Kdo poradí s lisem na malé hranaté balíky

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Kdo poradí s lisem na malé hranaté balíky

Příspěvekod Zetor 4011 » 01 črc 2007 16:45

Zdravím, já potřebuji poradit, jaký lis na malé hranaté balíky (starší), bych mohl tahat za Zetorem 4011. Jde mi o lis např. WELGER nebo Fotschritt. Používal bych ho na seno nebo slámu asi na 20ha. Předem dík za odpověď. :roll:

Příspěvky: 309
Registrován: 18 úno 2007 20:54

Příspěvekod Enguma » 01 črc 2007 20:38

čau lis welger na malý baličky znám, měl jednu dobu kámoš chvili...měl na to jeden problém pořád stejnej.... vázání, a kvůli tomu ho prodal... tak 5baličku z 40 se zavázalo jak mělo... seřídit apod už s tim dělat nešlo... celá jehla a celý to vázaní by se muselo dát nový a nikde na nesehnal náký ND.... kup si hele K 464 nebo jak to je, je to fortschritt a ten maká dobře a ND je na to k dostání víc naž na nákýho welgra.... to je můj názor... kámoš se s tim welgrem natrápil opravdu moc...a to ho koupil skoro novej .... dělal s nim tak 20-30ha ročně asi 4roky....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 573
Registrován: 26 pro 2006 22:54
Bydliště: Komorní Lhotka (Frýdek - Místek)

Příspěvekod Ondřej Novák » 01 črc 2007 21:20

Jestli chceš Fortschritt tak má označení K442. Díly se na to ještě celkem dají sehnat a dělá to pěkný balíky... Ale nech si to ukázat v chodu a nejlíp se senem. Pokud to udělá 5 balíků tak jdi klidně do něj...
To co psal Enguma má označení K454, nebo starší K453, nemáš šanci s tím traktorem utáhnout, potřebuješ 1000ot. vývod a tak 30 koní navíc... :wink:
Když osladit, tak Crystalem...

Příspěvky: 309
Registrován: 18 úno 2007 20:54

Příspěvekod Enguma » 01 črc 2007 22:54

Ondřej Novák píše:Jestli chceš Fortschritt tak má označení K442. Díly se na to ještě celkem dají sehnat a dělá to pěkný balíky... Ale nech si to ukázat v chodu a nejlíp se senem. Pokud to udělá 5 balíků tak jdi klidně do něj...
To co psal Enguma má označení K454, nebo starší K453, nemáš šanci s tím traktorem utáhnout, potřebuješ 1000ot. vývod a tak 30 koní navíc... :wink:

čau díky Ondro že si měl poopravil, já přesně nevím to označení, ale za 4011 fortschichta tahá unás jeden důchodce... .... já jen chci varovat před koupí welgera na balíčky malý, to je fakt krám, když se to začne sr*t tak je to an mašli...nic na to není a baliky to nedělá nijak exttra....to umi i osvedčený K.... a ND na něj sou ...

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Příspěvekod Zetor 4011 » 02 črc 2007 12:39

Díky za tolik odpovědí. Tak jsem teda zjistil že welgera ne!!!! Tak teda nějakej Fotschritt, ale jakej? K 442 nebo jinej. Já chci, aby se naněj dali sehnat dobře díly, ale abych za něj nedel moc peněz, myslím tím asi tak 20 000 Kč nebo i nejlépe 10 000 Kč, le zas aby za tu cenu to nebyl šrot!!!! Zajímalo by mě jestli by tahle cena šla, a nebo jestli nejni moc nízká. Protože jsem už zainvestoval do strojů celkem asi okolo 300 000 Kč a nechtěl bych už do toho moc cpát. :x

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Příspěvekod Zetor 4011 » 02 črc 2007 13:11

Naše jsem na interneto vysokotlakej lis na malý balíky asi za 260 000 Kč bez DPH. Je teda polskej, ale úplně novej. Je na http://www.zemedelska-technika.cz a video na http://www.agra.sk . Najdeteho v produkty a služby a zpracování krmiv. :P :roll:

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Příspěvekod Zetor 4011 » 03 črc 2007 13:56

Doufám že lis k 442 má alespoň vedení na valník? Pro mě by bylo nejlepší, kdyby tenhle lis měl svůj závěs pro vlek a vedení na něj, aby se mnou nemusel jezdit ještě traktor s vlekem a nebo abych to nemusel zbýrat ručně z pole. Já jsem viděl lis Fortschritt (nějaký starší) a měl vedení na vlek a svůj závěs. Já nepotřebuju lis za 100 000 Kč, ale levnej lis např. za 10 000 nebo i do 20 000 Kč, kterej odvede dobrou práci. Nevíte někdo o nějakém lisu, nejlépe od soukromé osoby asi za 10 s nějakými ND v co možná nejlepším stavu a solidně udržovaným a garážovaným? Prosím odpovězte někdo!! :cry: :(

Příspěvky: 309
Registrován: 18 úno 2007 20:54

Příspěvekod Enguma » 03 črc 2007 18:33

to 4011: si myslím že seš zas tak trochu snílek né? za 10tis a v supr stavu a kupu ND k tomu.... to ani náhodou.... ty ceny sou kolem 30tis... a takovej jakej chceš ty + polovina lisu K... v ND stojí i 50tis... :!
ono někde sou tyto lisy dost ještě používaný, ikdyž maj malý baličky odzvoněno, tak přesto se dělá seno i slama do těchto balíčku.... takže ty lisy zas nejsou "přebytěčný majetek" v podnikách...
např soused má ten větší K... a tahá ho s 5611 a v kopcích se 7045 a dělá s nim seno do balíčku, protoe mám hodně koní.má konírnu na 20 koní... a tam je to na ruce...tak se tyto malý baličky hoděj, a lis koupil za 40tis a má ho pořád v garáži a auto za 200tis nechává kvůli tomu venku.... dost si toho lisu cenní.... :wink: :!:

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Příspěvekod Zetor 4011 » 04 črc 2007 09:48

Já jsem si myslel že za 10 000 Kč to nebude, ale zkusil jsem to. Tak teda říkáte za 20- 30 000 Kč minimálně. To je dobrý, ale co se dá dělat. Když jste znalci, jak mi tady píšete tak se mrkněte na http://www.agrobazardvorce.cz do složky Sklízecí technika a kombajny na lis K442. Tak do toho bych určitě nešel a to i přesto že tenhle agrobazar mám dost blízko. Určitě bych chtěl lis v lepším stavu. Myslíte že za ty peníze by se nechal sehnat v lepším stavu? Mě jde hlavně o to, že jsem slišel že někomu neváže levá nebo pravá strana, že se na to blbě shání ND. Já potřebuju levnej stroj (asi teda 20 000 - 30 000Kč) s ND, které se špatně shání a aby plně fungoval a nebyl celej rok na dešti a v zimě ve sněhu. Já jsem viděl K 442, kterej stál venku v takový ohradě zrezlej, zanešenej od listí ze stromů a zarostlej pomalu ve 2 metrový trávě, tak to vůbec. Já stejně teď nemám prachy na nákup lisu, ale chci vědět jak to vůbec všechno je. Pro mě by bylo nejlepší, kdyby mi někdo poslal nějakou fotku K 442, abych viděl, v jakém stavu to má cenu těch 20- 30 000. Já nepotřebuju lis, kterej koupim za např. 20 000 nebo i 30 000 a budu na něm dělat GO, já pořebuju stroj na kterym udělám údržbu a obnovim lak a namažu ho, a musi chodit! :!: :x Já podnim nemůžu ležet celej rok, než ho dám do kupy, aby z něho něco bylo. A náhodou nevite o nějaký K 442 :?: Doufám že má alespoň závěs s vedením na valník, abych nemusel zbýrat balíky z pole ručně. Ale dík za odpovědi. :P 8) :lol:

Příspěvky: 8
Registrován: 13 čer 2007 13:15

balíkovač do 10000

Příspěvekod zetormaistr » 09 črc 2007 16:49

zetor 40 11 hele jestli chceš k 442 a jsi z vychodních čech tak vím o balikovači k 442 za 7 tis. dostaneš k tomu nahon, a asi 3 vázání+ nějaké mysky.Ale předem ti říkam,že už na pohled je to odpudivé(omoklé).vše je ok až na par věcí plechova kapsa na provazky a dno tohho tunelu hned u něj(klasicka bolest)....jestli maš čas a možnosti :idea: si ho dat dohromady tak je to to pravé pro tebe jestli ne je mi líto levněji neseženeš

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Příspěvekod Zetor 4011 » 10 črc 2007 11:05

Když jsi takovej zetormaister, tak jsem dej nějaký fotky. Je jasný že za 7000 litrů nemůžu čekat žádnej zázrak. Až budou fotky toho lisu tak se můžem bavit. 8) :wink:

Příspěvky: 39
Registrován: 11 úno 2007 21:18

Příspěvekod jirka_h » 19 črc 2007 13:18

Enguma píše:čau lis welger na malý baličky znám, měl jednu dobu kámoš chvili...měl na to jeden problém pořád stejnej.... vázání, a kvůli tomu ho prodal... tak 5baličku z 40 se zavázalo jak mělo... seřídit apod už s tim dělat nešlo... celá jehla a celý to vázaní by se muselo dát nový a nikde na nesehnal náký ND.... kup si hele K 464 nebo jak to je, je to fortschritt a ten maká dobře a ND je na to k dostání víc naž na nákýho welgra.... to je můj názor... kámoš se s tim welgrem natrápil opravdu moc...a to ho koupil skoro novej .... dělal s nim tak 20-30ha ročně asi 4roky....


- No, ja jsem si letos poridil nizkotlaky lis Welger WSA 350 na male baliky a udelali jsme ke dnesku asi 450 baliku :D .
Nezavazanych bylo celkem tak 10-20ks :( , vzdy slo o prdnuti jednoho z provazku v miste uzlu, vetsinou slo o precpany balik :? . Dalsi balik sel zavazany normalne, netreba nic resit ani zastavovat :) .
(Vice o mem pripadu v tematu http://forum.farmweb.cz/viewtopic.php?t=1556&postdays=0&postorder=asc&start=0)

Jaky typ lisu mel ten tvuj kamos?
jirka_h

Příspěvky: 237
Registrován: 19 srp 2007 14:12

Příspěvekod Lnena » 19 srp 2007 16:07

Enguma píše:to 4011: si myslím že seš zas tak trochu snílek né? za 10tis a v supr stavu a kupu ND k tomu.... to ani náhodou.... ty ceny sou kolem 30tis... a takovej jakej chceš ty + polovina lisu K... v ND stojí i 50tis... :!
ono někde sou tyto lisy dost ještě používaný, ikdyž maj malý baličky odzvoněno, tak přesto se dělá seno i slama do těchto balíčku.... takže ty lisy zas nejsou "přebytěčný majetek" v podnikách...
např soused má ten větší K... a tahá ho s 5611 a v kopcích se 7045 a dělá s nim seno do balíčku, protoe mám hodně koní.má konírnu na 20 koní... a tam je to na ruce...tak se tyto malý baličky hoděj, a lis koupil za 40tis a má ho pořád v garáži a auto za 200tis nechává kvůli tomu venku.... dost si toho lisu cenní.... :wink: :!:


kdyz necha venku auto, v pohode nastartuje a odjede. Ale nechavej si venku 454. Na jare prijdes a zjistis ze nic nevaze, tak pracne sestelovany vazani cely rozestelujes, stejne si nepomuzes a az se rezate vazani zase zacne blyskat tak abys to zas steloval zpatky. Ale jestli kupuje kazdy jaro auto za 200 tis, mohl by kazdy jaro kupovat i novy lis, co?:o) :wink:
Kupec, řezník a sedlák v jedné osobě

Příspěvky: 1
Registrován: 26 úno 2008 21:47

Re: Kdo poradí s lisem na malé hranaté balíky

Příspěvekod tomsk » 26 úno 2008 22:00

tak my máme staručký lis welger AP-12 má možno 30, 40 rokov ale robi vyborne. Neviem možno je to tym že sa oň predchadzajuci majiteľ dobre staral ale za tie 2 roky čo ho mame spravil okolo 15000 balikov bez nejakých problémov a opravy boli asi také že sme tam vymenili 2 ložiská. A s tym viazanim, je pravda ze občas balik roztrhne, väčšinou keď si nejak viac zoberie alebo keď je to mokré lebo potom to nechce ísť von tak ich natlačí až veľmi. Ale inak v normalnych podmiekach sa nepodari 1 balik zo 100. Myslim že oproti starým fortschritom je oveľa lepší. Keď vidím ako tu s nimy robia a za hodinu 10 krát zastane aby mu to aspoň nejak viazalo tak neviem, ale mi sme s nasim starým welgerom veľmi spokojný.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 208
Registrován: 24 úno 2008 21:22

Re: Kdo poradí s lisem na malé hranaté balíky

Příspěvekod Adam » 02 bře 2008 15:41

Nema niekto skusenosti s lisom Kola Rivale 2?
Aj traktor je len stroj....

Příspěvky: 104
Registrován: 01 led 2008 14:20
Bydliště: Vysočina, Jižní Morava

Re:

Příspěvekod traktor Zetor » 18 led 2009 15:19

Zetor 4011 píše:Díky za tolik odpovědí. Tak jsem teda zjistil že welgera ne!!!! Tak teda nějakej Fotschritt, ale jakej? K 442 nebo jinej. Já chci, aby se naněj dali sehnat dobře díly, ale abych za něj nedel moc peněz, myslím tím asi tak 20 000 Kč nebo i nejlépe 10 000 Kč, le zas aby za tu cenu to nebyl šrot!!!! Zajímalo by mě jestli by tahle cena šla, a nebo jestli nejni moc nízká. Protože jsem už zainvestoval do strojů celkem asi okolo 300 000 Kč a nechtěl bych už do toho moc cpát. :x



Známej má lis welger na menší hranatý balíky, lisuje hlavně lidem, kteří mají menší pole a má jedem balík jako druhý a perfektně stáhnutý
Narvi tam červy, ať to grády má ...

Příspěvky: 88
Registrován: 02 bře 2008 14:39

Re: Kdo poradí s lisem na malé hranaté balíky

Příspěvekod Dalibor » 19 led 2009 20:01

Já prodávám lis fortschritt K-454 s vynášecím krkem, je ve skvělém stavu a nějaké ty ND bych doma taky našel, ale ty jde koupit na každém rohu.

Příspěvky: 1
Registrován: 29 čer 2009 16:14

Re: Kdo poradí s lisem na malé hranaté balíky

Příspěvekod petrlaz » 29 čer 2009 17:26

Dobrý den
Chci jenom reagovat na to že Welger není krám, mám doma od lonska Welger WSA 350 a jsem plně spokojen je pravda to že pokud není seřízen nepracuje kloudně ja jsem se spojil s němcema poslali mě k lisu návod v němčině a když jsem seřídil tak z něho padají pjekné baliky. Bívalí majitel ho neměl seřízený a neměl v něm odpovídajicí provázek i na tom záleží.Co se týká tažného prostředku tak mám doma dělaný stroj kde je motor Škoda Favorit dvakrát převodovka dvakrát spojka.Balíky mají míru 100x23 délka libovolná.

Zpět na Balíkovače - lisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků