John Deere 6M

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: John Deere 6M

Příspěvekod roman7711 » 05 bře 2016 18:07

Já ji používám pořád. Ať je to v kopci nebo ne. Akorát když stojím v kopci s přívěsem nebo návěsem, tak zatáhnu ruční brzdu, aby se zabrzdil vzduchem i přívěs a ta parkovací brzda nebyla tolik namáhaná. Nejlepší je to u velkých traktorů, kde je parkovací brzdy řazena elektricky. Když se dá parkovací brzda, tak to zabrzdí automaticky i přívěs, teď už jsem se s touto funkcí zabrzdění přívěsu setkal i u řady 6R, jak u velkého(6215R direct drive), tak i v malém(6130R autopower, 2016 r.v.). Je to super, že to začali dávat i do malých, protože si myslím, že v kopci to tu parkovací brzdu tolik nenamáhá.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: John Deere 6M

Příspěvekod Mr.Equable » 05 bře 2016 18:43

vendelín píše:Ještě bych se vrátil k parkovací poloze převodovky. Občas jezdím s 5100 M, na školení jsem nebyl a v návodu nic nebylo. Jak ji používat? Nevím, na jakém principu pracuje, možná zařadí 2 rychlosti současně a tím se zablokuje, ale když to použiju v kopci, tak se namáhají převody, ne? Proto vždycky zatáhnu i ruční brzdu, ale pak to nějak postrádá smysl.


Parkovací poloha funguje tak, že se zablokuje "převodovka" zubovou spojkou. Proto se musí řadit jen a pouze za klidu stroje. Tak převody se namáhájí i při jízdě, ne? :-) Já požívam jen a pouze parkovací polohu. Jen, když zastavuju na pár vteřin, tak taham za ručku.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 56
Registrován: 03 dub 2011 16:53

Re: John Deere 6M

Příspěvekod vendelín » 05 bře 2016 19:19

Tak pokud to u těch novějších zabrzdí i přívěs, může to být přínosné, jinak je to asi zbytečné. Díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: John Deere 6M

Příspěvekod neznalek » 05 bře 2016 20:59

vendelín píše:Tak pokud to u těch novějších zabrzdí i přívěs, může to být přínosné, jinak je to asi zbytečné. Díky za odpovědi.

U nových parkovací a brzdí i přívěs. Naopak ruční brzda jako taková, je jen nouzová a nemá aretaci

Příspěvky: 68
Registrován: 15 říj 2009 17:48

Re: John Deere 6M

Příspěvekod Pavel Fiala » 16 bře 2016 11:05

Ještě bych se vrátil k akci v Letňanech. Bylo to několik akci na stejném místě. Večerní VIP představení 9RX a řezačky 8000. Pak školení prodejců a již zde rozebíraná John Deere Road Show 2016. Ta proběhla ještě o týden později v Brně. Nic tajného na akci nebylo. Základní koncepci a obsah určil John Deere. Nám se do toho na začátku moc nechtělo a nebyli jsme si jistí smysluplností, počasím a tím, že dokážeme připravit zajímavý obsah. Proto se nedělala propagace u veřejnosti a prodejci měli omezené počty míst. Nakonec to dopadlo nad očekávání a teď nás spíš mrzí, že jsme tam nedostali těch lidí víc! Navíc, kdo mě zná ví, že já moc ty VIP zákazníky nemusím. Teď jsme se domluvili na tom, že by jsme tedy připravili třetí John Deere Road Show 2016 a to jako součást Polního dne Bednar 8.6. v Rostěnicích. Další podrobnosti, registrace atd. budou následovat po Techagru.
Před tím, pokud budete mít zájem, tak se můžeme potkat v Brně a zkusit si něco vyjasnit. Pavel Fiala.

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: John Deere 6M

Příspěvekod tonik » 16 bře 2016 21:36

K akci v Letňanech jsem se vyjádřil jen z toho důvodu, že konkrétně traktory a které mám zájem tam byli a stačilo od prodejce jen domluvit hodinu prohlídky a projížďky. O ostatní program nemám zájem. Je to stejné jako když jdu na polní seminář a půlka je o kukuřici a slunečnici (kterou nedělám) a musím to tam přetrpět.
Do Letňan to mám 100km a do Rostěnic 300km, přesto se nebráním tam vyrazit. Nehledě na to že jsem tam byt pozván od prodejce (cca 2-3 roky), že tam bude možnost vyzkoušet 6150R s DD a vzhledem k nepřízni počasí se nic nekonalo a jel jsem zase domů. To pochopím a upozorňuji na to, že pokud mám zájem tak pro to něco udělám.( byl předvedený pouze pásový JD s Bednnářem )

Až pojedete na KV po R6 a dojedete do Nového Strašecí tak z dálnice je vidět předváděcí podmítač Bednář 3,5( po drobné úpravě lze udělat záběr 3m) o který jsem žádal párkrát prodejce o zapůjčení a nikdy k tomu nedošlo. Tak ať tam na něj prší a já mám HORSCH. Nehledě na to když nahlédnete do místní kopřivnice , tak se zde nacházejí nepoužité dva roky staré sekačky KUHN zarostlé v kopřivách a nikdy jsem nezaznamenal snahu prodejce je prodat, prostě na to serou.
Nejhorší je, že prcáka dostanou servisáci a prodejci a jejich nadřízení budou vysmáti.

Docela jsem zklamaný z toho, že už i JD montuje t.z. kurvítka. Převodovka DD je toho případem, když je smontovaná šrouby 10,9 a dva tam jsou 8,8 a praskaj.

Předchozí

Zpět na John Deere

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků