Aký Kombajn - značka, typ?

Příspěvky: 34
Registrován: 19 úno 2013 12:38
Bydliště: Slovensko

Aký Kombajn - značka, typ?

Příspěvekod Oliver » 19 úno 2013 13:00

Zdravím Vás ,
mohol by som Vás poprosiť o radu, skúsenosti so značkou, pomer cena, výkon, spotreba, kvalita práce a ha výkony, servis?
Rozhodol som sa zaobstarať si nový kombajn, mám 200 ha ornej pôdy(pšenica, kukurica, drobnozrnný hrach -holubí) a priebehu roka by som chcel zobrať ešte 100 ha do prenájmu ak sa podarí, doma mám 2 x E 514, sú to vcelku dobré stroje, ale majú malý ha výkon, pomalšie, nepohodlné bez klímy atd.......a preto by som potreboval poradiť, akú značku kombajnu zakúpiť? Class, New Holand, John Deere, Laverdu, Sampo, Massey Ferguson.......?????Každý predajca prezentuje tú svoju značku, má niekto reálne skúsenosti?

Zatiaľ mám ponuku na Sampo rady 3000, New Holand rady TC 5000 rady a to 5070, a čo ostané značky v tomto výkone ako Class Avero, alebo Tucano, John Deere W 540, Laverda, Ferguson????

Ďakujem za každú radu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Aký Kombajn - značka, typ?

Příspěvekod neznalek » 19 úno 2013 14:35

zkuste pohledat tady na foru, určitě se tu o podobním temau napsali romány. Kdybych měl volit já, tak vzhledem k jednoduchosti, ceně a celkovému řešení volil Sampo, ne tedy řadu 3000, ale Comii C8. Potažmo JD W 540.

Příspěvky: 34
Registrován: 19 úno 2013 12:38
Bydliště: Slovensko

Re: Aký Kombajn - značka, typ?

Příspěvekod Oliver » 19 úno 2013 17:20

Ďakujem pekne za odpoveď , pokúsim sa prečítať si jednotlivé príspevky a urobiť si názor.

Ďalším odpovediam, postrehom sa nebránim.

Ďakujem.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 60
Registrován: 20 pro 2012 00:17
Bydliště: SR

Re: Aký Kombajn - značka, typ?

Příspěvekod johndeere6930 » 20 úno 2013 21:16

Claas avero my stých vychádza najlepšie, tu u nás ho majú a za rok sním buchli 900ha a nič sním nieje

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Aký Kombajn - značka, typ?

Příspěvekod winis » 20 úno 2013 21:51

Pokud máte v plánu navyšování výnosů a výměry, tak bych nebral nic co má míň jak 2 bubny, s tím žádný výkon a kvalitu neuděláte. Neslyšel sem žádnou chválu na kombajny AGCO, jinak si myslim, že jsou značky celkem vyrovnané. My se rozhodovali hlavně podle servisního zázemí.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 60
Registrován: 20 pro 2012 00:17
Bydliště: SR

Re: Aký Kombajn - značka, typ?

Příspěvekod johndeere6930 » 20 úno 2013 23:16

a prečo chcete kúpit nový ??? kúpne použitý claas lexion 450 alebo 460 vrazte donho 10000€ a budete mat plnohodnotné výkonnné delo :D

Příspěvky: 75
Registrován: 22 led 2009 17:38

Re: Aký Kombajn - značka, typ?

Příspěvekod miso243 » 21 úno 2013 08:39

Dosť záleží aj na skladbe plodín a priemerných úrodách. My máme Dominator 98 a tiež 300 ha. V hlavnom termíne zberáme cca 230 ha a výkon kombajnu je dosť na hrane. Je pravda, že je to starý kombajn ale aj u nového stačí pár hoci aj malých porúch alebo horšie počasie a už sa nestíha. Žatvu v podniku by sa mala stihnúť do cca 10 dní. Aspoň u nás už potom stúpa riziko dažďov. Ja osobne by som v tejto šírke mláťačky kupoval už len stroj s 2 bubnami. Alebo s niekým kooperovať.

Příspěvky: 34
Registrován: 19 úno 2013 12:38
Bydliště: Slovensko

Re: Aký Kombajn - značka, typ?

Příspěvekod Oliver » 21 úno 2013 16:36

Ten Class Avero sa mi pozdáva, čítal som aj dobré recenzie o ňom, ale predsa názor kto ho má je omnoho lepší a viacej zaváži ako recenzie v článku.

Do budúcna ako som spomínal by som určite rád navýšil výmeru aspoň o 100 ha, na tých 300 možno aj o niečo viacej ak sa podarí.

Nový kombajn som chcel kúpiť hlavne kvôli záruke, servisu, ktorý je dôležitý, stalo sa mi už aj pri novom traktore že sa niečo pokazilo a reklamácia prebehla úspešne, preto som skôr pozeral po nových kombajnoch, čo sa týka jazdených, Áno máte pravdu dá sa kúpiť Clas 450-460 ale v akom sú stave?......čo som zisťoval tak aj tých 10 000 € nemusí stačiť na opravu tak aby následne po oprave neodišlo niečo iné, poprípade ak viete o niekom , kto má nejaký takýto kombajn v ponuke jazdený (aby som vedel čo, kde kosil, aby to nebola len kukurica a, hrach, kedy dostáva kombajn poriadne zabrať), v dobrom stave , rád sa pozriem na neho.

Skladba plodín , počas žatvy je 65 ha pšenice (6-7t/ha), 60 ha hrachu (2-3t/ha), tým pádom sa žatva musí stihnúť do 10 dní ak predpokladám že denne spraví kombajn aspoň 15ha. A čo sa týka nového tak predpokladám že sa hádam nebude kaziť.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 60
Registrován: 20 pro 2012 00:17
Bydliště: SR

Re: Aký Kombajn - značka, typ?

Příspěvekod johndeere6930 » 21 úno 2013 17:17

tak ked bude cca 300ha tak tam sa dá už kúpit nový ,máš pravdu nový je nový

Příspěvky: 34
Registrován: 19 úno 2013 12:38
Bydliště: Slovensko

Re: Aký Kombajn - značka, typ?

Příspěvekod Oliver » 21 úno 2013 17:52

veru pri 300 + možno by sa podarili aj nejaké služby, lebo naokolo je dosť poľnohopsodárov, rýchlo pokosím sebe a môžem ísť pomôcť druhým.

len vybrať ten najlepší:-)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 60
Registrován: 20 pro 2012 00:17
Bydliště: SR

Re: Aký Kombajn - značka, typ?

Příspěvekod johndeere6930 » 21 úno 2013 18:13

ked chceš íst aj do služieb tak určite Claas Lexion

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Aký Kombajn - značka, typ?

Příspěvekod neznalek » 21 úno 2013 18:15

johndeere6930 píše:Claas avero my stých vychádza najlepšie, tu u nás ho majú a za rok sním buchli 900ha a nič sním nieje


900 ha s Averem 240? :shock: :shock: Kombajn je to pěknej, ale za Ty peníze se dá sehnat pokud ne lepší, tak určitě výkonější stroj ;)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 60
Registrován: 20 pro 2012 00:17
Bydliště: SR

Re: Aký Kombajn - značka, typ?

Příspěvekod johndeere6930 » 21 úno 2013 18:22

určite sa dá za tie peniaze kúpit výkonnejší stroj,ale toto avero im ponúkli za velmy víhodnú cenu tak ho zobrali ,oni stým chodili non stop deň noc a sa tam striedali dve posádky

Příspěvky: 34
Registrován: 19 úno 2013 12:38
Bydliště: Slovensko

Re: Aký Kombajn - značka, typ?

Příspěvekod Oliver » 21 úno 2013 18:31

Aby som to dal na pravú mieru, prvoradé je aby so si ja pokosil svojich zatiaľ 200ha, neskoršie ako som spomínal 300 a možno viac, ak pokosím svoje tak potom by som rozmýšľal pomôcť pokosiť susedom, ale nie je to priorita aby som poskytoval služby. Oni si služby volajú , všetko veľké kombajny......majú svoj kombajn len v krajnom prípade ak budem mať pokosené ja tak len na výpomoc, môže byť zlé počasie pri žatve , treba rýchlo pokosiť atd........ nechcem kombajn aby som s ním robil služby ako Claas Lexion, tak to sme pri novom stroji na úplne inej cenovej relácii.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 60
Registrován: 20 pro 2012 00:17
Bydliště: SR

Re: Aký Kombajn - značka, typ?

Příspěvekod johndeere6930 » 21 úno 2013 18:45

tak ja by som rozmíšlal nad Claas Tucano, každý má svoj názor ,a treba si velmy dobre zvážit čo a ako

Příspěvky: 34
Registrován: 19 úno 2013 12:38
Bydliště: Slovensko

Re: Aký Kombajn - značka, typ?

Příspěvekod Oliver » 21 úno 2013 18:48

Veru tak tak treba to poriadne zvážiť, premyslieť, lebo nekupujem kombajn na 3-4 roky ale na dlhšie.
Takže zatiaľ Claas Tucano.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 60
Registrován: 20 pro 2012 00:17
Bydliště: SR

Re: Aký Kombajn - značka, typ?

Příspěvekod johndeere6930 » 21 úno 2013 19:06

ja by som na Sampo,Laverdu,Ferguson radšej zabudol a John je John ale ked sa začne kazyt tak to je konec

Příspěvky: 34
Registrován: 19 úno 2013 12:38
Bydliště: Slovensko

Re: Aký Kombajn - značka, typ?

Příspěvekod Oliver » 21 úno 2013 20:10

No tak o Sampo som počul ako o vcelku kvalitných kombajnoch z Fínska, pre malé farmy, u nás na SVK nie moc známa značka, vraj ju majú niekde v Košiciach 3kusy, Laverdu tu majú vedľa mňa a tvrdia že lepší kombajn vraj neekzistuje, že má nízku spotrebu, kvalitne robí...., o Fergusone nič moc......a John Deere mam 2x traktor , kombajny sa vraj ťažko nastavujú, vraj veľa žerú nafty a o kazovosti som moc nepočul, ale určite máš väčšie skúsenosti. Preto som dal sem príspevok, lebo čím viac názorov, rád ľudí čo jazdia s kombajnami, vlastnia ich, vyznajú sa. Každá rada dobrá.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 60
Registrován: 20 pro 2012 00:17
Bydliště: SR

Re: Aký Kombajn - značka, typ?

Příspěvekod johndeere6930 » 21 úno 2013 20:27

sused tu mal tieš laverdu čisto novú po pol roku ju vrátil naspäť ,a pri tom jeleňovi sa nedá porovnávať kombajn s traktorom , a v družstve majú dva fergusony a to je pohroma hlavne v kukurici sa osky lámu ako špáratká, my máme Claas lexion na začiatku sme do toho vrazili majland ale teraz ked je všetko tip top tak ide ako hodinky ,chodíme sním aj na služby kde sú aj iné značky kombajnov ale zatiaľ všade ho agronómovia vychválili (spotreba, výkonnosť ,kvalita práce).
Přílohy
DSCN0470.JPG
DSCN0470.JPG (228.16 KiB) Zobrazeno 19772 krát

Příspěvky: 77
Registrován: 01 čer 2012 10:14

Re: Aký Kombajn - značka, typ?

Příspěvekod sedlák73 » 21 úno 2013 20:39

Loni jsem koupil SAMPO COMIA C8,posekal jsem zatím 150ha,jednoduchý stroj se super spotřebou,komfortní tichá kabina 210hp na 300ha stačí úplně v pohodě.Levnější než NH,CLAAS,MF.Ten kdo radí na SAMPO zapomeň,asi žádný neviděl,já zase radím zapomeň na JD ,srovnával jsem ze všech značek na trhu,nejlíp vyšlo SAMPO :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 60
Registrován: 20 pro 2012 00:17
Bydliště: SR

Re: Aký Kombajn - značka, typ?

Příspěvekod johndeere6930 » 21 úno 2013 20:44

veď to ešte ani nie je zabehnutý :lol:

Příspěvky: 77
Registrován: 01 čer 2012 10:14

Re: Aký Kombajn - značka, typ?

Příspěvekod sedlák73 » 21 úno 2013 20:54

:?:
johndeere6930 píše:Claas avero my stých vychádza najlepšie, tu u nás ho majú a za rok sním buchli 900ha a nič sním nieje
Tolik u nás sekaji velký kombajny???

Uživatelský avatar
Příspěvky: 60
Registrován: 20 pro 2012 00:17
Bydliště: SR

Re: Aký Kombajn - značka, typ?

Příspěvekod johndeere6930 » 21 úno 2013 21:05

sedlák73 píše::?:
johndeere6930 píše:Claas avero my stých vychádza najlepšie, tu u nás ho majú a za rok sním buchli 900ha a nič sním nieje
Tolik u nás sekaji velký kombajny???

to je za celý rok a hovorím oni stým chodili deň noc

Příspěvky: 8
Registrován: 10 lis 2012 22:23

Re: Aký Kombajn - značka, typ?

Příspěvekod kocvi » 21 úno 2013 22:06

To by mě zajímalo, jak se s kombajnem jezdi den - noc a ještě co sklízí celý rok?

Příspěvky: 19
Registrován: 13 srp 2009 23:49

Re: Aký Kombajn - značka, typ?

Příspěvekod lexikon » 22 úno 2013 09:23

Claas Tucano a Avero je uz tiez dost velky rozdiel. Na zaciatku ste spominali Avero a teraz uz je to Tucano, ktore je minimalne o triedu vykonnejsi stroj.. Laverdy maju svoje meno, ale to kazdy hovori o starsich strojoch. Tieto nove uz na tom neviem ako su s kvalitou. To iste aj MF, u nas ich mali 4 na druzstve a okrem koncovych prevodov to boli celkom spolahlive stroje a robili dobru robotu. Ale tieto nove serie uz su zase o niecom inom a s nimi skusenosti nemam. JD kombajny som nepocul nic dobre, okrem starych Z-tiek. Tieto nove radsej no comment. NH skusenosti len s velkym CX,CR,TX a tie su velmi dobre. Mensie CS ma jeden znamy, ale dlho som ho nevidel, ale kedze sa nestazuje sam od seba,tak sudim,ze je spokojny s nim. Inak sukromnici v okoli idu jednoznacne na Claasoch, bud nejaka starsia Mega, pri ktorych sa vsak uz clovek nevyhne velkym nakladom na udrzbu a opravy, alebo teda Lexiony starsie, kde plati to iste, akurat neporovnatelne pohodlnejsia kabina a vykonnost samozrejme tiez niekde inde.. Ale zo skusenosti vacsina hovori,ze Mega bol najvydarenejsi stroj od Claasu, ale dnes uz su to vsetko pomerne silno "zodrane" stroje a nove v tej kategorii je Tucano a tam je asi pekne mastna cena. Sampo nema v okoli nikto,ale tu na fore som cital len samu chvalu. Ak mate dostupny servis a nebojite sa skusit nieco nezname,tak Sampo by mohla byt dobra volba. Za uvahu by mozno stalo aj Lida, co su v podstate 524 Fortschritty. Kabinu to ma taku "bielorusku", ale jednoduchy a vykonny stroj za rozumnu cenu by nemusel byt zlou volbou, ak teda nemate predsudky voci strojom z "ostblocku".

Příspěvky: 34
Registrován: 19 úno 2013 12:38
Bydliště: Slovensko

Re: Aký Kombajn - značka, typ?

Příspěvekod Oliver » 22 úno 2013 12:42

johndeere6930 píše:sused tu mal tieš laverdu čisto novú po pol roku ju vrátil naspäť ,a pri tom jeleňovi sa nedá porovnávať kombajn s traktorom , a v družstve majú dva fergusony a to je pohroma hlavne v kukurici sa osky lámu ako špáratká, my máme Claas lexion na začiatku sme do toho vrazili majland ale teraz ked je všetko tip top tak ide ako hodinky ,chodíme sním aj na služby kde sú aj iné značky kombajnov ale zatiaľ všade ho agronómovia vychválili (spotreba, výkonnosť ,kvalita práce).

Tak to je pravda že kombajn a traktor o niečom inom.........ono zase záleží že aká je kukurica, aký je porast ale o lámaní osiek som počul aj ja. Ten Claas Lexion môže byť dobrá voľba len je problém nájsť zachovalý kus , v vcelku dobrom ročníku, a zase v akom??? ktorý?? čo som pozeral cenu tak od 50 do 90 000€ a hlavne aby nemal moc mth?+ešte prirátať opravy......ako sme hore vyššie písali a stále je riziko že môže niečo odísť.


sedlák73 píše:Loni jsem koupil SAMPO COMIA C8,posekal jsem zatím 150ha,jednoduchý stroj se super spotřebou,komfortní tichá kabina 210hp na 300ha stačí úplně v pohodě.Levnější než NH,CLAAS,MF.Ten kdo radí na SAMPO zapomeň,asi žádný neviděl,já zase radím zapomeň na JD ,srovnával jsem ze všech značek na trhu,nejlíp vyšlo SAMPO :wink:


Ak sa môžem opýtať, koľko máš ha pôdy? Aká bola priemerná spotreba nafty/ha?, akú plodinu, plodiny si stým kosil?, nastavenie kombajnu, straty atd.....Ďakujem.


Áno to je pravda že Avero a Tucano je rozdiel. Ale na začiatku som hneď v príspevku dal aj Avero aj Tucano. Pozeral som si a porovnával Avero 240 a Tucano 320. Čo sa týka tých Laverd sused má 304 tuším. JD počúvam raz také, raz také názory že záleží aký model a že ako sa im vydaril........
NH mi ponúkali TC 5070, dokonca som našiel akčný model CX5090 SL čisto nový za 150 000€.
Aj u nás je to podobne že Claas Mega, majú súkromníci , lenže sú to dosť staré kombajny, použité , opotrebované........a vrážať do opráv to si môžem nechať pôvodné 514. :D :D
U nás tiež nemá nikto v okolí Sampo aby som to vedel porovnať, servis dostupný je a je blízko mňa firma P L slovakia zástupca pre SVK, pre CZ je to www,pal.cz ale čakám na cenu čo bude kombajn stáť.

Predsudky nejaké moc voči nim nemám ale radšej by som ostal pri overených a známejších značkách + Sampo, aj keď tá Limba je kvázi vraj čo som čítal nástupca MDW, ale nieje vraj až tak moc dobrá čo sa týka zvarov, kvality, strát atd......

Příspěvky: 77
Registrován: 01 čer 2012 10:14

Re: Aký Kombajn - značka, typ?

Příspěvekod sedlák73 » 22 úno 2013 17:29

kocvi píše:To by mě zajímalo, jak se s kombajnem jezdi den - noc a ještě co sklízí celý rok?

Právě proto abych nemusel sekat den-noc tak jsem koupil kombajn který mi poseká mojí výměru a nemusím se honit.Začínám kolem oběda a jak začne padat rosa jedu domu za světla, mimo to ještě stihnu dovolenou v době žní,na což jsem mohl se starou E 517 zapomenout.Vybítal jsem ze čtyř značek AVERO jsem vyřadil jako první,hned jak jsem ho viděl při práci,jezdí v sousedství,NH vyrobený v Polsku nevzbuzoval důvěru,MF už nevím označení=SAMPO v červené barvě a MF ACTIVA u nás žádný reference jinak všechny tři vyšší cena i spotřeba.Srovnával jsem jenom kombajny ve stejné třídě

Příspěvky: 77
Registrován: 01 čer 2012 10:14

Re: Aký Kombajn - značka, typ?

Příspěvekod sedlák73 » 22 úno 2013 17:50

Oliver píše:
johndeere6930 píše:sused tu mal tieš laverdu čisto novú po pol roku ju vrátil naspäť ,a pri tom jeleňovi sa nedá porovnávať kombajn s traktorom , a v družstve majú dva fergusony a to je pohroma hlavne v kukurici sa osky lámu ako špáratká, my máme Claas lexion na začiatku sme do toho vrazili majland ale teraz ked je všetko tip top tak ide ako hodinky ,chodíme sním aj na služby kde sú aj iné značky kombajnov ale zatiaľ všade ho agronómovia vychválili (spotreba, výkonnosť ,kvalita práce).

Tak to je pravda že kombajn a traktor o niečom inom.........ono zase záleží že aká je kukurica, aký je porast ale o lámaní osiek som počul aj ja. Ten Claas Lexion môže byť dobrá voľba len je problém nájsť zachovalý kus , v vcelku dobrom ročníku, a zase v akom??? ktorý?? čo som pozeral cenu tak od 50 do 90 000€ a hlavne aby nemal moc mth?+ešte prirátať opravy......ako sme hore vyššie písali a stále je riziko že môže niečo odísť.


sedlák73 píše:Loni jsem koupil SAMPO COMIA C8,posekal jsem zatím 150ha,jednoduchý stroj se super spotřebou,komfortní tichá kabina 210hp na 300ha stačí úplně v pohodě.Levnější než NH,CLAAS,MF.Ten kdo radí na SAMPO zapomeň,asi žádný neviděl,já zase radím zapomeň na JD ,srovnával jsem ze všech značek na trhu,nejlíp vyšlo SAMPO :wink:


Ak sa môžem opýtať, koľko máš ha pôdy? Aká bola priemerná spotreba nafty/ha?, akú plodinu, plodiny si stým kosil?, nastavenie kombajnu, straty atd.....Ďakujem.


Áno to je pravda že Avero a Tucano je rozdiel. Ale na začiatku som hneď v príspevku dal aj Avero aj Tucano. Pozeral som si a porovnával Avero 240 a Tucano 320. Čo sa týka tých Laverd sused má 304 tuším. JD počúvam raz také, raz také názory že záleží aký model a že ako sa im vydaril........
NH mi ponúkali TC 5070, dokonca som našiel akčný model CX5090 SL čisto nový za 150 000€.
Aj u nás je to podobne že Claas Mega, majú súkromníci , lenže sú to dosť staré kombajny, použité , opotrebované........a vrážať do opráv to si môžem nechať pôvodné 514. :D :D
U nás tiež nemá nikto v okolí Sampo aby som to vedel porovnať, servis dostupný je a je blízko mňa firma P L slovakia zástupca pre SVK, pre CZ je to www,pal.cz ale čakám na cenu čo bude kombajn stáť.

Predsudky nejaké moc voči nim nemám ale radšej by som ostal pri overených a známejších značkách + Sampo, aj keď tá Limba je kvázi vraj čo som čítal nástupca MDW, ale nieje vraj až tak moc dobrá čo sa týka zvarov, kvality, strát atd......

Spotřeba od 7do 10l/ha podle výnosu a množství materiálu,mám 160ha snad bude víc kombajn zvládne 300 s přehledem,loni jsem sekal pšenice,hrách,svazenku,hořtici, čistí dobře,ztráty v normě dle rychlosti a nastavení,kdež si tím pohraješ tak minimální v kabině jsou ztrátoměry tak rychlost přizpůsobíš.Nastavení bubnu z kabiny jak otáčky tak vzdálenost od koše,taktéž ot.ventilátoru,žaluziová síta ručně mechanicky Jinak k těm cenám-záleží taky na výbavě takže srovnávat i stejné výbavy nejen typy kombajnů

Příspěvky: 34
Registrován: 19 úno 2013 12:38
Bydliště: Slovensko

Re: Aký Kombajn - značka, typ?

Příspěvekod Oliver » 23 úno 2013 12:53

Prosím ťa prečo si Avero vyradil ako prvé?, v čom bolo zlé???
No NH z Polska? to bol predpokladám že použitý stroj a prečo ťa neoslovil?
MF o tom som počul zlé aj dobré reči.
Ten Sampo......čo sa týka spotreby ako píšeš 7-10 l/ha je vcelku OK, dokonca sa mi to zdá aj málo. Prosím ťa ako je kombajn urobený po kvalitatívnej stránke, zvary, pevnosť materiálov atd......, nemáš nejaké fotky náhodou??? Ako spomínaš to mi hovoril aj predajca, že sa dá vlastne poskladať mašina, akú chcem...........len čím viacej vecí , tak tým viac €. Ak sa ťa môžem opýtať u koho si kupoval kombajn firma a ak to nie je tajomstvo čo ťa vyšiel.

Ďakujem ti.

Příspěvky: 77
Registrován: 01 čer 2012 10:14

Re: Aký Kombajn - značka, typ?

Příspěvekod sedlák73 » 23 úno 2013 13:33

Oliver píše:Prosím ťa prečo si Avero vyradil ako prvé?, v čom bolo zlé???
No NH z Polska? to bol predpokladám že použitý stroj a prečo ťa neoslovil?
MF o tom som počul zlé aj dobré reči.
Ten Sampo......čo sa týka spotreby ako píšeš 7-10 l/ha je vcelku OK, dokonca sa mi to zdá aj málo. Prosím ťa ako je kombajn urobený po kvalitatívnej stránke, zvary, pevnosť materiálov atd......, nemáš nejaké fotky náhodou??? Ako spomínaš to mi hovoril aj predajca, že sa dá vlastne poskladať mašina, akú chcem...........len čím viacej vecí , tak tým viac €. Ak sa ťa môžem opýtať u koho si kupoval kombajn firma a ak to nie je tajomstvo čo ťa vyšiel.

Ďakujem ti.

Všechny srovnávané stroje byly nové, nechci tady veřejně pomlouvat ostatní značky,takže více po SZ.

Další

Zpět na Ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků