančních důvodů Zetor Crystal předělaný na rychlou převodovku.

Příspěvky: 3
Registrován: 17 led 2014 14:37

Re: traktor

Příspěvekod Sasek » 20 led 2014 23:34

To je jeden z dúvodů /poplatky/ proč uvažuji o traktoru. Postačí mi jednoduchý traktor,malé provozní náklady,určitě starší. Jaký názor máte na Zetor Proxima POWER 105
F.

Příspěvky: 1
Registrován: 01 črc 2014 18:39

Re: traktor

Příspěvekod stehla » 01 črc 2014 18:43

čau, čau potřebuji poradit kolik je oleje v motoru 5611 děkuji

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: traktor

Příspěvekod Mr.Equable » 01 črc 2014 21:22

v 7745 je 12l. Tak bych řekl o něco méně. Dělej to jako já leju leju a až mam na rysku, tak neleju. :D
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 162
Registrován: 20 úno 2014 21:35

Re: traktor

Příspěvekod kas » 02 črc 2014 06:58

Sasek píše:To je jeden z dúvodů /poplatky/ proč uvažuji o traktoru. Postačí mi jednoduchý traktor,malé provozní náklady,určitě starší. Jaký názor máte na Zetor Proxima POWER 105
F.


Pokud staršího Zetora v cenove relaci Proximy, tak určitě raději starší Forterru. Nemyslím tím HSX, ani nic podobného, ale jedu z prvních 11441 a pod. Bude váhově těžší, lehce výkonnější a určitě spolehlivější než Proxima. O pohodlí se bavit nebudeme, protože u neodpruženého Zetoru není v současné době z čeho vybírat. Jít cestou Z 121 11, která by byla pod bagr ideál je už v dnešní době velký krok zpět a o slabších traktorech bych nepřemýšlel.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 198
Registrován: 01 dub 2014 15:37

Re: traktor

Příspěvekod AGportal.cz » 02 črc 2014 16:49

Podle mého by stacila 7745, levný provoz, levné ND, a osvecena spolehlivost. Akorat takový traktor v peknem stavu se asi uz těžko sezene. . .
http://www.AGportal.cz - Seznam manuálů, novinky ze zemědělství, vyhledávání a zadávání agroslužeb, jednoduchý agrobazar - vše ZDARMA a BEZ REGISTRACE

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: traktor

Příspěvekod Mr.Equable » 02 črc 2014 17:19

AGportal.cz píše:Podle mého by stacila 7745, levný provoz, levné ND, a osvecena spolehlivost. Akorat takový traktor v peknem stavu se asi uz těžko sezene. . .


Tak to bych se hádal. sice je pravda co jsi napsal ale do dopravy... NE! Je malej, lehkej a jede kolem 25km/h. To může rovnou jezdit s radváncem a vyjde to nastejno.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 198
Registrován: 01 dub 2014 15:37

Re: traktor

Příspěvekod AGportal.cz » 02 črc 2014 21:40

To máš pravdu, sice novější např. 5340 už jezdily víc než 25km/h, ale dotaz je položen docela obecně. Pokud bych nehledel na finance, volil bych nový traktor(zapadní) s pěkným odpružením atd. s cca 120k. No a pokud bych se měl rozhodnout mezi proximou power (jak bylo uvedeno) nebo 7745 radši bych volil 7745. Sice mám taky proximu - plus 9541, zatím bez poruchy(ale pouze 800Mh) ale kdyby se prodávaly nový 7745 taky bych neváhal:)
http://www.AGportal.cz - Seznam manuálů, novinky ze zemědělství, vyhledávání a zadávání agroslužeb, jednoduchý agrobazar - vše ZDARMA a BEZ REGISTRACE

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: traktor

Příspěvekod bold » 03 črc 2014 07:03

nechci se do toho nějak montovat, ale požadavek byl odvoz od bagru. Předpoklad je přívěs min.8 tun ideál 15t. Přepravní rychlost co nejvyšší. Takže za mně asi takto. Traktor určitě něco zahraničního, výkon mezi 100-150Hp rychlost min 40km/h, ideál je dotáhnout nějaká stroj z německa kde je povolená 50 tudíž se tam takto rychlé stroje vyskytují. Nutno ale brát na vědomí že provoz traktoru je o dost dražší než provoz T148. Ceny obutí se pohybují v průměru dost vysoko (přední guma 60tisíc, zadní 100 tisíc- obutí traktoru přeleze 300 tisíc) rověž spotřeba vychází cca litr na km. Je nutné nezapočítávat jen část poplatků, je potřeba vzít do výpočtu celý provoz včetně servisu. Jen ta spotřeba je o 100% vyšší což při ceně 30kč/litr a při spotřebě 50l/100km vyšší, vychází na hranici necelých 3000km pokud ji překročím tak se mně náklaďák zaplatí jen v rozdílu spotřeby ( a to neřeším ty gumy, každých 500mh olej v motoru a filtry a každých 1000hodin cca 100litrů oleje v převodovce)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: traktor

Příspěvekod medulin » 03 črc 2014 22:55

120k traktor jsem na contikach obul za necelých 50tis a kdyby se člověk víc snažil cena by byla určitě daleko lepší. Za ty prachy podle mě tatru neobuješ.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: traktor

Příspěvekod bold » 04 črc 2014 06:33

no tatra vyjde na nějakých 60 tisíc. je fakt že pokud se obují "žiletky" tak je na tom cena někde jinde
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 207
Registrován: 29 črc 2012 20:27

Re: traktor

Příspěvekod Brano » 04 črc 2014 08:17

Liazku nejakých 45, Tatra vychádza tak ako píše Bold + -, záleží aké pneu kúpite. U nás dali na Liazky ruské Kamy a tie fakt vydržia kopu, z tých gúm ako keby ani neubúdalo. Máme ich aj na aute, tak uvidíme aké budú a ako sa osvedčia, ale sú o dosť tichšie ako tie predtým.
Inak k traktoru, keď je to do dopravy a pod báger tak tam snáď ani široké pneu nie sú potrebné si myslím :?: Teoreticky by tam šli dať aj cestné ale ktovie ako by sa to chovalo v teréne pod tým bágrom, na cestu by to mohlo byť super. Inak vie niekto ako to vychádza s opotrebením pneu časovo? Ale osobne si myslím, že na nákladnom Vám pneu vydržia dlhšie a viacej kilometrov. Predsa len traktor je viac do poľa ako na cestu. A možno by bolo fajn zhodiť aj predné závažie, na ceste je to zbytočne mŕtva váha, ktorá je na príťaž ako pneu, tak aj náprave.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: traktor

Příspěvekod bold » 04 črc 2014 10:33

vývoj jasně určil jaký stroj je na co vhodný. pokoušet se předělat cokoliv je krokem zpět. Ač se zdá úspora dobrým hnacím kamenem, tak ve výsledku to vyjde přinejlepším nastejno, nebo hůř. Spotřeba nafty je dvojnásobná, rovněž náklady na údržbu T-148 jsou někde jinde než u traktoru. Pokud seženu kovadlinu stejného typu jakým je tatra tak zas bude vysoká spotřeba obsluh.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník