Vedení porostů ozimé řepky

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Knightjiri » 07 říj 2017 17:29

Napadlo mě založit podobné téma jako je na pšenicí a jarní ječmen, již z důvodu že mi řekli mnoho informaci.

Takže kdo by měl tedy zájem, mohl by vkládat fotky vedení porostu řepky s patřičným komentářem od začátku vegetace až do sklizně, aby se dala porovnat agrotechnika, samozřejmě s výnosovým porovnáním po sklizni. Je vás tu spoustu zkušených takže tak nějak spoléhám že by někdo i poradil. Já letos mám zasetou řepku prvně a jsem v jejím pěstování takřka panic. :D :D Takže za každé rady budu samozřejmě rád stejně jako mi několik z vás poradilo s pšenicí a ječmenem. :D :D :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Knightjiri » 07 říj 2017 17:56

Nějaké info o mém porostu :)
Příprava: orba
smykobrány
hned následný den po branách pohnojeno 200kg NPK+s a ještě týž den setí tj. 14.8.
(bylo mi řečeno že z důvodu uniku vody je dobré provést tyto aplikace co nejrychleji po sobě :D )
Osivo : ONTARIO
Setí: 14.-15.8.2017
Výsevek: 2,39kg
Postřik:17.8.2017 plevele (nepamatuji se co to přesně bylo zač)
31.8.2017 Fury + Garland
21.9.2017 Caramba

Týden po zasetí přišel neskutečnej liják a myslel sem že je celé pole splavené proto jsou taková oka :( :( :(

Jaký je váš názor na porost jak říkám sem v tomto doslova panic a řepka je dost nákladná záležitost a když si ted chci kupovat kombajn (516b) tak bych nerad na jaře zjistil že sem do toho zahučel jako blázen ono už ted je to raketa :/ :D :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 07 říj 2017 20:07

Máš tam dost violky a prliny, ty je třeba hubit v obilovinach. Jinak porost velice slušný, doladil bych to na konci října tebuconazolem, borem a hořkou solí. Kolik je tam N?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Knightjiri » 08 říj 2017 12:46

30kg N aplikováno pod patu nic vic zatím. :)

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 08 říj 2017 16:31

Knightjiri píše:30kg N aplikováno pod patu nic vic zatím. :)

Tak si připrav 50 kg N v močovine na začátek listopadu.

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Rolník74 » 10 říj 2017 08:33

tele píše:Máš tam dost violky a prliny, ty je třeba hubit v obilovinach. Jinak porost velice slušný, doladil bych to na konci října tebuconazolem, borem a hořkou solí. Kolik je tam N?

Tele,mám to samé,možná ještě bujnejsi,sete 9.8. zaorano 40m3 kejdy na hektar a to už treti rok po sobě,pri peti lisrech dostala 0,4l toprexu a hořkou sul a bor.Příští tyden hlasi hezky,tak bych tam dal ten tebukonazol,ale porad kolik.Dusikem se me tam už nechce,je to jak zelí.Dik.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 10 říj 2017 15:30

Rolník74 píše:
tele píše:Máš tam dost violky a prliny, ty je třeba hubit v obilovinach. Jinak porost velice slušný, doladil bych to na konci října tebuconazolem, borem a hořkou solí. Kolik je tam N?

Tele,mám to samé,možná ještě bujnejsi,sete 9.8. zaorano 40m3 kejdy na hektar a to už treti rok po sobě,pri peti lisrech dostala 0,4l toprexu a hořkou sul a bor.Příští tyden hlasi hezky,tak bych tam dal ten tebukonazol,ale porad kolik.Dusikem se me tam už nechce,je to jak zelí.Dik.

Tak to bych zvážil, zda k tebu nepřidat Carambu nebo Caryx, vzhledem k naaplikované organice.

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Rolník74 » 10 říj 2017 15:50

tele píše:
Rolník74 píše:
tele píše:Máš tam dost violky a prliny, ty je třeba hubit v obilovinach. Jinak porost velice slušný, doladil bych to na konci října tebuconazolem, borem a hořkou solí. Kolik je tam N?

Tele,mám to samé,možná ještě bujnejsi,sete 9.8. zaorano 40m3 kejdy na hektar a to už treti rok po sobě,pri peti lisrech dostala 0,4l toprexu a hořkou sul a bor.Příští tyden hlasi hezky,tak bych tam dal ten tebukonazol,ale porad kolik.Dusikem se me tam už nechce,je to jak zelí.Dik.

Tak to bych zvážil, zda k tebu nepřidat Carambu nebo Caryx, vzhledem k naaplikované organice.

A retacel?Myslím misto caryxu.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 10 říj 2017 17:57

Tak ten retacel rychle odezní a není tam velký rozdíl v ceně.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod aram » 11 říj 2017 19:33

Tele, když jsem reguloval řepku v 3-5 listech 0,6 teb-azol (ještě s 1,2 boru) stačí to ? Hned jak bude možnost, mám v plánu nafotit a poslat také svůj porost. Dá se nějak v porostu zhodnotit, zda ještě dokracovat nebo ne nebo že už to nemá cenu ?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 11 říj 2017 22:01

aram píše:Tele, když jsem reguloval řepku v 3-5 listech 0,6 teb-azol (ještě s 1,2 boru) stačí to ? Hned jak bude možnost, mám v plánu nafotit a poslat také svůj porost. Dá se nějak v porostu zhodnotit, zda ještě dokracovat nebo ne nebo že už to nemá cenu ?

Většinou je třeba dokrátit a hlavně potlačit fomu před zimou.

Příspěvky: 141
Registrován: 19 led 2012 22:12

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod karfík » 15 říj 2017 11:43

Tele prosím o radu. Letos mám nejhorší řepku za svou éru pěstování.Porost velmi nevyrovnaný následkem sucha a špatného zasetí(službař).
Je to hybrid px 113,snad jde to trochu zhodnotit dle fotek. Poměr velkých rostlin ku malým asi 60:40.
Potřeboval bych poradit,čím to ještě momentálně zakrátit,aby ty velké rostliny tak nevalily.
Zaseto 18.8. a 27.září jsem aplikoval močovinu 6%, h.sůl 5 kg, alga 600 0,7 kg, tebuconazol 1 l, bumper super 1 l, bor 1 l.
Ty bílé skvrny na listech jsou myslím právě od té močoviny,ale zdá se mně to v pohodě.
http://karfik81.rajce.idnes.cz/pioneer_px_113/

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Rolník74 » 15 říj 2017 12:41

Moje Kuga včera.https://peca001.rajce.idnes.cz/Kuga_2017/
Zerou me to bílý cervi...zitra chci lynx plus retacel.

Příspěvky: 52
Registrován: 05 bře 2008 22:28

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod noulen » 15 říj 2017 13:31

Prosím o radu, mám v řepce penízek rolní, je třeba ho řešit na podzim, nebo přes zimu vymrzne?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 15 říj 2017 16:14

karfík píše:Tele prosím o radu. Letos mám nejhorší řepku za svou éru pěstování.Porost velmi nevyrovnaný následkem sucha a špatného zasetí(službař).
Je to hybrid px 113,snad jde to trochu zhodnotit dle fotek. Poměr velkých rostlin ku malým asi 60:40.
Potřeboval bych poradit,čím to ještě momentálně zakrátit,aby ty velké rostliny tak nevalily.
Zaseto 18.8. a 27.září jsem aplikoval močovinu 6%, h.sůl 5 kg, alga 600 0,7 kg, tebuconazol 1 l, bumper super 1 l, bor 1 l.
Ty bílé skvrny na listech jsou myslím právě od té močoviny,ale zdá se mně to v pohodě.
http://karfik81.rajce.idnes.cz/pioneer_px_113/

Chybí foto porostu, zdá se mi, že jsi neaplikoval žádný N. Nafot rozříznutou rostlinu.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 15 říj 2017 16:15

noulen píše:Prosím o radu, mám v řepce penízek rolní, je třeba ho řešit na podzim, nebo přes zimu vymrzne?

Když vykvete, tak téměř vždy zmrzne.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 15 říj 2017 16:19

Rolník74 píše:Moje Kuga včera.https://peca001.rajce.idnes.cz/Kuga_2017/
Zerou me to bílý cervi...zitra chci lynx plus retacel.

Pozdě zkráceno, dej plnou davku lynx, 3 l CCC a močovinu na podporu krácení. Tys jí dopřál, takový zelí jsem roky neviděl :D

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Rolník74 » 15 říj 2017 16:41

tele píše:
Rolník74 píše:Moje Kuga včera.https://peca001.rajce.idnes.cz/Kuga_2017/
Zerou me to bílý cervi...zitra chci lynx plus retacel.

Pozdě zkráceno, dej plnou davku lynx, 3 l CCC a močovinu na podporu krácení. Tys jí dopřál, takový zelí jsem roky neviděl :D

Ne,ne,ne,kraceno v cca 3-5listech 0,4l toprexem a pred setim nedostala nic,jenom tri týdny pred setim na rozdrcenou slámu 40m3 prasečí kejdy ihned zaorane a to samé ještě loni a předloni...nemohl bych vynechat mocovinu a dát bor a hořkou sůl?Toho retacelu me místní agronomove,ktrri tohle taky dlouho nevideli 5l.Prej to bude na jaře peknej smrad až budou ty listy hnit...

Příspěvky: 141
Registrován: 19 led 2012 22:12

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod karfík » 15 říj 2017 17:42

tele píše:
karfík píše:Tele prosím o radu. Letos mám nejhorší řepku za svou éru pěstování.Porost velmi nevyrovnaný následkem sucha a špatného zasetí(službař).
Je to hybrid px 113,snad jde to trochu zhodnotit dle fotek. Poměr velkých rostlin ku malým asi 60:40.
Potřeboval bych poradit,čím to ještě momentálně zakrátit,aby ty velké rostliny tak nevalily.
Zaseto 18.8. a 27.září jsem aplikoval močovinu 6%, h.sůl 5 kg, alga 600 0,7 kg, tebuconazol 1 l, bumper super 1 l, bor 1 l.
Ty bílé skvrny na listech jsou myslím právě od té močoviny,ale zdá se mně to v pohodě.
http://karfik81.rajce.idnes.cz/pioneer_px_113/

Chybí foto porostu, zdá se mi, že jsi neaplikoval žádný N. Nafot rozříznutou rostlinu.

Dusík dodán ve formě močoviny (100kg) a sagr (130 kg) na strniště,sláma uklizena. Poté podmítka radl.podmítačem na cca 15 cm a den před setím opět radl.podmítač na cca 22 cm.
http://karfik81.rajce.idnes.cz/pioneer_px_113/

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 15 říj 2017 21:17

Rolník74 píše:
tele píše:
Rolník74 píše:Moje Kuga včera.https://peca001.rajce.idnes.cz/Kuga_2017/
Zerou me to bílý cervi...zitra chci lynx plus retacel.

Pozdě zkráceno, dej plnou davku lynx, 3 l CCC a močovinu na podporu krácení. Tys jí dopřál, takový zelí jsem roky neviděl :D

Ne,ne,ne,kraceno v cca 3-5listech 0,4l toprexem a pred setim nedostala nic,jenom tri týdny pred setim na rozdrcenou slámu 40m3 prasečí kejdy ihned zaorane a to samé ještě loni a předloni...nemohl bych vynechat mocovinu a dát bor a hořkou sůl?Toho retacelu me místní agronomove,ktrri tohle taky dlouho nevideli 5l.Prej to bude na jaře peknej smrad až budou ty listy hnit...

Takhle nakrmenej porost je třeba krátit kombinací ú.l., Toprex to nezvládne. Jestli máš, dej Lynx 1+ Retacel 5 + močovina 10, HS a B dle potřeby. Močovina zesílí účinek azolu.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 15 říj 2017 21:23

karfík píše:
tele píše:
karfík píše:Tele prosím o radu. Letos mám nejhorší řepku za svou éru pěstování.Porost velmi nevyrovnaný následkem sucha a špatného zasetí(službař).
Je to hybrid px 113,snad jde to trochu zhodnotit dle fotek. Poměr velkých rostlin ku malým asi 60:40.
Potřeboval bych poradit,čím to ještě momentálně zakrátit,aby ty velké rostliny tak nevalily.
Zaseto 18.8. a 27.září jsem aplikoval močovinu 6%, h.sůl 5 kg, alga 600 0,7 kg, tebuconazol 1 l, bumper super 1 l, bor 1 l.
Ty bílé skvrny na listech jsou myslím právě od té močoviny,ale zdá se mně to v pohodě.
http://karfik81.rajce.idnes.cz/pioneer_px_113/

Chybí foto porostu, zdá se mi, že jsi neaplikoval žádný N. Nafot rozříznutou rostlinu.

Dusík dodán ve formě močoviny (100kg) a sagr (130 kg) na strniště,sláma uklizena. Poté podmítka radl.podmítačem na cca 15 cm a den před setím opět radl.podmítač na cca 22 cm.
http://karfik81.rajce.idnes.cz/pioneer_px_113/

Ten bumper si dal zbytečně. Přijde mi to špatně připravené nebo pozdě likvidovany výdrol. Podle mě to nepřerůstá, naaplikuj močovinu, HS a bor a dokraceni nech na konec října.

Příspěvky: 141
Registrován: 19 led 2012 22:12

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod karfík » 15 říj 2017 21:55

Druhá dávka boru aplikována včera. Plán byl před setím to pojezdit kompaktorem,ale bohužel bylo tak moc nadělaný země,že to furt hrnulo a selo se( horsch pronto DC) přímo do té druhé podmítky, a ten výdrol jsem taky nezvládl, to se přiznám.Letos jsem poprvé sel takto do podmítky a bohužel to nevyšlo.Jinak vždy orba.S tím výdrolem to bylo hrozný.Vzcházelo to snad na tři etapy,je to po ozimý pšenici a bohužel jsem dával tu spodní hranici dávkování.No myslím,že příští rok opět orba... Díky za zhodnocení Tele :)

Příspěvky: 141
Registrován: 19 led 2012 22:12

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod karfík » 16 říj 2017 19:54

karfík píše:Druhá dávka boru aplikována včera. Plán byl před setím to pojezdit kompaktorem,ale bohužel bylo tak moc nadělaný země,že to furt hrnulo a selo se( horsch pronto DC) přímo do té druhé podmítky, a ten výdrol jsem taky nezvládl, to se přiznám.Letos jsem poprvé sel takto do podmítky a bohužel to nevyšlo.Jinak vždy orba.S tím výdrolem to bylo hrozný.Vzcházelo to snad na tři etapy,je to po ozimý pšenici a bohužel jsem dával tu spodní hranici dávkování.No myslím,že příští rok opět orba... Díky za zhodnocení Tele :)

Zapomněl jsem se tě zeptat,jakou % koncentraci dát do tý řepky? Dávka kapaliny bude 240 l/ha

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 16 říj 2017 20:41

karfík píše:
karfík píše:Druhá dávka boru aplikována včera. Plán byl před setím to pojezdit kompaktorem,ale bohužel bylo tak moc nadělaný země,že to furt hrnulo a selo se( horsch pronto DC) přímo do té druhé podmítky, a ten výdrol jsem taky nezvládl, to se přiznám.Letos jsem poprvé sel takto do podmítky a bohužel to nevyšlo.Jinak vždy orba.S tím výdrolem to bylo hrozný.Vzcházelo to snad na tři etapy,je to po ozimý pšenici a bohužel jsem dával tu spodní hranici dávkování.No myslím,že příští rok opět orba... Díky za zhodnocení Tele :)

Zapomněl jsem se tě zeptat,jakou % koncentraci dát do tý řepky? Dávka kapaliny bude 240 l/ha

10 kg bude stačit, 15% koncentrace je asi maximum.

Příspěvky: 83
Registrován: 05 led 2007 00:47

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod dvordy » 24 říj 2017 08:31

Mám zasetou řepku Arsenal a tohle jsem zatím do ní aplikoval:

Předplodina ječmen, potom podmítka radličkovým podmítačem s křidélky.
Setí 18.8. - Horsch Focus s přihnojením pod patu 200kg DAP 18-46, výsevek 0,9 VJ
Potom dvakrát ošetřeno proti výdrolu a plevelu Agilem + Galerou, toho výdrolu bylo opravdu hodně, s touto aplikací šel i Rapid.
16.10. - 2l Boru, 0,3l Caryxu, 0,7l Ornamentu.

V současné době jsem napočítal cca 20 velkých kytek na m2, pole se nachází v nadmořské výšce 530m.

Fotky tady http://dvordy.rajce.idnes.cz/repka/

Měl jsem připraveno, že do ní ještě dám 100kg Dasy 23/16, ale nevím jestli ji mám ještě krmit, můžete mi někdo poradit. Díky.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 24 říj 2017 21:21

dvordy píše:Mám zasetou řepku Arsenal a tohle jsem zatím do ní aplikoval:

Předplodina ječmen, potom podmítka radličkovým podmítačem s křidélky.
Setí 18.8. - Horsch Focus s přihnojením pod patu 200kg DAP 18-46, výsevek 0,9 VJ
Potom dvakrát ošetřeno proti výdrolu a plevelu Agilem + Galerou, toho výdrolu bylo opravdu hodně, s touto aplikací šel i Rapid.
16.10. - 2l Boru, 0,3l Caryxu, 0,7l Ornamentu.

V současné době jsem napočítal cca 20 velkých kytek na m2, pole se nachází v nadmořské výšce 530m.

Fotky tady http://dvordy.rajce.idnes.cz/repka/

Měl jsem připraveno, že do ní ještě dám 100kg Dasy 23/16, ale nevím jestli ji mám ještě krmit, můžete mi někdo poradit. Díky.

Porost velice pěkný, ale již je vidět nedostatek N. Takto vedený porost by si zasloužil 50 kg N před setím a dalších 50 pred zimou. Aplikoval bych 120 kg močoviny a Dasu schoval na jaro. Uvažuj příště o S před setím, přijde jí určitě vhod.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod aram » 27 říj 2017 15:51

Zdravím, Tele potřeboval bych radu, zda dokracovat či případně dohnojovat řepku.
Zasety mám 2 pole: jedno po orbě - velké rozdíly ve fázích, celkově opožděnější porost, sláma nechaná + DAM 100 l/ha poté podmítka.
Druhé pole - po kypřiči, porost vyrovnanější, celkově vyvinutější, fotky a dotazy mám podle tohoto pole.
Fotky jsou zde: http://mara96.rajce.idnes.cz/Repka_podzim/
Rostliny na fotkách jsou vesměs největší, tudíž to není průměr, ale porost je docela vyrovnaný.

Řepka byla setá 15.8. cca 4,5 kg na ha, sušší lokalita, 420 m n. m. Bohužel neznámá odrůda :oops:
Před setím aplikováno 150 kg amofosu 12-52. Večer po zasetí preemerg. herbicid Circuit 2,5 l/ha.
4.9. Gramin na výdrol pšenice 1 l/ha
22.9. Regulace teb-azolem 0,6 l/ha + 1,2 boru
29.9. Aplikace podpůrného přípravku plantAktiv na kořeny (na doporučení, jestli někdo znáte) + místy oprava výdrolu.
19.10. Prohlídka, focení, počet rostlin na m2 30-50 :? Nejde to moc počítat. :D

Zajímá mě, zda ještě dokracovat ? Navíc jsou tam místa, kde jsou rostliny podstatně vyšší než zbytek pole, kde se větví víc u země. A dále je tam pár míst s fialovými listy řepky - nedostatek N ?
Ještě přihnojit ? Mám obavy, že už takhle je to přerostlé ...
Tele předem díky za postřehy :-)

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 28 říj 2017 12:33

Porost slušný s příznaky deficitu N. Nevyhazuj peníze za plantaktiv, stejně poslouží hořká sůl. Vyfoť rozřízlý hypokotyl, ať je vidět zda dlouží. Dohnojil bych určitě 50 kg N, fungicid dle hypokotylu a určitě bór.

Příspěvky: 12
Registrován: 23 lis 2014 20:51

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod bzuk » 30 říj 2017 22:13

Zdravím, měl bych dotaz, zda po tomto ochlazení s ranními teplotami okolo nuly a kdy na víkend hlásí trochu oteplení okolo 10°C, je možné ještě aplikovat do polotrpasličí řepky močovinu 12,5 kg, bór 1,5 l, MgS 5 kg a k tomu Efilor 0,6 l. To vše v 200 l/ha vody. Jelikož byla seta až 30.8., není přerostena a řekl bych, že není třeba regulovat a stačí fungicid na fomu. Jaké jsou prosím omezující nejnižší teploty pro aplikaci, a to jak denní, tak noční? Bohužel u přípravků to uvedeno není. Ještě jsem chtěl použít Fulhum plus 0,5 l, ale zvažuji, zda ho použít nebo zda na něj stejně není již i pozdě.
Čekal jsem s aplikací na dostatečné olistění, pak přišly deště a následně se čas věnoval pšenici (stále mokro a těžká zem). Jinak před setím dostala 200 kg NPK 8-20-30 a v polovině října 110 kg DASY.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 30 říj 2017 22:33

bzuk píše:Zdravím, měl bych dotaz, zda po tomto ochlazení s ranními teplotami okolo nuly a kdy na víkend hlásí trochu oteplení okolo 10°C, je možné ještě aplikovat do polotrpasličí řepky močovinu 12,5 kg, bór 1,5 l, MgS 5 kg a k tomu Efilor 0,6 l. To vše v 200 l/ha vody. Jelikož byla seta až 30.8., není přerostena a řekl bych, že není třeba regulovat a stačí fungicid na fomu. Jaké jsou prosím omezující nejnižší teploty pro aplikaci, a to jak denní, tak noční? Bohužel u přípravků to uvedeno není. Ještě jsem chtěl použít Fulhum plus 0,5 l, ale zvažuji, zda ho použít nebo zda na něj stejně není již i pozdě.
Čekal jsem s aplikací na dostatečné olistění, pak přišly deště a následně se čas věnoval pšenici (stále mokro a těžká zem). Jinak před setím dostala 200 kg NPK 8-20-30 a v polovině října 110 kg DASY.

Teplota kolem 10 je minimum, efilor schovej na jaro ( taky reguluje ) a použij tebuconazol třeba.

Další

Zpět na Olejniny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků