O kolik si říct za práci na kombajnu?

Příspěvky: 22
Registrován: 02 čer 2009 20:47

O kolik si říct za práci na kombajnu?

Příspěvekod ferguson » 01 čer 2011 19:24

Dostal jsem nabídku jít jezdit Lexiona. Praxi mám 10 let na E512 - E517 jako soukromník. Včetně jejich oprav. Teď se chci nechat zaměstnat. O kolik si říct? Nebo spíš pod jakou hranici by jste do toho nešli? Kolik si tak vyděláte? Někde jsem zaslech, že někdo dělá za 100/ha. Ale co v tomto případě přesuny, prostoje, nebo poruchy? Když budu půl dne spravovat, tak si moc nevydělám. Prosím poraďte. Spěchá. Můžete klidně i SZ. Díky.

Příspěvky: 113
Registrován: 07 črc 2008 16:45
Bydliště: Chrudimsko

Re: O kolik si říct za práci na kombajnu?

Příspěvekod Jaroušek » 01 čer 2011 19:48

No já jezdim na brigádě za to co si psal, ale je to menší kombajn. Na vetších kombajnech to je podle toho co sem videl v okolí placeno v hodinové mzdě. Všude však platí jinak.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: O kolik si říct za práci na kombajnu?

Příspěvekod lukasbranka1 » 02 čer 2011 05:56

ja mel normalni hodinovou mzdu a za hektar neco malo jako motivacni delat co nejvic a kdys se stalo a spravovalo tak to nebyla takova hruza ono toho stani moc nebylo vsechno co se dalo odlozit na vece rano az zaprsi se odkladalo a delalov dobe kdy byl cas
je pravda ze priprava na zne se delala hodne poctive vetsinou jsem mel kombajn ve stavu ze neni co spravovat vse v naprostem poratku pak se stejne neco stane ale co nejmin za hektar cca 30kc -50kc za zne to udela pekny penize a pokud se neudela vykon tak to majitele nic nestoji a chlapa plati stejne

Uživatelský avatar
Příspěvky: 222
Registrován: 21 led 2006 14:18
Bydliště: Žamberk

Re: O kolik si říct za práci na kombajnu?

Příspěvekod stalinrio » 04 čer 2011 23:17

100/ha je slušný (pokud máš teda praxi - pokud ne, tak bych osobně nedal ani 50/ha), hlavně si dej bacha aby pak zaplatil na čem jste se dohodli... Někde slibují 100 a že zaplatí i daně, pak dostaneš 80 a ještě ti daně strhnou... Co se týká údržby a oprav, tak to u lexionu tak strašný nebude - nj, děláš to sice zadarmo, ale výkonnost stroje ti to vynahradí! Větším problémem je počasí...ale s tím bohužel nenaděláme nikdo nic... :(

Příspěvky: 22
Registrován: 02 čer 2009 20:47

Re: O kolik si říct za práci na kombajnu?

Příspěvekod ferguson » 09 čer 2011 22:28

Tak nakonec byly moje představy uplně někde jinde než jsem si představoval. Za hodinu 90kč hrubého! A příplatek od hektaru žádný. To si myslím, že je za práci na kombajnu málo.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: O kolik si říct za práci na kombajnu?

Příspěvekod VonVagel » 09 čer 2011 22:40

To je hodne mizerny. Kdyz clovek veme v uvahu ze treba zednik ma minimalne 150kc cisteho(nekde na fusce) a dela s trosku jinymy nastroji nez je kombajn...
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Uživatelský avatar
Příspěvky: 222
Registrován: 21 led 2006 14:18
Bydliště: Žamberk

Re: O kolik si říct za práci na kombajnu?

Příspěvekod stalinrio » 10 čer 2011 08:39

jo tak to je moooc málo - to je lepší se na to vys... Na druhou stranu ten zedník, sice má levnější výbavu, ale zase je většinou jeho a žádnej blb to taky bejt nemůže... Myslím, že tohle by se dalo porovnat!

Příspěvky: 3
Registrován: 10 čer 2011 21:23

Re: O kolik si říct za práci na kombajnu?

Příspěvekod bigbatjohn » 10 čer 2011 21:56

Poradím, kup si vlastního lexiona a máš problém vyřešen. Podle mě je i 50/ha dost. Většina chlapů má tu práci ráda a takovýhle voloviny neřešej. Zaučení na typu trvá minimálně 1 sezonu. Když seš dobrej, začneš šéfovi vydělávat druhej rok. Ta mašina stojí 5-10 milionů. Myslím , že není dobré říct, za 90 se mu na to vy.. Ps já toho lexiona mám, vím co říkám

Uživatelský avatar
Příspěvky: 222
Registrován: 21 led 2006 14:18
Bydliště: Žamberk

Re: O kolik si říct za práci na kombajnu?

Příspěvekod stalinrio » 10 čer 2011 22:28

no jak myslíš,no.. Já mám tu práci taky rád, ale taky mám něco za sebou a vím co si říct - za to co píšeš se na to milerád vykašlu a budu dál i přes léto na kamionu, to dá víc! Pokud máš svůj kombajn, přeju ti to, zároveň bych chtěl vidět kdo u tebe dělá (pokud teda nemáš člověka zaměstnanýho celej rok - to je pak o něčem jiným), když píšeš že i 50 za ha je dost...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: O kolik si říct za práci na kombajnu?

Příspěvekod VonVagel » 11 čer 2011 06:56

Zalezi jak to beres:) Pokud udelas s Lexionem 3ha/hod tak mas 150. Co vim z vlastni zkusenosti tak vetsinou byva sazba 55kc/hod + x kc za ha. Zalezelo na plodine. Potom nekteri platili prescasy nekteri ne. Dalsi nezanedbatelna polozka musou byt diety. Nekdo platil vice penez za kazdodenni udrzbu. No a potom jsou podniky kde se plati hodinovka...
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Uživatelský avatar
Příspěvky: 222
Registrován: 21 led 2006 14:18
Bydliště: Žamberk

Re: O kolik si říct za práci na kombajnu?

Příspěvekod stalinrio » 11 čer 2011 08:03

Nj, záleží jak to bereš, to je fakt! Pokud máš lidi, kteří "tu práci mají rádi" a tyhle "voloviny" (myšleno peníze za práci) neřeší, tak jsou ty lidi pouhý trubci a ty jsi trefil moc dobře. Z toho že mám rád práci rodinu neuživim.... Na druhou stranu 55Kč/hod, je myslím hodně blízko minimální mzdy, a to je podle mě výsměch! Nějakou minimální kvalifikaci na to člověk potřebuje, a hlavně praxi - s tím souhlasím - a ta musí být zaplacená!!! Pokud někdo chce platit tak jak je výše popsáno, dost možná(až se ti dotyční proberou) bude moct shánět každou sezónu někoho jinýho, i takový podnikatele znám. A furt někoho zaučujou... Jejich boj, je to o přístupu k lidem!!! Taky se tomu někdy říká nenažranost... :wink:

Příspěvky: 3
Registrován: 10 čer 2011 21:23

Re: O kolik si říct za práci na kombajnu?

Příspěvekod bigbatjohn » 11 čer 2011 08:09

Chlapci, kolik byste chtěli za den? A Za měsíc? 1500 za den , strava , ubytování doptava komu je to někomu málo . mě by 50 bohatě stačilo, je třeba stát nohana na zemi. Je to na tom kdo tě vede, když si neumí sehnat práci a honí tě od nikud nikam, ať jezdí sám.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 222
Registrován: 21 led 2006 14:18
Bydliště: Žamberk

Re: O kolik si říct za práci na kombajnu?

Příspěvekod stalinrio » 11 čer 2011 12:20

V podstatě s tebou souhlasím, jen v jedné věci ne a to je výše platu kombajnéra! 1500 za den si můžu vydělat kdekoliv (no možná ne kdekoliv, ale rozhodně i jednodušeji) jinde. Nemusím kvůli tomu být uvázanej 15hod denně k mašině, když vylezu všechno kouše, pokud je nestálý počasí tak na písknutí musím být schopen vyrazit, když mám něco spravit tak to musí být honem, protože mašina nesmí stát aby na sebe vydělala - o tom nepolemizuju. Pokud chci dělat kvalitní práci tak se tomu musím věnovat a ne jen kroutit kolečkem. Za všechen ten spěch, čas strávenej za volantem, zkušenosti řidiče, prach a spoustu dalších věcí je třeba lidi pořádně zaplatit. Ale jak jsem napsal výše - pokud to někdo má rád (i já mám) a voloviny jako prachy neřeší (já řeším a trochu se za ty léta cením - možná neoprávněně, to musí posoudit jiní), tak jen dobře pro jeho zaměstnavatele... Pak nám tu vzniká problém (o tom jsme tu polemizovali už kdysi s Oťasem), že nám na kombajnech jezdí řidiči a ne kombajnéři... Každýho věc... Nic proti nikomu, ať si každej řekne tolik na kolik se cení - buď to dostane nebo ne. Já zatím mám to štěstí, že co jsem chtěl to jsem dostal... :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Re: O kolik si říct za práci na kombajnu?

Příspěvekod Polci » 15 čer 2011 20:56

Jsou i kombajnéři, pro které je 50 kč/hod moc :D Pokud dovezou po žních stroj "před generálkou", do kterého zahučí 500 000 Kč, kvůli stylu jízdy...hlavně, aby se vydělalo a po žních šup rychle pryč a opraví to někdo jiný. Pak jsou páni kombajnéři či řidiči, kteří si mohou říci cokoliv a dostanou to. Protože si stroje hledí, stroj je pravidelně udržován během sezóny...snaží se, aby stroj fungoval a na další sezónu na něm byly pouze opravy plynoucí z běžného provozu a ne z "prasojízdy" :idea: .

Uživatelský avatar
Příspěvky: 222
Registrován: 21 led 2006 14:18
Bydliště: Žamberk

Re: O kolik si říct za práci na kombajnu?

Příspěvekod stalinrio » 18 čer 2011 17:52

Hřebík na hlavičku jsi teda trefil, jen co je pravda! S tím se nedá než souhlasit! Ta mince má ale dvě strany... Jedna věc je, že pokud někdo nezaměstnává lidi celý rok a k tomu každý rok jiné (nic proti - každýho věc), musí počítat s tím že občas natrefí na takové jak jsi popsal a opravy bude muset dělat holt v zimě sám. Druhá strana mě moc nejde do hlavy. Pokud mám mašinu a vidím že s ní někdo dělá jak prase nebo se o ní nestará tak mu to aspoň jednou řeknu, ne? Jestli se neuklidní - dneska je jednoduchá doba na tohle - tak může jít domů! Kde je problém?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Re: O kolik si říct za práci na kombajnu?

Příspěvekod Polci » 18 čer 2011 19:01

My naštěstí máme převážnou většinu lidí stejných, takže ten odpad není zase tak veliký...v posledních 5 letech jsme měli na špatné řidiče smůlu naštěstí pouze 2x. Jako kombajnéra beru samostatnou jednotku, která se chová ke stroji tak, aby jezdil a také se o něj odpovídajícím způsobem stará. Nepředá jej po žních rozložený do součástek, občas jej namaže, vyfouká, je schopen si provést jednoduché opravy (třeba spojit drátek)...atd. Je jedno,zda má zkušenosti 10 či 20 let, pokud se k tomu stroji chová špatně, bude se chovat špatně i po 40 letech praxe... Pro příští rok jde "o dům dále" a další to samé. V tom si asi rozumíme. Pokud to dělá pouze pro peníze je to špatně. Pak je dobré, když si ty peníze vydělá jinde...
Problém poslat toho člověka domů v půlce žní je ten, že se ze dne na den nesežene nikdo jiný, a mít třeba 5 lidí jako zálohu dost dobře nejde, takže je potřeba vybírat obezřetně. Ale vždy je to s někým novým sázka do loterie.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 222
Registrován: 21 led 2006 14:18
Bydliště: Žamberk

Re: O kolik si říct za práci na kombajnu?

Příspěvekod stalinrio » 18 čer 2011 20:24

Tak o tom žádná! V podstatě souhlasím v plném znění, jen si myslím že pokud vidím za volantem dobytka a tuším že budu moct dát do mašiny půl mega po sezóně, tak se mi vyplatí ho poslat domů... Myslím, že lidi nejsou až tak úplně problém. Věc názoru... :) Co se týká peněz, tak myslím že nikdo to úplně na 100% pro peníze nedělá. Většinu chlapů to baví ale peníze nejsou volovina kterou můžeme hodit za hlavu - to bude asi ta realita... :idea:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Re: O kolik si říct za práci na kombajnu?

Příspěvekod Polci » 19 čer 2011 10:59

Se vším s tebou souhlasím, kromě těch lidí. Lidé jsou a budou v zemědělství větší a větší problém...Tato práce se pouze pro peníze dělat nedá. Stejně jako jiné práce s podobným zaměřením. Někde je prach, někde se jedou noční, někde je člověk v čudu celý rok... Pro peníze je dobré sedět někde v dozorčí radě, v parlamentu či dělat šéfa Sazky :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 222
Registrován: 21 led 2006 14:18
Bydliště: Žamberk

Re: O kolik si říct za práci na kombajnu?

Příspěvekod stalinrio » 19 čer 2011 16:00

:D :D :D No jooo, ale jak se tam dostat??? :D :D :D

Zpět na Všeobecná diskuze o kombajnech a řezačkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků