Case IH CF 80

Příspěvky: 34
Registrován: 05 črc 2009 10:48

Case IH CF 80

Příspěvekod Šupina » 28 črc 2009 10:52

Ahoj všem neznáte podrobně ze své zkušenosti tuto mlátičku? Kdo sní má zkušenosti at se ozve děkuji

Uživatelský avatar
Příspěvky: 172
Registrován: 10 pro 2006 19:52
Bydliště: Dolní Dunajovice

Re: Case IH CF 80

Příspěvekod Metalica » 28 črc 2009 14:39

Měl bych pro tebe takovou univerzální radu pro všechny tvé dotazy v sekci kombajny: zjisti si od prodejců, kde co jezdí, a tam se zajeď zeptat. Jak tak sleduji na fóru, tak ses přestal zaměřovat na soukromé hospodaření na vlastních polí a hurá do službaření? V tomto ohledu by ti mohl dost pomoct Polci, má kombajnů do služeb hned několik.

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Re: Case IH CF 80

Příspěvekod OŤAS » 28 črc 2009 22:00

Polci má několik kombajnů, to máš pravdu, ale zajímá se o CLAASe, kdežto Šupina o všechny kombajny :lol:
Každý člověk má právo na můj názor.

Příspěvky: 34
Registrován: 05 črc 2009 10:48

Re: Case IH CF 80

Příspěvekod Šupina » 29 črc 2009 22:29

Jo zajímám o všechny protože mě zajímá zda je tu nějakej kombajn č značka co se perfektně hodí do služeb má výkony malou spotřebu relativně a nemá ztráty, taky aby zklidil jakoukoly plodinu bez problémů. Tak proto mě zajímá každého názor a ne jen jedna značka kombajnu. :wink:

Příspěvky: 28
Registrován: 06 lis 2009 20:31

Re: Case IH CF 80

Příspěvekod Maammaam » 06 lis 2009 21:23

Ahoj kolegové,
sleduji vaši diskusi a dlouho jsem čekal, jestli se někdo od CF 80 ozve.Já tento kombajn mám.Došel jsem k němu nakonec velkou oklikou, ale zatím nelituji.Kombajn jsem řešil dlouho, po dlouhém uvažování jsem si vybral MF Cereu ale nakonec z toho sešlo.Poté mne prodejci vozili po všech možných značkách a vážně to vypadalo, že budu mít nakonec CT 5080, které bylo v Agrotecu Hustopeče (byly tam dvě), ale nakonec jsem objevil CF 80 a vezl ho z Rakovníka od Čiháků 400km po své ose.Koupil jsem ho pro větší jednoduchost než ostatní zmíněné kombajny, Case má Hustopečích dobré servisní zázemí a mnoho dílů pasuje z MDW.Za první sezonu jsme udělali asi 350 ha bez vážné poruchy, nakonec jsem celkem spokojen s tímto kombajnem, nemá příliš elektroniky, je principielně jednoduchý, počítám že většinu oprav si udělám doma sám. Tolik k Case CF 80

Příspěvky: 123
Registrován: 25 říj 2007 15:51

Re: Case IH CF 80

Příspěvekod Vaclav UPZT » 23 srp 2010 12:30

CF 60,70,80 trochu černá můra servisáků.
S elektronickým kopírováním od výrobního čísla 61 je velmi drahá elektronika.
Porucha otáček přihaněče nebo ventilátoru je dosti drahá oprava neboď proporcionální zesilovač,které tyto obvody ovládá stojí cca 2500euro.
Kombajn vcelku špatný není,ale veškteré díly jsou velmi drahé a špatně se objednávají.Musíte vědět výrobní číslo kombajnu a přesnou konfiguraci.
Kdo je v domění že je to kombajn s minimální elektronikou,tak je velmi na omylu.Čtyři nebo pět řidících jednotek bez možnosti diagnostiky přes EST není žádný med hlavně když Vám na kombajnu zařádí svařeč bez odpojení těchto jednotek.
Raději bych si pořídil CT5060,5070 nebo 5080,které nejsou o moc větší,ale bezproblémový převlečenci slavných New Hollandu TX.
Dnes už CaseIH konvenční mlátičku nedělá,věnují se výhradně jejich zatím nepřekonatelnému axiálnímu systému.

Příspěvky: 28
Registrován: 06 lis 2009 20:31

Re: Case IH CF 80

Příspěvekod Maammaam » 28 srp 2010 10:47

Nemůžu souhlasit ve všem, nevím, jak dlouho tento kombajn máte a kolik vám udělal. Já s CF 80 dělám několikátou sezonu a než si něco koupím, delší dobu si vybírám. Samozřejmně problémy jsem mněl, ale nepř. hřídel od hlavní řemenice z motoru přišla z Francie a za dva dni se pokračovalo se ve žních letos, když už se CFko několik let nedělá. Mluvit o problémové elektronice je hloupost - elektronika je všude a v CFku zatím nebyly neřešitelné problémy. Jestli je CF můrou servisáků, tak asi nejsou nic moc - né vážně. Moji servisáci před mím CFkem dřív žádné neviděli a přesto není nic, co byjsme nespravili. Ale jinak, největší chyba tohoto kombajnu byla, že nebral dobře hmotu (hlavně vlhčí) přes šikmou komoru. Tento problém byl vyřešen přidáním vodící hřídele do komory a výkonově je to znát. Nelíbilo se mi, že motor jede stále na 2400 ot. - ale jede a nemá problémy. První rok jsem hleděl na spotřebu 25 l na ha u řepky, ale nedesikované a při extra výnosech na jížní Moravě. Naopak v ječmenech jedem třeba jen za 16 l, což mně nakonec uklidnilo, ale Case prý mají běžně velkou spotřebu.Varovali mně, že čtyři mlátící bubny se budou stále zacpávat, není to pravda, dělali jsme velké výkony (i 4ha/hod) bez zadávení. CF80 srovnávám s NH 68 plus, a vidím to asi tak, že stroje jsou vyrovnané, s tím že CF 80 má o jeden buben víc a větší plochu vytřásadel a čistidel, tudíž při větší spotřebě má malinko větší výkon s čistějším zrnem, ale beru, že 68 plus je hodně rozšířené a tudíž přístupnější, ale i zároveň hodně dražší. Pokud se bavíme o CT, chtěl jsem ho z Agrotecu, a tam je právě vidět že vyrobený NH a osazený Casem není optimum.Dvě konstrukční filozofie nepasují do sebe.

Příspěvky: 123
Registrován: 25 říj 2007 15:51

Re: Case IH CF 80

Příspěvekod Vaclav UPZT » 31 črc 2011 00:11

To buď rád že nemáš žádný problém s elektrikou-řídícími jednotkami.Nechtěj to poznat.Těch pár krabiček co máš prvavo od kabiny .Na tý dolní pravý je ještě Claas.Jak kdyby to dělali ze zbytků co sehnali po Německu. :?

Ano elektronika je všude,ale nechá se lehce zdiagnostikovat a díly nejsou tak drahé jak na CF.
Raději řešit něco na AFX než na CF.
Taky vše na CF opravíme,ale je to za daleko jinej peníz než třeba u TX nebo CT.

Příspěvky: 2
Registrován: 23 črc 2014 13:49

Re: Case IH CF 80

Příspěvekod casefan » 23 črc 2014 14:09

U nás jezdil asi 2 roky, a už nikdy víc. Vjeli jsme do pole první den a zapnuli jsme mlátičku, šnek a přihaněč, a ujeli jsme asi 250 m a přihaněč se začal točit na druhou stranu. A tahle porucha se nám stala aspoň 4x do tejdne. Jinak dobře drtí a dělá pěknou slámu, docela mě štvalo, že nejde otevřít bunkr, protože se tam mohlo vejít o mnoho víc obilí. Další potíže jsme měli s řídící pákou. Jel jsem po silnici široký asi 5,5m a páka mi z ničeho nic zůstala v ruce. Kombajn jsme za pomoci servisáků dotáhli domů a po opravě od servisáků jsem zjistil, že když jsem hnul pákou dopředu tak kombajn couval a obráceně. Prostě tenhle kombajn ať si společnost Case IH nechá radši pro svý Američany. Už nikdy víc. :D

Zpět na CASE IH

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník