AF 5088

Uživatelský avatar
Příspěvky: 86
Registrován: 23 srp 2011 17:41
Bydliště: Brno-venkov

AF 5088

Příspěvekod AtaAF 5088 » 23 srp 2011 18:10

Zdravím fanoušky strojů značky CASE IH,

letos jsme koupili novou mlátičku AF 5088 r.v. 2011 s lištou 6,10 2050. Tak mě zajímají vaše zkušenosti s ní pokud nějaké máte.

-
Zatím byl problém vozík na lištu. Jelikož kolo vozíku je přesně pod šikmákem když se nasazuje lišta tak s tím teď máme trošku problémy ale už se řeší. Druhá krpa byl ječmen. Pokud si špatně seřídíte kopírování lišty a nemáte rovně upravené pole, budete s tím věčně orat. Potom sláma na lisování. V zadu jsou samozřejmě 2 metače plev a 2 metače nadrcené slámy. Pokud chcete slámu na lisování, doporučuju metače plev zklopit co to jde, možná bych i dal na bok závěs a spustil je dolů úplně, metače slámy oddělat, což zabere asi 5 sekund, ty naklápěcí packy nebo jak to mám nazvat, vytáhnout co to jde a dát k sobě co to jde. Potom je ještě jedna "klapka" přímo uprostřed nahoře ještě před metačema. Tu taky sklopit nebo oddělat...

+
Parádní výhled z kabiny jak dopředu, tak i zpětnými zrcátky. Nasazení lišty je jinak dílem okamžiku a denní údržba je za 10-15 minut hotová i s vyfoukáním obou filtrů. Jinak odsavač plev a prachu ze síta chladiče si nemůžeme vynachválit. :) Nebyl problém udělat 35-40 ha řepky za den. Zaujala mě příprava lišty na řepku k terá trvala asi 15 minut protože stůl vysunete z kabiny mám dojem až o 50cm a kosičky jsou tam hozený taky hned. :) Pšenice taky odsýpá. A když mrknu teď na pole co vyklíčilo, tak ztráty skoro žádné a to jsem s tím lítal po poli 4-6km/h podle hustoty pšenice. Otec s tím sekl ve službě ječmen podsetý jetelinou tak, že nebyl ani vidět a říkal že to spolkl vše jak nic. Kukuřici zatím samozřejmě nemáme vyzkoušenou ale už se na to těším.

Jinak co jsem slyšel, tak na kukuřici parádní stroj. Prý to ještě nikdo neviděl se zarvaným rotorem a pokud se zarve tak stačí pustit koš úplně dolů a všechno to vyletí bez problémů ven.

Ale moc bych to nepřehánel s klimou, měl jsem ještě 2 týdny po žních migrénu. :D


PS: Pokud by jste věděli o nějakém levném jetém kukuřičném adaptéru asi nejlépe 6tiřádkovém ale může být i věčí, tak se určitě nebudu zlobit za info. ;)

Příspěvky: 6
Registrován: 27 pro 2011 19:00

Re: AF 5088

Příspěvekod 6088 » 27 pro 2011 19:36

Zdravím taky jsme dostali v tomto roce axiala ale 6088 a možná jsme se i potkali v Hustopeči na školení.Četl jsem že máte uplně stejný problémy s vozejkem na lyštu,taky jsme to řešeli ale nějak nevyřešili servis nám řekl že v okolí nemá nikdo problém takže nám nepomohli.Vyřešili jsm si to sami dali jsme dva dřevěný hranoly na uložiště kam se pokládá a tím pádem jsme ji změnily náklon uložení a lyštu líp naháknem.Ale to kolo na vozejku nám taky zavazí při couvání od vozejka.Už se nám stalo že vozím jsme tahli...Nevím jsestli jste tam měli závěs automat nebo takovou sprominutím mrchu na čudl.Při zapřihání nebyl nárok lyštu zapřihnout a s vozíke nebylo možný pohnout pro váhu lyšty,máme 7,62m a vozík je jak pro E 512....
Koukal jsem že jste neměli problém s nastavením mlátičky aby jsste neměli ztráty na poly!U našeho kombajnu jsme měli problemy!!!Nebylo možný ho nastavit tak aby jsme neměli za sebou jak za setý!Takže aby nebyly ztráty tak jsme otevřeli síta na max a větr snížili a tím pádem nám šel bordel do bunkru.Mame tam AFS Pro 600 který by mělo nastavit kombajn automaticky ale vubec to nepoužíváme protože nastavení je takový že rotor se točí v takovejch otáčkách že to není ani možný.A s ječmenem máte pravdu kopírování nám přpadne pomalí a když přidáme na agresivitě tak to mlátí ale v pšenici je paráda
S tou řepkou to myslíte vážně že jste třeba denně udělali tolik hektaru???Nám se zadusil motor a konec takže jizda byla šnek!!!Pokud bych vás mohl poprosit neposlali by jste mi nastavaní vaše podle vás který dávate při sekání pšenice,ječmene a řepky...Pokud teda pomužete a rád bych byl s váma v kontaktu a radil se s váma.Pokud by jste poradili mužete napsat na email drago369@email.cz

S pozdravam Daniel

Uživatelský avatar
Příspěvky: 86
Registrován: 23 srp 2011 17:41
Bydliště: Brno-venkov

Re: AF 5088

Příspěvekod AtaAF 5088 » 08 led 2012 22:54

Jo to jsme se asi potkali,
No otec tu s tou lištou vyřešil tak, že jak tam jsou ty zuby na kterých se to naklání, tak to naměřil a přivařil je natvrdo. Takže když skládáme žací na vozík, tak je tak zhruba 3-5cm fuk takže je to na těsno. Závěs už ani nevím jestli máme automatickej, ale myslím že jo. Jinak AFS nemáme takže s tím neporadím. A celkově s nastavením...to se musí vyzkoušet na poli. První pole co jsme s tím sekli bylo taky jak zasetý jakmile napršelo, ale ty další už byly lepší a někde nevyrostlo vůbec nic. On s tím sekl víc otec jak já, já nasekl asi 10ha protože věčinou odvážím. Ono je taky potřeba si tam nastavit citlivost těch ztrátoměrů a nebo jednu jízdu nedrtit, pustit metače plev až na zem a pak to projít a podívat se jak u 516. Jinak s čím jsme měli problém s čistotou, tak to bylo proso, ale ten problém jsme měli aji u 516 a my to proso stejně dosušujeme a následně čistíme tak to jsme nějak neřešili.
Řepku otec sekl ve službách a řikal, že udělal 35ha za den, ale já už ani nevím jak ta řepka byla hustá ale vím že v řepce s tím byl spokojenej a potom v pšenici taky. Akorád ten ječmen to byla maturita a kor když to bole bylo jak tankodrom tak byl věčně zarýpnutej ve hlíně. A kukuřici, slunečnici atd jsme ještě nezkoušeli, ale letos asi zasejeme tak uvidíme, jestli seženeme lištu tak jak to pojede, ale slyšel jsem na axiál v kukuřici samou chválu tak uvidíme. Každopádně od té doby co to máme místo 516 tak jsou žně jen radostí. :D

Příspěvky: 6
Registrován: 27 pro 2011 19:00

Re: AF 5088

Příspěvekod 6088 » 09 led 2012 10:43

Děkuji moc že ses ozval...Ono to vypadalo že si na ten kombajn jenom stěžuji ale to néé...Ono porovnání s Deutz-Fahr to je sto a jedno!Ten červeńák je luxus!Ono s tím nastavováním je to těžký,mi jsme jezdily třeba celej den po poli ale nebylo možný seřídit stráty!Ono to možná je i tím že máme jinej rotor,máme tam jiný mlatky namontovaný a prej to byl kombajn nachystanej na sekaní jen do Kukuřic a prej nebylo plánovaný že by měl sekat obilí...Tento rok mám naplánovaný že najedem na pole,větr stáhnem na minimum,síta otevřem na plno a odpojíme rozmetače plev a pujdem za kombajnem a budem nastavovat tak aby stráty byli co nejmenší i pod podmínkou že bude nepořádek v bunkru.Ono rok 2011 nezačal moc dobře!Kombajn nám došel asi týden před výjezdem na pole takže jsme všechno nastavovali a zjištovali za jízdy!Budu moc rád když budem v kontaktu...Ted překládám katalog s náhradníma dílama našel jsem ho na netu v Angličtině takže je to makačka ale aspoň mám co dělat...Tak ať kombajn jede bez poruch v tomhle roce

Uživatelský avatar
Příspěvky: 86
Registrován: 23 srp 2011 17:41
Bydliště: Brno-venkov

Re: AF 5088

Příspěvekod AtaAF 5088 » 09 led 2012 11:18

Aha na kukuřici, tak to jste museli dostat i ty "klece" na buben s menšíma otvorama. My dostali na kukuřici a slunečnici a celou přípravou (šrouby a ty díly na buden mám dojem taky) na ten rotor. Teď tam máme přípravu normáně na obilí. Jestli seženeme nějakej slušnej adaptér na kukuřici aspoň na pučení tak uvidíme jak to poseče ale prý se ten rotor nedá zarvat, teda prý se to ještě nikomu nepodařilo zarvat tak uvidíme. Kdyžtak mám email Ata175@seznam.cz

Příspěvky: 6
Registrován: 27 pro 2011 19:00

Re: AF 5088

Příspěvekod 6088 » 09 led 2012 18:49

Jojoo taky jsem slyšel že ten axial není možný zarvat,ale byl jsem světkem jak kluci ze Slovenska zarvali JD STS na pšenici tak že ji čistily celej den a táhali z rotoru po stebílku aby ho vyčistili...Nám museli dělat trisky na motoře,měnili sáni u turba,protože s kombajnem nebylo možný jezdit v pokosu a zárovn vysejpat za jizdy,kombajn ztratil otáčky a dusil se.Takže žně byly zajímavý :o) Teď by ale mělo být všechno vychytaný tak uvidíme jak pojede...Koukám že jste měli štěstí s koupi kombajna,jen ať jede :o) taky doufáme že už pojede jak má!JChtěl jsem aby sef koupil nějakej starší adapter na kukuřici ale nechce,takže kombajn udělá obilniny a stojí.Já kdybych mohl tak jezdím do zimy...A tam u vás někdo už má v blízkosti takovej kombajn?Nebo taky jste první?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 86
Registrován: 23 srp 2011 17:41
Bydliště: Brno-venkov

Re: AF 5088

Příspěvekod AtaAF 5088 » 09 led 2012 23:31

Tak dokud je to v záruce, tak ať mění no. :D Jo my asi teď budeme kupovat čtyřřádkovej pokud výjdou finance. Ale hodilo by se to, zase by se s tím ve službách vydělalo o pár tysíc víc a zase by bylo na splátky a na ostatní věci jako nafta atd... Jinak bych s tím taky lítal pořád to je mazel no. :) Jinak tady mají starší 2388 ale nevím jak jsou s ní sokojení. A potom ještě jeden borec co dělá hodně do kukuřice, tak má myslím jednoho nebo dva ale mám dojem 8120 a myslím, že jsem ji viděl jezdit s 6 nebo 8 řádkovým adaptérem v kukuřici a lítala po tom polu dobře. :) Jojo doufám že máme když jsme měli aji na traktor. :)

Příspěvky: 6
Registrován: 21 pro 2010 11:31

Re: AF 5088

Příspěvekod JAGUAR* » 10 led 2012 17:01

Líbí se mi, jak si každý "nejlepší kombajnér" myslí, mám ztráty, otevřu nadoraz síta a stáhnu vítr...Hoši, nechci se Vás dotknout, ale máte toho ještě hodně před sebou...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 86
Registrován: 23 srp 2011 17:41
Bydliště: Brno-venkov

Re: AF 5088

Příspěvekod AtaAF 5088 » 10 led 2012 18:18

Nevím o tom, že bych mřekl že na max otevřít síta... :) To by mě nenapadlo, jeslikož s tím kombajnem nemám takový zkušenosti, tak bych vyzkoušel víc věcí ale síta jako poslední...

Příspěvky: 6
Registrován: 27 pro 2011 19:00

Re: AF 5088

Příspěvekod 6088 » 11 led 2012 10:54

chtěl bych reagovat na to jak zde napsal nějakej Jaguar...Hele otec jezdí s kombajnem od 18 let a je mu 55 letos.Takže asi něco o tom ví že když letí obilí ven že je problém někde mezi sítama a větrem!!!Když jedu v pokosu a je pěkně hustej a má nějakej výnos,tak když jsou přivřený síta tak je jasný že poletí obilí ven protože to nestihá propadávatTakže se musí OTEVŘÍT!A na druhou stranu když je větr ve velkých točkách tak snad každýho napadne že obilí letí ven...A když je někdo zviklej na kombaj s vytřasadlama a najednou dostane Axial tak je tam všechno uplně jiný!A ještě k tomu když v nastevení jsou takový hodnoty který jsou nereálný pro sklizeň...No je to každýho názor nebudu to nikomu brát...Ale tak rád bych si přečetl něco o dokonalým stroji...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 86
Registrován: 23 srp 2011 17:41
Bydliště: Brno-venkov

Re: AF 5088

Příspěvekod AtaAF 5088 » 11 led 2012 11:09

Souhlasím s 6088. Já bych tedan jako prní zkusil ubrat větru, ale samozřemě že podle toho jak by to padalo špinavý do bunkru, potom až ty síta... Ale pokud bych otevřel síta na max, tak bych asi větru o 5 nebo 10 otáček přidal...cca podle potřeby...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: AF 5088

Příspěvekod neznalek » 11 led 2012 14:40

kolega Jaguar poukazoval na fakt, že ztráty se nedělají jen a čištění ;) ale i v separaci samotné ;)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 86
Registrován: 23 srp 2011 17:41
Bydliště: Brno-venkov

Re: AF 5088

Příspěvekod AtaAF 5088 » 11 led 2012 15:23

To jo, ale ovšem pokud to ukazuje ztraty na separátoru ne?

Příspěvky: 53
Registrován: 02 lis 2008 22:12

Re: AF 5088

Příspěvekod PYTEL » 11 led 2012 18:18

hmm to je zajímavý co tady slyším :D co třeba si trochu pohrát s nastavením rotoru?? pokud v tom je moc bordelu tak zvětšit mezeru koše, samozrejmě ne tak aby za kombajnem vypadávali celé klasy, ale větší mezerou docílíte, že sláma se nebude tolik rozbíjet takže vůbec nepropadne mezerou v koši a síta budou mít míň hmoty na čištění, samozřejmě že i nastavení sít hraje dost podstatnou roli. Axial je prostě axial, na seřízení náročnější, musí se to prostě vypilovat, pak se vám kvalita práce i výkony budou určitě líbit daleko víc, než když tam dáte jedno nastavení a jezdíte celou sezonu stejně , pouze měníte síta s ventillátorem :)
AtaAF 5088: nevím jak tyhle řady kombajnů, ale na X010 a X120 je i ukazatel ztát na rotoru.

Příspěvky: 6
Registrován: 21 pro 2010 11:31

Re: AF 5088

Příspěvekod JAGUAR* » 11 led 2012 18:45

Nechci a ani nebudu nikomu radit v nastavení mlátičky. To se ani dost dobře teoreticky nedá. Kdo je kombajnér a ne jen řidič kombajnu ví, že co den a pomalu co pole to jiné nastavení. Pro mě je důležité, aby šlapala moje mašina. Když někam jedeme na službu, tak aby se zase za rok znovu ozvali a když dělám naše, abych sklidil tak, aby to mělo smysl se kolem toho celý rok honit.. Ještě žádná firma neudělala mlátičku, která nemá ztráty a přes nejlepší počítače je důležitý ten mezičlánek mezi sedačkou a volantem. Hodně zdaru...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 86
Registrován: 23 srp 2011 17:41
Bydliště: Brno-venkov

Re: AF 5088

Příspěvekod AtaAF 5088 » 11 led 2012 20:30

Jaguar: Však jak jinak, co pole to jsem to ladil jinak, ale mám s tímm zkušenosti asi na těch 10 ha což byly 3 malý pole.

PYTEL: Jistě že má ukazatele ztráty na rotoru, to je základní výbava si myslím ne?

Příspěvky: 53
Registrován: 02 lis 2008 22:12

Re: AF 5088

Příspěvekod PYTEL » 11 led 2012 20:37

na 8010 je to urcite zaklad ale jak rikam nevim jak na 5088-7088 v tom jsem nikdy nesedel

Uživatelský avatar
Příspěvky: 86
Registrován: 23 srp 2011 17:41
Bydliště: Brno-venkov

Re: AF 5088

Příspěvekod AtaAF 5088 » 11 led 2012 20:42

Tak už to víš. :D Já bych to bez toho zakázal otcovi koupit...

Příspěvky: 6
Registrován: 27 pro 2011 19:00

Re: AF 5088

Příspěvekod 6088 » 12 led 2012 12:19

Ono možná byla chyba mezi sedačkou a volantem :lol: nevím,jen je hodně velikej rozdíl sednout z jednoho kombajnu a hned do rotoráku :) Jsem rád že se sem píšou takový názory a budu rád když někdo napíše jaký ma zkušenosti s rotorákem,je to mašina a práce s ní je jedna radost,jen jak říkám měli jsmě s ní problémý od začátku,Ztráty vykonu na motoru,čidlo s nímače otáček na větru a tím pádem nám nešlo mapování,výnos nic...A po opravě to jelo,jenže byl konec žní.Takže na příští sezonu máme udělaný trisky,vyměněný čidla a nějaky maličkosti...S tím nastavením na každým poli máte pravdu!Jenže bavilo by vás nastavovat kombajn když jste na službách a sejde se vás 7 kombajnů na cca 15 - 20 ha takže sekání je zbusoben,zasečeš a přejedeš...Těším se na příští sezonu

Příspěvky: 1
Registrován: 30 kvě 2012 14:21

Re: AF 5088

Příspěvekod pavel axial » 30 kvě 2012 14:25

Dobrý den, chci kupovat AF 5088 s 6mlištou. ZA jakou cenu jste jej kupovali?

Zpět na CASE IH

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník