Baličky JAN TVRDEK s.r.o - kniha přání a stížností

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Příspěvekod Zetor 4011 » 20 lis 2007 17:31

No to asi jo, ale jakej. Koukal jsem na ceny Claas, no to tak, kdybych si půjčil prachy. Jakej jinej, levnej, ale zase aby dobře lisoval, aby až přijedu dělat služby mě s tim nevyhodili. :oops:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 20 lis 2007 17:59

to už ti asi neporadím, já se v těch cenách moc nepohybuju. Ale kdybys někdy kupoval ojetinu, dej si fakt bacha na stav.
CZECH MADE

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Příspěvekod Zetor 4011 » 20 lis 2007 18:28

No uvidíme, jak to nakonec všechno bude. Já jsem se tady před chvílí dočet, že na tu dotaci, pro začínající zemědělce, se dají nakoupit 2 nebo i víc strojů. To by mi vyšlo na nějako Proximu a lis k tomu. No tak uvidíme, jak to nakonec bude s tou dotací a uvidim co potom dál. Tak zatim čau. :lol:

Příspěvky: 23
Registrován: 22 pro 2007 17:44

Balička L04

Příspěvekod hegi1 » 30 pro 2007 10:15

Pane Tvrdek, vzhledem k tomu, že L04 vlastním, měl bych jednu takovou drobnost. Pohon válcu hydromotorem a následně řetízkem nevidím zrovna jako dvakrát štastný. Jde hlavně o to, že když stavím balíky do řady vedle sebe a některý dám kousek dopředu, tak ty další už musím dávat taky víc dopředu a to proto, že když roztahuju válce abych mohl vyjet z balíku, tak kryt na řetízek k pohonu válce mi roztrhne předchozí balík (když si teda nedám pozor). Pak další připomínka, u L 04 tvrdíte, že se s ní dají balíky stavět na "čelo". To je hezké, ono by to i fungovalo, ale to by musely být balíka se senem nebo něčím hodně lehkým a ještě je stavět po skopce. Protože když mám balík o hmotnosti cca 800 kg, tak ty válce ten balík roztrhnou ať chci nebo ne. A ještě k vyjíždění z balíků: pokud je dávám těsně k sobě, tak musím baličku pustit zcela na zem a trochu roztáhnout válce a zde jsou dva problémy, když pustím baličku zcela na zem a popojedu do předu, tak hrnu drn, mě osobně to zas až tak nevadí, ale některým zákazníkum poměrně dost. A ta poslední věc: když vyjíždím z balíku a roztáhnu válce hodně, tak stoupají a pokud s tim někdo neumí dělat, tak je zde zase problém s roztrháním balíků.
Jinak jsem s Vašim strojem velice spokojen a chválím Váš přistup.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 02 led 2008 08:51

Zdravím, moc děkuji za připomínky. Některé z popisovaných problémů lze řešit vyklápěním balíků šikmo k řadě, nebo téměř v řadě, pokud si to dokážete představit. Je jasné, že se toto nedá vždy aplikovat, ale osobně s tímto strojem pracuji a pokládám a stavím balíky jedině takto, a tím pádem s tím předem počítám a upozorním zákazníka, že je to tak třeba. Pokud se jedná o stavění těžkých balíků je možné, že se tento problém vyskytne, ovšem pouze u měkkých a špatně slisovaných balíků. Připouštím diskuzi, co je a není měkký balík je pouze relativní pojem a na louce se musíme potýkat s realitou... Nicméně jiné řešení u tohoto typu stroje není možné, takže by bylo z naší strany samozřejmě vhodné na toto zákazníky upozorňovat, děkuji. Problém s trajektorií válců při jejich roztahování je složitější, než se na první pohled může zdát. Ten stávající systém je výsledkem mnoha kompromisů stran nejrůznějších kriterií. Víme, že není dokonalý, ale jakékoliv nové pokusy o modernizaci zatím zkončili vždy špatně. Drhnutí podstavy o zem se pokusíme řešit odvalovacím válcem. Děkuji a přeji šťastný a úspěšný nový rok..
CZECH MADE

Příspěvky: 23
Registrován: 22 pro 2007 17:44

Příspěvekod hegi1 » 02 led 2008 10:24

Balík může být zlisovaný jak chce, jde spíš o to, že balík musím položit na zem, povyjet a pak válce stáhnout. Když je stáhnu hodně, tak mi folii roztrhne válec, který se vlastně v tomto případě protáčí na jednom místě (samozřejmě musím celou baličku ještě přizvednout), no a když válce stáhnu jenom trochu, tak musím o to více zvednout celou baličku a tady je zase ten problém, folie zas až tak neklouže, tzn., že když zvednu baličku, tak se mi folie natrhne zase o válec

Jestli se můžu ještě zeptat na tu trajektorii válcu, zajímalo by mě jaké jste měli návrhy na změnu?

Za odpověď předem děkuji.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 02 led 2008 10:53

Zkoušeli jsme přímý boční posuv a dále uchycení podobných ramen zespodu.

To co popisujete s trháním folie bych rád viděl na vlastní oči, tak se pak někdy domluvíme a já se zajedu podívat. Máme podobné zkušenosti pouze v případě nového stroje, kdy barva ještě není ošoupaná a pak v případě, že se folie navine na balík lepicí vrstvou nahoru.
CZECH MADE

Příspěvky: 23
Registrován: 22 pro 2007 17:44

Příspěvekod hegi1 » 02 led 2008 11:18

Myslím si, že je to způsobeno hlavně velkou váhou balíků. Tuto sezonu jsem tímto způsobem balíky nestavěl, používám na to čelní nakladač. Ono je to i dosti obtížné stavět ty balíky tak aby byli hezky narovnaný, na to já si celkem dost potrpím a je to zase poze můj subjektivní názor.

Nemáte nahodou nějaké nákresy toho přímého bočního posuvu? Celkem by mě to zajímalo, jak se to chovalo? Teda jestli jste to zrealizovali?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 03 led 2008 09:29

Bohužel ne, ani fotku, prototyp, který jsme udělali jsme předělali. Problémů tam bylo několik, hlavní asi ten, že i při roztahování válců bylo třeba použít relativně velký tlak do pístu, který už ale nekorespondoval se správným odvalováním válců. Ten náš současný systém je v tomhle jedinečný svou jednoduchostí, což nám dělá i cenu, kterou se snažíme zachovat. Samozřejmě jsou složitější a dražší systémy hydrauliky a vlastně ani konkurenční značky to nedoukážou řešit jinak, než za pomocí elektrohydrauliky. Je to ložitější, ale pro nás je to mimo vizi.
CZECH MADE

Příspěvky: 23
Registrován: 22 pro 2007 17:44

Příspěvekod hegi1 » 03 led 2008 10:17

Zkoušení takovýchto prototypů by mě velice zajímal.
Ještě pár dotazů: Kolik by stálo předělat L04 s hydraulickým rozvaděčem na elektrohydraulické ovládání?

A v předchozí diskuzi jsem se dočetl, že provádíte i služby (senážování). Zajímalo by mě kolik balíků uděláte za sezonu.


Děkuji

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 03 led 2008 10:32

předělání hydrauliky je dle ceníku 60000,-Kč. Jen je třeba k tomu připočítat případnou cestu.

Balíků jsme letos udělali okolo 2 tisíc. V loňském roce jsme začínali teprve v září a bylo cca 1 tisíc. Abych řekl pravdu, není to to, co jsme si představovali, ale ani to není naše hlavní marketingová a výrobní náplň.
CZECH MADE

Příspěvky: 6
Registrován: 07 led 2008 19:03

Příspěvekod Majkl » 17 led 2008 20:20

Ahoj chtěl jsem se zeptat co je zač ta folie co nabízíte na svých stránkách

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 18 led 2008 12:26

Je to Triowrap ze Švédska.
CZECH MADE

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 13 úno 2008 08:58

Tak letos opět spousta vylepšení. Už jsou(respektive teprve :)) navržený a odzkoušený a dou do výroby nový střihače, odvíjení, komplet nová elektroinstalace, tlačítka ovládání, změny na hydraulice, nový levný elektroovládání, kapacitní čidla místo magnetických atd. atd.. Trochu nám to zlobilo, hlavně se to projevovalo na mašinách, co chodí automaticky za lisama, tam to musí fungovat na 110% bez zásahu obsluhy. Svařujem nově pulsníma zdrojema, máme nové vybavení, vylepšujeme povrchovku, systém řízení kontrol, tak snad budou nový zákazníci, mimochodem již i v zahraničí, spokojenější čím dál tím víc.
CZECH MADE

Příspěvky: 6
Registrován: 19 úno 2008 20:12
Bydliště: Tišnovsko

Re: Baličky JAN TVRDEK s.r.o - kniha přání a stížností

Příspěvekod petrs » 30 kvě 2008 09:57

dobrý den
chci se zeptat zda je možno použít baličku typ L-02 do čelní hydrauliky traktoru ?
a zda je pro toto použití vybavena obráceným nakládacím ramenem?
a je nutné při podebírání balíku nakladacím ramenem spustit rám stroje až na zem ?
nejlepší stroj forschrit! nejlepší traktor zetor 3011

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Re: Baličky JAN TVRDEK s.r.o - kniha přání a stížností

Příspěvekod Zetor 4011 » 23 čer 2008 19:42

Zdar, chtěl bych se zeptat, proč Ti nemaká web? Případně, kdy bude fungovat a mohl by jsi přidat i nějaká videa, aby bylo vidět ovíječky v chodu a nebylo by špatný využít do agregace i starší traktor, jak byla v Kámeni ta L 03 v roce 2007.

Příspěvky: 1
Registrován: 06 črc 2008 18:18

Re: Baličky JAN TVRDEK s.r.o - kniha přání a stížností

Příspěvekod JakubR » 06 črc 2008 18:34

Ctěl bych se zeptat jak hodláte servisovat stroje, které jsou v záruce, když jste ukončil činnost? Na baličce L04 nás neustále zlobí program a bez neho je nám balička k ničemu!! :oops: Taky bych se chtěl zeptat zda bys te neposkitl alespoň funkční program?

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Re: Baličky JAN TVRDEK s.r.o - kniha přání a stížností

Příspěvekod maclos » 06 črc 2008 18:53

JakubR píše:Ctěl bych se zeptat jak hodláte servisovat stroje, které jsou v záruce, když jste ukončil činnost? Na baličce L04 nás neustále zlobí program a bez neho je nám balička k ničemu!! :oops: Taky bych se chtěl zeptat zda bys te neposkitl alespoň funkční program?


My máme objednanú L03 tiež v automatike, tak snáď to bude fungovať "ak sa vôbec ešte vyrobí" lebo inak si to tiež neviem predsaviť čo s tým, alebo nech dajú tie bowdenové tiahla k tomu za nejaký symbolický príplatok, lebo inak neviem čo s tými elektor ventilmi ak by sa to mienilo kaziť :cry:

Příspěvky: 114
Registrován: 27 dub 2007 12:52

Re: Baličky JAN TVRDEK s.r.o - kniha přání a stížností

Příspěvekod Staňa » 07 črc 2008 07:53

Pokud ju máte objednanou tak se strachovat že se vám pokazí nemusíte,protože ju ani nebudete mít,já jsem si ju taky objednal a vůl dal i zálohu a ani jedno už asi neuvidím.

Příspěvky: 92
Registrován: 24 led 2008 08:01
Bydliště: plzeňsko

Re: Baličky JAN TVRDEK s.r.o - kniha přání a stížností

Příspěvekod Lukáš Tříska » 15 úno 2009 14:33

http://www.temak.cz/index.php?page=home , myslím ,že baličky Jan Tvrdek mají pokračování...........
síla sílu zmáhá

Příspěvky: 91
Registrován: 25 úno 2007 20:21

Re: Baličky JAN TVRDEK s.r.o - kniha přání a stížností

Příspěvekod skype » 18 črc 2009 14:49

Chci se zeptat ... Tato firma teda padla jo ?? již nevyrábí ??

Uživatelský avatar
Příspěvky: 122
Registrován: 02 led 2007 19:22
Bydliště: Vlašim

Re: Baličky JAN TVRDEK s.r.o - kniha přání a stížností

Příspěvekod Marek Fikejs » 07 dub 2011 13:17

Firma s názvem Jan Tvrdek skončila, ale na její zkušenosti a kvalitu produktů plynule navázala firma Temak. Její produkty je možné si prohlédnout na jejich stránkách, nebo na našich stránkách: http://www.danhel.cz/produkty/balicky-p ... -a-tazene/
STROM PRAHA a.s.
Produktový manažer sklízecí řezačky a postřikovače
http://www.strompraha.cz/

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Re: Baličky JAN TVRDEK s.r.o - kniha přání a stížností

Příspěvekod maclos » 07 dub 2011 18:34

Tá elektronika sa už nedodáva ani za príplatok? To nieje nič moc, že aj ten najvyšší model je len na bowdeny...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 122
Registrován: 02 led 2007 19:22
Bydliště: Vlašim

Re: Baličky JAN TVRDEK s.r.o - kniha přání a stížností

Příspěvekod Marek Fikejs » 07 dub 2011 19:07

Samozřejmě je možné si ke každému modelu připlatit za elektrické ovládání místo bowdenů, jen to neuvádíme na stránkách. Napravím....

Opraveno
Naposledy upravil Marek Fikejs dne 07 dub 2011 19:12, celkově upraveno 1
STROM PRAHA a.s.
Produktový manažer sklízecí řezačky a postřikovače
http://www.strompraha.cz/

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Re: Baličky JAN TVRDEK s.r.o - kniha přání a stížností

Příspěvekod maclos » 07 dub 2011 19:12

Marek Fikejs píše:Samozřejmě je možné si ke každému modelu připlatit za elektrické ovládání místo bowdenů, jen to neuvádíme na stránkách. Napravím....


Bolo by tam dohodiť aj nejaké foto ako to ovládanie vyzerá, lebo čo si pamätám mali to dosť vymakané, normálne McHale počítač sa nato nechytal, len ktovie aká je spoľahlivosť...

Příspěvky: 51
Registrován: 28 říj 2007 16:53

Re: Baličky JAN TVRDEK s.r.o - kniha přání a stížností

Příspěvekod cendar » 02 srp 2014 23:13

Má tu někdo zkušenosti z provozu baliček firmy TEMAK?
Děkuji

Příspěvky: 153
Registrován: 15 říj 2009 11:38
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Baličky JAN TVRDEK s.r.o - kniha přání a stížností

Příspěvekod Dark » 03 srp 2014 22:45

Na jaký typ se ptáš, já mám tu nesenou roztahovací válce a je to pohoda, je teda problém s tím stavět balíky, ale já už jí to odpustil a stavím je čelákem

Příspěvky: 51
Registrován: 28 říj 2007 16:53

Re: Baličky JAN TVRDEK s.r.o - kniha přání a stížností

Příspěvekod cendar » 07 srp 2014 17:59

Uvažuji o T01 nebo T04...
Měl bych ji umístěnou stacionárně za stodolou, balíky bych svezl z pole na místo k baličce a pak po zabalení ukládal manipulátorem.

Předchozí

Zpět na Balíkovače - lisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků