A co KUBOTY

KUBOTU ano či ne

ano
27
53%
ne
24
47%
 
Celkem hlasů : 51
Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: A co KUBOTY

Příspěvekod bold » 30 pro 2012 11:37

a už to začíná, mluv pravdu, braň bravdu, žij v pravdě tohle někdo kdysi řekl :lol: ovšem český národ to nějak nepobral. Jak má pak vypadat úroveň národa, když si tady lžeme navzájem, popíráme co jsme dříve napsali. Tohle mně fakt se.e. :evil: :?:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 16
Registrován: 23 pro 2012 17:14

Re: A co KUBOTY

Příspěvekod kubota gl 240 » 30 pro 2012 11:57

aha tak to je novinka a me tvrdily ze maj kubotu a nebo ji maji v branicich ja vim ze je tady v okoli nekde v krmaku ale mel jsem za to ze v nemejicich ja se zeptam kluku a az se dozvim vice tak to sem dam :wink:

Příspěvky: 16
Registrován: 23 pro 2012 17:14

Re: A co KUBOTY

Příspěvekod kubota gl 240 » 30 pro 2012 12:57

tak jestli nejezdi v nemejicich tak sem se splet ale vym urcite ze nekde v okoli milevska v nejakom druzstvu je v krmaku
Vice mene je mi to jedno protoze ja vym ze se na svuj stroj mohu kdykoli spolehnout a nikdy bych jinou zacku nekoupil !!!!!to je muj nazor vas nazor je jiny ok :roll:

Příspěvky: 34
Registrován: 23 bře 2013 20:39

Re: A co KUBOTY

Příspěvekod samuel » 28 bře 2013 21:33

S odstupom času sa chcem spítať na názor hlavne toho predajcu, kubota 135 GXS. U nás to ponúkajú v cene 60 000 Eur. Len pre porovnanie Forterru 140 HSX 52000 Eur

Příspěvky: 2
Registrován: 15 dub 2013 14:44

Re: A co KUBOTY

Příspěvekod PavelS » 15 dub 2013 14:48

Nedá mi to a musím reagovat. Trochu znám kluky od dovozce a nedávno zrovna jeden M135GX-S dodávali a mohl jsem si ho prohlídnout..
Nemůžete dost dobře srovnávat s Forterrou, mimo jiné třeba odpružená náprava, 8 kvaltů pod zatížením x 3 skupiny, Kubota motor..

Pavel

Příspěvky: 1
Registrován: 10 zář 2014 18:36

Re: A co KUBOTY

Příspěvekod kraken » 10 zář 2014 18:39

Myslím,žeZETOR skutečně nemůže konkurovat KUBOTĚ,protože KUBOTA je absolutně bezporuchová .I po 10letech provozu.
ZETOR je olejnička.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: A co KUBOTY

Příspěvekod bold » 11 zář 2014 10:51

To je aspoň názor.
Jen je mně poněkud divné že jsem ještě kubotu nikde nepotkal (pokud pominu jeden malotraktorek v dědině) a zetory se tu prohánějí vesele kolem. Vysvětlete mně někdo prosím, proč je tu tolik JD,NH,claasů,fendů a hlavně zetorů a kubota nikde když je tedy tak neodolatelná
Rovněž bych se chtěl zeptat kde je nějaký regionální zástupce a kde je servisní síť na tyhle traktory. Rovněž mně zajímají ceny těchto traktorů (něco přes 100 koní) Jejich výbava a pod.
Sedačku dávají grammer, ale mně osobně se kabina moc nelíbí, připomíná mně pokus zn belarus o inovaci. Já osobně bych v ní trávit většinu času nechtěl (na druhou stranu ani v zetoru ne) A pokud někoho zajímá jak vypadá zetor po 25letech provozu tak ať se zastaví. Vyměněná pouze spojka (několikrát) servo (před rokem) a letos dělaná převodovka (pouze hřídele- hlučnější ložisko) A pomocný válec hydrauliky (přetěsnění) Jinak stále v původním stavu. Když se vrátím rok zpět tak pouze dělaná běžná údržba, oleje, filtry, mazání a kontroly, a měněny spotřební díly (pneu, spojka, obložení brzd, gumičky do stěračů) Vzhledem k tomu že to neteklo tak jsem musel promazávat hřídel ruční brzdy páč mírně vázla. Každopádně když opomenu pomocnou pístnici tak bez úniku. Má někdo podobnou zkušenost s kubotou? Jezdí někde v živočišné?
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 32
Registrován: 31 pro 2009 20:56

Re: A co KUBOTY

Příspěvekod Bílý jednorožec » 13 zář 2014 00:24

Kubota dnes nabízí spektrum traktorů od dvanácti do 130 HP. Lze si vybrat stroje jednoduché i velmi sofistikované.
Předností je veliká spolehlivost a trvanlivost, výkon neklesá po desítky let. Velký rejd, snadné ovládání,náhon 4x4.
Nikde ani kapka oleje neuniká. Cena není nejnižší,ovšem za kvalitu se platí. Výběr značky, jako ve všem, je
věc vkusu. Někdo chce kobylku krásnou, může být i darebná, jiný hlavně tahavou a spolehlivou. Krom hlavního
dovozce Kubot Bonasu je jen u nás v okolí Prahy i několik menších, se spolehlivým servisem,který my využíváme
jen pro pravidelné prohlídky a výměny filtrů a náplní.
V současnosti máme čtyři Kuboty a vyměníme tento měsíc John Deere 4520-53 HP po desetileté službě za pátou
Kubotu 5740 HST Plus. Bude to opět stroj do zahradnictví a na střední polní práce pro živočišnou výrobu.
Tahal jsem například lis Welger AP 530 za italským Ergitem 10400 o síle 95HP. To je traktor( super anti kontra multi)
malá váha,velký výkon, spousta vychytávek. Do kopečka trošku přidáte a i při náhonu na všechna kola se všechna
protočí a souprava zastaví. Práší se, což je na poli obvyklé, chladič se u traktoru s charakteristikou pohonu jako Fiat,
zalepí a stroj se přehřeje. Večer chybí v nádrži i 70 litrů nafty. Když mne přestalo bavit smetáčkování chladiče
každou hodinu, dal jsem lis za Kubotu 105S. Brouká si s ním kolem 1000 ot/min, balíky létají jako z praku a večer dolévám 40 litrů nafty.Chladič je obalen prachem a teploměr ve středu modrého pole, smetáček už nepoužívám.Výkonná klimatizace
(asi nejlepší ze všech našich traktorů) udržuje v kabině příjemnou teplotu i ve velkých pařácích, aniž by vyžadovala
denní profukování výměníku. To je jen pár předností, na které jsem si vzpoměl. Ovšem Zetor je z Brna a Kubota z druhé
strany zeměkoule. Nevede žádnou agresivní reklamu a tak jich zde tolik není jako Zetorů, i když jsou v kvalitě nesrovnatelní.
Vladimír-zahradník

Příspěvky: 123
Registrován: 20 srp 2011 07:19

Re: A co KUBOTY

Příspěvekod larsen.l » 13 zář 2014 09:53

http://www.h-malotraktory.cz/kat1.html, tady dole těchle traktorků jezdí celkem dost, dokence jsem, nedávno viděl něco na urvni Z 120

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: A co KUBOTY

Příspěvekod bold » 13 zář 2014 09:53

no tak na japonskou klimu nedám dopustit, tohle fakt umí. Ovšem jejich strojírenství není moc nápadité, používají osvědčené konstrukce převedené do vhodné velikosti (záleží jestli je to dobře nebo špatně). Rád bych si prohlédl stroj který má 16 000Mh a 20let stáří. Také bych rád nahlédl do servisní knížky tohoto stroje. Nejsem až tak přesvědčen o dokonalosti tohoto stroje, avšak na druhou stranu jsem doposud tuto značku nezahlédl (pokud neberu brožurky či obrázky z internetu) Nejsem toliko schopen posoudit kvalitu tohoto stroje, jeho komfort a pracovní výkon. Reagovati jsem ovšem musel, neb mně část příspěvků přesvědčovala že kubota jest ten stroj králů a kdo ji nevlastní tak není hoden. Jest pravdou že kuboty jezdí hodně v bývalém sovětském svazu což svědčí o jejich jednoduchosti.
Rovněž jest pravdou že osobně na lehčí práce volím osvědčenou řadu UŘ-I na kteroužto nedám dopustit, neb jednoduchost obsluhy a údržby předčí jakýkoliv stroj. Rovněž jednoduchost běžných oprav a dostupnost ND jest předpokladem pro zachovávání těchto strojů na mém nádvoří. I po 25 letech služby slouží bez jakéhokoliv problému.
Pokud postavím vedle sebe japonských 70 koníků a 70 koní z brna tak volím brno (ovšem 20 let staré- nové nebrat)
Bohužel japonec nevytvořil tahouna a tak nelze porovnávat 200koní. Tudíž jest zde zvolena rovněž jiná značka než japonská.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: A co KUBOTY

Příspěvekod poulm » 26 zář 2014 07:02

No,ono nebude dlouho trvat a začnou se k nám jednou dovážet ze zemích vycházejícího slunce traktory i přes 200k, jsem zvědavý co to udělá s trhem, zatím je drží na uzdě emisní normy,ale to je taky jenom otázka času.
Ale to jen tak okrajově,nechci zasírat vlákno.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 68
Registrován: 15 říj 2009 17:48

Re: A co KUBOTY

Příspěvekod Pavel Fiala » 26 zář 2014 10:04

Je to trochu jinak, neprve Kubotu, žádné emisní normy v rozletu neomezují, v Japonsku platí stejně přísné normy jako tady, ale tam se prodává minimum velkých silných traktorů nad 100koní. Proto teď otevírají v severní Francii novou továrnu na traktory pro Evropu v kategorii 140-200koní. Plán je do třech let vyrábět 3tis. ks. dále přetáhli řadu vysokých managerů od konkurence a taky představují další stroje Kverneland v barvách Kubota. Takže v budoucnu to může být značka se standardním sortimentem, prodejem, servisem a ne exot jak se na ní díváme nyní.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 32
Registrován: 31 pro 2009 20:56

Re: A co KUBOTY

Příspěvekod Bílý jednorožec » 27 čer 2015 19:57

Čas pokročil a tak si dovolím publikovat několik dalších zkušeností s Kubotami. Nová mašinka Kubota 5740 HST- s hydropohonem-
v našem parku převzala úkol JD 4520, který po deseti letech práce už není v kondici. 5740 má 57 HP, pohodové řízení, spolehlivost
a velmi malou spotřebu. Začal jsem přesně evidovat spotřebu v závislosti na motohodinách. 5740 v hrabačce Po"ttinger 420
spotřebuje průměrně 4 l/mth, t.j o dost méně než bral JD. Kubota 1610 v práci na záhonech vystačí s litrem nafty na mth.
Dnes jsem mulčoval s Berti za Kubotou 2420 podmáčenou louku, vždy v ní uvíznu s mulčovačem na Ergitu v nějaké blátivé
pasti. Malá Kubotka neuvízla, zmulčovala ve chvílce půlhektarový močál, kde v rákosí skoro nebyla vidět- viz foto.
Jejda, fotky už nefungují, podle Parkinsona- každá změna je většinou k horšímu. Jen se ještě vrátím k předchozím vstupům:
kolega chce vidět Kubotu, starou dvacet let. Měl jsem Kubotu 7001- 16HP, kterou jsem koupil jako 21 roků starou. Šest let
jsme s ní rotavátorovali záhony v zahradnictví, zcela jsem rozpustili do půdy dvě sady skvělých japonských nožů. Vzali mi ji na protiúčet u hlavního dealera Kuboty při nákupu silnější, K 2420. Koupil si ji po kontrole v servisu MAJITEL FIRMY! na svoji chalupu k udržbě luk a pozemků, určitě by si nevzal za 80.000.- nic špatného. Přitom za šest let práce jsme pouze 2x měnili olej a dolévali
naftu, nic víc.
Vladimír-zahradník

Příspěvky: 13
Registrován: 19 úno 2016 21:45

Re: A co KUBOTY

Příspěvekod Skubi » 02 čer 2016 13:03

Zdravím. Kubotu mají kolegové ( typ přesně nevím, něco kolem 90 koníků, myslím M 9540 ) na jednom z našich středisek-v lesních školkách. Brali jsme ji od Bohatce od Boskovic, jezdí u Školního lesního podniku Křtiny.Máme ji asi sedm let, za tu dobu se jednou měnila spojka, na díl jsme bohužel čekali o něco déle, protože potřebný díl zrovna nebyl v nějakém jejich velkoskladu v Německu. Jinak je to prakticky bezúdržbový stroj. Při koupi nového traktoru ( na doplnění k 5011 a 7245- chtěli jsme něco krapet silnějšího a hlavně s nakladačem ) jsme rozvažovali meji JD, NH, Proximou a později jsme kápli i na Kubotu. JD jsme vyloučili kvůli ceně ( traktoru, dílů i spotřebě ), v NH bylo hodně elektroniky, chtěli jsme blbuvzdorný traktor, Proxima v té době nějak nedělala plnohodnotný elektroreverz, jenom mechaniku. Kubota nás přesvědčila jednoduchostí ( víceméně samá mechanika, jak já říkám systém páčka- závlačka ), postavili nám ji na míru ( dvě sady kol- normální a úzké kultivační do školek ), nakladač, k němu lopata, paletovací vidle, přední tříbod a hydraulika, 4 hydrauliky vzadu, všechno na rychloupínání, super dostupnost k motoru-( vyklopení celé haubny- to Zetoru trvalo pochopit to krapet dýl ) atd. jak píšou nahoře- kromě té spojky do ní jenom lejeme naftu. Ve školkách je super jejich funkce asistence při zatáčení ( nevím už přesně, jestli se jedna strana přibržďuje nebo jak to funguje ) rejdem se dá skoro rovnat s tou 5011 ( a jen do mě :-) ) Dělá všechny těžší práce ve školkách i službách pro ostatní střediska - veškerá příprava půdy včetně orby, veškeré nesené agregace jako různé speciální nesené plečky, meziřádkové aplikátory chemie atd, ostatní aplikace chemie, dále služby s mulčovačem, prohrnování sněhu a v dopravě s devítitunou. Podotýkám, že Kuboty neprodávám ani nikoho takového za koho bych lobboval neznám, ale musím uznat, že drandí každý den 8 hodin, zobne si kombinaci polních i lesních prací, mulčovač taky není zrovna jemnej, máme tady srovnání se zetory od 5011 po forterru, JD, Proxima, Valtra N 103, Kotchenreuter a dost dalších co tahají soukromníci a Kubota se opravdu neztratí a mile překvapila. jednoduchostí a spolehlivostí to dost připomíná starou zlatou UŘ 1 v řadách 0, 2,3. Přitom komfort a ergonomie kabiny už jsou v 21. století.

Příspěvky: 3
Registrován: 10 čer 2016 21:21

Re: A co KUBOTY

Příspěvekod autocross » 10 čer 2016 23:07

zdravím

ObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek

Příspěvky: 13
Registrován: 19 úno 2016 21:45

Re: A co KUBOTY

Příspěvekod Skubi » 21 čer 2016 09:55

Je to asi jenom ve mě, ale nemůžu si pomoct- vzhled téhle silnější kuboty, to je strašnej vetřelec :-)

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: A co KUBOTY

Příspěvekod skacel99 » 14 črc 2016 09:19

Včera jsem u dealera okukoval novou Kubotu M7150 a za mě dobrý. Je to velikostně o třídu výš,než Crystal od Zetoru. Kabina 4 sloupky,je z toho parádně vidět dozadu na ramena. Vzadu 2 pomocný válce hydraulika,mnohem masivnější portály a celej zadek,naž starší kuboty. Kabina vevnitř Ok,rozmístění ovládacích prvků taky.Navíc na měchách. Motor 4 válec (varianty 150 a 170 koní),převodovka na výběr klasická mechanická,powershift a vario. Vyrábí se to ve Francii.Varianta 150 koní s vario převodovkou stojí cca 3 000 000,- :lol: Tohle je podle mě velmi pozitivní pro Crystala,protože to stojí při stejným výkonu o milion víc. :roll: Technicky asi nesrovnatelný,ale dnes lidi řeší hlavně pořizovací cenu

Příspěvky: 240
Registrován: 07 úno 2007 08:13

Re: A co KUBOTY

Příspěvekod zemědělec » 14 črc 2016 19:31

Pokud by se výbava té kuboty seškrtala na úroveň crystala (pokud to jde), tak by to vypadalo asi jinak.Když vezmu třeba claas arion 530cis (145koní) ve velmi dobré výbavě je teď v akci za 1 750 000,- tak mi ten crystal moc nesladí :lol:

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: A co KUBOTY

Příspěvekod skacel99 » 14 črc 2016 19:52

Na tu nejsociálnější verzi jsem se ptal a prý na to nemají ještě ceník.Ale na první pohled ten traktor nevypadal vůbec marně.

Příspěvky: 3
Registrován: 10 čer 2016 21:21

Re: A co KUBOTY

Příspěvekod autocross » 18 črc 2016 15:53

Ta 110 co mám na obrázku jako předváděčka 1 300 000kč

Příspěvky: 192
Registrován: 11 čer 2008 15:30

Re: A co KUBOTY

Příspěvekod tozer » 14 zář 2016 20:47

zdravím kolegové, chci se zeptat, má tu někdo zkušenost s kubotou m 135 gx? případně obecně s ,,velkou,, kubotou-spolehlivost, dostupnost dílů, servis....
jakoukoliv zkušenost uvítám, protože nevím o nikom kdo by s tím traktorem jezdil....

Příspěvky: 3
Registrován: 10 čer 2016 21:21

Re: A co KUBOTY

Příspěvekod autocross » 23 říj 2016 09:53

Dostupnost dílů a servis není žádný problém, vše je ve skladu v německu a druhý den to máš doma.

Příspěvky: 126
Registrován: 07 bře 2012 19:27

Re: A co KUBOTY

Příspěvekod koprkam » 13 led 2017 19:26

Jednu jsem onehdá potkal na cestě a nevypadá to marně. Když do toho polezeš tak si přinejhorším zakryješ oči. Mě osobně se to celkem líbí. Problém vidím ve dvou věcech. Montují to Frantící, takže snad budou Japonci hodně kontrolovat kvalitu. No co prostě afričánkům nevěřím. A za druhý to má jenom čtyřhrnek, to je podle mě na 170 koní o dva válce míň, než je zdrávo. Nevím, jak by mu chutnal lis s komorou 120x130, podle mě na to průběhem krouťáku nemá. Hodně se mi líbí přední náprava. Pokud bude kvalitou na stejné úrovni, jako zde zavedené stroje, tak asi proč ne...
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Příspěvky: 11
Registrován: 03 pro 2009 21:31

Re: A co KUBOTY

Příspěvekod Švorčík Rudolf » 16 dub 2017 21:24

Jaké zkušenosti máte s Kubotou řadou M 9960. Poruchy, jak drahý náhradní díly a servis. Jaký je povolen nejtěžší brzděný přívěs. Děkuji předen za informace.

Příspěvky: 3
Registrován: 29 dub 2015 09:43

Re: A co KUBOTY

Příspěvekod kooky » 06 pro 2017 13:16

Dobrý den,
zatím jsem se tu k ničemu nevyjadřoval, ale Kubotu M9960 máme doma, takže pár poznatků k ní mám i když toto téma už není moc aktuální. Jsme s ní velmi spokojeni. Přibyla jako silnější traktor k Zetoru 5211. Cenu náhradních dílů neznám, zatím bylo všechno řešeno v záruce ( 3 roky). Měnilo se nějaké čidlo v převodovce a nyní už zase zlobí a bude měnit zřejmě znova. Hází výstražnou hlášku ale po vypnutí a nastartování zmizí. Dále se měnil výfuk, ale na příkaz fabriky. Praskal ve svárech, takže jej měnili všem. Upadly nám plechy, které chrání kabeláž k zadním svítilnám zespodu blatníků, ale to je spíše tím, že traktor tahá vyoravač stromků a ten s ním velmi vibruje a blatníky doslova mavají křídly :) plechy si vyztužíme a vrátíme zpátky. To je drobnost. Máme jej s nakladačem a dělá polní práce, pracuje občas i v ovocném sadu a v ovocné školce. Spotřeba oproti 5211 je samozřejmě mnohem vyšší, ale úměrně tomu udělá i tolik práce. Prodejce je Davaz technik z Přerova a ti se snaží, takže taky spokojenost. Vlek může tahat o maximální hmotnosti 12 tun. To je opravdu asi maximum, protože traktor je poměrně lehký, váží cca 3,4 t a s nakladačem má 4,1. My taháme 5ti tunu a když na ní navalíme odhaduju i 7 tun hnoje tak to má 9 tun a to Kubota zvládá v pohodě. Za mě vynikající traktor, který nemá tolik elektroniky ale mechanicky velmi spolehlivý a odolný. Pokud máte někdo nějaký dotaz, tak se ptejte :wink:

Příspěvky: 4
Registrován: 02 lis 2014 01:51

Re: A co KUBOTY

Příspěvekod hykam » 03 pro 2020 12:11

Zdravím, zkusím obnovit téma, máte někdo nějaké novější zkušenosti s traktory Kubota? Uvažuji o koupi M5111 s čelákem. Díky.

Předchozí

Zpět na Ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník