nová řada John Deere T

Příspěvky: 22
Registrován: 02 dub 2008 22:46

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod George8030 » 09 úno 2013 15:13

winis píše:Uplynulo jiz mnoho vody od posledniho prispevku.... Pribyly nejaci dalsi vice ci mene spokojeni uzivatele techto modelu? Ma nekdo ten drtic premium se 108 nozi? Jaka je hodinova vykonnost stroju? Nejake zavaznejsi poruchy? Spotreba?


nové T660 HM,lišta 7,8m s DPF, r.v. 2012 ... když pominu to,že to imrvére stálo,i stará 2264ka jela víc mi přišlo,tak to,co jsem po tom diskoval ten porost výdrolu,tak to bych zvracel ... okomentoval bych to částečně heslem z filmu Černí Baroni - "pánové, nečekal jsem zázraky,ale z tohodle by se konkurenční firmy zaradovaly" ... koberce,jak když to zasejete,servis neschopnej to seřídit,přišlo to nové a ještě to nemělo ani zásek a nedržely nastavené plodiny. Spotřeba s DPF jako velké Lexiony 580ky s 9kam,co dělali nesrovnatelné výkony. v kopci v ječmeni s Lexionem 560 z roku 2007 (myslím) tak ten Lex ho suveréně do kopce sprášil. Musel spomalit na 1km/hod,pač to imrvére řvalo,že jsou plné kapsáky,aby obsluha spomalila apod. pěkné věci.
od John Deeru zlaté "staré ZETKA"!!!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod Polci » 10 úno 2013 09:40

To se mi ani nechce věřit... :shock: To, že někdy nešly vyladit rotorové JD jsem již zaslechl, ale že by nešel vytřasadlový :?: To musí být asi nějaký nepovedený kus, kde něco udělali špatně či dali obráceně. Nebo řidič sabotující americkou kvalitu :idea:

Příspěvky: 123
Registrován: 25 říj 2007 15:51

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod Vaclav UPZT » 10 úno 2013 11:26

od John Deeru zlaté "staré ZETKA"!!!
Neznám kombajn od žádného výrobce že by byl vyloženě špatný,ale obsluh nepočítaně. :lol: :lol: :lol:
Za minulých dob by mnozí nemohli na pole dělat ani ztrátoměra natož vlíst na schůdky některé mašiny.

Příspěvky: 94
Registrován: 03 bře 2008 13:04

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod Honza Sedlák » 10 úno 2013 15:22

George8030 píše:
winis píše:Uplynulo jiz mnoho vody od posledniho prispevku.... Pribyly nejaci dalsi vice ci mene spokojeni uzivatele techto modelu? Ma nekdo ten drtic premium se 108 nozi? Jaka je hodinova vykonnost stroju? Nejake zavaznejsi poruchy? Spotreba?


nové T660 HM,lišta 7,8m s DPF, r.v. 2012 ... když pominu to,že to imrvére stálo,i stará 2264ka jela víc mi přišlo,tak to,co jsem po tom diskoval ten porost výdrolu,tak to bych zvracel ... okomentoval bych to částečně heslem z filmu Černí Baroni - "pánové, nečekal jsem zázraky,ale z tohodle by se konkurenční firmy zaradovaly" ... koberce,jak když to zasejete,servis neschopnej to seřídit,přišlo to nové a ještě to nemělo ani zásek a nedržely nastavené plodiny. Spotřeba s DPF jako velké Lexiony 580ky s 9kam,co dělali nesrovnatelné výkony. v kopci v ječmeni s Lexionem 560 z roku 2007 (myslím) tak ten Lex ho suveréně do kopce sprášil. Musel spomalit na 1km/hod,pač to imrvére řvalo,že jsou plné kapsáky,aby obsluha spomalila apod. pěkné věci.
od John Deeru zlaté "staré ZETKA"!!!


A že to John Deere nechal ve výrobě, zatímco C už nenabízí :?:
Každopádně upřímnost se cení :wink:

Příspěvky: 22
Registrován: 02 dub 2008 22:46

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod George8030 » 11 úno 2013 15:53

Polci píše:To se mi ani nechce věřit... :shock: To, že někdy nešly vyladit rotorové JD jsem již zaslechl, ale že by nešel vytřasadlový :?: To musí být asi nějaký nepovedený kus, kde něco udělali špatně či dali obráceně. Nebo řidič sabotující americkou kvalitu :idea:


Myslím,že když bych řekl podnik,kde to bylo,tak budete velice dobře znát a vědět. A řidič vyloženě John Deerem žije,ale i jeho,když se zeptáte na jeho soukromý názor na některé lidi od oficiálního dovozce,tak by Vám pověděl "pěkné" věci. A jinak píšu jen to,co jsem viděl v praxi. NIC vymyšleného. A když konkurence od JD umí pomlouvat,tak nemám důvod nedělat nic jiného,než je takhle rozetřít na internetu. Myslím,že jsem se s tím T660 svezl víc,než oni a servisáci.

Příspěvky: 94
Registrován: 03 bře 2008 13:04

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod Honza Sedlák » 11 úno 2013 19:26

Soukromý názor na kombajn nebo některé lidi od výhradního dovozce? Tři roky zpět jsem viděl na vlastní oči srovnání jiné, s New Holland CX, JD C a T. Vč. produktového školení. Až na hůř řešená síta u T a pár konstrukčních drobností by nebyl problem. Ale to je všude, někde zásadnější, někde méně zásadní věci.
A co se tohoto týká, jsou takoví co pomlouvají daleko víc a neštítí se absolutně ničeho, dokáží udělat takovou špínu, že by na to nestačil web ani noviny. Takže buď se bavíme o stroji nebo soukromých názorech a vyřizování si účtů.
Vše v dobrém.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod winis » 16 úno 2013 00:08

Nakonec jsme dostali neodolatelnou nabídku na T660 tak uvidíme jak pofrčí v létě.

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod maclos » 16 úno 2013 08:50

Popíš trochu detailnejšie čo znamená tá neoddolatelná ponuka :?:

Příspěvky: 22
Registrován: 02 dub 2008 22:46

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod George8030 » 16 úno 2013 11:04

maclos píše:Popíš trochu detailnejšie čo znamená tá neoddolatelná ponuka :?:


také by mě zajímala ta neodolatelná nabídka? :?:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod winis » 20 úno 2013 19:14

7,6m lišta s řepkáčem, zásobník 11m3, Hillmaster, příprava na navigaci, 800/65R32 Michelin vředu, 540/65R30 Continental vzadu, zesílený šikmák, normální drtič s rozmetadlama, JD link na rok zdarma
5,5 M bez DPH

Uživatelský avatar
Příspěvky: 14
Registrován: 27 led 2007 02:15
Bydliště: Hořice v Podkr.

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod Kofak » 18 bře 2013 14:38

V loni jsem mlátil na poli spolu s Téčkem a co jsem viděl tak jezdilo slušně.Valil kopec nekopec.Plnej domlaceč v kopci,to je věc špatně nastavených sít.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod winis » 01 zář 2013 22:01

Tak mám za sebou první sezonu a jsem docela spokojenej.
Když to vemu od lišty tak ta je perfektní, líbí se mi že se dá štelovat na špičku a dost dobrá vychytávka je šroubovací kosa co se dá při přetržení spojit, jinak je dost náročnej na seštelování průběžného šneku, jinak fluše. Líbí se mi díra za "obrazovkou", kterou je vidět na řetěz šikmáku. Může se tudy prášit na okno ale nic hroznýho.
Mlácení taky dobrý, separační buben funguje jak má :) Je pravda že výkon mlátičky limituje to že je výtřásadlová, ať má bubnů kolik chce tak na rotory to nemá. Ale hektarů se s tím dá pomlátit hodne. Letos sme vyjížděli většinou kolem 12. hodiny a po 21. hodině už to nešlo a dali sme v pohodě 25 hektarů, podle počítače v klidu 3,5 ha/hod.
Co se týče sít tak žádná výtka, předčistění funguje perfektně. Plnej domlaceč v kopci je normální, stačí si včas přiotevřít o 2 jednotky spodní síto (z kabiny no problem) a nechá se krásně kopec vyjet bez zpomalení.
Drtič ani nemusí být premium aby krásně drtil, jak je vysoko tak dobře rozfoukává po pozemku. Sláma pokud se nedrtí tak vypadá taky velmi dobře.
Co se týče motoru tak 400 hp se zdá hodně, ale jakmile zapadne sluníčko tak je na něj ta 7,5m lišta tak akorát. Hodně dobrá věc je prodlouženej výsypník, nechá se s nim krásně dosáhnout z pole na silnici takže pokud někdo sype do kamionů jako my letos tak si ho ani nemusí nechat pustit na pole ( kamion nasekám za hodinku 15 minut).
Nejluxusnějsí vychytávka je hillmaster a jeho funkce naklánění při otáčení, otočka na plnej plyn uplně bez starosti :), pak taky nahybání k malejm vlekům. Taky při napichování lišty pomůže, pokud si člověk špatně najede.
Asi poslední věc je kabina, ta je dost velká, že se tam na spolujezdce vejde i 120 kg člověk a nemačká se, sedačka řidiče je fantastická. Elektricky stavitelný zrcátka se zdají jako taková libůstka ale když člověk sype do kamionu a nevidí tam, tak si z místa řidiče pohnout zrcadlem aby viděl na jak mu řidič kamionu ukazuje příjemné. Hluk taky v normě, malinko ruší ten orbital nebo jak se to menuje pod volantem co ovládá kola. Jo a pneumatiky Michelin MegaXBib sou supr, leto sem ani nezapadl v místech kde sem s Dominatorem pravidelně zapadal.
Co se týče servisu tak ten je taky skvělej :D
Ta spotřeba, no vzhledem k tomu, že bylo většina plochy lehlý nebo přilehlý a každou chvíli se couvalo, protože byla hlína v liště tak se mi zdá ucházející. Navíc kombajn v žádnym případě naplný výkon nejel.
Přílohy
2013-08-31 19.56.19.jpg
2013-08-31 19.56.19.jpg (84.33 KiB) Zobrazeno 7921 krát

Příspěvky: 114
Registrován: 21 led 2009 21:40

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod premo » 02 zář 2013 21:08

to winis :nechceš být trochu konkretnější v popisu výkonu kombajnu já jenom že to co jsi popsal mi připadá že jsi asi předtím nejezdil s podobným kombajnem nebo JohnDeere kombajnem ,aspoň podle toho co popisuješ šroubovací lištu mám na staré Z2264HM,taky mám HillMaster chápu že kdo to nezná je z toho nadšený i když nějaký zázrak to taky není ,kamion namlátím v 6t pšenici za 2hodiny (a to mám lištu 5,5m),spotřeba kolem 15l/ha,takže mě spíš zajímá jak se chová v řepce zahlcený nezahlcený ztráty, spotřeba verzus výnos v různých plodinách ,pokud byly nějaké opravy,poruchy,předem dík za odpověd a přeju mnoho hektarů bez poruch.

Příspěvky: 6
Registrován: 13 zář 2013 08:19

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod Radek Fr. » 13 zář 2013 08:25

George8030 píše:
winis píše:Uplynulo jiz mnoho vody od posledniho prispevku.... Pribyly nejaci dalsi vice ci mene spokojeni uzivatele techto modelu? Ma nekdo ten drtic premium se 108 nozi? Jaka je hodinova vykonnost stroju? Nejake zavaznejsi poruchy? Spotreba?


nové T660 HM,lišta 7,8m s DPF, r.v. 2012 ... když pominu to,že to imrvére stálo,i stará 2264ka jela víc mi přišlo,tak to,co jsem po tom diskoval ten porost výdrolu,tak to bych zvracel ... okomentoval bych to částečně heslem z filmu Černí Baroni - "pánové, nečekal jsem zázraky,ale z tohodle by se konkurenční firmy zaradovaly" ... koberce,jak když to zasejete,servis neschopnej to seřídit,přišlo to nové a ještě to nemělo ani zásek a nedržely nastavené plodiny. Spotřeba s DPF jako velké Lexiony 580ky s 9kam,co dělali nesrovnatelné výkony. v kopci v ječmeni s Lexionem 560 z roku 2007 (myslím) tak ten Lex ho suveréně do kopce sprášil. Musel spomalit na 1km/hod,pač to imrvére řvalo,že jsou plné kapsáky,aby obsluha spomalila apod. pěkné věci.
od John Deeru zlaté "staré ZETKA"!!!


Kam jsi zajel na servisku? Osobně se se všemi problémy obracím na Dagros, mám s nimi dobrou zkušenost. Nikdy nebyl problém. http://www.dagros.cz/servis-zemedelske-techniky

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod winis » 18 zář 2013 12:06

premo píše:to winis :nechceš být trochu konkretnější v popisu výkonu kombajnu já jenom že to co jsi popsal mi připadá že jsi asi předtím nejezdil s podobným kombajnem nebo JohnDeere kombajnem ,aspoň podle toho co popisuješ šroubovací lištu mám na staré Z2264HM,taky mám HillMaster chápu že kdo to nezná je z toho nadšený i když nějaký zázrak to taky není ,kamion namlátím v 6t pšenici za 2hodiny (a to mám lištu 5,5m),spotřeba kolem 15l/ha,takže mě spíš zajímá jak se chová v řepce zahlcený nezahlcený ztráty, spotřeba verzus výnos v různých plodinách ,pokud byly nějaké opravy,poruchy,předem dík za odpověd a přeju mnoho hektarů bez poruch.


No ve 14 mě posadili na sezonu do 512 a pak sem 10 let jezdil s Dominatorem 98 a zkušenosti s většíma kombajnama moc nemám, protože není kdy se svézt.

V řepce když byla desikovaná tak při výnosu 3,5 tuny vůbec necítil že něco seká, spotřeba kolem 13 - 14 l. Většina však byla nedesikovaná, tam sem jezdil tak kolem 5,5 km/h na hranici 100% výkonu se spotřebou 17 - 20 l.
V přilehlé pšenici výnos 5 - 6 tun sem jezdil tak na 80% výkonu, data z počítače sou na tom obrázku..... bohužel mě dost limitoval polehlej porost. Máme křivější pole a když sem se rozjel tak se mi hillmaster s lištou někdy rozhoupali že mi vyskočila lišta nad klasy a musel sem zastavit nebo si lištu rovnat ručně bez kopírky což byla dost otrava :( tak sem HM vypínal na rovinkách. Byly dost výrazný rozdíly ve ztrátách na výtřasadlech, když sem jezdil proti polehnutí byly ztráty vyšší (asi protože materiál rychleji prošel kombajnem), po směru - asi jak se to v liště "vařilo" tak se ty klasy se slámou promíchaly a buben a hlavně asi separátor to líp vymlátil a vyčesal, nevim.
Při řádkování slámy spotřeba klesla tak o 4 litry.

Opravy sme měli jen záruční výměnu olejový nádrže, povolila se mi olejová hadice co pohání metač a jeden dvojprst upadl.

Příspěvky: 52
Registrován: 05 črc 2010 20:45

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod jenik.p » 28 úno 2014 12:55

Našel jsem si čas a spočítal konkrétní čísla ze sklizně 2013. T660 + 7,6m lišta r.v.2008, celková sklizená plocha 430ha, pšenice oz. 164ha výnos 7,2t, j. ječmen 38ha výnos 8,2t, řepka oz. 102ha výnos 4,2t, Mák 66ha výnos 0,7t. ječmen oz. 60ha výnos 4,2t. Celková spotřeba nafty včetně přejezdů na pole 7124l, spotřeba na 1ha/16,5l. Byla drcena všechna sláma (drtič premium), vysýpání vždy za jízdy. Letos byl motor vytížen na 100% a někdy jsem si říkal, že by snesl o pár koní silnější motor. Opravy za tři roky nějaké byli, ale nebylo to nic hrozného kouknu se do faktur a později ještě doplním.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod lukasbranka1 » 21 dub 2014 21:03

jen k te kopirce na cc jde nastavi citlivosti reakci na třech pozicich tam to jde nastavit aby to chodilo jak ma neni to zadna veda ale malo kdo to vi a ti co to vedi tak s toho nejsou chytři nastavuje se reakce pravo levo pak šikmak nahoru dolu a citlivost senzoru obecně čim rychleji jedeš tim menši citlivosti nastavuješ aby se stul nezblaznil chce to si stim pohrat vzdy se da najit spravne nastaveni obcas prasknou pera co tlaci ty pasky na zem pak po nastavit nejde odkakujou od zeme

Předchozí

Zpět na John Deere

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník