Joskin Drakkar

Uživatelský avatar
Příspěvky: 117
Registrován: 22 pro 2008 22:01
Bydliště: Plzeň-sever

Joskin Drakkar

Příspěvekod pfernet » 19 pro 2011 23:25


Uživatelský avatar
Příspěvky: 35
Registrován: 21 črc 2011 14:20

Re: Joskin Drakkar

Příspěvekod Jonáš » 20 pro 2011 18:31

no vypada to celkem jako normalni vlek s vytlacovacim celem ale docela by me zajimal material z ktereho je jsou vyrobeny steny cele korby, je videt ze to bude asi nejaky plast podle toho ze byl videt stin materialu uvnitr korby , ja sem z tech stranek nevylustil nic , treba jaka je zivotnost ,pevnost a odolnost vuci prostredi kde bude vuz pouzivan , myslim tim teplo zima a dalsi fakoty ovlivnujici zivotnost
John Deere 8335R
ex:John Deere 8400

Uživatelský avatar
Příspěvky: 20
Registrován: 26 dub 2009 22:08

Re: Joskin Drakkar

Příspěvekod Tomyh » 23 pro 2011 14:53

Joskin Drakkar je koncept vozu který kombinuje výtlačné čelo a posuvný pás na podlaze,kde posuvné čelo je spojeno s pásem a slouží pouze jako zarážka bránící materiálu přepadávat při rolování pásu dopředu. Tělo vozu je vyrobeno opravdu z plastu čímž se značně snížila celková hmotnost návěsu. Jakou bude mít toto řešení odolnost ještě není jasné,přece jenom je to novinka a jak si povede v praxi ukáže až čas. Každopádně je to vůz určený primárně pro odvoz od řezačky,dále se v něm dá vozit siláž či senáž pro zásobování BPS,dobře poslouží i pro převoz obilí,cukrové řepy nebo i brambor,v omezené míře se v něm může vozit i zemina. Dále se dá použít i na odvoz balíků které se nakládají zezadu a pás se pomaličku odvíjí dopředu čímž vzniká nové volné místo .. Koncept je to opravdu velmi zajímavý ale až čas ukáže jak na tom bude s odolností a opotřebením při častém nasazení.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 117
Registrován: 22 pro 2008 22:01
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Joskin Drakkar

Příspěvekod pfernet » 23 pro 2011 17:50

No jsem na ten návěs velice zvědavej a dost mi to připomíná Krampe Bandit zajmá mě jak je u tohohle návěsu zajištěna těsnost toho pásu vůči podlaze která se zdá být jen jako nějaké kluzné lišty ze silonu tak jak to těsní když se podlaha zatíží třeba jestli to udrží i drobnější semínko jako je třeba jetel hořčice nebo řepka atd.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 20
Registrován: 26 dub 2009 22:08

Re: Joskin Drakkar

Příspěvekod Tomyh » 23 pro 2012 00:17

Z několika fotografií jsem si všiml že Drakkar byl v několika podnicích na předvedení i v České Republice. Zajímalo by mě jaké zanechal dojmy,jak byl hodnocen obsluhou,postřehy z provozu .. Předem děkuji za odpovědi :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 117
Registrován: 22 pro 2008 22:01
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Joskin Drakkar

Příspěvekod pfernet » 23 pro 2012 01:04

Měli jsme ho tady na zkoušku a jeho vlastnosti se všem líbili. Vůz byl ovládán elektrohydralicky s nuceným řízením náprav a opravdu hezky se s nim jelo. Dokonce i cena na jeho výbavu (asi plná) byla lákavá nižší než u červených konkurencí ale bohužel se zde objevil prodejce polské techniky a vedení podlehlo jeho ceně jinak věřim že by zde zůstal. Nebylo mu co vytknout snad jen že nikdo neví kolik toho snese ten pás na té podlaze ale myslim že při opatrnosti co a jak naložit by mohla vydržet dlouho.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 20
Registrován: 26 dub 2009 22:08

Re: Joskin Drakkar

Příspěvekod Tomyh » 27 pro 2012 18:56

Děkuji za odpověď. Je škoda že u Vás v podniku podlehlo vedení ceně "poláka" když s Drakkarem byla spokojenost ale tak ať i ten "polák" slouží k plné spokojenosti. Ještě bych si dovolil optat co vše jste v Drakkaru vozili?
Co mám informace tak tento předváděcí kousek co byl i u Vás nakonec zůstal v ČR,jezdit by měl někde na Znojemsku.

Co se týče Drakkaru obecně zdá se že by mohl mít úspěch,když ne u nás v ČR tak ve světě určitě ano,neboť před nedávnem Joskin rozšířil řadu Drakkar o několik dalších "velikostí" : http://joskin.com/?page=news&category=2 ... er_lang=en

Uživatelský avatar
Příspěvky: 117
Registrován: 22 pro 2008 22:01
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Joskin Drakkar

Příspěvekod pfernet » 29 pro 2012 13:03

Vozili jsme v tom jetelové semínko u kterého jsme se báli těsnosti vozu ,ale návěs překvapil a nic se nedělo a jelo se snim dobře i přes to že na něm bylo naloženo přes 28 tun čistého nákladu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 117
Registrován: 22 pro 2008 22:01
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Joskin Drakkar

Příspěvekod pfernet » 09 říj 2017 18:03

Má někdo nějaké postřehy po letech provozu??

Zpět na Vleky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků