Životnost pneumatik u kombajnu

Příspěvky: 8
Registrován: 12 kvě 2015 11:45
Bydliště: Prostějovsko

Životnost pneumatik u kombajnu

Příspěvekod kovozem » 23 črc 2015 08:06

Zdravím všechny,
mám na vás takový všeobecný dotaz. Chtěl bych vědět jaká je životnost pneumatik na kombajnu. Neberu teď nějaké mimořádné případy, kdy se poškodí, ale zajímá mě když nasadím nové pneu za jak dlouho se ojedou - patrně nejpřesnější bude údaj počet motohodin. rozumím tomu, že co značka a způsob použití /přejezdy po silnici, kamenitý terén, apod./ to jiná životnost, ale jde mi o jakýsi hrubý průměr.
Díky všem za konkrétní údaje.
jiří

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Životnost pneumatik u kombajnu

Příspěvekod miki » 23 črc 2015 09:08

Je rozhodující po čem jezdíš, tudíž paušalizovat na mh nebo km není dobré. To by jsi musel mít rozděleno na km po silnici a km po poli. Další věc je jak pneu hustíš. To se podepisuje na její životnosti hlavně při přejezdech. Obávám se, že takovou statistiku si nikdo na tomto foru nevede. Možná takové testy by mohla dělat buď nějaká nezávislá zkušebna zem strojů v zahraničí nebo velký výrobce kombajnu či výrobce pneu. Jinak vedle v kolchoze kdysi měnili pneu na CLAAS Commandor 114cs cca po 11 sezonách
Překovejme meče v pluhy a naopak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Životnost pneumatik u kombajnu

Příspěvekod Mr.Equable » 23 črc 2015 20:05

My jsme letos měnili pneu na kombajnu(E 514) přední pneu. v servisu řikali, že je ještě německá a teoreticky původní. Vzorku měla ještě dost, ale byla už hodně zpuchřelá. Ale záleží, kolik hektarů ročně děláš a jak daleký jsou přejezdy.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Životnost pneumatik u kombajnu

Příspěvekod winis » 23 črc 2015 22:19

U malých sedláků přední guma dřív zpuchří než se ojede.
Je velkej rozdíl v životnosti přední a zadní pneumatiky.

Příspěvky: 8
Registrován: 12 kvě 2015 11:45
Bydliště: Prostějovsko

Re: Životnost pneumatik u kombajnu

Příspěvekod kovozem » 24 črc 2015 07:23

díky za info, kombajn zatím nemám, ale do budoucna bych chtěl, šlo mi spíš o jakousi obecnou informaci. je mě naprosto jasné, že se to nedá říct přesně, že to závisí na mnoha faktorech, ale údaje které jste poskytli mě pro představu stačí.
ještě dotaz rozšířím : kolik např. sezón vydrží pneu u moderního kombajnu, který absolvuje celou sezonu/ např. ve službách/ tj. jezdí dejme tomu nepřetržitě 2 měsíce/ po poli, přejezdy/ vůbec mě nejde o nějaké přesná čísla jenom pro představu. bavili jsme o tom, že guma na kombajn může stát i 85 000Kč tak nás napadlo jaká je to investice - vydrží tam rok ? dva ? více ?
díky všem a ať vám to sype a počasí vydrží - taky mě obilí ještě stojí a ještě tak týden potřebuje dojít

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Životnost pneumatik u kombajnu

Příspěvekod miki » 24 črc 2015 09:46

Ten Claas jezdil ve službách. Měli problém s prasklým diskem a do bezdušáku dali duši
Překovejme meče v pluhy a naopak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Životnost pneumatik u kombajnu

Příspěvekod Mr.Equable » 24 črc 2015 21:36

Já bych odhadl třeba 10let a více, životnost předních gum. Vedle v družstvu mají 8let starej kombajn, mají cca 900ha a ještě gumy neměnili a jsou v hodně dobrém stavu.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2009 22:19

Re: Životnost pneumatik u kombajnu

Příspěvekod Jarda X » 24 črc 2015 22:57

Pneu na kombajn může stát i 120000,00, záleží na velikosti a značce. My jsme na 514 měnili asi po 20 letech pneu a né proto, že by byly sjeté, ale kvůli stěření.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Životnost pneumatik u kombajnu

Příspěvekod tele » 25 črc 2015 11:20

kovozem píše:díky za info, kombajn zatím nemám, ale do budoucna bych chtěl, šlo mi spíš o jakousi obecnou informaci. je mě naprosto jasné, že se to nedá říct přesně, že to závisí na mnoha faktorech, ale údaje které jste poskytli mě pro představu stačí.
ještě dotaz rozšířím : kolik např. sezón vydrží pneu u moderního kombajnu, který absolvuje celou sezonu/ např. ve službách/ tj. jezdí dejme tomu nepřetržitě 2 měsíce/ po poli, přejezdy/ vůbec mě nejde o nějaké přesná čísla jenom pro představu. bavili jsme o tom, že guma na kombajn může stát i 85 000Kč tak nás napadlo jaká je to investice - vydrží tam rok ? dva ? více ?
díky všem a ať vám to sype a počasí vydrží - taky mě obilí ještě stojí a ještě tak týden potřebuje dojít

Jiří, tvoje starosti Ti hluboce závidím :wink:

Příspěvky: 8
Registrován: 12 kvě 2015 11:45
Bydliště: Prostějovsko

Re: Životnost pneumatik u kombajnu

Příspěvekod kovozem » 03 srp 2015 07:01

tele píše : Jiří, tvoje starosti Ti hluboce závidím

buď hluboce přesvědčen, že kdybys věděl jaké starosti mám, neměnil bys se mnou ani za balvan zlata - buď rád za ty tvoje. co já bych dal za to mít starosti většiny z vás :( :(
neposuzuj člověka podle jednoho dotazu.

jinak díky vám všem za odpovědi, přesně tyto informace jsem se chtěl dozvědět.
jiří

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Životnost pneumatik u kombajnu

Příspěvekod bold » 03 srp 2015 08:20

nuž poněkud bych tě chtěl uklidnit. Nebylo to myšleno zle, ale řešit životnost pneu je skoro to samé jako řešit kolik let zbývá tomu či onomu člověku do konce jeho dní. Je to záležitost velmi individuální a tudíž na ni nelze odpovědět jednoznačně. A ohledně starostí, nemyslím že jest vhodná debata kdož má větší starosti byť jsou jakékoliv. Věř že dost lidí má dost vážné starosti avšak nepředhazuje to kolektivu. Nic ve zlém ale řeš svou otázku a věz že každý kdo ti odpověděl, si musel přinejmenším tvůj dotaz přečíst a najít čas na několik úhozů do klávesnice.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Zpět na Všeobecná diskuze o kombajnech a řezačkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků