Veteráni JD

Uživatelský avatar
Příspěvky: 62
Registrován: 19 led 2010 22:53

Re: Veteráni JD

Příspěvekod mates » 05 říj 2010 07:02

Pravě že si myslím žeby se to tak mělo vymezit,nevíš kolik ty ložiska cca stojí? čísla dílu jsou L31975 2x ložisko a pak tesnění L31976

Děkuju za radu .Je to tedy jako na osobakach taky 2 kuželikový ložiska a stahujou se proti sobě

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: Veteráni JD

Příspěvekod lukasbranka1 » 06 říj 2010 05:54

presne tak zadna veda ceny skusim jistit

Uživatelský avatar
Příspěvky: 62
Registrován: 19 led 2010 22:53

Re: Veteráni JD

Příspěvekod mates » 07 říj 2010 21:57

Děkuju a ještě když to budeš hledat kdyby se ti to povedlo tak tyhle dily: AL19725,JD9911,T21669,T23170 jsou to ještě věci na tu př.nápravu uložení kdybych se v tom vrtal tak abych to udělal komplet.a ještě jednu drobnost l31395 a L31396
Děkuju ti chlape za info

Příspěvky: 25
Registrován: 19 úno 2011 13:24
Bydliště: Táborsko

Re: Veteráni JD

Příspěvekod JDmontér » 19 úno 2011 15:49

Zdravím příznivce veteránů JD, :D
jsem fanouškem historických strojů této značky a vlastním traktor z německé továrny v Mannheimu John Deere 3010 z roku 1963. Bylo na něm dost oprav a asi nejvíc mi dal zabrat motor, u kterého jsem musel mimo jiné vyměnit prorezlé vložky (voda v oleji), dále kompletně brzdy, uložení přední nápravy, přetěsnění úniků oleje, atd. V současné době jsem ve fázi kytování a broušení celého traktoru a poté lakování. Nemám ho na práci, ale jako koníček.
Můj problém je v tom, že konkrétně o tomto typu nemůžu najít téměř žádné informace a ani fotku. Údajně se těchto typů vyrobilo hrozně málo. Vypadá vzhledově stejně jako John Deere Lanz 300, 500 nebo 700, o kterých se toho na netu dá najít docela dost. Vzhledem k tomu, že na kapotě motoru už zřejmě nebyly původní nápisy a oproti třem výše jmenovaným typům má i některá části v jiné barvě, tak přesně nevím, jak má ten můj ve skutečnosti vypadat. Snažím se ho totiž dát do původního stavu. Marně jsem sháněl info dokonce i v Německu. Kdyby někdo o tomto traktoru něco věděl nebo o něm slyšel, byl bych rád za jakoukoli informaci. Díky.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 62
Registrován: 19 led 2010 22:53

Re: Veteráni JD

Příspěvekod mates » 19 úno 2011 16:13

ahoj,
měl jsem Deere lanz 700 a motor jsem taky dělal,byly prasklé vložky od mrazu .ted mam deere 2030 ale ten je v daleko lepším stavu.nějaké info o tvém je tady http://www.konedata.net/Traktorit/jd310.htm , nějaká videa jsou tady http://www.google.cz/search?q=deere+301 ... 5742084eec a obrazky tady http://www.google.cz/images?q=deere+301 ... 54&bih=809

jsou tam i fotky stroju po renovaci ¨tak se třeba něco hodí.ten tvuj stroj se dělal 6 let a nemyslim si že by se jich udělalo malo za 3 roky přes 30000 kusu a dělali se 6 let

Chtěl bych dat traktor taky do laku jako ty ,mam ho na lehkou praci a hlavně pro zabavu jako ty.
Zdravim dalšiho fandu do staršich stroju JD.Rád tě tu vidím.kdyby si chtěl vidět nějaké moje foto tak jsou tady http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 71&t=11073

Koukam že nejsi tak daleko ja jsem kousek od pisku a jezdim do veseli n.lužnicí za příbuznými.
Měj se ahoj
Naposledy upravil mates dne 01 bře 2011 20:06, celkově upraveno 1

Příspěvky: 25
Registrován: 19 úno 2011 13:24
Bydliště: Táborsko

Re: Veteráni JD

Příspěvekod JDmontér » 21 úno 2011 11:25

Ahoj,
koukal jsem na tvůj traktor a je fakt pěknej, vypadá dost dobře. Tak ještě až ho dáš do laku, to bude paráda :D . Musím říct, že by se mi taky líbil. Odkud jsi ho přivezl?
Děkuji za info, které jsi mi poslal, prošel jsem je všechny. Akorát ta 3010, co je v těch odkazech, je americká verze, která vypadá trošku jinak a je i větší, než ta moje 3010 z Německa. Můj traktor vypadá stejně jako třeba ten tvůj Lanz 700, o kterém jsi psal. Když otevřeš na té stránce www.konedata.net hned tu první řádku (lanz 100-700), jsou tam jejich obrázky a tak ten můj vypadá.
Je to docela záhada, už po tom intenzivně pátrám dost dlouho a net jsem už prošel křížem krážem. Jediné, co jsem se dočetl je, že v roce 1960 byly základní modely 300 a 500 a v roce 1962 se výroba rozšířila o 100, 700 a právě 3010. A když už si myslím, že jsem něco k tomu mému našel, tak je to bohužel právě ta americká, vyráběná tuším ve Waterloo. Asi to bude problém :( . Nevím, skoro bych tomu nevěřil, že mám 3010-ku, ale na rámu mám i výrobní štítek.
Traktor mám nafocenej v původním stavu, tak ti můžu ukázat nějaké fotky, kdyby jsi se chtěl mrknout.

Tak ať se ti daří práce na tvém traktoru.
ahoj.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 62
Registrován: 19 led 2010 22:53

Re: Veteráni JD

Příspěvekod mates » 21 úno 2011 13:43

Ahoj jj určitě sem dej nějaký fotky rád kouknu ja před tím měl deere lanz 700 tak vím jek asi vypada ten tvuj ,a ten měl zvláštně řešený 4 vložky zalité v jednom bloku to jsem musel koupit origo a to byla řacha.ten lak zvedne každej traktor to se těším až budu mít taky hotovo.Ja ho kupoval až v Hamburku ale docela se povedl ,jen jsem se pohrabal v elektrice a pak postupná vylepšení ale na to musí být teplo a čas.Venku se to neda dělat a do dílny s tím nevjedu je to 2,65 m vysoké .tak šupky foto sem :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 62
Registrován: 19 led 2010 22:53

Re: Veteráni JD

Příspěvekod mates » 23 úno 2011 20:27

ahoj tak co ty fotečky ?nikde nevidím....

Příspěvky: 25
Registrován: 19 úno 2011 13:24
Bydliště: Táborsko

Re: Veteráni JD

Příspěvekod JDmontér » 23 úno 2011 21:05

ahoj,
tady jsou ty fotky mého traktoru. V tomhle stavu jsem ho přivezl. Majitel, od kterého jsem ho koupil, ho do poslední chvíle používal a neměl s ním nikdy větší problém. Na traktoru bylo skoro všechno funkční, snad kromě elektriky, kterou budu muset natáhnout novou. V současný době se už konečně chystám na lakování :wink: . http://deere.rajce.idnes.cz/kubale/

Uživatelský avatar
Příspěvky: 62
Registrován: 19 led 2010 22:53

Re: Veteráni JD

Příspěvekod mates » 23 úno 2011 21:27

Děkuju je to parada ty fotečky strojek pěknej ten opravdu i velikostí vypada na ty lanzy 700 co jsem měl.tys tam měl servisáka od danhela?Nebo tam u něj děláš? :shock: a cos tam na tom traktoru dělal za opravy?s tou elektrikou sem si taky pohrál,byla vyškubaná pod palubkou a nechodili ani kontrolky ani světla ani radio .....ale už je to ok .nebo si jen lítal?ja přikladam fotky z dnešního "transportu" pneu :)
pneu1.jpg
pneu1.jpg (55.35 KiB) Zobrazeno 12621 krát

Příspěvky: 25
Registrován: 19 úno 2011 13:24
Bydliště: Táborsko

Re: Veteráni JD

Příspěvekod JDmontér » 23 úno 2011 23:11

co se týká oprav, tak nejhorší byl motor - výměna vložek, pístů, oprava vstřiků, vstř. čerpadla, žhaviček, vodní pumpy a celkové přetěsnění motoru. Dále to byla přední náprava(střeďák, svisláky atd), měl jsem děravej chladič, brzdy, kvůli kterým jsem musel sundat víko hydrauliky, oprava spálené ruční brzdy, a jinak přetěsnění celého traktoru. Na to, že všechno fungovalo, toho bylo až nad hlavu :roll: a jsem fakt rád, že už to mam za sebou. Ty jsi u toho měl nějaký opravy krom tý elektriky? Jo, u Danhela dělám.

To jsou teda pořádný pneu, co jsi vezl. Snad nebudeš přezouvat traktor? :D .

Uživatelský avatar
Příspěvky: 62
Registrován: 19 led 2010 22:53

Re: Veteráni JD

Příspěvekod mates » 24 úno 2011 08:50

tak to si vzal pořádně to až hodíš do laku tak to budeš mít po GO.To už je taky přímej vstřik vid ?já měl na lanzu ještě komurku a žhavení .A to se ti začalo sypat všechno až po koupi a nebo ti to prodávající "zatajil" ten muj traktor jsem zatím teměř neopravoval,dělal jsem jen tu elektriku pod palubkou a dělal jsem novou střechu protože ta stará byla prorezlá a hned jsem si ji i očalounil.Pak jsem měnil klasika olej motoru a filtr,naft.filtr-nyfta byla samej parafín když jsem to přivezl a ted až bude teplo se chystám na převodovku+ filtr a taky čepy a pouzdra na uložení nápravy .Dál předělavam čelnak mam tam origo to ovladaní vyklapění přes západku tak to předělavam na euro zavěs s vyklapění 2 písty už pomalu finišuju.A v létě snad oprava plechu a lak.jinak by neměl byt žadný problém.Ma to 8000 mth ale ani to nekouří ,možna ještě zkusím vyndat vstřiky a zkouknout je ,jsou tam takové ty spešl John deere podobné jako na novějších motorech.K vám jezdím pruběžně už od 1997 když jsem předělaval ten lanz,jezdím tam za p.Bartošem na tom tvém stroji se mi líbí že je pěkně velikostně akorat do lesa.projede všude tam ja mam s tím svím problémy.Ale povedlo se mi ho dostat na doklady i když to byli nervy ale ted mam klid :P

Příspěvky: 25
Registrován: 19 úno 2011 13:24
Bydliště: Táborsko

Re: Veteráni JD

Příspěvekod JDmontér » 24 úno 2011 17:44

Na většinu závad jsem postupně přicházel sám. Jemu traktor fungoval a myslím si, že o většině ani nevěděl. Třeba motor sice šel, ale měl nepravidelnej chod, kouřil a špatně startoval. Tak jsem pak zjistil, že jsou špatný žhavičky, dva vstřiky a čerpadlo dávalo jen na tři válce(vadnej element). I tak ten motor táhnul docela dobře. Doma jsem ho zapřáhl do vozu s hnojem a jel s ním úplně v pohodě, až jsem se divil :shock: . Takže teď po opravě by měl "šlapat" jako novej.
Jinak ten motor má taky komůrku, jako ty u toho Lanze.
Pravda je, že do lesa by se sice hodil ale to bych ho hned odřel :cry: Až ho dodělám, dám ho na veteránský číslo.
No a když to vše dobře dopadne a stihnu to, tak by měl být vystavenej na Živitelce. Tak uvidíme... :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 62
Registrován: 19 led 2010 22:53

Re: Veteráni JD

Příspěvekod mates » 24 úno 2011 18:06

Díky za odpověd ,to je mi jasné kolikrat vydím ruzné lidi s traktorama a to je stav no hruza .Jak píšeš,nechytá ,kouří ...ale překvapilo mě že ten traktor jel jen na 3 v pohodě :D Puvodně co jsem měl ten traktor lanz tak jsme se u Danhela bavili taky o tom že by sem tam ten traktor na živitelku dával ale to bylo v roce 98a 99 ale pak jsem začal stavet barak a ani finance ani čas nebyl tak z toho sešlo.ted sem pořídil tenhle větší.Nemaš k tomu nahodou puvodni techničak? jestli je tam nějaké číslo zahraniční homologace tak to jde dat na normální papíry taky jsem to tak dělal.tak to si v práci v pravém ráji vid?mezi strojema a je tam na co koukat.... jen s těma opravama není to ed tak jednoduché dřív tam bylo všude místa a dnes je to asi bída co?ja se jen obavam kdyby něco padlo na tom mém stroji.... hlavně ne neco v převodovce -motor je jednoduchej ale převodovka už je horši....

Příspěvky: 25
Registrován: 19 úno 2011 13:24
Bydliště: Táborsko

Re: Veteráni JD

Příspěvekod JDmontér » 25 úno 2011 08:18

techničák ani žádný jiný doklady k tomu nemám, takže mi asi nic jiného nezbyde, než na to veteránský číslo. Ale to nevadí.
O tu převodovku bych strach ani neměl. Mám zkušenost, že ty starý traktory mají všechno dost masivní a odolný vzhledem k velikosti a výkonu traktoru. Takovou zkušenost mám hlavně u toho mého. Myslím si, že pokud s tím někdo rozumě zachází, tak by snad neměl být problém. Jakou to má vůbec převodovku?

Jak říkáš, dnešní opravy jsou náročnější a daleko zdlouhavější, než dřív :? , to je pravda.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 62
Registrován: 19 led 2010 22:53

Re: Veteráni JD

Příspěvekod mates » 25 úno 2011 08:55

No s tím zachazením je mi to jasné ale nevím jak s tím zachazel předchozi majitel ..... převodovku to ma LS last schaltung je to 8rychlostí dopředu a 4 dozadu ale pak ještě páku pod zatížením želva -zajíc-ta ovládá hydraulicky takže vlastně 16+8 a právě kvuli te hydraulice mam trochu obavy.Převodovka ještě nemá synchrony tak se musí podřazovat s meziplynem ale alespon tam nema co odejít na těch převodovkach co přišly pak ty synchrony docela odchazeli co jsem se teda dočetl.řadit jde ale docela hladce proti zetorum co jsem zkoušel tak je to pohodový. S těma dokladama je to škoda tak pak už jedině bud veteranské nebo zkusit sehnat v de doklady z jiného stroje taky se to občas necha ale to už budou jednodušší ty veteránské

Příspěvky: 25
Registrován: 19 úno 2011 13:24
Bydliště: Táborsko

Re: Veteráni JD

Příspěvekod JDmontér » 25 úno 2011 18:25

ty jsi měl k traktoru původní doklady, nebo nějakou dokumentaci?
Nevíš náhodou, jestli má někdo nějaké ND na ty Lanzy? Jen se tak ptám. Jaká jsi měl na té 700. koncová světla? Já akorát nemám koncová světla a ty, co si myslím že by tam měli být, se už nevyrábějí, tak je budu muset zřejmě něčím nahradit. Přední světla a blikny jsem sehnal origo Hella ale zadní bohužel...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 62
Registrován: 19 led 2010 22:53

Re: Veteráni JD

Příspěvekod mates » 25 úno 2011 18:44

no necha se sehnat ledacos i na ty lanzy nejvic a nejjednoduššeji asi na ebay,světla maš třeba tady http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... ink:top:de ja tam měl jiné nejaké novější helly
ja sem k traktoru měl techničaky z DE jak na lanze tak tady na ten takže to bylo ok. vydrž chvilku a pošlu ti odkaz na stažení katalogu nd na ten tvuj stroj

Uživatelský avatar
Příspěvky: 62
Registrován: 19 led 2010 22:53

Re: Veteráni JD

Příspěvekod mates » 25 úno 2011 18:59

tak tad y maš katalog nd na ten tvuj stroj http://www.edisk.cz/stahni/49680/PC0736 ... .34MB.html snad to taky trochu pomuže :D

Příspěvky: 25
Registrován: 19 úno 2011 13:24
Bydliště: Táborsko

Re: Veteráni JD

Příspěvekod JDmontér » 01 bře 2011 19:14

Ahoj,
musím říct, že poslední dobou ani nějak nemám čas se sem kouknout. Dík za ten ebay, je docela zajímavej, tam by se dalo něco vybrat :) . A ten katalog sice je na 3010-ku, ale ne na tu moji. Bohužel. Ale dík za snahu :P.
Jinak stále hledám nějakou tu fotku, sice marně ale snad mám ještě šanci :wink:

A co ty, děláš teď něco na tom tvém? Snad se ti daří líp než mě :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 62
Registrován: 19 led 2010 22:53

Re: Veteráni JD

Příspěvekod mates » 01 bře 2011 20:03

Ahoj no to byl ten katalog co jsem našel ještě zkusím pohledat dál koukal jsem ted ještě na fotky a to mě opravdu přijde jako lanz i to ma na převodovce odlitek se znakem jdl vpravo zboku to mě trochu hlava nebere :D .pohledam a ještě něco pošlu.Já sem zatím ještě moc nepokročil až příští týden by mělo být trochu volněji tak byc provařil ty rámy na čelnak teda ta mechanika -táhla a ramena a uchyty na písty .a pak už bude zbývat jen hydraulika a začnu fungovat.potřebuju aby bylo trochu víc teplo traktor je vysokej a do dílny s ním nezajedu tak abych mohl něco dělat.je to všechno bohužel o čase.ale to taky znaš.... :(

Uživatelský avatar
Příspěvky: 62
Registrován: 19 led 2010 22:53

Re: Veteráni JD

Příspěvekod mates » 01 bře 2011 20:10

tady jsem dal video studenýho startu http://www.youtube.com/watch?v=xZbmAeu6nQk první je bez žhavení a druhý pokus se žhavením-ma to jen žhavičku v sání ale chytlo to docela obstojně tak myslim motor bude ok. bylo venku -17 rano a tak po noci to bylo docela prochladlí. jen se to nelibilo hydraulic.čerpadlu je trochu slyšet jak to bylo husté.Do tohohle se nemusí davat ten hy-gard ne?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 62
Registrován: 19 led 2010 22:53

Re: Veteráni JD

Příspěvekod mates » 01 bře 2011 20:29

tak to tvoje je asi nejblíž tomuhle http://www.youtube.com/watch?v=o5XVMZlH ... re=related tam je docela pěkně opravenej

Příspěvky: 1
Registrován: 03 bře 2011 09:05

Re: Veteráni JD

Příspěvekod krntomas » 03 bře 2011 09:41

Zdravím příznivce historických tratrorů John Deer. Vidím ,že těmto traktorům opravdu rozumíte a proto bych potřeboval poradit . Po mém dědovi nám zůstal traktor,podle všeho John Deer-Lanz 500,stím strojem se jezdilo akorád párkrát do roka pro dřevo a nyní by se už nevyžil vůbec ,tak sme se rozhodli ,že ho prodáme. Proto bych potřeboval poradit jestli nevíte jak ho prodat, popřípadě oněkom kdo by měl zájem a jakou cenu tento stroj asi má? Podle všeho je prodlužovaný,protože se neustále stavil na zadní :) Předem děkuji za jakékoliv informace.

http://krntomas.rajce.idnes.cz/john_deer_lanz_500/

Uživatelský avatar
Příspěvky: 62
Registrován: 19 led 2010 22:53

Re: Veteráni JD

Příspěvekod mates » 05 bře 2011 20:00

zkus ho dat na bazos a podobné int. bazary tady prodáva něco podobného kvuli orient.ceně.... mužeš k tomu něco dat(cena) ještě za díly a příslušenství a kvuli tomu že to ma doklady cenu ti neřeknu to zaleží hlavně na tobě. http://stroje.bazos.cz/inzerat/9154422/John-Deere.php

Uživatelský avatar
Příspěvky: 67
Registrován: 12 srp 2010 20:53
Bydliště: Praha

Re: Veteráni JD

Příspěvekod pichon » 10 bře 2011 16:08

Pokud chcete načerpat informace o traktorech John Deere od začátku výroby až doteď, na tomto odkazu si lze objednat Velkou knihu traktorů John Deere: http://www.agromachinery.cz/product/vel ... eere-2842/

Uživatelský avatar
Příspěvky: 62
Registrován: 19 led 2010 22:53

Re: Veteráni JD

Příspěvekod mates » 13 bře 2011 21:06

Díky za tip vypadá to suprově ....si mužu udělat radost :P

Uživatelský avatar
Příspěvky: 62
Registrován: 19 led 2010 22:53

Re: Veteráni JD

Příspěvekod mates » 14 srp 2011 18:34

tak jsem s čelním nakladačem pokročil zde jsou fotky jak dopadla přestavba západkového systému na euroupínání.... http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 3&start=45

Uživatelský avatar
Příspěvky: 62
Registrován: 19 led 2010 22:53

Re: Veteráni JD

Příspěvekod mates » 26 srp 2011 20:56

JDmontér píše:Na většinu závad jsem postupně přicházel sám. Jemu traktor fungoval a myslím si, že o většině ani nevěděl. Třeba motor sice šel, ale měl nepravidelnej chod, kouřil a špatně startoval. Tak jsem pak zjistil, že jsou špatný žhavičky, dva vstřiky a čerpadlo dávalo jen na tři válce(vadnej element). I tak ten motor táhnul docela dobře. Doma jsem ho zapřáhl do vozu s hnojem a jel s ním úplně v pohodě, až jsem se divil :shock: . Takže teď po opravě by měl "šlapat" jako novej.
Jinak ten motor má taky komůrku, jako ty u toho Lanze.
Pravda je, že do lesa by se sice hodil ale to bych ho hned odřel :cry: Až ho dodělám, dám ho na veteránský číslo.
No a když to vše dobře dopadne a stihnu to, tak by měl být vystavenej na Živitelce. Tak uvidíme... :wink:



Tak gratuluju byl jsem na živitelce ,a viděl jsem tam tvuj stroj klobouk dolu nadherně opravený fakt lepší jak z továrny.... jo takhle ho dat do kupy ten muj, dneska jsem začal vyndavat př.nápravu ,taky budu měnit střed. čepa a pouzdra jen doufam že je vytlučené pouzdro a ne až odlitek pod pouzrem

Uživatelský avatar
Příspěvky: 62
Registrován: 19 led 2010 22:53

Re: Veteráni JD

Příspěvekod mates » 29 srp 2011 21:51

tak už je rozebráno ted měním díly,pár foteček...
náprava.jpg
náprava.jpg (63.79 KiB) Zobrazeno 11928 krát

náprava.jpg
náprava.jpg (63.79 KiB) Zobrazeno 11928 krát

náprava.jpg
náprava.jpg (63.79 KiB) Zobrazeno 11928 krát
Přílohy
náprava2.jpg
náprava2.jpg (71.4 KiB) Zobrazeno 11928 krát
náprava1.jpg
náprava1.jpg (68.46 KiB) Zobrazeno 11928 krát

PředchozíDalší

Zpět na John Deere

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků