Kuhn GMD700-GII, zkušenosti, nehoda??

Uživatelský avatar
Příspěvky: 103
Registrován: 28 črc 2007 20:17
Bydliště: Rychnovsko

Kuhn GMD700-GII, zkušenosti, nehoda??

Příspěvekod jurysek » 08 kvě 2015 08:04

Zdravím všechny,

chtěl bych se s Vámi podělit o jednu takovou záhadnou "nehodu".

Osm let jsme k plné spokojenosti užívali tuto žací lištu. Sekala výborně, odběr výkonu z traktoru snad ještě menší než ŽTR 165 (tu jsme jeden čas tahali i za 4011, tudíž by tuto lištu mohla tahat i ona:-) Na podzim 2013 z ní ale trochu začal kapat olej... To mně trochu vyděsilo, protože vím, že ta převodovka je jeden velký díl a musí být těsná, a když není, tak je někde prasklá...Na jaře jsme to ještě se servisákama kontrolovali, hledali závadu a nikde jsme nic nenašli...jeli jsme sekat, a po asi 20 ha otec dovezl domů sekačku jaksi "ohnutou". Diagnóza od servisáků: Prasklý rám, cena opravy skoro jako cena nové sekačky... Takže jsem ještě ten den odvezl novou, stejný typ, jenom trochu novější-nemusejí se šroubovat kudly..
Stejně to ale nechápu. V servise údajně zoukušely co tyhle sekačky vydží, dali ji mezi dva panely a lezdili po ní nakladačem KN (20t). Vydžela to, tak jí rozmlátili lžicí..to už nedala.. Buď to bylo nějaká únava materiálu a nebo s ní otec někdě brutálně vzal o posed nebo sloup a nevšim si toho (je schopný všeho, ale na sekačce by se to muselo nějak podepsat..
Sekačky je mi líto, ostatní díly na ní jsou v pořádku. Odsekala cca 800ha.. (jsme soukromníci)

Tímto ji někomu nabízím k prodeji na ND.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Kuhn GMD700-GII, zkušenosti, nehoda??

Příspěvekod medulin » 08 kvě 2015 09:45

To se mi zdá nebo je ta kosa uchycená pouze v jednou kraji?

Příspěvky: 1
Registrován: 06 črc 2016 21:12

Re: Kuhn GMD700-GII, zkušenosti, nehoda??

Příspěvekod joseffilipi » 06 črc 2016 21:18

Dobrý večer našel jsem váš článek o nehodě se sekačkou a chtěl jsem se zeptat jestli náhodou ji ještě nemáte ,potřeboval bych náké díly ,je to už sice rok ale člověk nikdy neví.děkuji za zprávu s pozdravem Josef popřípadě můj tel .602732489

Zpět na Žací lišty, řezací a sběrací adaptéry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník