Jaká řezačka je lepší JD, Claas, Krone???

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Příspěvekod OŤAS » 27 zář 2007 21:43

Vrátím se o několik příspěvků zpět ohledně délky řezanky. To co tady řešíte ohledně nastavení po milimetrech se mi zdá hodně úsměvné, protože pořád se jedná o teoretickou délku řezanky, která je daná výpočtem počtu řezů nožů bubnu za dejme tomu minutu a rychlosti vkládání vkládacích bubnů. Praxe je samozřejmě jiná, díky konstrukci adaptéru u kukuřice se dá délka řezanky docela dobře určit, ale např. u senáže při sběru z řádků, kde je hmota nachumlaná všemi směry je nemožné dodržet takovou přesnost a zvlášť u zaschlé hmoty..Vždycky se hodnotí délka řezanky na pohled, max. se poměří skládacím metrem, ale už jste viděli zootechnika se šuplerou?

Příspěvky: 19
Registrován: 13 črc 2007 10:37
Bydliště: Okres HB

Příspěvekod TomášJ. » 27 zář 2007 21:49

to Oťas dobře řezanku berme za vyřešenou - ted by to chtělo začít řešit spotřebu a výkony - je mi jasný že JD bude horší ve spotřebě, ale i od toho je diskuze..

Uživatelský avatar
Příspěvky: 111
Registrován: 14 říj 2006 19:36
Bydliště: Podještědí

Příspěvekod Packard78 » 27 zář 2007 23:19

Jsem vás jenom zkoušel, jasně že vím jak to s tím pohonem je, opravdu jsem "zatím" žádný problém s převodovkou neměl, ale servisáci říkali, že už měnili tu příčnou hřídel kvůli tomu, že se časem ohla a na hlavní spojce to mělo vibrace, nevím kdy to u nás přijde, řezačku máme už 14 let starou, takže to je docela babička....
Nevýhoda je určitě rovné postavení kudel proti protiostří oproti konkurenci (je to odost hlučnější), broušení se sice zapíná z kabiny, ale musí se předem vyndat oplechování bubnu, nemá centrální mazání .....
Lepší je určitě přístup ke kudlám - jednoduché srovnání při zasunutí kudel .....
Rozhodně si ale myslím, že pokud se k řezačce nepřistupuje s opravami preventivně a ve velké míře, tak na to dojede každý, i u Jaguára, a pak je OHROMNÉ kritérium CENA, to si může myslet kdo chce co chce.
Jinak by mě zajímalo u Jaguára jaká tam je životnost ložisek na řezacím bubnu a na zrnových válcích, buben děláme po třech letech, zrnový válce každoročně
JD 6230 Premium, JD 9680i WTS, JD 6810 4x4, http://www.agro-bila.cz, http://www.sdh-vlcetin.cz

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Příspěvekod Polci » 28 zář 2007 09:39

to d.johny: Ty jsi celkem veselá kopa. Kuželová převodovka, kterou Claas neumí udělat a ani nejsou schopni si zadat výrobu takovéto převodovky někde jinde. Amatéři. Tak tam dali jednodušší pohon řemenem. A s tímto pohonem jezdí tisíce strojů. Borci od JD si dali tu práci a vykovali opravdu neuvěřitelně přesný a spolehlivý díl...S kvalitou a přesností převodovek a ložisek v těchto převodovkách na sklizňových strojích JD mám své zkušenosti...Naštěstí ne osobní. Takže nesmyslně říkat, že zrovna na těch pár kouskách, co tu v ČR jezdí žádná nevyletěla... Vše jsou jen stroje. Některé více kvalitní jiné méně...
Jestliže začneš někomu předhazovat o prodejnosti řezaček jinde než v ČR, zjisti si nejdříve čísla. Jestli se tu budeš ohánět prodejností jinde než v Evropě (tam máš jistě ty čísla v hlavě, akorát je nějak nechceš zveřejnit) tak dej státy ve světě se srovnatelnými podmínkami.
Argument s Krone a motory Mercedes - ušetřit na motoru Mercedes. Z toho, co jsi napsal mi vychází, že firma Krone chtěla ušetřit na motorech, proto si tam dala tento motor (jeden z nejdražších). Nedává ho tam z jiných důvodů? Jinak Krone udělal stejný konstruktér, jako Jaguara 800. Tak tam použil léty prověřený a osvědčený koncept pohonu... Toť asi vše. Jistě znáš Cimrmanův koncept slepých uliček. Tam se někdy i chytré hlavy od všech značek mohou dostat, když vymýšlí nové nevyzkoušené koncepce jen aby byli o trošku lepší než konkurence. Někdy se i zdá, že to vymýšlejí schválně složitě, aby se jim sypalo více penízků na opravy. Tak tam dají linární motory, čidla, potenciometry - když už se opravuje, tak ať to stojí zato...
Píšeš i o tom, že servis Claas na kvalitu jiných servisů nemá... Každý servis stojí za prd, pokud se objeví neznámý či těžko řešitelný problém. Zrovna servis zelených mužíků (které zrovna možná máš dle tvého nicku za nejlepší servis v ČR) jsem měl možnost párkrát pozorovat při řešení problémů se seřízením "nejvýkonnějšího" kombajnu světa. Ten stroj už 3 roky seje vše, co do něj jde a mužíci to nevyřešili ani za pomoci chytrých hlav z Nizozemí ani Ameriky... Zákazník jezdí, seje a nemůže dělat nic než splácet vesele úvěr a až ho jednou splatí, bude moci tento secí stroj prodat. Myslel, že na tento úvěr si přivydělá na službách, ale je málo zákazníků, kteří si chtějí při sklizni nechat i zasít. Tak se musí starat sám. Ale pokud se týká povinných výměn oleje či diagnostiky kde se hodinu poklepává řemenice, aby se zjistilo, že by možná bylo potřeba koupit za pár litrů novou, to jsou kabrňáci. Líbí se mi tyto servisy, které přijedou ve dvou lidech s nějakým záhadným olejem v plastových kanystřících od postřiků, tvrdí, že je to to pomalu kosmický olej do raketoplénů (také podle toho stojí), originál filtrem, (který se vyrábí někde v Číně) za vysokohorskou cenu, pak tam lezou po stroji 8 hodin (je nutné to natáhnout, přece už nebudou někde začínat jinou práci), za tu dobu vymění olej a prohlížejí všechno možné... Pak naúčtují 700 kaček bez daně z hodinu práce a 20 kaček za kilometr co k vám jeli - a běda, pokud by si to někdo opovážil vyměnit si olej sám. To by přece ten špičkový servis nemohl vydělat, tak jim řekneme, že by jinak ztratili záruku a stroj by za půl hodiny dojezdil.
Vždy ve špičce budeš na servis čekat. Pokud má někdo prodané 2 stroje a 2 servisáky tak si k tomu může dát kavalec a servisák tam bude nocovat a pokud se něco stane, navlékne montérky s puky, nasadí čepici a bude dělat, že dělá... Ve žních nestíhá žádný servis a pokud tvrdí, že ano, tak lže. Proto je nutné se jen rychle dostat k dílům (z vlastních zkušenností - co u Claase objednám do 18 hod mám následující den v 10 hod v ruce - a také z centrálního skladu v Německu). Pokud by bylo nemožné jej v ČR sehnat v dohledné době, tak se musím starat i u jiných zdrojů a kdyžtak ráno sednout a jet třeba do Landsbergu. Nesedět u toho rozbitého stroje jako hříbek a čekat, že mi někdo pomůže, ale snažit se to opravit s pomocí techniků a vlastních opravářů, které mám k dispozici. V sezóně rozhoduje v našem konceptu přístupu k zákazníkům každých 10 minut o tom, zda budeme mít v budoucnu práci či ne (třeba už druhý den)...Takže se musíme opravdu snažit a nebýt závislí na nikom. Dostat třeba rady po telefonu či faxem atd. Jistá firma nás v tom dost dobře vycvičila. Jejich ervisáky jsme viděli jen v zimě na vánoční besídce. Jestli jsou podniky, které si nechali nejlepší lidi odejít a teď čekají, že jim někdo přijede vyměnit nože do drtiče tak tam se projeví problémy s kterýmkoliv servisem... Ale tvrdit, že budu mít vždy jakýkoliv díl namontován do doby x servisákem dovede každý, ale do smlouvy si to nikdo nedá...
Naposledy upravil Polci dne 03 říj 2007 09:47, celkově upraveno 1

Příspěvky: 10
Registrován: 27 zář 2007 11:24

Příspěvekod d.johny » 28 zář 2007 12:03

to Polci: Já jsem nikde nenapsal že to je špatně vyřešený pohon, ale napsal jsem, že claas používal taky kuželovou převodovku a že se sypala tak to musel vyřešit jinak! A to je fakt a můžeš to překrucovat jak chceš! Za další by si mohl vědět, že převodovka se neková! Pokud máš své zkušenosti, ale nejsou osobní, tan navštiv psychologa nebo rovnou psychiatra protože je tu vážné podezdření že budeš schizofrenik! Jinak že Krone kupuje motory Mercedes a Claas taky kupuje motory Mercedes znamená, že jich Mercedes vyrobí víc a tím pádem je může prodat levněji, jelikož na tom stejně vydělá víc! To je zase ekonomika! Ale to asi tady nemá cenu řešit. S někým, kdo ková převodovku, nemá cenu řešit ani stroje. A to že Claas vozí oleje v kanistrech od posřiku sem viděl, ale u JD ještě ne! Ale pokud ty ano, tak by to mohlo být způsobeno tou psychickou chorobou! Ale aspoň si se slohově vyžil, možná by si mohl psát povídky o servisech Claas! (Někdo tomu říká černá kronika)

Příspěvky: 133
Registrován: 11 zář 2007 10:47
Bydliště: kladensko

Příspěvekod vsvarc » 28 zář 2007 12:25

to polci:
to co tady píšeš o servisní svépomoci je sice pravda ALE platí to spíše u větších podniků, když máš jen jednoho nebo žádné zaměstnance tak se ti pomoc servisáků může docela hodit a taková cesta do německa pro díl pak může být pro tebe příliš velké zdržení...
no a jestli tam u vás berou mehanici od JD 700 kč/hod tak to docela upřímně lituju všechny co k nim jezdí.
Já nebudu říkat přesně ale k nám jezdí za "trochu" jiné ceny :wink:
A rychlost práce? tak to je různý - jak píšeš tak některé nové problémy jim opravdu dají občas zabrat - jako příklad uvedu nový postřikovač JD832i TF - ten nám přivezli koncem února07 a už tady strávili .. no odhadem tak min. 3 týdny 12hod šichet.... něco vyřešili něco ne (a to tu byli taky z holandu i z němec) ale pozor: zatím si nenaúčtovali ani minutu
a co se týče nezáručních oprav tak když mi přijedou na údržbu(olej,filtry,klima atd...) tak dělaj 4 mašiny a trvá jim to, ve dvou, tak 2-3 h
zemědělství není práce, ale styl života

Příspěvky: 133
Registrován: 11 zář 2007 10:47
Bydliště: kladensko

Příspěvekod vsvarc » 28 zář 2007 12:31

to d.johny: jen tak pro upřesnění - oleje ke mně servis JD také vozí v kanystrech od postřiků :!: a je to proto že je nakupují ve velkých jumbech - 1000l a můžou je mít pak levnější když nemusíš pokaždé platit bandasku :idea: :!:
zemědělství není práce, ale styl života

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Příspěvekod Polci » 28 zář 2007 13:46

to d.johny: Ty jsi se na své poměry také slušně slohově vyžil. Akorát některá slovíčka ti moc nevyšla. Zkus to po sobě přečíst, vzít pravidla pravopisu a opravit si to po sobě. Mohl by si pak i někdo mimo mě myslet, že jsi hlupák. A to by byla škoda...
Tak s tím motorem Mercecdes jsi to vymyslel parádně... a určitě sám. Já bych možná poradil těm firmám, ať tam dávají třeba Kamaz. Možná by je to vyšlo levněji.
Zkus číst některé příspěvky s nadhledem. Opravdu vím, že se převodovka neková, ale u JD jí dělají zřejmě tak fajnovou, že mi to připadá, že musí používat nějaký jiný způsob...
Jinak psychickou chorobou netrpím, ale možná by jsi mi nějakou nadálku mohl dagnostikovat... že by jsi s tím měl osobní zkušenosti? Ty kanystry od postřiků jsem viděl, takže by to mělo spojitost možná se slepotou...
Jinak servis Claas jsme tu měli naposledy při kompletaci nové 550 před sklizní... Nějak se ty šunky nechtějí rozbíjet. Předtím asi 2 roky také nic. Takže s povídkami o servisu nemoho sloužit...
Jinak opravdu nemá cenu reagovat již na tvoje útočné příspěvky proti jednotlivým členům. Už jsi jich tu pár předvedl. Takže nasaď žluté trenky, zelený nátělník a hurá na řazačku...
to vsvarc: Je pravda, že pro člověka bez zaměstnanců je servis dost důležitý. Opravdu jsem viděl servis, který jezdil za ty ceny. Zřejmě nebyl ten samý co jezdí k vám.
Některé věci trvají déle a některé méně. Pokud se jedná o záruční opravu, tak by si nic účtovat neměli. Neshazuji jakýkoliv servis. Kdekoliv se může stát chyba, vadný stroj. Jen jsem reagoval na příspěvek výše diskutujícího chlapce, který hanil servis jednotlivé značky. To mi přijde nefér. Třeba u Kladna věřím tomu, že funguje servis JD o dost lépe než Claas, tady zase funguje asi nejlépe NH... S tím ježděním pro díl. Pokud by měl kombajn stát díky třeba nočnímu expresu, který v neděli nejede od pátku do úterý tak už zacíná majitel přemýšlet jinak a musí se postarat, aby to bylo rychleji. Alespoň my jsme si na to zvykli...
Naposledy upravil Polci dne 01 říj 2007 11:03, celkově upraveno 1

Příspěvky: 133
Registrován: 11 zář 2007 10:47
Bydliště: kladensko

Příspěvekod vsvarc » 28 zář 2007 16:23

to polci: máš recht je to hodně o lokalitě a o jednotlivejch servisech....
a neodpustim si trochu rýpnout - to vás asi u claase moc rádi nemaj když ten jejich servis moc nepoužíváte :D

to já takové štěstí nemám já mám už skoro vlastního servisáka :cry: :cry:
zemědělství není práce, ale styl života

Uživatelský avatar
Příspěvky: 806
Registrován: 17 lis 2005 10:49
Bydliště: Blansko

Příspěvekod Petrrrr » 28 zář 2007 17:58

Bavíte se tady taky trochu o servisech, tak přidám taky jeden svůj osobní postřeh. O letošních žních jsem měl možnost získat pár zkušenotí se servisem u JD a opravdu nemůžu říct proti nim půl slova. Možná bylo vidět že se na tom stroji tak trošku učili, protože to byl první typ, který prodali...teda spíše zapůjčili... ale i přes ty všechny závady, kdy jsme ho tam měli skoro každej den, tak bylo vidět, že se opravdu snažil. Na druhou stranu možná tady ta snaha byla vyvoláná významem toho dotyčného podniku a snahou se ukázat v co nejlepším světle a to se servisu povedlo. Nikoliv však tomu stroji, spíš naopak. Co se týká náhradních dílů tak do druhého dne bez problému.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Příspěvekod VonVagel » 01 říj 2007 09:07

Hehe,nevim proc porad mluvis dokola o te prevodovce u Claase ktera se delala pred 13-14 lety...To jeste JD nevedel co to je rezacka :lol:

Příspěvky: 10
Registrován: 27 zář 2007 11:24

Příspěvekod d.johny » 02 říj 2007 19:03

to Polci: Ty jsi vtipálek ... možná trgikomik, ale nejvíc jsi se předvedl tím českým jazykem :lol: Kdyby jsi měl svůj text v pořádku a z hledika češtiny bez chyb, tak bych pochopil že se obouváš do mě. Ono to dokazuje: "Kdo chce psa bít, hůl si vždy najde!", takže když nemáš co říct k řezačce, tak se do někoho raději obujeme a nebudeme reagovat na argumenty které byly dány. Dost jsi tím o sobě prozradil :D

Takže já tu taky končím a ostatním se omlouvám za ty části, těch příspěvků, které nebyly k tématu!!!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Příspěvekod Polci » 03 říj 2007 09:57

to d.johny: Nikdo nejsme bez chyb. Někdo je "trgikomik" (co to asi ve tvém nářečí znamená?), někdo má měkčí "kanistry"... Nemám co říci k tvým příspěvkům. Zkus si je v této diskusi všechny přečíst, zamyslet se, proč jsi napsat to co jsi napsal a pokud myslíš, že jsou v pořádku tak při tvojí výchově udělal někdo jisté chyby. To je bohužel odvrácená strana internetové diskuse, že každý, kdo je schopen zapnout počítač může prudit ostatní členy...
Na všechny svoje "argumenty" jsi zde dostal odpovědi...i od jiných slušně diskutujících. A k řezačkám JD už opravdu nemám co říci a k tvojí osobě také ne...

Příspěvky: 10
Registrován: 27 zář 2007 11:24

Příspěvekod d.johny » 03 říj 2007 18:16

to Polci: Pokud ti tvoje příspěvky připadaly v pořádku, tak bys se měl zamylset nejprve nad sebou! Na me utocis ze se jmenoval servis Claas a ze jsem napsal co jsem videl ... fajn! Ale ty jsi taky jmenoval servis vcetne cen a o pravdivosti tveho tvrzeni muzu jen pochybovat. A co se týče té výchovy .. tak vzhledem k tomu že mě neznáš, tak jsem to raději neviděl a nečetl, ale myslim si že sem to nepatří a že toto si poněkud přehnal! Drobné pošťouchnutí které není myšleno ve zlém, proč ne?Ale ani mě to od tebe nepřekvapilo!

Příspěvky: 10
Registrován: 27 zář 2007 11:24

Příspěvekod d.johny » 03 říj 2007 18:19

A ještě než to skončím úplně, tak bych se rád zeptal jestli má někdo zkušenosti s ovládáním u BIG X? Na první pohled mi přišlo poněkud složité, je mi jasné že to je do jisté míry o zvyk, ale když je na první pohled vidět co je co, jako u Claase nebo JD je to jistě příjemější!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 191
Registrován: 15 zář 2007 08:54
Bydliště: Dětřichov u Svitav

řezačky

Příspěvekod pepís » 03 říj 2007 22:02

:lol: no hádat se co je lepší nebo horší nebudu taková odpověd neexistuje každá prostě jezdí a řeže a to je hlavní a je na každým jak se rozhodne jen se zamýšlím nad tím na co řešit řezačku když pak čeká na poly na odvoz a na jámně nestíhají šlapat lidí v podnicích ubývá a tak není kolikrát možné dát do kupy linku která by byla dost vytížená

Uživatelský avatar
Příspěvky: 122
Registrován: 02 led 2007 19:22
Bydliště: Vlašim

JD 7000 vs. Claas 900

Příspěvekod Marek Fikejs » 31 říj 2007 20:59

Podařilo se mi najít nějaký testík, sice je to na staré modely, ale alespoň něco ;)

http://www.rciengineering.com/SPFH%20Be ... esults.pdf
STROM PRAHA a.s.
Produktový manažer sklízecí řezačky a postřikovače
http://www.strompraha.cz/

Příspěvky: 83
Registrován: 20 říj 2006 19:11
Bydliště: Okrouhlice - Havlíčkobrodsko

Re: Jaká řezačka je lepší JD, Claas, Krone???

Příspěvekod Kucirek Standa » 12 pro 2009 20:04

Nemůžu si pomoct ale když vidim tu kočku pod kabinou u John Deeru tak bych se tam nechtěl soukat a na řetězu tahat krekr nahoru. U Jagu je to pohodička. Za 10let na Jagu se mi nestalo že by byl na pohonu bubnu problém s prokluzem, nebojim se ho zahltit hmotou tak že motor točí 1400 otáček a je to bez problémů. Jednoduše řečeno je to bezproblémové a prakticky bezudržbové řešení. Jednou za 5 sezon děláme komplet ložiska na celém pohonu. Vkládací převodovky běží bez velkých problémů a to samé se dá říct i o zadních nápravách, máme jak hnanou tak nehnanou a nemusíme si jich všimnout.

Příspěvky: 216
Registrován: 15 úno 2007 19:24

Re: Jaká řezačka je lepší JD, Claas, Krone???

Příspěvekod zetorista » 15 pro 2009 17:11

zdravím!!!na řezačce jezdím už nějakej ten pátek!!!zkoušel cem jak JD tak clase !!!!JD mi přijde jako dobrej ALE!!!!typ 7300 mě odradil když zdvihli kapotu :oops: koukám a ono t o má úhlovou převodovku!!!tak sem pánum prodejcům řekl atsi to zavřou a jedou nabízet dál!!!pak ty slavny krekry!!!ten kladkostroj no nevím!!!oni na mě ,že za příplatek mi tam daj elektrickej ,to už byl olej do ohně!!!!
dále class!!!typ 850GE 4x4 !!!to už bylo o poznání lepší když se prosekávalo s vlekem nebo na vyproštění zetorů!!!pohon bubnu paráda ,krekry pohoda!!!!kabida lepší akorát ten stěrač ve prostřed to mě stály chlupy na hlavě!!!!
Co mi povidal známej maj kroneho bx500 a spokojenost!!!!rozhodovali se mezi clasem 870GE speed star a bx 500 a kupodivu krone byl levnější!!!

Příspěvky: 127
Registrován: 29 úno 2008 14:34

Re: Jaká řezačka je lepší JD, Claas, Krone???

Příspěvekod Cecka » 16 pro 2009 14:33

zetorista píše:... Co mi povidal známej maj kroneho bx500 a spokojenost!!!!rozhodovali se mezi clasem 870GE speed star a bx 500 a kupodivu krone byl levnější!!!

Proč kupodivu, kolik Krone prodalo letos řezaček...? Cenu určitě tlačí řádně dolů :)

Příspěvky: 199
Registrován: 08 lis 2009 21:39
Bydliště: Hostice

Re:

Příspěvekod JJaris » 22 pro 2009 00:47

vsvarc píše:to d.johny: jen tak pro upřesnění - oleje ke mně servis JD také vozí v kanystrech od postřiků :!: a je to proto že je nakupují ve velkých jumbech - 1000l a můžou je mít pak levnější když nemusíš pokaždé platit bandasku :idea: :!:


Nejsou to kanystry od postříků, ale nové nepoužité kanystry, nikdo by si nedovolil dát olej do motoru do nějak špinavého kanystru. má zkušenost

Příspěvky: 83
Registrován: 20 říj 2006 19:11
Bydliště: Okrouhlice - Havlíčkobrodsko

Re: Jaká řezačka je lepší JD, Claas, Krone???

Příspěvekod Kucirek Standa » 22 pro 2009 13:19

Není problém kanystr pořádně vypláchnout, to zvládne snad každej, moje zkušenost :)

Příspěvky: 199
Registrován: 08 lis 2009 21:39
Bydliště: Hostice

Re: Jaká řezačka je lepší JD, Claas, Krone???

Příspěvekod JJaris » 30 pro 2009 01:52

Myslím, že si každý vybere podle sebe vhodnou řezačku, je dobré že je z čeho vybírat a jestli Claas nebo JD a Krone to už je šumafuk jsou to všechno dobrý stroje, jen trochu je asi zbytečné kupovat řezačky s motorem 1000 k jako u Krone nevím jestli má Claas jelikož se nemůže využít nemůžou stačit odvážet.
100 lidí 100 názorů a kdyždý systém má své pro a proti.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 122
Registrován: 02 led 2007 19:22
Bydliště: Vlašim

Re: Jaká řezačka je lepší JD, Claas, Krone???

Příspěvekod Marek Fikejs » 20 zář 2010 22:26

Tak jsem si celé toto téma pečlivě pročetl, podotýkám, že jsem prodejce JD!, takže mé připomínky nemůžou být nestranné:)
Co se týká toku materiálu, tak u JD je plošší dráha mezi bubnem a metačem, než-li je tomu u Claase. To nahrává tomu, že pokud mu poklesnou vlivem proměnlivých podmínek, otáčky motoru, tak hmota, kterou vyhazuje buben nemusí urazit takovou vzdálenost k metači, který jí udělí energii pro vyhození ven. U Claase jde dopravní cesta za řezacím bubnem strmějí nahoru, takže by se mohlo zdát, že je náchylnější k ucpávání. Praxe mi opravdu potvrdila, že tomu tak je, jelikož jsme na Vysočině letos (duben 2010) vyměnili Claase Jaguara 850 rv. 2001 za John Deere 7350. Toto potvrzeno šoferém řezačky.
Dopravní cesta: http://lh6.ggpht.com/_PXm523DKy4w/TJe-VF-mg3I/AAAAAAAAJvE/hDXrbMb67qI/dopravni_cesta_rezacka.jpg
Přenos točivého momentu jedním dlouhým řemene má své kouzlo v jednoduchosti, nicméně problémy s úhlovými převodovkami na námi dodaných řezačkách John Deere jsem za posledních 7 let (co jsem u firmy) nezaznamenal. Takže rozhodně to není slabé místo. Pokud by měl řemen vysoké ztráty, pak zde existuje zákon o zachování energie. Třením vzniká teplo, zahřívají se extrémně řemenice? Zřejmě se zahřejou, ale jistě nijak výrazně. Tím, že JD umístil motor podélně, tak zde vložil úhlovou převodovku, na jednom přímém konci pohání hydraulická čerpadla a na druhém konci (o 90°) zde pohání přes spojku řezací buben. Pokud rozpojíte oba konce, snadno rukou otočíte, takže ani zde nedochází k enormním ztrátám ve výkonu.
Co se týká spotřeby PHM, tak díky pečlivé práci mechanizátore ve stejném podniku jsem získal čísla, která jsou velmi zajímavá. Jednoduše řečeno, spotřeba se snížila. Podotýkám, že zde naše řezačka jela pouze senáže, nyní se otvírá sklizeň siláží, takže další čísla budou zřejmě známy až po sklizni kukuřice. Nicméně je třeba podotknout, že ke snížení spotřeby došlo zřejmě i vlivem systému nahrnování, tedy k nahrnutí větších řádků, menších přejezdů na poli atd.
John Deere též získal u zootechniků plusové body díky plynulém vkládání hmoty do řezacího bubnu. Pouhým otočením knoflíku. Jde o to, maximálně zpříjemnit obsluze pracovní prostředí, které je rušeno neustále volajícím zootechnikem o regulaci délky řezanky. Alespoň zde, na Benešovsku, kde se dojí ve velkém, to má již nyní pro krmiváře velký význam, a tento význam je pro všechny krmiváře. Je třeba si uvědomit, že nejen během dne dochází ke změně sušiny, ale i v rámci jednoho pole je to velmi kolísavé. John Deere mám převodovku pro plynulou délku řezanky myslím již od roku 2002. Proto dnes nejen JD, ale i Claas, Krone i NH vyvinuly systém pro automatické nastavení délky řezanky v závislosti na sušině a aplikace konzervantu v závislosti na množství procházející řezačkou. U JD je vlhkost snímána pomocí infračerveného senzoru na komíně a množství hmoty je snímáno na vkládacích válcích. Proč by výrobci cpali takové velké množství finančních prostředků do vývoje do těchto technologií, kdyby to nemělo pro farmáře efekt? Myslím, že to je tak vše, co jsem chtěl zde po přečtení tohoto vlákna zmínit.
Pokud chcete někdo doplnit nějaké informace či se na něco zeptat, neváhejte... :wink:

Marek
STROM PRAHA a.s.
Produktový manažer sklízecí řezačky a postřikovače
http://www.strompraha.cz/

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: Jaká řezačka je lepší JD, Claas, Krone???

Příspěvekod VonVagel » 21 zář 2010 06:53

Velice zajimave info. Do uvah o toku materialu se nebudu poustet, myslim ze to nedokazu posoudit. Pokud ridic rika ze se to zlepsilo tak budiz...
Verim tomu ze uhlove prevodovky po 7 letech jsou v poradku. Sam ale vite ze nasi zemedelci si koupi rezacku na 10-15 let. Uvidime co se bude dit potom. Tady bych na pohon remenem podotknul ze podle me je v jednoduchosti sila:)
Plynulou zmenu rezanky dela firma CLAAS uz delsi dobu nejsem schopen rict jak dlouho ale vim ze v roce 2006 uz ji taky mela... Tady bych podotknul ze nevim o rezacce v mem okoli ktera by mela plynulou zmenu rezanky. Myslim ze znam duvod proc, za poslednich par let se opravdu meni podminky ne ze dne na den ale z hodiny na hodinu... a na to reaguji hlavne zakaznici, vyrobci jsou na to pripraveni. Automatickou zmenu delky rezanky zacala podle me delat firma Krone...
Mam na vas par dotazu:
Jake oroginal adaptery pouziva JD?
Pri automaticke zmene delky rezanky se nastavuje nejake rozmezi?
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Uživatelský avatar
Příspěvky: 122
Registrován: 02 led 2007 19:22
Bydliště: Vlašim

Re: Jaká řezačka je lepší JD, Claas, Krone???

Příspěvekod Marek Fikejs » 21 zář 2010 08:22

Co se týká plynulé převodovky pro vkládání, tak si troufám tvrdit, že JD byl první, ale je možné že se mýlím. Pokud tomu tak nebylo, tak by to mohl být Krone. Ale Claas je na 100 % má určitě jen s řadou 900, do řady 800 jí dát neumí, protože je tam jinak dělaný pohon oněch vkládacích válců. Zatímco JD má poháněnou převodovku pro vkládání od řezacího bubnu, tak řada 900 u Claase má někde místech za kabinou hydromotor, z něhož vychází kardan a ten žene žene celou přední část = vkládací válce a pohon adaptéru. Takže regulace otáček probíhá regulací průtoku oleje. Ale pohon hydraulikou je jistě méně účinnější.
Automatické řízení rychlosti vkládacích válců v závislosti na obsahu sušiny funguje na základě rozmezí zadaných obsluhou do displeje GS2 2600. Zadá se tam nejnižší hodnota sušiny a k tomu se přiřadí teoretická délka řezanky, zadá se středová hodnota sušiny a k tomu se opět přiřadí teoretická délka řezanky a ještě se zadá maximální hodnota sušiny a k tomu se opět přiřadí teoretická délka řezanky. Potom probíhá automatická variabilní úprava délky řezanky dle obsahu sušiny a mnou nastaveného intervalu.
Zkus se podívat sem: http://www.facebook.com/pages/Tyn-Nad-Vltavou-Czech-Republic/DANHEL-AGRO-as/359988942792?v=app_2392950137#!/video/video.php?v=1367864207790
Co se týká adaptérů, tak na sklizeň kukuřice používá JD značku Kemper. Je to dáno tím, že jí JD vlastní. A co se týká pickupu, tak ty jsou origo JD provenience, myslím, že se vyrábějí v Arc les Gray - Francie (tam kde se vyrábí lisy, mačkače a čelní nakladače).
Ještě koketuje s adaptérem pro přímou sklizeň travin, GPS a dalších, v tomto případě je to ZÜRN - disková lišta se šnekem. (Claas má myslím vlastní Direct Disc nebo jak se to jmenuje). Samozřejmě je možné k JD připojit lištu z kombajnu.
A vzhledem k poptávce po adaptérech na rychle rostoucí dřeviny JD nabízí adaptér CRL - dva pilové bubny, které dřevinu odříznou a horní váleček usměrní tok hmoty k podávacím válcům.
STROM PRAHA a.s.
Produktový manažer sklízecí řezačky a postřikovače
http://www.strompraha.cz/

Příspěvky: 127
Registrován: 29 úno 2008 14:34

Re: Jaká řezačka je lepší JD, Claas, Krone???

Příspěvekod Cecka » 21 zář 2010 09:57

Tak myslim, že z toho obrázku, co je tu výše - Claas x JD. Je úplně jasný, jak blbě JF fouká - skoro pravej úhel mezi metačem a komínem.
Nahrazováním Claasu JD bych se zas tak nechlubil. Vim o dvou nových řezačkách od JD, který nahradily Claase a jednu, když by to šlo, by vrátili hned a druhá k tomu docela jasně směřuje...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 122
Registrován: 02 led 2007 19:22
Bydliště: Vlašim

Re: Jaká řezačka je lepší JD, Claas, Krone???

Příspěvekod Marek Fikejs » 21 zář 2010 10:13

No, musím říct, že jsem zápornou kritiku čekal, ale jak již bylo mnohokráte v této diskuzi zmíněno, tak co člověk, to názor. Úplně nechápu vaší připomínku ohledně blbého foukání. V čem je ten úhel špatný a čemu vadí? Vždyť jde o rychlost metače a o rychlost hmoty za metačem, nikoliv před metačem. Popravdě, toto je jen teorie, ale díky bohu jí máme ověřenou praxí;)
Myslím, že se nechlubím, že jsme nahradili řezačku Claas řezačkou JD. Jen jsem zmiňoval nějaké praktické poznatky, které jsme získali díky této výměně. Ale pokud to má tak být, tak letos firma DAŇHEL AGRO a.s. předala 6 nových řezaček JD. V jednom případě jsme nahradili Claase Jaguara 850 řezačkou JD 7350, ve dvou případech Claase Jaguara 695 SL (nebo tak nějak) za JD 7350, v dalším případě nevlastnili žádnou zahraniční řezačku, v pátém případě jsme doplnili druhou řezačku JD 7350 do podniku, kde jezdí JD 6750 již od 3.6. 2003, a též vlastní Claase Jaguara 695 SL a v šestém případě jsme koupili řezačku John Deere 7750 do našich služeb, která sklízí zejména pro potřeby BPS.
STROM PRAHA a.s.
Produktový manažer sklízecí řezačky a postřikovače
http://www.strompraha.cz/

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: Jaká řezačka je lepší JD, Claas, Krone???

Příspěvekod VonVagel » 21 zář 2010 19:13

Velice zajimave info. Pokud si dobre vzpominam byli jste i v novinach:) Je to obdivuhodne prodat 6 rezacek/rok ...
K rezacce CLAAS JAGUAR jak jiste vite a sam jste napsal jsou dneska dve rady 800 a 900, hlavni rozdil je ze 800 ma krokovou zmenu delky rezanky a 900 ma plynulou zmenu delky rezanky... Malokdo vi ze byla moznost mit v rade 800 plynulou zmenu rezanky tak jak ji popisujete... Malokdo vi ze firma CLAAS zkousela koncept 2-motorove rezacky cca. pred min. 10 lety...atd. Nema cenu diskutovat kdo kdy s cim zacal, dulezite je ze dnesni potreby zemedelcu porad nuti vyrobce zlepsovat a zlepsovat....
K tem adapterum bych podotknul ze KEMPER znam, vynikajici znacka, spousta CLAAS rezacek ma tento adapter...zase plati ze kazdy v tomto pripade vychvaluje zrovna to co ma. Bohuzel si nemuzu pomoci ale koncept ala. KRONE je pro me neprijatelny...ten kukuricny adapter podle me nema logiku:)
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Příspěvky: 83
Registrován: 20 říj 2006 19:11
Bydliště: Okrouhlice - Havlíčkobrodsko

Re: Jaká řezačka je lepší JD, Claas, Krone???

Příspěvekod Kucirek Standa » 22 zář 2010 00:06

Koukám do prospektu z roku 2007 a Jagu řady 800 Green Eye má plynulou změnu délky řezanky a né že ne... A k tomu prodeji, jestli je to jako s kombajny JD co jsem letos potkal že se kupujou kvůli tomu že jsou mnohem levnější tak je to jasný :) Nic proti JD :)

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná diskuze o kombajnech a řezačkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků