Baličky JAN TVRDEK s.r.o - kniha přání a stížností

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Příspěvekod Zetor 4011 » 30 črc 2007 16:26

Takhle jsem to nemyslel. Špatně jsem to napsal. Myslel jsem tím, jestli nevíte o někom kdo by chtěl případně vyrábět lisy. Nějakou firmu nebo i firmu nějakého soukromníka. Omlouvám se za předchozí otázku! :oops:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 30 črc 2007 16:50

Aha, v pořádku, no jak jsem psal, výrobců by asi bylo i víc, ale jde o vývoj. Nikomu se do toho nechce a licence jsou pouze na zastaralé technologie. My už jsme jeden prototyp vyrobili a docela si na něm vylámali zuby. Sice dodones funguje, ale jako výrobek by neměl šanci.
CZECH MADE

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Příspěvekod Zetor 4011 » 30 črc 2007 18:19

No tak to jo. Když už je prototyp na světě tak by ho to chtělo vylepšovat a vylepšovat, o tom to je. Někdy by se to muselo změnit. Nikdy bych nemohl na jednom výrobku založit firmu, ale když by se to časem chytlo, tak proč ne? :roll: 8) :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 30 črc 2007 18:59

My jsme už od začátku zvolili špatnou koncepci a vyžadovalo to od základu znova, na tom jsme se kousli. ty všechny věci okolo nám jakštakš chodí, ale protože jsou téměř všechny systémy patentovány, musíme vymyslet něco nového.
CZECH MADE

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Příspěvekod Zetor 4011 » 30 črc 2007 19:28

No to je fakt, s těma patentama je to na dračku! Já bych volil asi něco jako vylepšenej UNIBAL. Určitě bych zachoval pásy, ale zlepšil bych slisování. U nás soukromníci používají John deere nebo UNIBAL nebo taky Claas, ale všechno s pásama. Slišel jsem že pási jsou lepší než pevná komora, že to víc "umlátěj". Hlavní je na tědlech lisech asi že je variabilní komora. Taky by nebylo špatný tam třeba jako nadstandart domontovat aplikátor silážních přípravků a počítač, který by řídil naplnění a dávku toho přípravku a s počítadlem kusů balíků. Ale to by se dalo taky oželet! Stačila by jen signalizace naplnění apod. Jen něco jednoduchýho na obsluhu něco, spíš jako unibal, jen nějakej ten základ. Lepší počítač s tim počítadlem balíků by se dal jako nadstandart. Především by to chtělo příznivou cenu!!!!!! Asi okolo 150-200 litrů, v nějaké té základní verzi. V zakladu aby to prostě nebylo nic světobornýho, ale aby to splnilo účel. Taky by nebylo špatný to dělat do horního závědu a k traktoru asi o výkonu aso 30- 35 Kw, jako myslim že SIPMA z polska. Jsme jenom češi a hlavně zemědělci a především k tomu dost i soukromý. Taky jsem uvažoval jestli by nechtěl někdo vyrábět silážní lisy jako AG-BAG na stránkách http://www.zemedelskadoprava.cz . Prostě aby se s tim dala lisovat kukuřičná řezanka a pivní mláto a podobné věci jako uměj jejich lisy, ale aby to uměl 1 nebo 2 naše český! Teď mě napadlo že vysokotlaký lisy by taky nebyly špatný, něco jako FORTSCHRITT Tak zatim čau!!! :roll: :lol: :mrgreen:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 30 črc 2007 19:49

Hehe :lol: čau - eště sem hoď výkresy a je to celý :lol: . Kdyby se to tak vyrábělo , jako psalo :(
CZECH MADE

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Příspěvekod Zetor 4011 » 31 črc 2007 08:28

No tak to je jasný, že se píše líp než dělá! Jen jsem tě chtěl navést správným směrem. Prostě a jednoduše to chce za málo peněz hodně muziky. Ještě mě napadlo udělat lisování jak do špagátu tak i do sítě. Dneska se dost používá síť, hlavně když se dělá senáž, ale na seno nebo slámu se poměrně ještě dost používají špagáty. Tak to nějak zkus dát případně do hromady. Nebylo by špatný jak jsem již psal třeba hodit časem do výroby ty lisy něco jako AG-BAG, kterejma se dá lisovat i senáž nebo siláž a jiný věci. Tak zatim čau. :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 31 črc 2007 08:31

přesunul jsem diskusi o lisech sem viewtopic.php?p=26638#26638 , aby se nám to tu nepletlo :lol:
CZECH MADE

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Příspěvekod maclos » 02 srp 2007 13:11

Ja by som sa chcel spýtať či nemáte v pláne vymyslieť nejaké svahové vyrovnávanie na ťahané baličky....nejaké vyrovnávanie podvozku aspoň na bočné výkyvy aby ten balík bol stále v rovnovážnej polohy aspoň do nejakých 20% :idea:
Neviem možno by to nebolo až také zlé a vačšinou sa robia senáže do balíkov po nejakých kopcoch :)
O tom som nepočul žeby to mali baličky tak by ste boli prvý a ešte by ste si to dali aj patentovať :wink:

Příspěvky: 172
Registrován: 23 lis 2006 21:45

Příspěvekod Tomas » 02 srp 2007 20:30

to by byla balička ale pak větši než traktor ne???

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 03 srp 2007 05:57

Milý Maclosi :lol: - tuto baličku máme v nabídce už 7 let 8) - jde o typ L03 a má rozptyl pracovní polohy od -30 do 20 stupňů.
CZECH MADE

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Příspěvekod maclos » 03 srp 2007 07:01

John2 píše:Milý Maclosi :lol: - tuto baličku máme v nabídce už 7 let 8) - jde o typ L03 a má rozptyl pracovní polohy od -30 do 20 stupňů.


Hmmm....tak toto som ozaj nevedel :idea:
Ale už som si prečítal na vašej html....aj keď to kus nechápem ale ja si to raz poobzerám.....

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Příspěvekod Zetor 4011 » 17 lis 2007 11:51

Zdravim, po delší době ti zase píšu. Včera jsem viděl na ČT 1 pořad Náš venkov a díl se jmenoval Sedlák je pán. Tam jsem viděl práci ovíječky McHale. Tam je viděl odkládání balíků na na tu rovnou stranu. Tak mě napadlo, že bych se tě mohl zeptat, jestli neplánuješ na nějaké z ovíječek, taky tenhle způsob odkládání zavést. Uvažoval jsem o takové L03, tam by to snad šlo, ne?
Taky mě napadlo, když jsme se jednou bavili, že nezáleží na traktoru, ale na výkonu čerpadla hydr. Tak jsem na tom uvažoval a napadlo mě, kdyby to šlo, dát na ovíječko vlastní hydrogenerátor, jak to má např. stará pětistovka nakladač. Tam to je jednoduše. Nakladač má vlastní nádobu na olej, zubové čerpadlo, a taky převodovku do rychla. Tím by jsi mohl zvětšit možnost agregace i se slabými traktory, jakými je i Zetor 25. U tohodle způsobu pohonu, by ti stačilo, jen vědět tažnou sílu traktoru, něco o výkonu. Já osobně si myslím, že by to nebyla špatná věc, pro soukromé zemědělce, kteří mají staré traktory, jako jsou Zetor 25 nebo 3011 apod. Vždiť, nemusíš mít tak strašně výkonej traktor, do ovíječky. Je jasný, že by se tím zvedla cena, ale někdo by to třeba i dost chtěl a nikdo to zatím snad ani nevyrábí. Tak zatim. :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 17 lis 2007 16:11

Nevím, asi máme špatně udělanej web, protože tam je vidět, že jsme již dál, než MChale se zadní pasivní odkládací plošinou, my máme aktivní. Ale je pravda, že na vyšším typu, který je ale jen tak mimochodem stejně drahý, jako tento typ Mchale nižší třídy. L03 se plánuje komplet překonstruovat, protož edíky nákláněcímu stolu do stran není odklápěcí plošina na ní možná udělat. Vlastní čerpadlo je samozřejmě výborné řešení za cca 50 tisíc navíc.
CZECH MADE

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Příspěvekod Zetor 4011 » 17 lis 2007 18:23

No, já vím, že ty už jsi dál, ale na tenhle typ L03 by to taky nebylo špatný. Myslím tím to odkládání. No a s tim čerpadlem by to bylo, ještě lepší. No nějakejch 50 000, už nejni, takovej strašnej rozdíl, když vemeš, jak potom, případně ušetříš naftu, a i ceny ND na ten traktor, jakým je např. Zetor 25 nebo 4011. No, když jsem koukal, jak vypadá ten typ L03, tak ten by se nejspíš hodil, za tyhle traktory. Jednoduchá polonesená konstrukce a ještě, kdyby, tam bylo to odkládání, to by bylo super za tyhle Zetory. No ta L05, by taky nebyla, tak špatná, ale nevim, jak by se na to tvářil ten traktor. Ona ta vlastní váha, asi je dost a když bych vzal, ještě ten balík a případně nějakej ten kopec, tak by toho ten traktor měl plný kecky. :!: Já si myslím, kdyby jsi zachoval, zhruba tu konstrukci u tý L03 a dal tam tu lopatu, která by stavěla ty balíky na tu rovnou stranu a případně by mohla převážet 3 balíky najednou, tak proč ne? Hlavní je, aby ta ovíječka měla, co možná nejnižší hmotnost, tak tu nosnost okolo těch 2-3 tun. Jinak si myslím, že by tenhle model, byl přesně pro tyhle starší traktory a ještě, kdyby měl svojí hydrauliku= PERFEKT :!: :!: :!: 8)

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Příspěvekod Zetor 4011 » 17 lis 2007 19:07

No, já jsem ještě jednou koukal, na to co jsi my psal. Ty jsi mi tady psal jednou, že můžete vyrobit ovíječku, přesně k traktoru s jedno jak výkoným čerpadlem. No takže k Zetoru 4011 by ta ovíječka ani nemusela mít svojí hydr. Protože 4011 má dva výdody. Jeden pro jednočinné válce a jeden pro dvoučinné válce. Takže dvoučinný okruh může fungovat, jako vratný. Něco jiného je u Zetoru 25. Tam nemáš vývod na hydr. Tam by to být případně muselo. Protože, tam máš jenom náhonovou hřídel. :roll:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 17 lis 2007 19:26

Nojo, to by bylo, jenže lopatu na L03 jsme vymýšleli a vyvíjeli dva roky a prostě to není k tomu. Skončíme u podobný hovadský konstrukce, jako má MChale, protože jsou tam už velký síly. A váha dělá výrobní cenu a to je základ pro cenu prodejní, bohužel.... Já osobně už jsem to vzdal. Bude typ L03 tak jak je, bude dokonce levnější, a to o dost, bude typ L05, špička v oboru, a pak bude nějaký mezityp, L03b, prostě větší, než L03, s touhle lopatou, ale bohužel poměrně o dost dražší. Nynější konstrukce L03 je totiž pro nás, jako výrobce, v podstatě geniální - jednoduchá, lehká, pevná. Ale už na ni nejde nic dát.
CZECH MADE

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Příspěvekod Zetor 4011 » 17 lis 2007 20:28

No a nešlo by udělat, něco mezi L03 a L05. Něco lehkýho, ale s tou lopatou? Bylo by to dost zajímavý. Já jsem do budoucna uvažoval, že bych dělal služby, tady u nás na Vysočině. Právě že bych chtěl dělat služby, lisovat senáž apod. Tak jsem si říkal, že bych mohl případně do budoucna si pořídit tu L03, ale aby byla upravená, jako profi. No abych prostě mohl bez problémů do služeb. No nevim, jak by L05 chodila se Zetorem 4011? No snad jo. Ty na svých stránkách píšeš, že traktor musí mít tažnou sílu nějakých 3600 kg. To 4011 má, ona má tažnou až 7000 kg. No kdyby to bylo do vrchního závěsu a dělaný na výkon toho čerpadla, tak snad jo? Dost by mě zajímalo, jak bude, teda vypadat ta L03 a hlavně ta cena. Já si mysli, že by taky možná do těch služeb stačila. Kdyby měla navádění fólie a automatický ostřihnutí, tak asi jo. Já jsem stejně uvažoval, že bych jí měl buď, na místě (někde na kraji louky) nebo by jezdila po louce a svezla by vždy, tak ty dva balíky. No až jí budu pořizovat, myslim tu ovíječku, tak se stebou kdyžtak poradim, až to bude aktuální. Ona ta cena je promě taky dost důležitá. Já bych chtěl příští rok zkusit požádat o dotaci, jako začinající zemědělec a koupit novej traktor. Ten bych měl do lisu. No a jako komoru by jsi prosazoval ty? Variabiní nebo pevnou? No a jakýho asi výrobce? No tak že bych se 4011 tahal tu ovíječku. Co myslíš? Dalo by se to? :roll:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 18 lis 2007 10:01

L03 je i ve výbavě total Profi, tzn, má i mikroprocesorem řízený automatický chody. Je tam vše a dost se ve službách používá. Její jediná a čím dál tím větší nevýhoda(dřív to nikomu nevadilo) je právě to odklápění bez překlápění. Ono se to řeší třeba i plachtou, jenže jak tahle vyklápí do boku tak tam nejde dát ani ta plachta. Jde o to, že se balík většinou protrhne o strniště, obvzlášť u jetelotravin apod. Takže se to řeší odklápěním na kraji louky do porostu, nebo mladé trávy. Ale je to komplikace, to připouštím.
Pokud se týká lisu a komory tak na to neexistuje jednoznačná odpověď. Já osobně jsem viděl práci snad všech lisů na trhu opravdu v reálu, ne na nějakých předváděčkách, kde to řídí zkušení jezdci, nebo na reklamních letácích. Zde budu dělat trochu reklamu, ale nejlepší práce jednoznačně lis Claas ať variabilní, tak pevná komora. Z obou těchto lisů lezou betonový šutry od středu až po okraj a to s tim nejezdí žádní "profíci". Jestli pevná nebo variabilní komora je pak jen otázkou financí, protože variabilní je jednoznačně komfortnější, ale také dražší jak na investici, tak provoz.
Ten tvůj traktor do služeb s ovíječkou, no nevím, s L03 se musí hodně manévrovat, ale nevím, jestli tam máš posilovač a jak se s tím obecně manévruje, aby tě nebolelo za krkem :lol:
CZECH MADE

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Příspěvekod Zetor 4011 » 18 lis 2007 11:09

NO, tak jsem teda z toho jelen. Tak že, když budu odkládat normálně balík v porostu, tak se mi protrhne o strniště. No viděl jsem, že když vyklápí balík z ovíječky, tak tam dávaji kus gumy, aby se neprotrhnul. To bych, asi musel teda dělat taky.
No ten lis, jsem si taky myslel na Claas. Možná bych raději volil ten s tou variabilní komorou, ale jak říkaž, je to o penězích.
No když, tak uvažuju, tak se to manévrování traktorem s ovíječkou nezdá bejt, až tekovej oříšek. Já tam sice žádnej posilovač nemám, ale řízení jde dobře z lehka. No a nějaký motání a rejdování s ovíječkou, už mě taky nezblázní. Já, když couvu s valníkem, tak to taky jde. Tak proč by ta ovíječka nešla. Až bych to časem chytil do rukou, tak by to taky šlo. :lol: Tak dík za rady a zatim čau. 8)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 18 lis 2007 12:30

No počítej, aby sis vydělal, udělat třeba i 150 balíků za den, to je děsná palba....
CZECH MADE

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Příspěvekod Zetor 4011 » 18 lis 2007 14:38

No to je jasný, že by to muselo rychle cvrkat, jak na drátkách. No hlavní, je traktor s lisem a ta 4011, by snad v tý ovíječce taky stíhala. No, já jsem uvažoval, kdyby mi vyšla ta dotace, pro začínající zemědělce, tak bych koupil takovou 11441 forteru, lis možná ten Claas nebo možná Pottinger s pevnou nebo variabilní komorou. Tu ovíječku L03 do tý 4011, no a snad by to chodilo. Já bych stejně musel spočítat návratnost investice, ten lis a ovíječka to by bylo okolo půl milionu a třeba i nějakej traktor s čelákem na svážení balíku na kraj pole, tak tu 7245 a Hump. čelák. Takže by to vyšlo na nějakej 1 milion.
Já nevim, jak ty to děláš? Cenu za 1 balík senáže máš 300Kč, za ujetý km s účtuješ 40Kč a převoz zabaleného balíku na jiný pozemek 10Kč za km. Jak se ti to vyplácí a kolik tak ročně vyděláš? Koukal jsem, že jsi dobře technicky vybavený. To jsi ty stroje bral na úvěr nebo je koupil za hotový. Já osobně bych chtěl to tak za tři, ale to spíš víc let splatit, myslím tím ten 1 mega. No a potom bych se chtěl rozvíjet technikou a dobytkem a taky stavbami, jako soukromý zemědělec do budoucna. Já vím, že to bude strašná práce vydělat pořádný prachy na ty dnešní mašiny, ale jinak to asi nepude. :cry:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 18 lis 2007 15:21

Jestli se mě ptáš na úvěry, tak ti říkám rovnou, je to na nic. Pak nepřijdou dotace jak maj a banka je nemilosrdná. Já mám na úvěr jen ten Claas traktor, ten druhej a lis není můj. jinak vydělává to velmi slušně, ale nesmí se člověk na to upínat. Kdybych měl jen to tak bych to asi neuživil, to přiznávám.
CZECH MADE

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Příspěvekod Zetor 4011 » 18 lis 2007 15:39

Tak co myslíš? Mám se do toho pustit? Je jesný, že bych si právě na tu techniku musel vzít půjčku, teda jen na lis, ovíječku a případně na zetor 7245. No a právě to mě zajímá, jestli by byl vůbec schopnej si tim vydělat a splatit ještě půjčku, ten 1 mega. :oops:
Naposledy upravil Zetor 4011 dne 18 lis 2007 19:44, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 18 lis 2007 15:56

Já si půjčku vždycky bral, na všechno. Musím ale přiznat, že bez půjček je život uplně o něčem jiným. Nejseš v zajetí a vydán na milost a nemilost trhu a banky. Pokud bych měl někomu nějak radit tak půjčky nebrat, ale pokud chce někdo začít podnikat, musí si vybrat vlastní způsob, jak to udělat. To ti nikdo neporadí. Někdy půjčka pomůže a jinak to nejde, jindy tě půjčka zabije. Je to hlavně o kšeftu.
CZECH MADE

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Příspěvekod Zetor 4011 » 18 lis 2007 19:49

No můj otec, má zase takový známí, že ty mu klidně půjčí milion. Ono od banky raději dál. Takhle, když si půjčím, tak nejsem na ničem závislej. Já potom to budu moc splácet, jak budu moct nebo jak mi to bude vycházet. To pak snad ten kšeft pokvete, ne? :lol:

Příspěvky: 209
Registrován: 22 říj 2006 10:46

Příspěvekod karelk » 19 lis 2007 07:30

Tady jsi nedávno psa, že jsi viděl snad všechny lisy při práci. Co říkáš na značku Welger. Karel
karel

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 19 lis 2007 09:26

Abych řekl pravdu, tak Welger jsem viděl ze všech nejmíň, vím jakou má reputaci, ale popravdě mě neoslnil. Možná ale shoda okolností zrovna nedala vyniknout tomuto stroji. Možná horší obsluha, hůř nahrabáno, horší hmota, každopádně na předváděčkách byl vždy jeden z nejlepších...
CZECH MADE

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Příspěvekod Zetor 4011 » 19 lis 2007 17:11

No, ještě bych se tě chtěl na něco zeptat. Co takhle, že bych nemusel kupovat novej lis, ale jak jsi tady někde psal, upravit UNIBAL. Myslím tím dát tam vázání do sítě a řezání. Taky by to asi chtělo přidat nějaký vodítka, aby se tak nekroutily pásy a asi by se ty pásy musely předělat, z těch 7 na nějaký 4 nebo 5, ale musily by bejt hodně u sebe, aby nepropadávala ta krátká řezanka. Nebo by se to muselo vyzkoušet na určitou délku té řezanky. To by nebylo špatný. Určitě by mi to vyšlo líp, než kupovat novej lis, nějakej Claas. Co myslíš, šlo by to nějak šikovně upravit? :roll:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 20 lis 2007 09:04

Zetor 4011 píše:No, ještě bych se tě chtěl na něco zeptat. Co takhle, že bych nemusel kupovat novej lis, ale jak jsi tady někde psal, upravit UNIBAL. Myslím tím dát tam vázání do sítě a řezání. Taky by to asi chtělo přidat nějaký vodítka, aby se tak nekroutily pásy a asi by se ty pásy musely předělat, z těch 7 na nějaký 4 nebo 5, ale musily by bejt hodně u sebe, aby nepropadávala ta krátká řezanka. Nebo by se to muselo vyzkoušet na určitou délku té řezanky. To by nebylo špatný. Určitě by mi to vyšlo líp, než kupovat novej lis, nějakej Claas. Co myslíš, šlo by to nějak šikovně upravit? :roll:


Větší hnací válce a dva přidat, uplně jiný pasy, z něčeho jinýho a to co píšeš a bylo by to O.K., ale stokrát lepší je starší značkovej.
CZECH MADE

PředchozíDalší

Zpět na Balíkovače - lisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků