koupe E516 - E517

Příspěvky: 67
Registrován: 16 zář 2009 23:58

Re: koupe E516 - E517

Příspěvekod rakosniklubomir » 16 led 2017 10:07

Zdravím pánové,když je řeč o e 516,jezdil jsem na ní také-roky 81-83,jako student VŠ,v tom 83 jsme udělali za červenec srpen 500 ha.Neměla sice kopírování elektronické ale to zavěšění lišty se povedlo a pokud nebyl poškozený ukazatel na šikmáku a kombajnér u toho nespal ,tak vysekal strniště možná jako dnes s elektronikou,ale zase se na tom nemělo co porouchat,a to je někdy k nezaplacení.

Příspěvky: 141
Registrován: 05 srp 2007 22:27

Re: koupe E516 - E517

Příspěvekod Hanzi » 16 led 2017 22:05

Jo to je pravda tento systém kopírování má ale dvě slabiny. Za prvé když je půda rozměklá a jsou li na ní podélné nerovnosti tak to furt hrne, a za druhé pokud je potřeba vysoké strniště lze to pořádně nastavit jedině přidáním přídavných plazů. Sekal jsem dost řepek a hořčic a někdy bylo potřeba nastavit strniště až nad kolena, to znamená lišta ve vzduchu, pokud to bylo na rovině tak to ještě šlo ale při jízdě po vrstevnici to při větším bočním náklonu bylo špatné rozdíl strniště pravá levá strana byl 40-60cm :!:
Kdyby stroje oplácely lidem stejným dílem, to by bylo mrzáků :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: koupe E516 - E517

Příspěvekod Knightjiri » 01 črc 2017 09:57

Zdravím chtěl bych se zeptat a vyslechnout vaše názory. Na foru jsem relativně noví a kdo kdy četl mé příspěvky určitě ví že hospodařím na orné půdě (20ha) letos druhým rokem :D a začínal sem naprosto bez strojů všechno službou a dnes mam vlastní přípravu, sečku a pod... sklizeň si řeším relativně dobře jelikož jezdím služby s lexionem tak si svoje poseču samozřejmě to majiteli kombajnu platím a tady nastává problém posečení mě stojí 30 klacků s tím že majitele furt buzeruju abych si mohl dojet posict svoje což je někdy problém když ste na druhé straně republiky, ale zase si sečete sami a můžu nadávat sobě cizího službaře nechci vím co kolikrát dělají na poli a ztráty neřeší :D příští rok už ani nevím zda na kombajn půjdu jelikož mam po škole, ale to jsem se rozsáhle rozepsal. :D :D
Tak k mé otázce v dnešní době se dost objevují např. na bazoši E-517 kolem 100 klacků vyplatí se dnes tento stroj pořídit? Popřípadě udělat opravit a pod. Samozřejmě počítám že kombajn do šroubku rozeberu a udělám všechno co bude potřeba. Nezahučím do toho dalších 100? Nebude to verk na kterém se vysype postupem žní všechno ? Jenom proč takový kombajn na 20ha z jednoduchého důvodu 20l nafty na ha mě tolik netrápí na tu výměru a hrozně mi vyhovuje že s lexem si to poseču za den a od 517 bych to očekával taky. Další věcí je že kombajn doma při blbém počasí nebo když jsou rychlé žně, kdy každý chvátá je neskutečná výhoda koor pro někoho tak malého jako mě. Alespoň je to můj názor. Jaký je váš? vyplatí se to dnes doma držet? Ba vůbec koupit? Podotýkám že nákup tak příští rok možná po příští. Máte někdo ještě doma takovýto stroj? Doufám že sem tímto nikoho nepohoršil a že to někdo zkušenější se mnou probere, je to pro mě výhled do budoucna a chci nasbírat nejvíce info.
Předem děkuji za reakce. :)

Příspěvky: 141
Registrován: 05 srp 2007 22:27

Re: koupe E516 - E517

Příspěvekod Hanzi » 02 črc 2017 09:55

Se vším co píšeš mohu souhlasit ale to rozebrání do šroubku pokud to myslíš doslovně tak to bude teda nakládačka, víš kolik normohodin se takoví kombajn montuje ve výrobě? :mrgreen: Pokud to nemyslíš dát do cajku jako veterán tak se to asi nevyplatí. prošel bych to a opravil poškozené, tj zkontrolovat ložiska netěsnosti uklepané a zkorodované věci. Když to mám projité pustím se do elektriky a elektroniky.
Kdyby stroje oplácely lidem stejným dílem, to by bylo mrzáků :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: koupe E516 - E517

Příspěvekod Knightjiri » 02 črc 2017 10:13

Tak do šroubku myslím obrazně jak píšete projít a pod. jen ty ložiska bych vyměnil všechny každou hřídel projít vyndat udělat. počítám na tom tak 3 měsíce práce. Ale aby to zas fungovalo dalších deset let :) Chci se zeptat zda jste nakonec koupit tu e517 jak jste psal že plánujete? Popřípadě jaká byla počáteční investice a co potom přišlo za další investice ? :) A děkuji za reakci :)

Příspěvky: 120
Registrován: 12 zář 2011 13:49
Bydliště: Hradec Kralove

Re: koupe E516 - E517

Příspěvekod konicek » 02 črc 2017 21:47

Já jsem 17tku taky shanel, i jsem měl nějaké rozjednané. Přečti si toho vlakno od začátku.
Já jsem chtěl hlavně drtič. Nakonec jsem sehnal 12tku s drtičem a zatím jsem maximálně spokojený. Na mou výměru je 17tka zbytečně velká ač se mi velice líbí.
Zatím jsem měl jen jednu větší závatu a to že praskla jedna mlatka... Myslel jsem, že se rozskočí komajn, ale nakonec to nebyla tak hrozná oprava.

Ale pokud nenatrefiš na totalní trosku, určitě litovat nebudeš. Jak je drahé provozovat 17tku ti neřeknu. 12tka/14tka je za hubičku.
Viděli jste ho jasně? Prohlédli ste si jeho tvář? Zahlédli ste ho v průvodu? Neřekl bych. Mohl jsem být kýmkoli.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: koupe E516 - E517

Příspěvekod Knightjiri » 02 črc 2017 22:17

Děkuji za reakci vlákno sem četl snad třikrát :D. Ano 12/14 to jsou mašiny takřka za hubičku naprosto souhlasím, tady v okolí jich také par jezdí. Ale 17 je prostě velký kombajn a po něm já především jdu :) i když bych si na ní nasadil tu menší lištu jelikož mam nerovné pole ale ty žně mi stihne úplně stejně jako lexion který to seče dnes alespoň v to doufám. :D :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 147
Registrován: 06 kvě 2007 21:00
Bydliště: ostrava Stará Bělá

Re: koupe E516 - E517

Příspěvekod fortschritt » 07 črc 2017 11:36

Zdravím a mile rád přispěji svou troškou do mlýna

Asi hodně lidí zde ví, že máme E516B. Výměra je 20 ha... Každý ze začátku řval, na co E 516B? je to velké.. to bych vymlátil s SK 4! Ono je problém ale někde úplně jinde. Když zavoláte službu, že máte třeba na mlácení 80-100 ha, tak je to podstatně jednodušší, než když mu řeknete, že máte 20ha a k tomu jen dvě vlečky, takže namlátíte 2Ha a pak by musel přijet další den.... To by ze službařů neudělal nikdo a já se ani nedivím, mám pochopení... Hodnotím farmy 10-50 Ha, když máte více HA, tak pak záleží na Vašem přístupu a flexibilitě, vztazích atd.. Více by asi objasnil kolega BOLD, který zde patří mezi nejerudovanější členy Fora a mlátí službou, takže to má napočítaný....

Pro nás malé, je krajně neekonomická varianta zavést obilí do sila za 260 Kč/q.... Takže vozíme domů na vlečkách... Co si budeme říkat, kvůli 20 Ha nebudu vlastnit 6ks vleček... navíc nemám kde sypat... osobně vše prodám na drobno a pytluju... Nemůžu si dovolit prodat vlhké, či vlhčí obilí to jsme ale odbočili, ale jen chci říci, že pro mě ani není reálné si nechat vymlátit..

Jen perlička - jednou se mi zadřel motor na našem béčku... před touto akci každý do nás rýpal: Dej to do šrotu, já ti vymlátím, zavolej... Jak myslíte,že to dopadlo? Nikdo neměl čas, obilí napůl vysypané nám mlátil jeden mladej s E512 se skleníkem, kde bylo v bunkru více slámy, než pšenice, neuměl absolutně zacházet s tou mlátičkou.. ale nebylo zbytí, všichni soukromníčci neměli čas.....

Já, jestli mohu poradit, šel bych do E516B a vybíral.. co vím, a to jezdím hodně po Čr a SR, jelikož jsem i zaměstnán v jedné firmičce, tak E517 jsou více problémové, myšleno komplexně, zase se nedá stahovat na vše... Dokonce se i zde psalo, že je to tak... Zase klasická E 516 je stará a prošustělo v ní za minulého režimu hodně materiálu.. ale taky někdy vyjímka potvrzuje pravidlo..

Co se týče koupě, rozhodně se podívat na motor, buben, a vizuálně, kde co bylo opravováno, netěsnosti a takové základní věci u každého motorového stroje... Zkontroloval bych kapaliny, jestli byly měněny a hlavně, jestli nehází mlátička! Stroj musí běžet a krásně ševelit, pak si dávejte pozor na žací stůl, vyzkoušejte reverz šneku a jak chodí kosa... Určitě bych nebral kombajn, který stál venku.... To je třeba můj případ, jelikož se jedná o velký stroj, tak stál většinu života venku.. každý rok se něco pokazilo, právě unavou materiálu kvůli stání venku pod plachtou... ložiska taky se měnila často... Teď, jak máme halu, tak jen se dají baterky, napustí se voda a nemusí se ani mazat, jelikož stroj je namazán ještě z loňska :D To je na tom to krásné... jednou za sezonu taky s monterpákou projdu všechno, co se točí, abych zjístil, jak jsou na tom ložiska + po práci ještě rukou zkontroluji teplotu... Co mě akorát může vydrbat, je stav hadic na hydropojezd, ty se budou dělat nové, jelikož když ty prasknou, kombajn najdete někde u moře.....

:D Co se týče ND, je potřeba pečlivě vybírat!!!! a to zdůrazním! Většina poruch, které jsem měl, tak vznikly právě špatnou kvalitou ND, a že opravdu mohu srovnávat! Určitě neberte díly od takových garážových prodejců ND. Využíjte SOKO Agrozet, Agrowest. Díly posílají na dobírku a já se trápil se špatnýma dílana 2 sezony na kose, jelikož střižné plechy nebyly nikdy stejné, pokaždé jiné a z papíru, tak mi vždy odešla kosa... až pak mi přišel jeden ze SOKA, který byl materiálove jak ty dva dohromady.... a cena jako za jeden... Nehledě na to,že originál se vždy dával jen jeden na minulého režimu.... Opravdu pečlivě vybírejte.... Já třeba díly sháním celý rok, vždy v nedělí koukám na Bazoš, co kde kdo prodává a kupuji si na sklad, starých zásob ještě všude leží dosti... A kecy tipu,že se díly už vyrábět nebudou, mě dokážou vždy od kravatových prodejců vytočit... Tak, jako celý trh určuje poptávka nabídku... pakliže tyto stroje budou jezdit 15 let, budou ještě 15 let díly.... Začínám pozorovat, že tady u nás, v Čechách letos stoupla právě poptávka po těchto kombajnech, nevím, čim je to zapříčiněno :D A to nemluvím o lisech Fortschritt K453/4.... Ty letos zažívají znovuzrození

Takže abych to shrnul, určitě to není blbost vlastnit svůj kombajn na výše zmíněnou výměru. Na těch E516/17 je krásné to,že i při práci si sklidíte za 2 dny, sám, kdy vy chcete a kolik chcete.. Ještě v neposlední řadě, když někomu vyplivne kombajn typu Lexion, NH, tak mile rád příjde prosit o službu... Taky občas právě jezdíme, ale jen známým a "nevychcaným" lidem typu: za 1000 Kč beru......

Omlouvám se, jestli jsem se zde rozepsal, ale toť mé zkušenosti z praxe...
co se plazí neuteče

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: koupe E516 - E517

Příspěvekod bold » 07 črc 2017 13:28

Jsem rád že jsi tady oživil téma. Poslední dobou toto fórum poněkud upadá, nejspíš je to vliv FB a jiných médií. Tady chodí snad už jen skalní. Nevím jak je to na "fotkách" ale z fóra mám tento dojem.
K problematice "velkých" mašin na "malé" kousky. Všichni se mně smáli když jsem kupoval 16145 na 30ha. Ale když zjistili, že místo dvou 70 udělám práci sám a rychlej tak se smát přestali. Jde jen o to, ten stroj "živit" V minulosti jsme lisovali tisíce balíků s K453, pak přestal být zájem a lis stál na dešti s tím že asi půjde do šrotu. Před několika lety jsem ho dal dohromady a nyní se zájem o malé balíky zvyšuje. Stejné je to i s ostatní starou technikou- letos jsem vytáhl z kopřiv a náletových dřevin plečku a začalo se plečkovat. Kdo sledoval vývoj cen u crastalů, tak ví že před rokem dvěma byl propad kdy se dali 16145 sehnat pod 150 tis v celku dobrém stavu, nyní je problém sehnat pod 200 tis (neřeším vraky s barvou) stejně naskočili i UŘ I. Většina soukromníků pochopila že v jednoduchosti je síla.
Dřív jsem měl taky názor na co 516 na pár hektarů, ale když jsem zažíval ty stresy kdy bylo obilí zralé, šla bouřka a kombajn nebyl k sehnání- šáhlo se po čemkoliv. Teď mám kombajn nasmlouvaný, takže ho nemusím řešit, stačí zavolat dopředu a dorazí kdy potřebuju. Ale zvládnout to logisticky je občas problém, stačí fronty ve výkupu a zacpou se všichni odvozci ve frontě. Proto dělám ozimák, 12 ha shozených naprosto beze stresu, pouze s 2ks autovleků. :lol:
Ve starých strojích je ještě hodně potencionálu, ale jejich pracoviště obsluhy je hodně spartánské. Kdo se s tím smíří, tak má výhodu své soběstačnosti.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: koupe E516 - E517

Příspěvekod Knightjiri » 07 črc 2017 23:47

Fortschritt a bold mockrát děkuji za reakcí takovéto zkušenosti sem právě hledal :-) :-) i když sdílím názor ze 516B by nejspíše byla lepší tak najít nějakou která nestála venku nebo není totálně v háji asi není možné. 517 se dají sehnat i se schumachrem okolo 100 tis. teď je jedná na bazoši a taky se mi celkem líbí. Chci se zeptat taky sem slyšel ze 17oproti 16 odchází ale nikdo mi ni neřekl co konkrétně odchází krom toho ze ma slabší rám nic nevím co by se kurvilo extra :-\

Uživatelský avatar
Příspěvky: 147
Registrován: 06 kvě 2007 21:00
Bydliště: ostrava Stará Bělá

Re: koupe E516 - E517

Příspěvekod fortschritt » 08 črc 2017 17:57

Jestli bys chtěl, mile rád Ti pomohu s hledáním. Teď k tématu, proč se serou E 517... Kromě toho, že mají slabší rám, slabší krycí plechy, tak v okolí docela často praskaly hřídele, což není zrovna levná a nenáročná položka. Prostě se snažili ponížit výrobní náklady stroje... Tak to tak dopadlo....Jinak jsou to stroje skoro totožné.

Zde třeba tato: https://stroje.bazos.cz/inzerat/7638446 ... -516-B.php
Vypadá dobře, udržovaně. Jedna věc by mě u ní lákala, a to ta, že v této barvě se do ČR nikdy nedovážela! Takže se do Čr dostala až po roce 1989, což eliminuje velké pracovní nasazení za minulého režimu... Samozřejmě od revoluce už uplynulo mnoho vody, takže určitě bych se zajel podívat, ale můj názor je, že jestli něco sháníš, zajel bych...

Pak další zde:https://stroje.bazos.cz/inzerat/75440639/prodam-kombajn-Fortschritt-E-516B.php
Sic bez fotek, ale moje teorie zní: Jestli na tuhle krásku dal někdo new motor, tak mu na stroji určitě záleží, kdyby to byl nějakej vyčůranec, tak to hodí do kopřiv a koupí druhou a tady tu si nechá na ND. Takže si myslím, že by měla býti OK...

Cenově jsou obě na tom dobře, ale asi by u mě vyhrála ta modrá..

A teď k E 517
Ty asi myslíš tuhle:https://stroje.bazos.cz/inzerat/75688480/E517-s-drticem.php Za mě vypadá dobře, co by mě štvalo, ikdyž vím, že výnosy jsou dnes jinde, tak ta malá lišta, tzv. horská.. Když už živíš 8 válců, tak proč mít menší kosu... Ikdyž kdybys chtěl, koupíš lištu 6,7m za 15.000 Kč...Takže u mě by neuspěla

Tak a teď tahle: https://stroje.bazos.cz/inzerat/7655912 ... n-e517.php Ta se mi líbí nejvíc, nevypadá odřená, nevytahoval z ní nikdo vytřasadla, neopravoval, či nestříkal. Vypadá garážovaně.... Zajel bych se juknout.....

Kdybys ještě něco potřeboval, tak volej, piš, vydávej kouřové signály :D
co se plazí neuteče

Příspěvky: 141
Registrován: 19 led 2012 22:12

Re: koupe E516 - E517

Příspěvekod karfík » 08 črc 2017 21:14

fortschritt píše:Jestli bys chtěl, mile rád Ti pomohu s hledáním. Teď k tématu, proč se serou E 517... Kromě toho, že mají slabší rám, slabší krycí plechy, tak v okolí docela často praskaly hřídele, což není zrovna levná a nenáročná položka. Prostě se snažili ponížit výrobní náklady stroje... Tak to tak dopadlo....Jinak jsou to stroje skoro totožné.

Zde třeba tato: https://stroje.bazos.cz/inzerat/7638446 ... -516-B.php
Vypadá dobře, udržovaně. Jedna věc by mě u ní lákala, a to ta, že v této barvě se do ČR nikdy nedovážela! Takže se do Čr dostala až po roce 1989, což eliminuje velké pracovní nasazení za minulého režimu... Samozřejmě od revoluce už uplynulo mnoho vody, takže určitě bych se zajel podívat, ale můj názor je, že jestli něco sháníš, zajel bych...

Pak další zde:https://stroje.bazos.cz/inzerat/75440639/prodam-kombajn-Fortschritt-E-516B.php
Sic bez fotek, ale moje teorie zní: Jestli na tuhle krásku dal někdo new motor, tak mu na stroji určitě záleží, kdyby to byl nějakej vyčůranec, tak to hodí do kopřiv a koupí druhou a tady tu si nechá na ND. Takže si myslím, že by měla býti OK...

Cenově jsou obě na tom dobře, ale asi by u mě vyhrála ta modrá..

A teď k E 517
Ty asi myslíš tuhle:https://stroje.bazos.cz/inzerat/75688480/E517-s-drticem.php Za mě vypadá dobře, co by mě štvalo, ikdyž vím, že výnosy jsou dnes jinde, tak ta malá lišta, tzv. horská.. Když už živíš 8 válců, tak proč mít menší kosu... Ikdyž kdybys chtěl, koupíš lištu 6,7m za 15.000 Kč...Takže u mě by neuspěla

Tak a teď tahle: https://stroje.bazos.cz/inzerat/7655912 ... n-e517.php Ta se mi líbí nejvíc, nevypadá odřená, nevytahoval z ní nikdo vytřasadla, neopravoval, či nestříkal. Vypadá garážovaně.... Zajel bych se juknout.....

Kdybys ještě něco potřeboval, tak volej, piš, vydávej kouřové signály :D

Osobně bych řekl,že ta první 516 je naprostá klasika,akorát dal někdo kryt z 516B na 516A.Ale jenom můj názor.Za mě jednoznačně tento první kombajn,jelikož má drtič Claas.Ta poslední 517 má drtič,kterj je zadarmo drahej. A že píšeš,že z ní nikdo nevytahoval vytřásadla, tak to může být jenom na škodu,může to právě čekat na novýho majitele. No a s tou horskou lištou je to asi takhle: měl jsem 516B,lišta klasika,pohon Schumacher(zaplaťpánbůh za něj). Drtič jsme museli předělat z toho co jsem psal,že je zadarmo drahej na drtič typu Claas a konečně byl klid. A teď ta lišta: ta 6,70m byla pro tenhle kombajn peklo. Ale musím podoknout,že to je díky stoupajícím výnosům. Nakonec to dopadlo tak,že jsem jezdil na 3/4 lišty,aby to vůbec kombajn žral. Ono,když mám výnosy kolem 5 t řepky a 9-10 t pšenice tak se myslím není čemu divit. Nemluvě o tom,co z toho při tomhle výnosu letí ven, ale to už je daný sítama atd. Takže jsem tenkrát sháněl 5,8 m,leč bezúspěšně. A nehledě na to,že při tomhle záběru je daleko lepší rozprostření slámy za kombajnem při drcení. Takže asi tak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 147
Registrován: 06 kvě 2007 21:00
Bydliště: ostrava Stará Bělá

Re: koupe E516 - E517

Příspěvekod fortschritt » 09 črc 2017 10:29

Ta první E516 je určitě originál. Toto rozvržení barev bylo jako první v roce 1982, následně se pak přešlo na takovou světzlou Khaki a kabina zůstala bílá, to byla verze z roku 1983, následně pak se už ustálila Khaki barva a hnědá kabina, jak to známe v mnoha případech, jen na okraj. Já sice tu dobu nepamatuju, ale můj velmi dobrý přítel OŤAS mi to takto vysvětloval.

Nevím, jak drtič, s čím máš problém? Já mám tzv. trubkovej, vyráběli to tuším STS Jindřichův Hradec a složený ho mám za 5 minut sám, jen povoli 2 šrouby na klíč č.27, oddělat plech u vytřasadel, sklopit plech v zadu na rozhazování, přisunout po trubkách blíž kombajnu a nandat 2 šrouby - ještě tam pak domontovávám plech, abych neměl tak široký řádek.

Ohledně vytřasadel: Náš kombajn jezdil za JZD na Slovensko, pak hodně služby a teď u mě. Vytřasadla jsou originál, podle mě je alfa omega mazat klikovky, jak to nemažete, jste v háji.... A pak samozřejmě ucpání, kdy se mohou zlomit

Lišta- tam máte svůj názor, můj je, že mám 6,7 m a výnosy 6-7 t, je to ok. Naznačil jste i ztráty - je potřeba si uvědomit, že tolerované ztráty jsou 1-3%. Je rozhodně rozdíl, když je ztráta 3% z 5t nebo 3% z 10 t, proto někteří nadávají, jakto,že při výnosu 8t/ha mají zaseto, tohle je potřeba si uvědomit! Jinak s tím rozprostřením slámy při drcení máte pravdu, u Fortschrittu žádná sláva..... ale jednou na Bazoši byl model, kde si pán přidělal metač plev.

Byl bych rád, kdyby se taky ještě vyjádřil někdo jiný a obohatil naši plodnou diskuzi. OŤAS, přidáš se?
co se plazí neuteče

Příspěvky: 141
Registrován: 19 led 2012 22:12

Re: koupe E516 - E517

Příspěvekod karfík » 09 črc 2017 14:15

fortschritt píše:Ta první E516 je určitě originál. Toto rozvržení barev bylo jako první v roce 1982, následně se pak přešlo na takovou světzlou Khaki a kabina zůstala bílá, to byla verze z roku 1983, následně pak se už ustálila Khaki barva a hnědá kabina, jak to známe v mnoha případech, jen na okraj. Já sice tu dobu nepamatuju, ale můj velmi dobrý přítel OŤAS mi to takto vysvětloval.

Nevím, jak drtič, s čím máš problém? Já mám tzv. trubkovej, vyráběli to tuším STS Jindřichův Hradec a složený ho mám za 5 minut sám, jen povoli 2 šrouby na klíč č.27, oddělat plech u vytřasadel, sklopit plech v zadu na rozhazování, přisunout po trubkách blíž kombajnu a nandat 2 šrouby - ještě tam pak domontovávám plech, abych neměl tak široký řádek.

Ohledně vytřasadel: Náš kombajn jezdil za JZD na Slovensko, pak hodně služby a teď u mě. Vytřasadla jsou originál, podle mě je alfa omega mazat klikovky, jak to nemažete, jste v háji.... A pak samozřejmě ucpání, kdy se mohou zlomit

Lišta- tam máte svůj názor, můj je, že mám 6,7 m a výnosy 6-7 t, je to ok. Naznačil jste i ztráty - je potřeba si uvědomit, že tolerované ztráty jsou 1-3%. Je rozhodně rozdíl, když je ztráta 3% z 5t nebo 3% z 10 t, proto někteří nadávají, jakto,že při výnosu 8t/ha mají zaseto, tohle je potřeba si uvědomit! Jinak s tím rozprostřením slámy při drcení máte pravdu, u Fortschrittu žádná sláva..... ale jednou na Bazoši byl model, kde si pán přidělal metač plev.

Byl bych rád, kdyby se taky ještě vyjádřil někdo jiný a obohatil naši plodnou diskuzi. OŤAS, přidáš se?

U toho drtiče jsem měl problém v tom,že se mě věčně ucpával prostor nad ním.Drtič se točil v poho a nad ním ucpáno.Ale dělalo to jenom v řepce,kvůli jejím festovním stonkům.Problém je v tom,že ten drtič je moc nacpanej dozadu a tok materiálu do něho není tak přímý.Inspirovali jsme se panem Houskou z Žehušic a předělali to podle něho na styl Claas.Jenom vzadu přehodím plech a je to přestavěný na ukládání do řádku.No a to posunování po těch trubkách :evil: člověk zasranej od plev a prachu,hrůza.A potom,když se to posunovalo zpátky dozadu na drcení,tak drtič vyčistit od napadaný slámy a plev,takže člověk zase zasranej.A taky z toho drtiče to vylítává rovnoměrněji,u toho trubkovýho mě to z jedný strany lítalo nepatrně méně.
No a k tomu čištění. Vem si ten velikej záběr(6,7) a tu plochu sít. To prostě na ty dnešní výnosy není stavěný. Zase na druhou stranu,je to stroj který je cenově okolo 100 tisíc,takže člověk musí něco oželet, vůči kombajnu okolo 700-800 tisíc

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: koupe E516 - E517

Příspěvekod Knightjiri » 11 črc 2017 12:32

Omlouvám se že jsem neodepisoval v Budějkách mi chytil kombajn a zapálil sem i pole tak sem musel opravovat, ale Lex. už zase jede díky bohu :D

Fortschritt mockrát děkuji za objasnění poruchovosti u 517 a pomoc při hledání určitě uvítám jak sem říkal nechci koupit zajíce v pytli nebo spíš šrot na kolečkách tak proto na koupi vůbec nespěchám :D
Ano myslel jsem tu 17 s tím claasáckým drtičem a co se týče té malé lišty mě to vůbec nevadí ba naopak mam křivé pole a 7,5metrová lišta má problém to kopírovat :/
Ohledně těch hřídelí to opravdu není levná záležitost :/, ale zajímalo by mě zda jsou schodné s 516 pokud ano dost by se jich dalo vyndat z vraků to bych považoval za levnější variantu, ale jak říkám netuším zda se schodují apod.
K těm inzerátům dost strojů je skutečně pěkných ale oproti 17 jsou ty 16 většinou i o 7 let starší a tím pádem si myslím že dostali ještě větší zahul v JZD než kombajn vyrobený 1990 :) jen můj názor mohu se mýlit :) a cenově jsou ty 16 za šrot a to vždy o něčem vypovídá mam kamarada ten seče 5ti 516 (za podobnou cenu)(má 300ha) a říká co 30ha to oprava toho bych se chtěl u té 17 vyhnout a nemít to po 30 ale třeba po 100 neříkám opravu typu žabka řemen nepočítám ale když přivezu kombajn a udělám ho celej, projdu i hřídele a pod. nemůže se mi stát přeci že po každých 30ha budu sundavat šikmák a dělat utrženej buben ba něco jiného ba hůř, udělat v průběhu žní výměnu dvou tří ložisek to beru ještě za malou opravu to se prostě stane na ty díly je nápor ale nechci přivést 16 a po 10ha udělat půlku kombajnu a pak přijít na to že lepší bude ho rozjet a shodit ze skály, chci to mít jako radost a ne křáp do domu :)
Jistě se ti budu ozývat víš o čem mluvíš a moc si mi otevřel oči ohledně těchto strojů a za to mockrát děkuji. :) :)

Jinak co se týče výnosů já osobně pšenice 7-8t víc nemohu mam omezené hnojení ječmeny dělám jenom sladovnický a to mam 5-6t a řepku budu sít nejspíše letos poprvé tak to ještě vůbec netuším :) takže si myslím že ten kombajn by až takový problém mít neměl, opět můj názor mohu se mýlit :) :)
Takový dotaz jak tento kombajn mlátí hrách když to vyjde chci dělat na osivo tak zda to ten kombajn bude chroupat a jak ?
Děkuji za reakce dost se to tady rozjelo za to sem moc rád :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: koupe E516 - E517

Příspěvekod Knightjiri » 13 črc 2017 15:19

Ahoj takový rychlí, ale důležitý dotaz co by mě totálně od toho kombajnu asi odradil. Ted mi říkal kamarád co má 516b že v řepce ten kombajn udělá ztráty 3-4q/ha co tomu říkáte jaké mate zkušenosti vy ? je to pravda? :( :( :(

Příspěvky: 36
Registrován: 05 srp 2008 18:21
Bydliště: Zábřeh

Re: koupe E516 - E517

Příspěvekod shooter » 14 črc 2017 23:38

jo je tam problém s řepkou pada to ven na spoji lišta a šikmák a pak se musí pomalu musí se to přesít na sítech a ne vyfoukat jakmile tam příjde větr letí to ven
Jinak to jde stačí seřídit mašinu a ne víc jak 2km/h pokud máte 6.7m lištu tak i pomalej
občas příjde vhod couvnout a podívat se kde to pada a kolik toho je
a mít dobře utěsněnou sítovou skřín a dopravníky (Plechy dole)

Příspěvky: 36
Registrován: 05 srp 2008 18:21
Bydliště: Zábřeh

Re: koupe E516 - E517

Příspěvekod shooter » 14 črc 2017 23:40

Knightjiri píše:Ahoj takový rychlí, ale důležitý dotaz co by mě totálně od toho kombajnu asi odradil. Ted mi říkal kamarád co má 516b že v řepce ten kombajn udělá ztráty 3-4q/ha co tomu říkáte jaké mate zkušenosti vy ? je to pravda? :( :( :(



co ti ukazuje claas na strátoměrech v řepce ? beres na to ohled vubec ? jakou máš citlivost nastavenou ? podle brožury 60% to asi ne že ?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: koupe E516 - E517

Příspěvekod neznalek » 15 črc 2017 13:49

Knightjiri píše:Ahoj takový rychlí, ale důležitý dotaz co by mě totálně od toho kombajnu asi odradil. Ted mi říkal kamarád co má 516b že v řepce ten kombajn udělá ztráty 3-4q/ha co tomu říkáte jaké mate zkušenosti vy ? je to pravda? :( :( :(


u řepky si troufnu říct, že poměrně normální ztráty....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: koupe E516 - E517

Příspěvekod Knightjiri » 15 črc 2017 15:30

Neználek děkuji aspon někdo mě uklidnil děkuji. :) první co ten kombajn u mě bude mlátit budou asi řepky a hrách :D :D
shooter hele u claasu tak normální ztráty samozřejmě že ta řepka je zasetá ale nejsou tam 4q na ha to ne je to malé zrno a zaseté to bude asi po každé značce ale jde o tu míru :) chlapy ale děkuji na jednu stranu za uklidnění, že to ten stroj zvládne už sem v podstatě myslel že to sním ani nemá cenu :/ :D :D

Příspěvky: 36
Registrován: 05 srp 2008 18:21
Bydliště: Zábřeh

Re: koupe E516 - E517

Příspěvekod shooter » 15 črc 2017 16:57

3q řepky na zemi sou 3tis peněz takže pokud te nebudou honit kroupy a nebude to z mašiny padat jinde než na sítech tak radši pomalu za 3 tis je moře nafty

z vlastní zkušenosti se to stalo na 12ha lánu kde to kamoš honil a spechal pul pole pryč a vlečky prázdný potom zpomalil a v pohodě vychazelo na 33q/ha

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: koupe E516 - E517

Příspěvekod Knightjiri » 16 črc 2017 14:32

děkuji za radu :)

Jinak zatím sem se byl podívat na jeden kombajn e517 tu jak sme o ní mluvili že měla dělaný vejtřasky s tím trubkovým drtičem, motoricky mě překvapila šla na otočení ale zas ji nešla palubka a mlátili jí vejtřasky a další věci nebyl to šrot to nee vůbec ale zas to nebyl zázrak ted sem se měl jet podívat na tu s tím řepkovým předvalem a drtičem claas ale dnes ráno ji někdo koupil :/ ale škoda byl to podle foto pěkný kombajn :) nic musím hledat dále nechci koupit první stroj co uvidím i když kdo ví třeba to byla ta nejlepší 17 co najdu :D :D :D ale snad ne :D

Příspěvky: 36
Registrován: 05 srp 2008 18:21
Bydliště: Zábřeh

Re: koupe E516 - E517

Příspěvekod shooter » 16 črc 2017 15:24

Je pravda že 516(517) jsou stršný velký stodoly pe pravda že hydropojezd krasna věc ale radsi bych kouknul po 524 tam kromě pár drobností jako poloosy by mělo jít vše v cajku

zeptám se ti na jednu 516 co prodává kamoš nebo asi bude prodávat

pokud ovšem máš pole po 1ha tak bacha aby ses tam vubec otočil jinak tě budou hnat klackem za rozježděný brambory
tady po okolí taky radsi drží 514 než ty velký obludy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: koupe E516 - E517

Příspěvekod Knightjiri » 18 črc 2017 06:58

Nejmenší pole co mám na 6ha a bohužel e524 je pro me furt ještě drahá záležitost :'( zeptej se mi za podívání nic nedám :-) :-)

Příspěvky: 85
Registrován: 08 led 2015 04:21

Re: koupe E516 - E517

Příspěvekod Jonny2410 » 25 črc 2017 21:44

Stare E 516 boli plechovo kvalitnejšie viac vydržali a plech bol silnejší ale zase ten komfort čo sa týkalo kabiny nič moc a motory často odchadzali nakolko točili 2200,Bčko už bola ina kava ina kabina motor mal znižene otačky na 2000 inak to iste čo stara 516.Ale už 517 to už nič moc ako kolega písal snažili sa ušetriť výrobné naklady a plechy už boli slabe praskali ramy ten reverz ventilatorov sa kazil a celkovo boli poruchovejšie ako Bčka takže jednoznačne kup 516 Bčko.

Příspěvky: 120
Registrován: 12 zář 2011 13:49
Bydliště: Hradec Kralove

Re: koupe E516 - E517

Příspěvekod konicek » 25 črc 2017 22:54

Vzhledem k aktuálnímu počasí, kdy snad úplně všechny kombajny v ČR stojí, je volba jasná. Některé věci jsou k nezaplacení.
Viděli jste ho jasně? Prohlédli ste si jeho tvář? Zahlédli ste ho v průvodu? Neřekl bych. Mohl jsem být kýmkoli.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: koupe E516 - E517

Příspěvekod Knightjiri » 26 črc 2017 13:02

Jonny děkuji za reakci ted mam kousek od baráku 516b bíla kabina, 84 rok, 6,6m lišta, cena 78000 s dph, bez drtiče, ale furt vahám kuli ceně a to dost :? a stejně chci řepkáč a drtič takže sem opět na 100
furt je to 84
17 se mi líbila že byla mladší no, reverz se dá vyměnit z 16, ale když vás všechny poslouchám asi bych si nasral na hlavu...
uvidím co se najde aktuálně na internetu nic moc není:/

Koníček mě povídej lexion stojí, peníze nebudou žádný jelikož zatím nasekl jen 150ha a ještě do toho mě štve že sem daleko od baráku a nevím jak to pomlátím doma, ale vůbec tohle vypadá že žně skončí v září což je totálně nemyslitelné to bych měl pšenici už zasetou z toho jak vypadá :/ :/

Uživatelský avatar
Příspěvky: 26
Registrován: 31 črc 2014 10:34

Re: koupe E516 - E517

Příspěvekod přemo » 26 črc 2017 17:06

Tak se tady pridam s mou skusenosti,mame s brachou cca 10hektaru,stale se neco shani navic ale vite jaktoje,meli jsme 512 cca 5let fakt stroj bezproblemovy,dokoupili sme drtic,a uplne vpohode kazdy odrazoval,nemohl sem nechat dopustit tu sme minuly rok prodali a pred sezonou koupili 516B kosa 5,8 pohon schumacher kosa class,hektaromer,couvaci kamera+kamera na vytrasadla,motor liaz turbo,pneu predni velmi zanovni,a samozrejme s drticem..vezli sme ji poose ze sumperka cca 130km akorat nam duplo zadni kolo po ceste=(,ale rezerva byla a vsechno vpohode minuly.rok sme se trochu seznamovali, ale jinak toje jine cafe,vubec bych se nebal koupit velky kombajn na malou vymeru,zahumenkare sem sice poslal nekam nebudu odpojovat kosu,co 5metru ale ito odpojovani jak si clovek parkrat osaha jde dobre,kabina mnohem tissi,cistsi nez 512,..vzali sme to tak ze kdyz budou pribyvat HA nemusim resit zmenu stroje,postupne si tonvyladime k obrazu svemu, musi slapat,jen bohuzel nemam hangar stoji venku,ale je poctive zakryta,pod konstrukcins s leseni a stavim ji na spalky=),mozna si nekdo mysli ze sem blazen ale jemi lito tech gum kdybyse meli zapustit do zeme=(=)
zetor 10045 turbo,zetor 50 super,E 512,unhz 750,a spousta dalšího co není kam davat:D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: koupe E516 - E517

Příspěvekod Knightjiri » 26 črc 2017 19:40

přemo mohu se zeptat kolik si za ní dal? podle toho jak to vidím tak 150 klacků nebo se pletu ?
Jinak takovýto kombajn chci + řepkovou výbavu na něm, nebo dodělat. Ten motor tomu tolik nevěřím dost lidi co s tím strojem jezdili říkají že ty liany k tomu nejsou, ale je to jen jejich názor muže ti klidně vydržet miliony hektaru a já ti to přeji :) jen mě od toho odrazovali :) :) :)
Dále pokud mohu kolik si s nim nasekl nebo si sekal jenom svoje ? už si něco opravoval?

Příspěvky: 85
Registrován: 08 led 2015 04:21

Re: koupe E516 - E517

Příspěvekod Jonny2410 » 26 črc 2017 20:28

Tak Liaz motor bola lacnejšia varianta ako opravovat origo ifa alebo zhanať druhý a do Liaz motoru sa daju zohnat veci za facku ale osobne z vlastnej skusenosti?LIaz motor už nikdy viac do 516 je dosť slabý v kopcoch a ked daš nan ešte drvič koniec jednoducho ten motor nevládze račej kupiť 516 s origo motorom ktorý je dobrý nebol prehriaty nieje chytený aby si sa nemusel báť že ti ojnica prebehne skrz lebo to bola dosť častá porucha u motorov ked ho prehriali tak chytilo valec a dostal zabrať na kluke alebo ho cviklo a vyletela ojnica.

PředchozíDalší

Zpět na MDW Fortschritt

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků