Lexion nebo CX

Příspěvky: 103
Registrován: 19 lis 2007 18:26

Lexion nebo CX

Příspěvekod ja.zeze » 20 pro 2010 18:39

Zvažuji koupi kombajnu a rozmýšlím se mezi Lexionem a New Holandem řady CX. Má s nimi někdo zkušeností, co spotřeba, kvalita mlácení, čištění, ztráty? Díky za názory.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: Lexion nebo CX

Příspěvekod VonVagel » 20 pro 2010 20:36

Ti co budou psat Lexion jsou Claasaci, ti co budou psat CX jsou NewHollandaci:) Takze fanousek/uzivatel/majitel jednoho nebo druhyho bude chvalit svoje.... Budes mit tezky rozhodovani. Nakonec jako vzdy rozhodne cena takze si koupis NH.
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Re: Lexion nebo CX

Příspěvekod OŤAS » 20 pro 2010 22:03

Tak já bych si dokázal vybrat a právě proto že jsem si je měl možnost vyzkoušet. Kdybych tu možnost neměl, tak bych slepě propagoval Claas, už protože mě byl celá letá blíž. Takže já jdu do NH, už kvůli lepší spolehlivosti a v určitých věcech i lepším vychytávkám a komfortu. Do dneška jsem nepochopil proč to v kabině Lexiona tak protivně hučí, protože když přeskočím na souvrati do NH, tak mám pocit že jedu bez motoru. :lol:
Každý člověk má právo na můj názor.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: Lexion nebo CX

Příspěvekod VonVagel » 21 pro 2010 21:05

Takovych jako ty je velmi malo. Mozna ze jsi dokonce jediny na Farmwebu ktery ma s temito znackami nejvice/nejdelsi zkusenosti... Ja jsem jezdil jen s CLAASem a i kdyz ti verim kazde slovo...vim jakou znacku bych si vybral ja. Kdyz ji milujes neni co resit...
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Příspěvky: 20
Registrován: 15 zář 2010 20:55

Re: Lexion nebo CX

Příspěvekod kpetr » 21 pro 2010 22:59

Mám 2xlex550,r.v.04 a06. Prumerná spotřeba je dle cebis ,04 12,5l/ha bez přejezdu a u 06 o 2-3l/ha větší. Co se týká nh ,známý ma 8060 načipovný motor spotřeba12-13l,na druhou stranu v okolí H.Brodu je podnik který leta ke spokojenosti používal několik tx a když přišel v roce 2006 cx 880 tak ho po 3letech vyměnili za lexe ,a to z duvodu spotřeby.Já bych volil Claas,uz díky lepšímu jménu ve službách a hlavně podle mně lepšímu servisnímu zázemí[mužu porovnávat,mám 2traktory Nh]

Uživatelský avatar
Příspěvky: 14
Registrován: 27 led 2007 02:15
Bydliště: Hořice v Podkr.

Re: Lexion nebo CX

Příspěvekod Kofak » 23 pro 2010 23:16

Je ale rozdíl v rozhodování mezi obsluhou a provozovatelem,obsluha chce mít co největší pohodlí a majitel musí stroj zaplatit a prioritou je aby kombajn nestál a mlátil...U nás hrál při rozhodování po příšerných skušenostech hlavní roli servis,jeho vzdálenost,pověst,především pružnost v dodávce dílu co není skladem je při žních klíčová.Dení nebo dvoudení prostoj stojí hodně peněz a nervy majitele i agronoma.Jestli mlátička žere 14 nebo 16 l/ha potom vlastně nikoho nezajímá.Nad tím je taky potřeba se zamyslet než si vyberete tu pravou :D

Zpět na Všeobecná diskuze o kombajnech a řezačkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků