DT 75

Příspěvky: 37
Registrován: 23 črc 2008 11:09

DT 75

Příspěvekod agronpav » 15 dub 2009 09:31

Možná mě budete mít za blázna, ale s jedním kolegou jsme na internetu našli, že se pořád vyrábí DT 75
http://translate.google.cz/translate?hl ... _qdr%3Dall
a dal by se pořídit asi za 500 000 Kč. I ostatní parametry mi za tu cenu přijdou celkem slušné, výkon 69 kW, specifická spotřeba 227 g.kWh-1, rozsah rychlostí už tak světový není (0,34 - 11,4 km.h-1). Hlavně má ale výborný tlak na půdu, 320 g.cm-2, což mi přijde hodně výhodné, protože nám letos opět vzchází krásně "napruhované" ječmeny (po přejezdech kolové techniky v časných termínech). Došli jsme proto k zajímavému závěru, že by možná nebylo od věci zkusit se o tuto mašinu trochu víc zajímat a možná ji i pořídit :shock: , hlavně pro časné otevření půdy, kdy by následovalo setí MT 745 x (zatím taky bohužel jenom výhled).
V okolí jsem nenašel nikoho, kdo by měl nějaké zkušenosti s novějšími typy DT (maximálně "kulaťáky"), i s ohledem na "pohodlí" obsluhy (na Nebrasce je např. uvedeno, že hluk v kabině Kirovce běžně přesahuje 90 dB, tak jestli to v DT není ještě horší atp.). Chci se tedy zeptat, jak to vidíte vy ostatní?

Příspěvky: 100
Registrován: 20 lis 2005 19:35

Re: DT 75

Příspěvekod Jenda » 15 dub 2009 20:57

no to teda koukam jak blazen.že se to vyrábí.ale ten BT175 vypadá zajímavě.ta kabina vypadá trochu kulturnějí.ale co to vydrží ten stroj tak to by mě zajímalo a ta spotřeba.třeba se někdo najde kdo to tady vyzkouší.aso by to stálo za to.a za těch 500 000 by se něco možná i udalo

Příspěvky: 209
Registrován: 22 říj 2006 10:46

Re: DT 75

Příspěvekod karelk » 21 dub 2009 09:07

Tak to je informace k nezaplacení. Máme doma DT- 75 s motorem 90 hp a tady asi seženu nějaké ND ( zatím ale neni co ). Bohužel vám nepodám přesné informace jelikož s tímto strojem k nezaplacení jezdí pouze taťka. Jak to nemá volant, tak si jaksi netroufám. Jináč fámy o spotřebě jako tank jsou velice milné. Teť střelím od oka, ale víc jak 12-15 l na hodinu si to nevezme. A vezmu li si, že v tom sedí člověk který s tímto strojem dělal 25 let a je schopný vám udělat rovinu na pokládku kostek cca +- 3 cm, tak využitelnost a hlavně nesmrtelnost tohoto stroje je udivující. Tlak na půdu minimální, obratnost na místě, spotřeba k výkonu super. opotřebení 000. Bohužel po silnici díky železným pásům se jezdit nedá. Jináč stroj na teréní úpravy a drobné práce super. Karel.
karel

Uživatelský avatar
Příspěvky: 323
Registrován: 03 pro 2007 20:33
Bydliště: Levice okolie (SR)

Re: DT 75

Příspěvekod CBS » 23 kvě 2009 22:54

Vedel som, že DT 75 stále robia, no myslel som si že má nový dizajn, ale to bol BT 100 :( No za tú cenu, rokmi overená koncepcia snáď trocha vylepšená. Za takú cenu.... na poli bez problémov nahradí 130hp kolesový traktor.

Příspěvky: 37
Registrován: 23 črc 2008 11:09

Re: DT 75

Příspěvekod agronpav » 25 kvě 2009 17:10

... díky za postřehy a rady. Ještě jsem trochu pátral po ruských stránkách a je to jak píše CBS, i DT 75 už prošel modernizací:
http://translate.google.cz/translate?hl ... cs%26lr%3D
,kabina už nevypadá jako ta z 80. let, snad je i komfortnější, bohužel hlučností se výrobce nechlubí, taky nějak nejsem schopný z překladu interpretovat, jestli je řazení pod zátěží, ale jak už jsem psal 75 kW za takovou cenu, při tomto tlaku na půdu...
Co mi ale přišlo hodně zajímavé je Четра 6С. Podle toho co jsem na googlu našel, konstrukčně vychází z kombinace ruských pásáků a Challengerů, výkon cca 200 - 230 kW, uváděná specifická spotřeba taky normální, na danou výkonovou kategorii super tlak na půdu, dokonce splňuje EU emisní normy, navíc je to celkem hezká mašina. Cena by měla být v přepočtu 2 - 2,5 mil Kč, což je při cenách srovnatelných JD a Chall opravdu zajímavé, problém ale asi bude v tom, že to do ČR (EU) asi nikdo nedováží, nedokážu si představit, jak by to bylo s případnou homologací? I když loni byly na Techagru sklízecí mlátičky tohoto koncernu, tak třeba za rok uvidíme i tuto mašinu...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 323
Registrován: 03 pro 2007 20:33
Bydliště: Levice okolie (SR)

Re: DT 75

Příspěvekod CBS » 25 kvě 2009 22:58

Často počúvam názory ľudí, že ruské stroje žožerú aj hlavu, ale čo sa týka dieslových motorov, tak nemôžem povedať nič iné, ako perfektne štartovatelné, nenáročné na údržbu a spotrebou sa držia niekde v priemere. Len škoda že si nelámali hlavu nad mrazovými poistkami :)

Příspěvky: 127
Registrován: 29 úno 2008 14:34

Re: DT 75

Příspěvekod Cecka » 02 čer 2009 21:50

A pásy to má furt železný, ne? To vidim jako dost zásadní problém...

Příspěvky: 37
Registrován: 23 črc 2008 11:09

Re: DT 75

Příspěvekod agronpav » 08 čer 2009 10:45

DT 75 je bohužel železné pořád má, ale to Четра 6С už je podle dostupného na gumě. Ono vůbec smykem řízená pásová vozidla jsou v dopravě problém, ale na poli nemají konkurenci.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 323
Registrován: 03 pro 2007 20:33
Bydliště: Levice okolie (SR)

Re: DT 75

Příspěvekod CBS » 09 čer 2009 19:04

Ani ocelové pási nie su žiadna pohroma na asfalte, sem tam jeden prejazd nič neurobí, keď zrovna nerobíte hodiny alebo nie je 40°C na chládku no keby nás videli ujovia v zelených skafandroch bolo by to zaujimavé :roll:

Příspěvky: 123
Registrován: 25 říj 2007 15:51

Re: DT 75

Příspěvekod Vaclav UPZT » 09 říj 2009 10:31

Kdo má v provozu DT75M nebo starší DT75,tak se ho jen tak nezbaví,stačí si dát do jedné tabulky roční náklady na provoz a porovnat s jinými stroji na dvoře nebo u souseda.
Ještě trochu lépe na tom je T4A.Je pravda,že časem tyto stroje z našich polí zmizí,ale za dnešních podmínek,cena komodit a vstupní náklady tady ještě nějakej ten rok budou.

Zpět na Ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků