E 514 drnčení v kabině

Příspěvky: 1
Registrován: 02 kvě 2014 12:55

E 514 drnčení v kabině

Příspěvekod Hanzelka » 02 kvě 2014 13:24

Zdravím všechny nadšence, co mají E 514. Asi 15 let sekám s E514 a poslední dobou se mi objevila nepříjemná závada, a to velmi silný zvuk v kabině - jako drnčení a to jen když jede na plné otáčky a stroj je už zahřátý. Zvuk je slyšet jen v kabině a vychází z podlahy, Stačí změnit posez na sedačce a zvuk zmizí. Vrátím se do normálního posezu a už to drnčí. Mám dojem, že zvuk nevzniká mechanicky, ale spíš vychází z hydrauliky, něco jako přepouštěcí ventil apod. Cvíli se to poslouchat dá, ale jinak je to běs. Nesetkali jste se někdo s tím ?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: E 514 drnčení v kabině

Příspěvekod neznalek » 02 kvě 2014 20:26

Hanzelka píše:Zdravím všechny nadšence, co mají E 514. Asi 15 let sekám s E514 a poslední dobou se mi objevila nepříjemná závada, a to velmi silný zvuk v kabině - jako drnčení a to jen když jede na plné otáčky a stroj je už zahřátý. Zvuk je slyšet jen v kabině a vychází z podlahy, Stačí změnit posez na sedačce a zvuk zmizí. Vrátím se do normálního posezu a už to drnčí. Mám dojem, že zvuk nevzniká mechanicky, ale spíš vychází z hydrauliky, něco jako přepouštěcí ventil apod. Cvíli se to poslouchat dá, ale jinak je to běs. Nesetkali jste se někdo s tím ?


me vzdycky takhle drnčela páka před volantem na rozpojování brzd.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: E 514 drnčení v kabině

Příspěvekod standais » 13 kvě 2014 13:47

neznalek píše:
Hanzelka píše:Zdravím všechny nadšence, co mají E 514. Asi 15 let sekám s E514 a poslední dobou se mi objevila nepříjemná závada, a to velmi silný zvuk v kabině - jako drnčení a to jen když jede na plné otáčky a stroj je už zahřátý. Zvuk je slyšet jen v kabině a vychází z podlahy, Stačí změnit posez na sedačce a zvuk zmizí. Vrátím se do normálního posezu a už to drnčí. Mám dojem, že zvuk nevzniká mechanicky, ale spíš vychází z hydrauliky, něco jako přepouštěcí ventil apod. Cvíli se to poslouchat dá, ale jinak je to běs. Nesetkali jste se někdo s tím ?


me vzdycky takhle drnčela páka před volantem na rozpojování brzd.

jj, to mi dělala taky, nakonec jsem vzteky vzal flexu a ufiknul jí :D jinak taky mi drnčelo to tlačítko v ruční brzdě a dvěře se tak divně klepou. pokud si myslíš, že jde o hydrauliku. zkusil bych projít páky, jestli není něco víc uvolněné
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: E 514 drnčení v kabině

Příspěvekod Mr.Equable » 13 kvě 2014 17:41

v 514 drčí furt a všechno :D:D:D jde o to jestli je to neškodné drnčení, nebo závada :) To pozná jen člověk, co s tim jezdí delší dobu. Pokud si již na daný zvuk nezvykl. :D
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: E 514 drnčení v kabině

Příspěvekod standais » 13 kvě 2014 19:02

Mr.Equable píše:v 514 drčí furt a všechno :D:D:D jde o to jestli je to neškodné drnčení, nebo závada :) To pozná jen člověk, co s tim jezdí delší dobu. Pokud si již na daný zvuk nezvykl. :D

ale no tak, takle hanit východoněmeckou krásku :lol:
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Příspěvky: 8
Registrován: 09 bře 2016 06:52

Re: E 514 drnčení v kabině

Příspěvekod lukyn053 » 06 úno 2018 17:40

ahoj také se mi to stalo tak pokud jsi to nevyřešil tak napiš...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: E 514 drnčení v kabině

Příspěvekod bold » 06 úno 2018 19:31

Můj strýc mně na můj dotaz co mám dělat že mně něco klepe v motorce odpověděl vcelku stručně- Kup si sluchátka. :lol: :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Zpět na MDW Fortschritt

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků