Forterra HSX/HD rozjezdy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Forterra HSX/HD rozjezdy

Příspěvekod bold » 12 led 2017 11:40

to je právě to co mně odrazuje, spousta menších farmářů, nemá na to, koupit drahý stroj. A tak šáhne po zetoru. je to přesně jak říkáš, prvních 5 let dobré, za dalčích 5 let do toho jenom sype a výsledek je horší, než kdyby zainvestoval a koupil jinou značku. Zetor holt už není traktor "dosmrti" je to spotřební zboží jak všechno kolem. Staré 69 ještě budou brázdit malá políčka a první fortery budou přetvořeny v čínské plechovky. Bohužel, i to je daň moderní doby.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Forterra HSX/HD rozjezdy

Příspěvekod skacel99 » 12 led 2017 13:59

Nemyslím si,že s jinou značkou je to lepší. Tam do toho servisu zahučíš taky a mnohem víc.
Dejme tomu,že Forterru 130 koní koupím za 1,3 mil + servis za 5 let cca 200 tis max.To je za 5 let 1,5 mil.
NH je cenově podobný,ale dražší servis
JD vychází na 1,6 mil bez servisu
Claas 1,8 mil bez servisu
Fendt 2 mil bez servisu.
Nevím,jak moc jsou ceny aktuální,tohle jsem zhruba pozjišťoval předloni,než se koupilo HDčko
Problémy u Zetorů začínají zhruba na 5 000 mth
Když si vezmu,že hospodaříme na cca 220 ha,máme 5 traktorů,z toho ty 3 hlavní teď udělají cca 600 mth/rok,tak mi ten nejnovější Zetor snad vydrží dýl,než 5 let. Kdyby to podle mých propočtů vydrželo bez větších investic 8 let,tak ten ušetřený půlmilion mi za to rozhodně stojí,protože se dá investovat například do pozemků.

A kupování použité techniky není optimální,protože je to vyloženě loterie. Každý ten stroj prodává z nějakého důvodu a většinou to není proto,že se mu nelíbí barva. Šance,že si člověk koupí nějakou past je dost velká a pak do toho stejně sype. Novej stroj je novej stroj a alespoň člověk ví,co v tom má a co ho čeká.
Chápu,že někdo si nový traktor na pár ha dovolit nemůže,nebo nechce. Ale za mě je to investice dobrá,protože se zvýší efektivita práce.
Stejně tak je to s kombajnem. Spousta lidí si řekne,že na 200 ha nemá smysl držet kombajn a že se vždycky nějakej službař najde. To je pravda do deštivých žní,jako byly třeba v roce 2014. nemít vlastní kombajn,tak to obilí zadiskujeme.Už tak jsme poslední hektary sklízely naklíčený.Každej honil pár hodin za týden,kdy šlo mlátit a ani nepomyslel na to,že by šel udělat něco někomu cizímu.
Když si vezmu,že roční splátka úvěru je pouze o málo vyšší,než roční faktura za sklizeň službami,není co řešit.Letos úvěr končí,kombajn máme vlastní,omlátíme si kdy a jak chceme a ještě se dá udělat pár ha na službách.

Nicméně každej má tu ekonomiku postavenou jinak a co funguje někde,nemusí fungovat jinde.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Forterra HSX/HD rozjezdy

Příspěvekod bold » 12 led 2017 14:58

Máš pravdu. Hlavní je si to pořádně rozmyslet a propočítat přesně na své potřeby. To co jednomu vyhovuje tak to druhého zlikviduje. Co mně hlavně štve je dotační politika, neb malý je na tom o dost hůř než veliký. Možná budu vypadat jako popichovač ale rovněž se mně nelíbí politika znevýhodněných oblastí. Můžu já za to že žiju na hané, a když zapomenu na podzim motyku v řádku tak mně na jaře obrazí :lol: :lol: :lol: Taky bych radši popásával pár kravek na šumavě, na samotě u lesa, do ciziny kousek. Tady mně moje sýry nikdo nekoupí, no koupí, ale jen pár jedinců, na uživení to není. :lol: :lol:
Ale vrátím se k technice a k zetoru. Měl jsem možnost párkrát okouknout něco z výrobního programu. Nástupce geniální UŘ-I neexistuje a to co poskytuje výrobní program nebyl můj šálek kávy (navíc ta kolegova zkušenost s majorem mně naprosto odradila)
Ty tvé údaje odpovídají, bohužel je zetor začíná nějakým záhadným způsobem dotahovat. Budu tady trochu vařit z vody- když tak mně opravte- Když zetor přijde s nějakou "novinkou" tak je to něco co jinde už funguje a dobře a u zetoru se tomu vychytávají mouchy jako kdyby to byl prototyp (viz toto téma) Ovládací prvky převzaté z něčeho podivného asi opětovný pokus o unifikaci výroby RVHP (což neosuzuji, naopak mně to vyhovuje, neb většinu ptákovin do sedmdesátek seženu ze starých škodovek kterých je všude mraky) Na druhou stranu je mně jasné, že zetor není schopen vytvořit a zaplatit vývojové centrum na všechny podskupiny (navíc ten propad který nastal po revoluci asi už stejně nedožene). Bohužel je to tak. Máme tady domácího výrobce traktorů ale nebyl schopen se přizpůsobit trhu a tak ho zaplnili jiní.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Forterra HSX/HD rozjezdy

Příspěvekod skacel99 » 12 led 2017 16:02

Důležitý je to,že firma stále funguje,nějak se rozvíjí a zaměstnává místní lidi.Němci přece nemusejí dělat všechno :wink:
Major je fakt kapitola sama pro sebe. To je tam maximálně komunální traktor,tam se asi uživí. Ale proč to proboha cpou do zemědělství,to netuším.
Za nástupce UŘI bych viděl klasickou Proximu 80. Měla by z ní i vycházet. Je tam varianta klasické převodovky 5+zpátečka s redukcemi bez násobiče.Nevím ale,jestli se ještě dělá i verze bez předku. Jak je to cenově ale netuším.
K tomu vychytávání much u Zetoru - je to prostě klasika,když se šetří. Bavil jsem se o tom s chlapama v autorizáku říkali jak to je. Normální výrobce vezme spojku i software k ní od jednoho výrobce. Je to sladěný,ale stojí to o něco víc. Zetor aby ušetřil koupí spojku od jednoho dodavatele a software pak od někoho jiného a pak to ladí k sobě. Ušetří se x korun,ale funkce není optimální. A to prý rozjezdy u Forterry jsou lahoda oproti prvním Proximám,kde to před asi 10 lety začínalo.

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Forterra HSX/HD rozjezdy

Příspěvekod tonik » 12 led 2017 18:21

Můžu se zeptat kde najedete tolik motohodin ?
11741 r.v. 2006 3300mh, JD 7530 2009 2500mh, 7245 1986 ročně tak 50mh, 7245 1988 ročně tak 100mh, 220 ha.

Nemůžu porovnat ostatní, ale JD má provoz vůči Zetoru pouze o chlup dražší, ale pracovní komfort je úplně někde jinde.
Doporučuji někomu kdo se zastává Zetoru, ať jde jezdit jeden den s JD, NH, nebo něco podobného a už si na Zetor ani nevzpomene.

Kolega má 10let starej traktor ......... dvakrát netěsnost vstřiku, jinak jen údržba. Tak ta poruchovost bude asi nejvíc v obsluze.
Bolde, pokud máš 200ha na Hané tak je vyměním za moje v LFA, mám pár ovcí jako sekačku a krávy nechci.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Forterra HSX/HD rozjezdy

Příspěvekod skacel99 » 12 led 2017 18:47

Postupně,jak traktory přibývají se nájezd zmenšuje.

10540 rv. 1997 má najeto kolem 15 000 mth. Teď dělá tak 400 mth ročně - návěs při hnojení,fekál při stříkání,cambridge,trocha podmítek,vlečka o žních,nějaká ta příprava podle potřeby. Dříve dělala vše
12145 rv 1987 nevím kolik má najeto. Pořízena v roce 2001 jako druhý traktor k 10540 a přebrala přípravu a podmítku.Teď už jenom nějaký pocuky s osivem,občas cambridge,občas podmítka,co je zrovna potřeba aby se zbytečně furt nepřepřahalo. Ročně tak 200 mth
12441 rv. 2007 má asi 6500 mth. Teď dělá cca 500 mth ročně - rozmetadlo,postřikovač,občas setí,příprava,podmítky,o žních návěs. Přebrala veškerou práci po 12145 + dříve setí.
HD 140 rv. 2013 najeto asi 900 mth. Kupována jako předváděčka na podzim 2015 se 300 mth. Dělá 600 mth ročně. Seje,oře,podmítá
6711 nepočítám,ta je spíš do zeleniny a brambor,občas posune někde vlečku

Jenom na kombajnu udělám asi 200 mth ročně,a to jede 10 dní v roce.
Kdybych najel s traktorem 300 mth za rok,asi bych taky moc věcí během 10 let neopravoval.

Hodně motohodin dělají přejezdy. Máme 220 ha v 41 kouscích,což je asi 5ha průměrný pozemek.Navíc roztahané,z jednoho konce katastru na druhý je to asi 30 km. Základna je uprostřed,takže se furt něco někam vozí a někam jezdí.

Jinak jezdil jsem půl dne v orbě se známým,co má JD 6320 a nějak jsem ten rozdíl v komfortu oproti HD 140 nepocítil.
Největší výhodu oproti JD vidím ve spotřebě. V diskáčích,co jsem mu půjčoval chodila Forterra 12441 za 7 litrů/ha,jeho JD za 10.Podobně je to i v dopravě.

Nepsal jsem,že je Zetor nějak super traktor. Vím,že má spoustu chyb a nedostatků.Jenom mi to prostě připadá jako vcelku rozumný kompromis.

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Forterra HSX/HD rozjezdy

Příspěvekod tonik » 12 led 2017 19:07

Já mám se spotřebou obrácenou zkušenost ve prospěch JD, už jen v tom že dokáže jet na max rychlost při sníženejch otáčkách motoru.
Moje 7245 jsou poklad oproti 11741 a to je šestiválec, nedovedu si představit 4válec třeba u nás v dopravě.
Kamarád svoji 124 musí pořád točit, jinak od spoda nejede.

Jinak já jsem začínal s ZT 303 bez SPZ a dveří, tenkrát se zadřeným motorem stála asi 14 000kč.
Jako rozumný kompromis Forterru beru , ale cena nové odpovídá tak 650 000kč. A né 1,5 mega, To si v Brně dělaj prdel.
Je třeba si uvědomit, že oni opravdu zavádějí věci, co ostatní předváděli před 15 lety.

Příspěvky: 13
Registrován: 24 bře 2016 14:25

Re: Forterra HSX/HD rozjezdy

Příspěvekod Langoš » 12 led 2017 19:18

Zdravím, zajímalo by mě jestli už se prodal alespoň jeden nový crystal. Jezdím po celé republice a nikde na poli, kromě předváděčky jsem ho ještě neviděl.Máme 60ha. zvažuji traktor do čelního nakladače,který nahradí 8045. Hledám reference a u zetora to zatím vypadá, že kdyby měl 8045 reverz je tak díky hmotnosti ideál.Provozujeme celkem 4 crystaly( 8011,8045, 2x 10145). chybí mi u nich ten reverz. Jinak spokojenost. Ale fortera mě zatím nepřesvědčila. Vidím to zatím na john deera 5 nebo 6řady.
Naposledy upravil Langoš dne 12 led 2017 19:34, celkově upraveno 2

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Forterra HSX/HD rozjezdy

Příspěvekod tonik » 12 led 2017 19:29

V okrese Rakovník jezdí přes rok jedna 160, v prosinci jsem ji viděl, provozovatel docela raubíř, tak reference nezdělím.

JD 5 řady určitě nebrat, je to chcípák jako Major.
Naposledy upravil tonik dne 12 led 2017 19:35, celkově upraveno 1

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Forterra HSX/HD rozjezdy

Příspěvekod skacel99 » 12 led 2017 19:31

Jo,Zetorácký motory se odjakživa točí,aby jely.Ale dá se to poladit tak,aby motor táhl víc odspodu.Nicméně provozní otáčky jsou 2000 ot/min,kde to má nejvyšší výkon a ještě rezervu v případě potřeby.
V dopravě spotřebu neřeším,tam jde o rychlost. A ano,ten čtyřválec skáče jako prase,ale s návěsem se to vcelku dá,když je kloudná sedačka.
Mě se třeba na JD zase nelíbí kabina. Oproti Zetoru malá,není kam dát nářadí a další věcí a výhled na zadní TBZ je katastrofální.
Jinak myslel jsem si,že třeba prasáckou elektriku má jenom Zetor (zmuchlaný svazky pod kabinou).Ale místním družstevníkům na 10 let staré JD 7 řady dráty vyložene schnily :roll:
Ale třeba obrovská výhoda JD je rám,což je asi zase největší slabina Zetoru.

Myslím,že se tu nemusíme předhánět co je kde dobře a špatně,každej víme,v čem jezdíme :wink:
Traktory a zemědělská technika jsou předražený všechny,nehledě na značce.Je to věc dotační politiky EU. Když se do zemědělství nalijou peníze,musí se zase někde vybrat

Crystala jsem v provozu taky ještě neviděl. určitě se už něco prodalo,ale žádnej trhák to evidentně není.
Nevím,kolik váží 8045,ale 10540 váží asi 5500 kg se zadním závažím,čelním PVH a 300 kg závaží vepředu
Forterra 12441 se závažím v zadních kolech a sadou kanystrů vepředu (700 kg) váží asi 6500 kg

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Forterra HSX/HD rozjezdy

Příspěvekod tonik » 12 led 2017 20:08

Konkrétně já nepředháním nikoho, 11741 jsem koupil místo NH, prodejce NH na to sral. A když jsem řešil další traktor, tak na to už zase sral Nezbeda a tak jsem se dohodl s prodejcem JD.
Ta kabina na starejch 5.6.7 je menší ale co mám Rko, tak to má větší, ale zase nemá boční okno, někdy se hodí, jen třeba přes noc na vyvětrání.

V kabině mám akorát hadici na foukání, trojůhelník a lékárničku ( má vlastní kaslík ) a na nářadí v traktoru jsem alergickej.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Forterra HSX/HD rozjezdy

Příspěvekod neznalek » 12 led 2017 21:06

tonik píše:Konkrétně já nepředháním nikoho, 11741 jsem koupil místo NH, prodejce NH na to sral. A když jsem řešil další traktor, tak na to už zase sral Nezbeda a tak jsem se dohodl s prodejcem JD.
Ta kabina na starejch 5.6.7 je menší ale co mám Rko, tak to má větší, ale zase nemá boční okno, někdy se hodí, jen třeba přes noc na vyvětrání.

V kabině mám akorát hadici na foukání, trojůhelník a lékárničku ( má vlastní kaslík ) a na nářadí v traktoru jsem alergickej.


Kabinu na 6R mi hodně lidí závidí, co se prostoru týká, hlavně tedy spolujezdci. Hodně jsme zvědav na novou 5R, jelikož v letošku chci řešit traktor kolem 100 koní.

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Forterra HSX/HD rozjezdy

Příspěvekod tomous » 12 led 2017 21:43

Teletník Rožná má tuším 160 a 150 crystal a 150HD.

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Forterra HSX/HD rozjezdy

Příspěvekod roman7711 » 12 led 2017 22:27

Jedna 160-ka crystal jezdí v okolí Moravských Budějovic.

Jinak musím souhlasit s tím, že kabina na 6R je opavdu velká oproti starým řádám z Mannheimu.

skacel99: Nevim v jakém JD 6320 jsi měl možnost si se svést, ale podle toho co jsi napsal bych řekl, že to byl 6320 SE, což byl traktor v nejzákladnější výbavě, tomu by potom odpovídalo porovnání se Zetorem, ale i tak tyto traktory většinou měli čtyři rychlosti pod zatížem. Spotřeba je hodně ovlivněna obsluhou, to už se mi několikrát potvrdilo a s proslulou vysokou spotřebou JD to také není tak jak se říká, jinak by to přece nebyl nejprodávanější traktor na světě.

Příspěvky: 126
Registrován: 07 bře 2012 19:27

Re: Forterra HSX/HD rozjezdy

Příspěvekod koprkam » 12 led 2017 22:36

Jasný Zetor není a asi ani nikdy nebude Hi-tech. Doba, kdy byla 8011 v roce 1968 (myslím, kdyžtak mě opravte) celosvětovej trhák, jsou dávno pryč. Mě prostě připadne, že se snaží stavět "UŘ 2 na komponentech UŘ1". Jinak k té poruchovosti to bude u všech značek stejný. Pokud člověk chytne dobrej kus, bude si chválit i Bělorusa, pokud teda ví, co od toho chce. Pokud chytne krám z konce páteční šichty, nezachrání to ani světle nebo tmavě zelená barva.

Podle mě je Zetor na půl cesty mezi kovadlinou a pohodlným strojem. Bohužel je z toho spartánský stroj s elektrickýma kurvítkama, jak už tu kdysi někdo psal. Ovšem pokud to umí fungovat, tak proč ne. Ale osobně Zetoru moc fandím, aspoň kvůli tomu, jak je to velká fabrika např. oproti NH, Casu a tak.

Je zajímavý, že jsou zetory furt takový olejničky. Sice moc starý New Hollandy, Casy a tak nesleduju, ale ještě jsem snad žádnej zaolejovanej neviděl. A zetor teče, ať už je to 7745, crystal nebo forterra.

Co říkáte na toho Majora s násobičem? Osobně mě vždy rozesměje, že i klasiku želva zajíc nazývají v zetoru honostně Powershift. Pokud se to tak má skutečně nazývat, tak se omlouvám, ale já si pod tím vždy představím jen převodovku řazenou celou pod zátěží.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Forterra HSX/HD rozjezdy

Příspěvekod roman7711 » 12 led 2017 22:52

To je pravda, že člověk může chytit páteční kus i u toho dražšího traktoru než je Zetor, ale potom podle mne záleží jak se k tomu postaví fabrika a hlavně prodejce. Powrshift převodovku si také představuji jako převodovku plně řazenou pod zatížením a všechny kvality v řadě, žádné skupiny.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Forterra HSX/HD rozjezdy

Příspěvekod skacel99 » 13 led 2017 09:55

Roman7711: pokud vím,je to klasická 6320. 4 kvalty pod zatížením,mechanické rozvaděče hydrauliky,odpružená náprava.
Oproti Forteře HD tam opravdu nevidím rozdíl v pohodlí.Pouze v naladění odpružení. Náprava na Forteře nefiltruje na silnici malý nerovnosti,JD zase hůře pobírá ty větší.
Hlučnost kabiny je podobná.nicméně srovnáváme traktory,který jsou od sebe vývojově asi 10 let :D ,takže jsem u toho,co jsem psal na začátku,že jsou prostě hodně pozadu.
Ty 4 stupně pod zatížením jsou smozřejmě lepší,ale HD má převodovku dobře odstupňovanou,takže ty 3 stačí.Mezi 7 a 12 km/h tam mám 9 kvaltů. Navíc v polních pracích je automatický násobič k nezaplacení.Když se to dobře nastaví,člověk si řadí vyloženě plynem.
Spotřeba může být obsluhou,to nepopírám. Když teda srovnávám 6320 (100 koní) a 12441 (120 koní) ve stejným nářadí (dikáče Vodelnoot Terradisk 3m),tak já jezdím klasicky na jedničku 2000 ot/min,10 km/h a jezdím zhruba za 7 L/ha. JD nevím na kterej kvalt,ale motá se kolem 1500-1700 ot/min (podle mě podtáčení,ale oblsluha tvrdí,že má nevyšší výkon v těchhle otáčkách),rychlost 10 km/h a spotřeba nejde pod 10 L/ha. já motor sice točím,ale jde zlehka a má výkonovou rezervu. JD při 1500 ot/min jde hodně ztěžka a musí občas podřazovat.Tohle je myslím celý důvod.
20 koní výkonu v diskáčích nebude až takový rozdíl.
Pak můžu porovnaj ještě v pluhu,oba máme stejný Opal 4 radličný,oba roztažený na 30 cm. JD oře za 20-25 L/ha,10540 za 15-20 L/ha při rychlosti 7-8 km/h.Styl jízdy stejný,jako u disků

Příspěvky: 162
Registrován: 20 úno 2014 21:35

Re: Forterra HSX/HD rozjezdy

Příspěvekod kas » 13 led 2017 20:23

neznalek píše:
tonik píše:Konkrétně já nepředháním nikoho, 11741 jsem koupil místo NH, prodejce NH na to sral. A když jsem řešil další traktor, tak na to už zase sral Nezbeda a tak jsem se dohodl s prodejcem JD.
Ta kabina na starejch 5.6.7 je menší ale co mám Rko, tak to má větší, ale zase nemá boční okno, někdy se hodí, jen třeba přes noc na vyvětrání.

V kabině mám akorát hadici na foukání, trojůhelník a lékárničku ( má vlastní kaslík ) a na nářadí v traktoru jsem alergickej.


Kabinu na 6R mi hodně lidí závidí, co se prostoru týká, hlavně tedy spolujezdci. Hodně jsme zvědav na novou 5R, jelikož v letošku chci řešit traktor kolem 100 koní.


Raději pořiďte ještě jednu 6-ku, (mám dva šestkové JD a jeden sedmičkový) 5-ková řada nahradí max. 7745, ale nic víc.

Příspěvky: 22
Registrován: 24 kvě 2016 15:17

Re: Forterra HSX/HD rozjezdy

Příspěvekod simir0 » 06 bře 2017 22:23

skacel99 píše:Roman7711: pokud vím,je to klasická 6320. 4 kvalty pod zatížením,mechanické rozvaděče hydrauliky,odpružená náprava.
Oproti Forteře HD tam opravdu nevidím rozdíl v pohodlí.Pouze v naladění odpružení. Náprava na Forteře nefiltruje na silnici malý nerovnosti,JD zase hůře pobírá ty větší.
Hlučnost kabiny je podobná.nicméně srovnáváme traktory,který jsou od sebe vývojově asi 10 let :D ,takže jsem u toho,co jsem psal na začátku,že jsou prostě hodně pozadu.
Ty 4 stupně pod zatížením jsou smozřejmě lepší,ale HD má převodovku dobře odstupňovanou,takže ty 3 stačí.Mezi 7 a 12 km/h tam mám 9 kvaltů. Navíc v polních pracích je automatický násobič k nezaplacení.Když se to dobře nastaví,člověk si řadí vyloženě plynem.
Spotřeba může být obsluhou,to nepopírám. Když teda srovnávám 6320 (100 koní) a 12441 (120 koní) ve stejným nářadí (dikáče Vodelnoot Terradisk 3m),tak já jezdím klasicky na jedničku 2000 ot/min,10 km/h a jezdím zhruba za 7 L/ha. JD nevím na kterej kvalt,ale motá se kolem 1500-1700 ot/min (podle mě podtáčení,ale oblsluha tvrdí,že má nevyšší výkon v těchhle otáčkách),rychlost 10 km/h a spotřeba nejde pod 10 L/ha. já motor sice točím,ale jde zlehka a má výkonovou rezervu. JD při 1500 ot/min jde hodně ztěžka a musí občas podřazovat.Tohle je myslím celý důvod.
20 koní výkonu v diskáčích nebude až takový rozdíl.
Pak můžu porovnaj ještě v pluhu,oba máme stejný Opal 4 radličný,oba roztažený na 30 cm. JD oře za 20-25 L/ha,10540 za 15-20 L/ha při rychlosti 7-8 km/h.Styl jízdy stejný,jako u disků


Tak je pravda že při plným zatížení a otáčkách v oblasti nejvyššího točivého momentu je motor nejúčinnější a nejekonomičtější. Takže podtáčení to rozhodně není, ale tak záleží taky asi na těch motorech. JD není Zetor. Co jsem slyšel, tak JD má o něco vyšší spotřebu. U nás v družstvu si pořídili Proximu Power 120 a spotřebu si moc pochvalují.

Příspěvky: 47
Registrován: 08 led 2008 13:32
Bydliště: Lanškroun

Re: Forterra HSX/HD rozjezdy

Příspěvekod michal.vavra1 » 11 kvě 2020 18:46

Tak jsem teď nasel prasklinu na prevodovce, též 12441. Co jste vsechno menili? Na monste skříň 10k.pocitam nejake synchrony mozna loziska. 3000Mth.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Forterra HSX/HD rozjezdy

Příspěvekod skacel99 » 11 kvě 2020 19:29

Jakmile to otevřeš,zrovna si uděláš nějaký ty synchrony,ložiska,násobič atd. Vyšlo to asi na 50 tis.... Všechny traktory už máme svázaný,HD preventivně ještě před tím,než se to rozvalí. V našem autorizáku to dělají docela běžně,takže chlapi už ví,jak to kde protáhnout,aby podvázání nezavazelo. Čím ale novejší traktor,tím hůř to tam jde dopasovat,jelikož je pod kabinou čím dál víc serepetiček.

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Forterra HSX/HD rozjezdy

Příspěvekod miki » 12 kvě 2020 08:17

To s těma prasklinama převodovky myslíte vážně?
Po 3000mth?
Pánové dejte se dohromady a požadujte po ZETORU náhradu.
Tohle je závažná konstrukční chyba
Překovejme meče v pluhy a naopak

Příspěvky: 47
Registrován: 08 led 2008 13:32
Bydliště: Lanškroun

Re: Forterra HSX/HD rozjezdy

Příspěvekod michal.vavra1 » 12 kvě 2020 11:37

miki píše:To s těma prasklinama převodovky myslíte vážně?
Po 3000mth?
Pánové dejte se dohromady a požadujte po ZETORU náhradu.
Tohle je závažná konstrukční chyba


Nemyslím si, že by Zetor řešil výrobní vadu na traktoru z r.2007.
Nové traktory jsou jedna velká výrobní vada a raky to neřeší.

Příspěvky: 47
Registrován: 08 led 2008 13:32
Bydliště: Lanškroun

Re: Forterra HSX/HD rozjezdy

Příspěvekod michal.vavra1 » 12 kvě 2020 11:45

skacel99 píše:Jakmile to otevřeš,zrovna si uděláš nějaký ty synchrony,ložiska,násobič atd. Vyšlo to asi na 50 tis.... Všechny traktory už máme svázaný,HD preventivně ještě před tím,než se to rozvalí. V našem autorizáku to dělají docela běžně,takže chlapi už ví,jak to kde protáhnout,aby podvázání nezavazelo. Čím ale novejší traktor,tím hůř to tam jde dopasovat,jelikož je pod kabinou čím dál víc serepetiček.


Od kud jste ? Co přijde takové podvázání a jaká firma to dělá? Že bych hi tam dal taky. Můžete mi to podvázání trochu nafotil na email michal.vavra1@seznam.cz.

Je to silnější než podvázání u čeláku? Mě napadlo, že na druhé 11741 mám čelák TL260, jak jestli nedat stejné podvázání.
Děkuji

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Forterra HSX/HD rozjezdy

Příspěvekod skacel99 » 12 kvě 2020 12:19

Dělá to firma Bohatec s.r.o. z Vážan u Boskovic. Je to dealer Zetoru. Nafotím to,jestli nezapomenu. Z Lanškrouna to není zas tak daleko.
Před kabunou na rámu motoru je navařený profil,skrz který je vedená kulatina pod kabinou nad zadní portály a tam je konzola,ve které je to uchyceno

Předchozí

Zpět na UŘ III - Proxima, Forterra, Maxterra......

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků