Baličky JAN TVRDEK s.r.o - kniha přání a stížností

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Baličky JAN TVRDEK s.r.o - kniha přání a stížností

Příspěvekod John2 » 18 led 2007 07:33

Vítám Vás v tomto tématu, kde bych rád, jako výrobce známých baliček, slyšel o tom, kde jste co slyšeli špatného, případně, jaké máte osobně špatné zkušenosti. Můj cíl je touto debatou odhalovat i ty závady, o kterých třeba nevíme, protože ze zkušenosti nám je ani sami zákazníci nezdělí(důvod nevím). Nejsme firma, která vymyslí stroj a deset let ho vyrábí, jsme schopni případné nedostatky odstranit ve velmi krátkém čase, a rádi bychom se posouvali kvalitou stále výš. Takže tímto předem děkuji za vaše podněty, s pomluvami i s pravdou se popereme.
CZECH MADE

Příspěvky: 209
Registrován: 22 říj 2006 10:46

Příspěvekod karelk » 18 led 2007 10:29

Odvážím se teda jako první i když problém se zajišťováním ložisek segerovkama již jak jste psal byl pro tento rok 2007 odstraněn, takže této rychlé spolupráci zákazník - výrobce já říkám Ano. Né jen slova, ale činy činí prsperující firmu úspěšnou firmou. Čest práci. Karel
karel

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Příspěvekod maclos » 21 led 2007 12:25

ja by som sa len chcel spytat ci je mozne model L04 namontovat na celny nakladac a ci to sam vodic s kabiny dokaze ovladat aby nemusel vyskakovat von....a kolko by to asi tak vyslo...a ci ma vasa firma zastupenie aj na slovensku...dakujem
PS: a este mala otazocka kolko treba davat otacok folie na senaz...my davame dva staci to??
vopred dakujem za odpovede..MAREK

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 22 led 2007 07:42

na ten čelňák by to šlo, je to tak i myšlený. Na techagru jsme to měli jen v tříboďáku, ale chtěli jsme to mít v čeláku. Chce to ale velkej těžkej traktor, betelnej čelňák a hlavně dobrou přední nápravu. Jinak samo se to dá ovládat z kabiny pomocí elektroovládání. Vyšlo by to uplně stejně jako tento model s automatickým ovl. viz naše stránky. Na slovensku partnera hledáme, měli jsme AgroZvolen, ale nespokojenost... je to problém, který právě řešíme.
Počet ovinutí je dost obšírné téma, i když se to nezdá. Každý samo dává ty dva jak ty píšeš, a i to v podstatě stačí, ale je pravda, že je to minimum. V některých případech, záleží na hmotě, podkladu, počasí oblasti, dobytku atd., se dokonce doporučuje až 8 vrstev, což je jakoby 4x zabaleno. My doporučujeme dost často 6 vrstev, t.j. 3x ovinout, je to velmi bezpečně uložené krmivo, které už nevyžaduje větší péči při uskladňování a manipulaci, ale jak říkám, i ty 4 vrstvy(2 obalení) stačí.
CZECH MADE

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Příspěvekod maclos » 22 led 2007 10:43

A tu balicku L04 by na celnom neuniesol napr JD 5820?? ten ma nosnost na celnom 1800kg...si myslim ze balicka aj s balikom nebude mat tolko alebo sa mylim???....a k tym vrstvam...ako neviem ale podla mojho ked sa s tym dobre manipuluje a nanarobia sa diery tak tak ci je to 2x alebo 4x je to tak isto vzduchotesne a pocasiu odolne...ci nie

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Příspěvekod maclos » 22 led 2007 11:12

a este by som sa chcel spytat ci poznate firmu LENC s.r.o.....ale myslim ze isto poznate tiez su z Vimperku....lebo oni maju take iste balicky ako vy len nejak lacnejsie...ako nechem zabrdat ale cim to je

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 23 led 2007 07:35

na ten Johndeere by to asi šlo. Ono ale nejde o nosnost čelního nakladače, ale o to, aby se traktor moc nepřevažoval, protože ta balička je docela dost vysunutá dopředu. S těmi vrstavami máš pravdu, pokud opravdu dodržíš opatrnost při skladování a případné manipulaci. Pan Lenc(LENC s.r.o) je můj švagr. On vyvíjí různé stroje, mezi nimi i baličky, které my vyrábíme. Jde o to, že on je uplně sám, má produkci cca 5-10 ks ročně a to např. loni nevyrobil ani kus. Nemá stroje dotažené do finesu, neposkytuje takovou záruku, já osobně mu ani nedávám elektroovládání, nehledě na to, že by to ani neuměl zapojit. Je prostě spíš od toho železa. Ale má velmi šikovného syna, který mu udělal pěkné www stránky a působí velmi dobře. Nadruhou stranu my se věnujeme dotažení strojů jak po efektivní stránce, tak po designové, elektroovládání je ryze můj vývoj, stejně tak spousta dalších detailů, na které se narazí až dlouhodobou spoluprací s konečnými uživateli(máme jich v ČR na 250). Spolupracujeme s prodejci, snažíme se proniknout na cizí trhy, vystavujeme na mezinárodních veletrzích, kde jsme např dostali i první cenu za vystavený exponát. Dokážeme vyrobit 60-180ks ročně, děláme 24h servis s podporou prodejcům, děláme upgrady softwarů, atd., atd... je toho hodně, prostě se ´tomu věnujeme naplno.
CZECH MADE

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Příspěvekod maclos » 23 led 2007 10:14

tak akoze vidno ze sa tomu venujete den co den...sa mi aj z dizajnovej stranky vase balicky pacia hlavne ta osem sekundovka :lol: :lol: no nam by uplne stacila ta ta L04 v plnej vybave...aj to je skoro 250tis čk...ale v porovnani s konkurenciou velmi v pohode...a sa chcem este spytat keby ste predali balicku na slovensko ako by ste riesili servie:??? ked aj nie poruchy ale upgreat softwearu

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 24 led 2007 13:02

na tuto otázku dnes nedokážu bohužel odpovědět.. Původní zmíněná firma nedokázala svým vybavením složitější stroje s elektronikou servisovat. Je pravda, že tam již tento stroj máme, ale servis jsme zatím žádný nedělali, jen njá osobně jsem tam byl právě upravovat program, včetně nějakého drobného seřízení, ale to bylo spíš náhodou, jel jsem okolo.
CZECH MADE

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Příspěvekod maclos » 24 led 2007 18:35

a este stale hladate nejakeho partnera tu na slovensku??

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 25 led 2007 07:41

samozřejmě, v nejbližší době jednak oslovíme několik vybraných společností, a zároveň vyjde v tisku požadavek na obchodní spolupráci. Je třeba mít z čeho vybírat, budeme dělat něco jako výběrové řízení, nadneseně řečeno.
CZECH MADE

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Příspěvekod maclos » 25 led 2007 21:58

a este taka otazocka
Naposledy upravil maclos dne 25 led 2007 21:59, celkově upraveno 1

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Příspěvekod maclos » 25 led 2007 21:58

a chcel by som sa spytat ktore balicky pokladate fakt za dobre....samozrejme okrem vasich:)) o tych vieme ze su super:)) aspon podla obrazkov :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 26 led 2007 11:34

mohu doporučit, opravdu od srdce a s veškerou úctou značku McHale, i když nějaké ty výhrady taky mám, ale v podstatě je to něco jako náš vzor, naše meta. Oni bratři McHaleové začali podobně jako já, v garáži.
CZECH MADE

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Příspěvekod maclos » 26 led 2007 16:20

no tie balicky sa pacia aj mne...no nemam ani ponatia o ich cenovej relacii...ale kvalita to je si myslim

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 26 led 2007 17:20

je to o dost dražší, ale zcela fundovaně mohu říct, že cena je oprávněná. Je to tahoun trhu s baličkami, kéž bychom se někdy dostali na jejich úroveň. Ale pak budem taky tak drahý .
CZECH MADE

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Příspěvekod maclos » 26 led 2007 18:10

tak kazdy ideme za svojim cielon...a to vam drzim palce sa dostat aspon tam kam McHale :lol: :lol: a ta cena potom je pochopitelne ze stupne

Příspěvky: 47
Registrován: 12 led 2007 22:26
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvekod Vaclav01 » 11 kvě 2007 20:03

Zajímalo by mě jestli jsou někjaké novinky na letošní rok?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 12 kvě 2007 17:56

Novinkou letošního roku je kontinuální balička na kulaté nebo hranaté balíky, pracovně nazvanou "housenka", s připravovaným označením StarGate. Bohužel jsme nedokázali první prototyp přichystat na den zemědělce v Kámeni, 15.5.2007. Poučili jsme se z chyb předloňského roku, kdy jsme narychlo přichystaný prototyp ladili až na poli před diváky a to nebylo dobře. Počítáme s předvedením v druhé polovině tohoto roku. Další novinky jsou pouze dílčí, na jednotlivých typech, nebo manipulační technice další zdokonalení, vylepšení...
CZECH MADE

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Příspěvekod maclos » 19 čer 2007 08:42

to John2: Mrzí ma to, že ste nedoniesli na Očovú nejakú baličku s elektronickým ovládaním a nepredviedli ju...viem mali ste tam tu 05-ku ale bola mechanická :(

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 19 čer 2007 11:43

Na Očové byla elektronická pouze talžená L03, ale bohužel, jsme se nedostali k jejímu předvedení - ani nebyl nikdo, kdo by měl o toto zájem.... Trochu organizační problém byl, že bylo málo slisovaných balíků - pouze pět na takovou akci a na 3 baličky je opravdu málo..
CZECH MADE

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Příspěvekod Zetor 4011 » 03 črc 2007 13:46

Zdravím, já jsem viděl Vaší baličku na Dni zemědělsce v Kameni 2007. Byla tam se zrenovovaným traktorem 2511. Chtěl bych se Vás zeptat, jestli Vaše baličky jsou schopné pracovat i s tak výkonově slabými traktory? :roll:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 03 črc 2007 16:41

Jednoduše řečeno ANO. Je samozřejmě nutno vzít v potaz stav hydraulického čerpadla použitého traktoru, a dále jeho litráž. Obecně ale není problém postavit převodové ústrojí na jakoukoliv dodávku oleje. Zmíněná předváděná balička byla však stavěna spíše na větší traktory(rozuměj její zpřevodování). POkud se týká výkonu motoru takto malých traktorů, není problém, máme vyzkoušenu tuto baličku i na 16 koňovém traktoru v kopcovitém terénu.
CZECH MADE

Příspěvky: 1
Registrován: 25 črc 2007 11:36
Bydliště: Prachatice

Příspěvekod sumec » 25 črc 2007 11:40


Příspěvky: 172
Registrován: 23 lis 2006 21:45

Příspěvekod Tomas » 25 črc 2007 12:49

Zdravim Vás.Mě by jen zajímalo v čem spočiva napad udělat na baličce dalkove ovladaní?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 25 črc 2007 13:51

Tomas píše:Zdravim Vás.Mě by jen zajímalo v čem spočiva napad udělat na baličce dalkove ovladaní?


Tak není to jen náš nápad, používá se to i u jiných značek dřív, než u nás. První požadavky byly asi pro ovládání stacionární automatické baličky, kde jediná obsluha je v manipulačním prostředku a čelním nakladačem apod. dává balíky na baličku, dálkovým ovl. jí dá pokyn pro ovinutí, ta ho ovine, odstřihne folii a případně hned i balík vyklopí. Obsluha se zatím může věnovat uskladnění předchozího zabaleného balíku a navezení nového nezabaleného. Postupem času jsme začali toto ovládání doporučovat ke všem elektronickým verzím, neboť je zde výhoda kontroly chodu přímo u stroje. Např. když se zavádí nová folie, nebo při jiných pauzách.
CZECH MADE

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Příspěvekod Zetor 4011 » 30 črc 2007 12:40

Zdravím, zajímalo by mě zda-li neuvažujete o výrobě lisů na kulaté balíky, nebo nevíte o někom, kdo je vyrabí. Já osobně prosazuji zemědělské stroje české výroby, právě ty sloužili a slouší pořád dobře na českých polích. 8) :roll: :lol: :idea:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 30 črc 2007 13:46

Souhlasím, i když vím, že není "česká firma" jako "česká firma". Je to škoda, že se toho nikdo neujal, pelhřimov, rožmitál a podobně by na to měli, pícninařinu taky dělají. Je to ale podobné jako s baličkami - nezdá se to, ale je to jeden z nejproblematičtějších produktů. Nejproblematičtější z hlediska vývoje a "ladění". Ani nevíte, jak rád bych lis do své produkce zahrnul, ale naše priorita nyní je dovést ovíječky k dokonalosti a pokrýt zahraniční poptávku, takže tím máme na několik let o zábavu postaráno :lol: .
CZECH MADE

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Příspěvekod Zetor 4011 » 30 črc 2007 14:47

Vaše ovíječky jsou na polích poměrně dosti vidět, to je pravda. Neznáte náhodou někoho kdo by je mohl a chtěl případně vyrábět?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 30 črc 2007 15:57

Zetor 4011 píše:Vaše ovíječky jsou na polích poměrně dosti vidět, to je pravda. Neznáte náhodou někoho kdo by je mohl a chtěl případně vyrábět?


Zcela nechápu otázku. Resp. toto není v našem zájmu.
CZECH MADE

Další

Zpět na Balíkovače - lisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků