Čelní nakladače Hauer-zkušenosti

Uživatelský avatar
Příspěvky: 103
Registrován: 28 črc 2007 20:17
Bydliště: Rychnovsko

Čelní nakladače Hauer-zkušenosti

Příspěvekod jurysek » 15 úno 2014 01:53

Zdravím všechny,

na 100k traktor nám prodejce v roce 2007 doporučil čelní nakladač rakouské značky Hauer. Musím říct, že jsme zatím nadmíru spokojeni. Používáme ho hlavně na manipulaci s balíky a i na vyhrnování hnoje. Hlavně to druhé jsem si říkal že bude nakladači dávat pořádně zabrat, protože se traktor pod jeho vahou občas zhoupne na přední nápravě, ale opak je za zatím pravdou. Čepy drží, vůle žádné a nebo minimální. Samozřejmě jsem s ním už i rýpal zeminu a také, opatrně odlupoval starý beton..;-) :lol: Má ho tu ještě někdo?

Příspěvky: 71
Registrován: 15 bře 2014 13:50

Re: Čelní nakladače Hauer-zkušenosti

Příspěvekod Novas » 09 kvě 2014 23:09

strejda ho má na new hollandu ts100 a je s ním nadmíru spokojený má ho od koupy traktoru a na traktoru už má necelích 8000mth a skoro furt ho používá řekl bych na 60% mth dělal s ním, ale je to jen odhad, jednu dobu svážel i balíky službama na pronaru. A čelňák je zatím v pohodě bez nějakých problémů. Stejně jako traktor u kterého byla zatím jen jedna větší závada a to vadné ložisko v převodovce, které odešlo při myslím 5000 - 6000mth ale v servisu ho vyměnily a bez problému. Jo a vlastně nějak se mu už hůř chladí, když se jede delší štreka na skoro celej den a je hic tak se trochu přehřívá a přestává fungovat reverzační páčka takže jí musí schladit a nebo jezdit bez krytu pod volantem. Jinak my máme teď NH t5050 a až se bude kupovat čelňák tak jedině hauer.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 103
Registrován: 28 črc 2007 20:17
Bydliště: Rychnovsko

Re: Čelní nakladače Hauer-zkušenosti

Příspěvekod jurysek » 15 kvě 2014 10:58

A nechcete koupit radši jinou značku než NH? Zpracování toho našeho je místy prahbídné...např. se mi začaly viklat dveře a když jsem se podíval blíž, tak vidím že jsou uložené v obyčejných plastových Lkách, bez jakýchkoli futýrek.. Louže od oleje jsou pod tím na dvoře větší, než pod 30let starým nakladačem UN 053.2 - nepřeháním. Je mi toho milionu za to líto... Zkusil bych MF, Claas, JD, DF...

Příspěvky: 71
Registrován: 15 bře 2014 13:50

Re: Čelní nakladače Hauer-zkušenosti

Příspěvekod Novas » 15 kvě 2014 21:30

my už new hollanda máme a zatím v pohodě. My jsme ho pořídili díky dobrýmu kurzu za 820 000Kč máme ho už asi 3roky. A na čelňák tak nějak zatím nezbylo :D Jinak myslím že máme starší typ je skoro stejný jako předchozí ts100 nebo jak bylo to označení už nevím. Až na pár detailů. A jinak co se týče mě tak pokud se na mě povede dotace na začínajícího zemědělce příští rok tak půjdem ještě do jednoho traktoru a zatím nejlepší kandidát je pro mě claas arion 530 cebis 8) to je trošku jiný kafe :D ale uvidíme co bude :( :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 108
Registrován: 22 pro 2009 23:05
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Čelní nakladače Hauer-zkušenosti

Příspěvekod farmarpetr » 15 kvě 2014 22:11

Na koupi traktoru na začínajícího zemědělce zapomeň. Traktory z toho už financovat nepůjdou.

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Čelní nakladače Hauer-zkušenosti

Příspěvekod Rolník74 » 16 kvě 2014 06:39

farmarpetr píše:Na koupi traktoru na začínajícího zemědělce zapomeň. Traktory z toho už financovat nepůjdou.

Důvod?Mě bylo řečeno,že více se bude vědět až na podzim a jediné co je jisté,tak to,že výš podpory bude závislá od množství hektarů.Celý projekt se má rozběhnout příští jaro.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 103
Registrován: 28 črc 2007 20:17
Bydliště: Rychnovsko

Re: Čelní nakladače Hauer-zkušenosti

Příspěvekod jurysek » 21 říj 2014 20:56

Docela by mě zajímalo, jak dlouho by ČN vydržel práci při maximálním zatížení, např. při vyvážení plných lopat hnoje... Viz: viewtopic.php?f=125&t=1122

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků