Kam se přesunuli diskutující- rozmach sociálních sítí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Kam se přesunuli diskutující- rozmach sociálních sítí

Příspěvekod bold » 14 led 2018 14:27

Zdar všichni ve spolek. Už chvilku tady pozoruju úbytek příspěvků. Jako hlavní příčinu bych asi hádal rozmach FB a podobného nešvaru 8) Takže se ptám, kam chodíte, do jakých skupin? Nevím jestli to admin zkousne, ale myslím si že by bylo vhodné sem mít možnost hodit názvy skupin a jejich hodnocení. Věci které se probírali dříve na tomto fóru se volně přesunuli na sociální sítě. Nevím jak "fotografové" ale tady se to skoro vylidnilo a chodí sem už jen ti "skalní".
Takže pokud to adminovi nebude vadit tak na FB chodím do skupiny Zemědělství pro každého, Farmáři a farmářky,zemědělský bazar.
Bohužel do těchto skupin zavítali i dorostenci kolem 10let věku a občas je to peklo. :lol:
Nevím jestli nějakou skupinu dokonce nezaložil správce tohoto webu, možná by stálo za to založit na FB skupinu FW- olouvám s epokud tam už je.
Toliko můj dojem.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Kam se přesunuli diskutující- rozmach sociálních sítí

Příspěvekod neznalek » 14 led 2018 20:30

bold píše:Zdar všichni ve spolek. Už chvilku tady pozoruju úbytek příspěvků. Jako hlavní příčinu bych asi hádal rozmach FB a podobného nešvaru 8) Takže se ptám, kam chodíte, do jakých skupin? Nevím jestli to admin zkousne, ale myslím si že by bylo vhodné sem mít možnost hodit názvy skupin a jejich hodnocení. Věci které se probírali dříve na tomto fóru se volně přesunuli na sociální sítě. Nevím jak "fotografové" ale tady se to skoro vylidnilo a chodí sem už jen ti "skalní".
Takže pokud to adminovi nebude vadit tak na FB chodím do skupiny Zemědělství pro každého, Farmáři a farmářky,zemědělský bazar.
Bohužel do těchto skupin zavítali i dorostenci kolem 10let věku a občas je to peklo. :lol:
Nevím jestli nějakou skupinu dokonce nezaložil správce tohoto webu, možná by stálo za to založit na FB skupinu FW- olouvám s epokud tam už je.
Toliko můj dojem.


pozoruji to také delší dobu. Tebe Bolde obdivuji, za trpělivost, jakou v komentářích na FB máš :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Kam se přesunuli diskutující- rozmach sociálních sítí

Příspěvekod bold » 14 led 2018 22:05

neznalek píše:
bold píše:Zdar všichni ve spolek. Už chvilku tady pozoruju úbytek příspěvků. Jako hlavní příčinu bych asi hádal rozmach FB a podobného nešvaru 8) Takže se ptám, kam chodíte, do jakých skupin? Nevím jestli to admin zkousne, ale myslím si že by bylo vhodné sem mít možnost hodit názvy skupin a jejich hodnocení. Věci které se probírali dříve na tomto fóru se volně přesunuli na sociální sítě. Nevím jak "fotografové" ale tady se to skoro vylidnilo a chodí sem už jen ti "skalní".
Takže pokud to adminovi nebude vadit tak na FB chodím do skupiny Zemědělství pro každého, Farmáři a farmářky,zemědělský bazar.
Bohužel do těchto skupin zavítali i dorostenci kolem 10let věku a občas je to peklo. :lol:
Nevím jestli nějakou skupinu dokonce nezaložil správce tohoto webu, možná by stálo za to založit na FB skupinu FW- olouvám s epokud tam už je.
Toliko můj dojem.


pozoruji to také delší dobu. Tebe Bolde obdivuji, za trpělivost, jakou v komentářích na FB máš :D

To není trpělivost, to je stařecká lenost :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Kam se přesunuli diskutující- rozmach sociálních sítí

Příspěvekod winis » 14 led 2018 23:19

Taky tam sem. Jinak, je to celkem nuda. Technika, agrotechnika ani agronomie se tam moc neprobírají, spíš kravinky co mě moc nezajímají. Hlavně Zemědělství pro každého je občas velká zábava. Farmáři a farmářky jsou naštěstí normální lidi.Problém je, že tam důležité informace dost zapadávají a jsou těžko dohledatelné. Proto radši přispívám sem. Možná by nebylo špatné v těch skupinách občas forum zmínit, třeba by někteří zde začali přispívat.
Pro mě je zajímavější spíš sledovat stránky konkrétních farem, jak neználkova, tak třeba Sibagro Chlistov, Farma Blažek, Farma Husinec nebo ProFarm Blatnice.......
Tady je to hodně úzká komunita, ale stejně se tu člověk hodně dozví.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Kam se přesunuli diskutující- rozmach sociálních sítí

Příspěvekod tele » 15 led 2018 00:20

Já na sociální sítě seru. Chodím sem a jsem v kontaktu s mnoha kolegy. Fundovanejsi komunita než tady by se asi těžko hledala. Bylo by daleko jednodušší zamezit odlivu uživatelů, kdyby zdejší forum bylo uživatelsky příznivější, například vkládání fotek. Ale to je otázka pro zdejší adminy, jestli sem občas vůbec zavítají. Ten progres tu prostě není a proto není divu, že je to tu takové zaprdene.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Kam se přesunuli diskutující- rozmach sociálních sítí

Příspěvekod aram » 15 led 2018 01:48

Já chodím sem, vždycky projedu kde je co nové, co mě zaujme tak si pročtu, pokud mohu poradit tak občas něco přispěju. Navštěvovatel jsem pravidelný, přispívatel sváteční :mrgreen:
Každopádně když něco potřebuji poradit, tak jdu vždy sem, to mám téměř jistotu, že někdo něco poradí (hlavně tele přes rostlinky a bold přes kovářskou :) ) Jinak skupiny na fb jsou takové trochu k ničemu, všechno je zahlceny fotkama a "denníma" příspěvkama. Jednou jsem viděl příspěvek s dotazem, který mě zajímal a po pár hodinách kdy jsem měl čas si pročíst odpovědi, tak jsem ho tam mezi fotkama a blbostma nenašel (Farmáři a farmářky), takže je to naprd...
Já nemohu forum FW posoudit dlouhodobě, ale řekl bych, že přes sezónu (ošetřování, hnojení na jaře, řepka podzim, fungicidy, žně, atd.) je tady docela dost dotazů a diskuzí ne ? :)

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Kam se přesunuli diskutující- rozmach sociálních sítí

Příspěvekod Rolník74 » 15 led 2018 08:07

Zdravím,výše jste to popsali přesně.Fotky jsem nejsem schopnej vložit a na NF na facebooku to zase rychle zmizí a hlavně to je spíš takova drbarna než odborný věci...tady si pěkně projedu vedení porostu pšenice a vim,co jsem měl za problém pred pěti lety...ale ty fotky,jedině přes rajče.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 117
Registrován: 22 pro 2008 22:01
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Kam se přesunuli diskutující- rozmach sociálních sítí

Příspěvekod pfernet » 15 led 2018 11:50

Fotky vložit jdou i bez Rajče ale musí mít určitý rozměr

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Kam se přesunuli diskutující- rozmach sociálních sítí

Příspěvekod miki » 15 led 2018 12:07

FB nemám a nechci. Myslím že zde je mnohem více fundovaných a kvalitních témat, odpovědí a diskuzí, které se dají rychle dohledat. Na stranu druhou co se týče "ubytku" přízpěvků, tak ono už je spoustu věcí z minulosti prodiskutováno a těch novinek není zase tolik. Ono ubylo i možností si ty nové hračky taky nějak opravovat a upravovat.
Jinak spíše sleduji nějaké kanály youtube, kde se dá najít spoustu zajímavých nápadů.
Překovejme meče v pluhy a naopak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Kam se přesunuli diskutující- rozmach sociálních sítí

Příspěvekod winis » 15 led 2018 12:10

No a to je právě problém, všechno jedu přes den přes mobil, pokud mám chvilku čas, ještě ke všemu jabko, a tak nejsem schopen sem cokoli vložit. Bylo mi kdysi slíbeno doplnění fora na tapatalk ale to taky nějak vyšumělo..... A když večer přijdu z práce domů, není nálada se ještě hrabat v malování a zmenšovat a nahrávat sem fotky když už od zemědělství chci mít klid. Navíc spousta fotek z fora po čase zmizí a číst starší příspěvky s odkazem na fotky kde fotky nejsou není úplně ono.

Na fb se témata hromadí přes sebe a donedávna něco najít zpětně byl nadlidský úkol. Tady je pěkně všechno seřazené podle témat a lehce se dohledá.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Kam se přesunuli diskutující- rozmach sociálních sítí

Příspěvekod bold » 15 led 2018 13:06

Tak já sem nahlédnu každý den. Problém je, že mám už víceméně vše vyřešeno a sosám info spíš o rostlinkách které zde dává hlavně TELE (díky mu za ochotu) Sem tam na něco odpovím, na FB to žije moc rychle, tam mají příspěvky jepičí život, narodí se a pak upadnou v zapomění, tady je to přesný opak, jsou vystaveny a padá na ně prach :lol: Dřív to zde žilo, každý den se tady člověk mohl realizovat :lol: a chrlit do světa své divoké zkušenosti. Na FB se člověk pořád opakuje. Příspěvky zapadnou a přijde stejný dotaz a tak se vše opakuje :-) Věřím že to tu s příchodem jarních prací zase ožije. Mám totiž strach že se majitel tohoto webu rozhodne a zruší ho.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 69
Registrován: 03 kvě 2016 20:01

Re: Kam se přesunuli diskutující- rozmach sociálních sítí

Příspěvekod Duke » 15 led 2018 13:48

Fakebuk nemam a nikdy mit nechci. Tady mi to vyhovuje. Nepotrebuju resit kraviny a plkat o ho*ne. Parkrat do roka se hodi nazor nekoho dalsiho, fundovaneho, protoze ve svem okoli nikoho takoveho nemam a vetsinou slysim, ze na to jdu moc vedecky... Takze diky za toto forum, ktere ac mozna zaprdene, ale zatim bez konkurence. ...K technickemu zlepseni webu se take pripojuji!!!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: Kam se přesunuli diskutující- rozmach sociálních sítí

Příspěvekod Knightjiri » 15 led 2018 14:02

Já se v pubertě naučil pročítat prispevky zde a na foru nasetraktory a doposud sem nenašel lepsi zdroj informací a to vlastním stranku na fb o zemědělství kde je velka komunita ale z 90 % pubertalnich decek co fotí po polích a ač obcas tam sam napíšu o radu a přidám fotku problemu tak u příspěvků se akorat pricitaji palce nahoru a nebo komentáře typu nekdo jednou u piva povídal :D

Bolde tebe dost sledují i na facebooku a občas komentujeme stejne příspěvky a mnohokrat si mi dobře poradil, ale neustale se divím nad trpělivostí kterou s lidmi máš viz. popsáno výše. Dokonce sem i par lidí poslal za tebou at ti napíšou osobně protoze ja na ne neměl nervy kdyz sem se te snažil interpretovat. :D :D :D

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Kam se přesunuli diskutující- rozmach sociálních sítí

Příspěvekod miki » 15 led 2018 21:19

On rozdíl mezi FB a tímto (či podobnými fory třeba http://www.nasetraktory.eu/forum/). Je asi takový jako mezi nějakým bulvárním časopisem plným fotek a blábolů a hezkou poučnou knihou.
Časopis se přeletí, člověk se zasměje, podiví nad blbostí druhých (vydávajících se za ještě větší blbce) a za dva dny už neví ani co četl, protože ho zahltí další vydání. Do knihy se člověk musí začíst, musí ji pochopit (což dá práci), ale co si v té knize přečte, tak už jen tak nezapomene. Proto je i zde hodně žádostí o rady od lidí jímž je lenošno hledat.
Překovejme meče v pluhy a naopak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 108
Registrován: 22 pro 2009 23:05
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Kam se přesunuli diskutující- rozmach sociálních sítí

Příspěvekod farmarpetr » 15 led 2018 21:33

Musím jen souhlasit s tím co už zaznělo výše. Fakebook nemám a nechci. Teď jsem se teda (na popud tohoto vlákna) přes manželčin účet na některá zemědělská témata tam podíval a musím konstatovat že je to totálně nepřehledné a z velké části plné balastu mezi kterým ty důležité a zajímavé věci zapadnou a ani nejdou nějak dohledat. Takže pro mě je tisíckrát lepší toto fórum i se svými chybami. Chybí mi sekce o hospodářských zvířatech, ale to už jsme tady taky probírali. Chodím sem pravidelně, přispívám zřídka…

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Kam se přesunuli diskutující- rozmach sociálních sítí

Příspěvekod tele » 15 led 2018 21:48

pfernet píše:Fotky vložit jdou i bez Rajče ale musí mít určitý rozměr

No a to je právě ten problém. Jsem na poli, vyfotim, napíšu popisek a postuju. Během několika málo minut je hotovo. Abych fotky upravoval, tak na to čas opravdu nemám.

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Kam se přesunuli diskutující- rozmach sociálních sítí

Příspěvekod miki » 15 led 2018 21:57

Možná by bylo dobré provést částečnou migraci tohoto fora i jako appku na mobil či tablet (námět pro admina)
Překovejme meče v pluhy a naopak

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Kam se přesunuli diskutující- rozmach sociálních sítí

Příspěvekod aram » 16 led 2018 00:38

miki píše:Možná by bylo dobré provést částečnou migraci tohoto fora i jako appku na mobil či tablet (námět pro admina)

Přesně tak, taky jsem to chtěl napsat. Je to asi nereálné, ale kdyby se to spojilo i s možností rychle přidat foto, nebo vytvořit album, bylo by to super. Jinak já to vyřešil tak, že jsem si stáhl aplikaci do mobilu rajče a tam rychle vytvořím album, naházím fotky a až doma napíšu na FW a hodím odkaz na rajče. Je to tak 10 krát rychlejší než normálně přes net chodit na rajče.
Jinak mě třeba na fb ještě kolikrát štve, že tam každej pořád řeší dotace takové ty investiční a já se vždycky akorát naseru, protože nechápu, jak můžou lidi furt takhle čerpat :mrgreen: :mrgreen:

Příspěvky: 70
Registrován: 01 pro 2012 23:53

Re: Kam se přesunuli diskutující- rozmach sociálních sítí

Příspěvekod MartinT » 16 led 2018 16:39

Nedá mi to nereagovat, se vším výše napsaným lze jen a jen souhlasit. Chodím sem rád, vždycky se dozvím něco nového nebo zajímavého, rád si počtu jak se hospodaří jinde, když můžu tak něčím přispěji ač těch zkušeností zatím není mnoho ale pomalu se nabalují :wink: Ale proč hlavně reaguju. Podobný odliv lze pozorovat i na FW samotném co se fotek týče. Dnes si už hodně lidí co začínalo fotit pro FW založilo stránku na FB ve stylu "Pepa Novák" - photography. Neříkám že všichni co si nějakou stránku založili na FW zanevřeli uplně. Ale už třeba jen to že když jsem začínal fotit já, což se psal rok 2013, tak denně byli vždy 4 nové galerie, teď už nějaký ten pátek přibývají 3. Přitom FArmWeb oproti stránkám na FB má to přidávání galerií bezkonkurenční, alespoň pro mě. Mám galerií k ní popisek, k ní komentáře atd.. Nehledě na to že si můžu vyhledat galerií třeba se strojem který mě zajímá, nebo se chci zrovna podívat na určitý druh práce tak do vyhledávače prostě zadám třeba podrývání a vyjedou mi galerky. Já už teda taky nedávám fotek tolik jako dřív, ale je to z důvodu nejdřív učňáku, teď střední školy a ten čas už prostě ubývá, pak nějaká ta práce do toho, takže člověk je rád když na pár fotkách zachytí kolegu nebo mašinu se kterou jezdí a na konci roku z toho udělá souhrn.

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků