Landini

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Landini

Příspěvekod neznalek » 09 led 2009 15:56

takže právě jsem na dvorku složil opravenou nápravu, montovat ji budeme až bude přivětivejsi počasí, protože nemam dílnu, natož vytápěnou, traktor mi stoji rozebranej v seníku :? , nastěstí ho tedka akutně nepotřebuju...dali komplet novej dif. j s brzdama + novou kardanku...oprava cca 90 000 za novej/oprava stareho cca 40 000 ceny mi sdelil servisni technik....víc se o tom rozvádět veřejně nebudu, víme, jak se to v těhle případech řeší, každopadne jsem rad, že už je to ready to GO :D jeste bych dodal, že cela zavada vznikla od vadneho ložiska a od nej se rozkopal cely vnitřek...

Příspěvky: 1
Registrován: 18 led 2010 22:23

Re: Landini

Příspěvekod vision » 18 led 2010 22:46

karle jezdim s visionem uz 6 sezonu taham postrikovac 2200 l hardi ctverak pluh sukov vse hladce vykon motoru 92 hp byl jsem na brzde mh uz mam 5890 uz 3krat semering na pred.napr.jinac v pohode

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Landini

Příspěvekod neznalek » 10 zář 2012 12:19

Dlouho jsem se tady neukázal, ale nebylo ani potřeba, štroj šlapal celou dobu jako hodinky, kromě preventivního seřízení čerpadla a vstřikovačů po 2500 hodinách a sesti letech provozu na sudové naftě - delka trvání 5 neděl, cena 52 tisíc... . No a minulý týden mi umřely komplet snímače na převodovce, ehr ramen a potenciometr na pedálu spojky...3490mth- 8 let provozu, traktor nepojízdný (leda tak přeparkování po dvorku a ještě špatně), díly objednány minulý týden ve čtvrtek ( po vcelku dvoudenním otravování servisu, aby se na to nekdo prijel podívat), zatim se nikdo neozval....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Landini

Příspěvekod neznalek » 18 zář 2012 08:42

Takže: Snímač Deltashift A 2500kč (jsou dva jeden opraven), snímač polohy ramen 11500 kč (ale zavada se výměnou neodstranila), potencimetr na pedál spojky 5500 kč...ceny bez daně. Traktor funguje až na pár much

Příspěvky: 52
Registrován: 20 lis 2011 19:50

Re: Landini

Příspěvekod mate » 11 říj 2012 18:29

.
Naposledy upravil mate dne 16 lis 2012 14:29, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Landini

Příspěvekod neznalek » 11 říj 2012 20:51

mate píše:Tak to jsi měl dobrý, že jsi na to servis uhnal za 2 dny.. nam se na čelnáku podělalo relé na elektrohydraulickem zajištování žlíce... Byla to vada z vyroby (někdo přiskřípl těsnění na rele a napršelo do něj). Takže po 2 měsících žádání servisu už nas to přestalo bavit a musel otec koupit nove. po 3 týdnech přijel servisak s rele.. odjel sním zpět. Jinak abych představil náš stroj.. Měme 5H-90 (čistých 83hp), elektrohydraulický reverzor, 3 skupiny po 4 kvaltech s 3° pod zatížením. Momentálně má natočeno 800mth a je "nový" dva roky :-). Máme hydraulický 3. bod a hydrauliku na pravé straně TBZ. 4 vnější okruhy hydrauliky. A také přišlo závaží do zadních kol (160kg v jednom kole), bylo nám řečeno, že to máme navíc :-)). Čelní nakladač manip a jak už jsem říkal, hydraulické jištění lžíce.. je tam vyveden 1 hyd. okruh s možností dvou.. traktor jelikož byl první (tohoto typu) v ČR tak se na něj čekalo přes půl roku. Přišel na užších kolech, což nás vcelku naštvalo, nebylo slíbené rádio, které nebylo dodáno dodnes. Na traktor bylo v moreau agri přiděláván agrohák... rozmetadlo se vypříhává většinou nějakou tyčí... Ta jejich dodělávaná specialitka v traktoře nefunguje.. Možná by šla kdybych otevřel přední okno a nasadil na tu páku tak dvoumetrovou trubku.. :). Poté mě štve řazení otáček na vývodovce.. stačí nechtěně položit vedle páky a vyřadí se vám vývodovka.. Závady: prasklá pružina na pedálu spojky(asi vadná z výroby), a v neposlední řadě na pravé straně motoru je asi mikroskopická dírka na kolínku, kde teče olej, když po 2 dnech příjdu k traktoru tak je pod ník kapka. Jak jsem již psal v jiném tématu.. po 750mth se zajel a ted je to tahoun... 1500 otáček a rafička v kopci je na stejném místě.... Spotřeba při sušení sena(sečení, obraceč) byla 3,1l/mth. na spotřebu nemohu říct půl slova.. Srovnával jsem s john deerem 90koní a spotřeba o litr víc... práce stejná.

Příbuzní mají powerfarma 100, rozdíl je jen v mechanickém reverzoru.. tak měl nehodu.. ve zhruba 20km/h naboural do pilíře u mostu... čelní rotačka do šrotu a uražená přední náprava. Momentálně neví, jestli to opravovat...
Přeji hodně natočených mth "neználku"..


pružiny na pedál už kupuju po pytlíkach, je to asi nejvetsi slabina traktoru :wink: ale s timhle se dá žít, vymenit se dá do dvou minut

Příspěvky: 14
Registrován: 16 kvě 2018 14:41
Bydliště: Chomutovsko, Krušné hory

Re: Landini

Příspěvekod Krušnohorec » 31 črc 2018 17:14

13 let vlastníme traktor Landini Legend 165 TOP, r.v. 2001, 3500 mth. Používáme ho jen omezeně na údržbu horských luk (50-100 ha) a v zimě na občasnou údžbu příjezdové komunikace. Zkušenosti jsou takové, že v naší oblasti není kvalitní servis pro značku Landini a tak si vše musíme dělat svépomocí. Pokud se najde kvalitní servisák, tak je daleko a každá návštěva potom stojí jen za cestu 3500 Kč. Náhradní díly přes oficiálního distributora jsou strašně drahé. Proto musíme nakupovat od neoficiální prodejců, kteří dodavají stejné díly, ale za úplně jinou cenu. Poslední příklad měsíce. Simering do náboje kola přední nápravy stojí u oficiálního prodejce cca 6000 Kč, ten samý výrobek jinou cestou vyjde na 1000 Kč. A těch závad je na traktoru neustále nesčíslně a oficiální ceny za ND neúnosné. Bohužel, když jsme traktor pořizovali, nevyhodnotili jsme všechny pro a proti. Takže traktor musí ještě chvíli sloužit a pak Landini nikdy více.

Předchozí

Zpět na Ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků