Fiatagri / Laverda

Příspěvky: 299
Registrován: 18 úno 2007 18:46

Příspěvekod franta » 08 bře 2007 21:24

jo laverdy maji nektere veci slusne propracovany nektere ale uz mene
Naposledy upravil franta dne 21 črc 2013 09:31, celkově upraveno 1

Příspěvky: 111
Registrován: 13 led 2007 20:38
Bydliště: Kladensko

Příspěvekod Lucky » 08 bře 2007 21:39

Jo integrálka je určitě lepší, když sou kopce. U nás kopce nejsou tak by to pro mě bylo zbytečný. A ty propracovaný věci, my máme už schumachra převodovku i kosu.Máme celou lištu z TXe jen tam neni připojování hydrauliky rychlo přes ten blok.

Příspěvky: 679
Registrován: 18 lis 2005 19:11

Příspěvekod Miro » 08 bře 2007 21:40

Vidím že sa našli aj skúsený Laverdisti, tak by som mal pár otázok :

Ako je na tom náhon na sita ? Videl som že je to len z jednej strany od šneku (asi kláskového). Nepraská takto skriňa, alebo netrpia príliš silentbloky ?

Čo tak sitá ? Nevšimol si niekto výrobcu ? Je to Grecav ? Nerozsýpajú sa lamely po 8-10 rokoch v obilí ?
A čo drevené ložiská na vytrasadlách ? Vydržia pár sezón, alebo ich pribrusujete pred sezónou ?

Viem že sa pýtam na dosť detaily, ale snáď by ste to vedeli a pomohli mi to objasniť.

Příspěvky: 299
Registrován: 18 úno 2007 18:46

Příspěvekod franta » 08 bře 2007 23:35

Miro píše:Vidím že sa našli aj skúsený Laverdisti, tak by som mal pár otázok :

Ako je na tom náhon na sita ? Videl som že je to len z jednej strany od šneku (asi kláskového). Nepraská takto skriňa, alebo netrpia príliš silentbloky ?

Čo tak sitá ? Nevšimol si niekto výrobcu ? Je to Grecav ? Nerozsýpajú sa lamely po 8-10 rokoch v obilí ?
A čo drevené ložiská na vytrasadlách ? Vydržia pár sezón, alebo ich pribrusujete pred sezónou ?

Viem že sa pýtam na dosť detaily, ale snáď by ste to vedeli a pomohli mi to objasniť.
drevene loziska pred sezonu vzdi cistime a vimezujeme vule jeste sme je nebrusili lameli se nam rosipat opravdu zacali pkut vim tak z nahonem na sita problem nebyl ostatni dotazi skusi zjistit

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 06 pro 2005 23:01
Bydliště: Krkonoše

Příspěvekod klon » 09 bře 2007 10:05

Tak co se týče sít, s těmi jsem si dosyta užil v loňské sezóně. Postupně mi začli při obědech a večeřích nosit lamely, bylo jich celkem asi šest až sedm, pořád jsem si říkal z kterého kombajnu jsou, jezdily jsme dva až najednou pomocník po příjezdu z večeře stál a do něčeho bušil pod kombajnem. Po příjezdu se mu povedlo vytahnout kus rámu sít, který se dostal pod šnek. Potom se mi jedna půlka celá rosypala :? :? :? Hodinka sváření a zase jsem jel dál... Co se týče pohonu, tam mi z neznámách příčin(nejspíš únava materiálu) praskl ten silný plech na kterám je silentblok od jedné kliky. Prasknul pouze jeden, takze asi nějaký jiný problé, je možné že se tam něco zaseklo. Opět drobná oprava a jelo se dál. A ložiska na vytřásadlech, před sezónou pouze překontrolovat vůle, případně dotáhnout, jinak zatím nic, jo vlastně mi prasky vpředu dva svorníky na jednom ložisku, krásná práce...

Příspěvky: 299
Registrován: 18 úno 2007 18:46

Příspěvekod franta » 09 bře 2007 19:40

tez mne prasli sroubi u drevenych lozisek samo ze v predu opravdu parada kolegovi u tx 66 praskla zadni klika taky dobra prace :roll:

Příspěvky: 299
Registrován: 18 úno 2007 18:46

Příspěvekod franta » 03 črc 2007 19:17

a dnes jsem ji pohrbil upne a bude se rozhodovat co dal jestli pujde smer polsko nebo hute nebo dilna

Příspěvky: 272
Registrován: 28 čer 2006 16:07
Bydliště: Pelhřimov

Re: Fiatagri / Laverda

Příspěvekod martasek » 10 říj 2010 23:22

Co se ji stalo a jak nakonec dopadla?

Chlapi co 624 integrale potrebuju naky info vykon motoru, denní ha vykon, spotřeby...a naky zakladni info jedu se na nakou podivat tak co mam sledovat a kam nejvic koukat přibral jsem hodne ha a cenově je to pro mě jedína varianta Forsroty nechci až ani videt. díky za každou reakci!
zetor rulezzzzzzz

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 06 pro 2005 23:01
Bydliště: Krkonoše

Re: Fiatagri / Laverda

Příspěvekod klon » 10 říj 2010 23:43

No tak to se nedivím že Fotschtrity nechceš, vidět, ale i tak je to dobrý stroj, ale má už své za sebou.
Co se týče Laverdy tak výkon motoru je u 624 cca 240hp, výkon hodně závisí na podmínkách, dělal jsemtřeba i 40ha denně, ale to už je extrém, normálně se nechá těch 25-30ha za rozumnou dobu, aby jsi v tom neseděl celý den. Co se spotřeby týče tak si myslím že je to nebál bych se říci nejméně žíznivá mlátička. Jezdil jsem kolem 12l/ha bez drcení a 14-15 s drcením, záleží samozřejmě na porostu, taky se mi stalo že jsem měl spotřebu kolem 18-19, ale to byl extrém a asi jednou za celou dobu co jsem s ní jezdil. Co se koupě týče, to je docela otázka, záleží na odpracovaných hektarech, každopádně na všech šnecích to poznáš. kontroloval bychstav zásobníku, optřebení mlatek, vynášek, podívat se na střásací desku, stav sít(aby nebyli rozlámané či se neuvolňovali), stav řetězu v šikmém dopravníku, funkčnost čidel a vlastně celé elektroniky, stav řemenů, ložiska vyřásadel a opotřebení kliky pod vytřásadly(aby náhodou jednoho krásného dne nepraskla a je vymalováno, případná netěsnost hydraulických rozvodů. Ložiska asi moc nepoznáš, ale z běhu mlátičky lze také hodně poznat, jak chod motoru tak celé mlátičky. Jsou to věci které jdou opravit, ale rozhodně by to mělo být úměrné ceně.

Příspěvky: 1
Registrován: 23 dub 2011 15:41
Bydliště: jižní Morava

Re: Fiatagri / Laverda

Příspěvekod patrik.k » 23 dub 2011 16:26

Tak jsme začli s přípravou Laverdy na sezonu :( :
-nové mlatky mlátícího bubnu
-nová střasací deska
-výměna všech čidel + natažení nové elektroniky
-nová hřídel + řemenice na odmítacím bubnu
-výplet obil. koše,
-výměna ložisek v převodovce pojezdu
-přetěsnění hydrauliky
ještě nás čekájí řetězy v šikmém dopravníku a výměna kukuřičného koše za obilný, zadní pneu
a další potřebné věci (prsty, palce, žabky, ložiska drtiče, nože drtiče, filtry, kalibrace PC, ..., ..)
vloni dostala nové ložiska, přední kliku + ložiska vytřásadel (klika byla silně opotřebená), nové hydročerpadlo a přední pneu,.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 06 pro 2005 23:01
Bydliště: Krkonoše

Re: Fiatagri / Laverda

Příspěvekod klon » 24 dub 2011 10:02

No tak to je parádní GO, jen kdyby to dělalo více lidí, a kolik má ha? CO jsem jezdil po nějakých 12000 by taky potřebavala. Ale záleží jak se k tomu přistupuje. Tak hlavně aby jezdila bez problémů.. ;)

Příspěvky: 1
Registrován: 21 črc 2011 20:22

Re: Fiatagri / Laverda

Příspěvekod wowes » 21 črc 2011 20:53

Asi před měsícem jsme si dotahli do baráku L 626 I. Je to domaštěný, ale snad to dáme do pořádku časem. Je to r.v. 1996, motor cca 5000 MTh, první obsluha prasata. My se s tím sžíváme ( po e 516 docela změna), a současný problém jsou nahánky padající z levý strany dolů. Bylo nám řečeno, že v systému je vzduch, a musíme odvzdušnit levou pístnici - udělali jsme to, ale pomohlo to jenom chvíli. Pokud máte někdo radu, přispějte. Jinak by mne zajímalo,kolik vyšla příprava na sezonu "patrika.k". Zvláště by mne zajímala ta elektrika. Díky

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 06 pro 2005 23:01
Bydliště: Krkonoše

Re: Fiatagri / Laverda

Příspěvekod klon » 21 črc 2011 21:13

V neděli jsem se opět svezl s Laverdičkou, ale nějak nevěděla kdo v ní sedí a malinko zlobila. S tou pístnicí má taky problém, když se jezdí tak to není problém, jen když jede na volnoběh a nechájí se malinko zvedlé, klesne. Pomůže, když se podrží na doraze a písnice se srovnají. Mám takový pocit, že se to přetěsňovalo (válec), ale ani tak to nepomohlo. Dle mého je problém někde v tom ventilku, který to přepouští na té levé pístnici. Jestli jsem to dobře pochopil, tak by mělo stačit odvzdušnit pouze pravou pístnici(povolit hadici a necha vyběhnout vzduch), levá by se měla odvzdušnit ještě před tím. Potom bych nehledal problém v zavdušnění.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 67
Registrován: 12 srp 2010 20:53
Bydliště: Praha

Re: Fiatagri / Laverda

Příspěvekod pichon » 05 bře 2012 08:08

Pár informací o nových mlátičkách Laverda: http://www.agromachinery.cz/post/laverd ... anced-332/

Příspěvky: 207
Registrován: 29 črc 2012 20:27

Re: Fiatagri / Laverda

Příspěvekod Brano » 03 srp 2012 00:46

Pred rokom som mal možnosť odviezť sa v Laverde M 306 a bol som z nej nadšený,malo to motor Sisu a v jačmeni to chodilo za 9l/ha,pšenica 11 a repka cca 15,všetko bez drvenia a bez prejazdov.Akurát si už nepamätám aký to malo žací stôl :?

Příspěvky: 31
Registrován: 07 pro 2012 21:21

Re: Fiatagri / Laverda

Příspěvekod oli » 24 úno 2013 13:04

potreboval by som poradiť, už som tu písal o kúpe kombajnu, a teraz som v užšom výbere nechal 3 značky NH L 624, MF 38 a MDW 527, zaujíma ma hlavne porovnať výkon, spoľahlivosť, spotreba, náhradne diely(cena) a ine Vaše poznatky

Příspěvky: 26
Registrován: 28 čer 2010 23:52

Re: Fiatagri / Laverda

Příspěvekod kohy » 22 kvě 2013 17:32

zdravím, chtěl jsem se zeptat jak moc velikou vůli mají mít ty dřevěný ložiska na vytřasadlech ? a jak se vymezuje vůle díky ...

Předchozí

Zpět na Ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků