Cena prodávaného balíku sena či slámy

Příspěvky: 5
Registrován: 08 srp 2007 03:10

Cena prodávaného balíku sena či slámy

Příspěvekod Hugozhor » 31 srp 2007 01:15

Zajímalo by mne, jak vysoko můžu jít s cenou za balík slámy či sena, aniž by to okolím bylo pokládáno za nestoudnou drzost? Když vezmu, že cena slisování se pohybuje kolem 100 Kč, bylo by dobrý při vlastním prodeji i něco utržit, a ne se jenom balíku "zbavit" :). Jedná se o kulaté balíky, v síti balené o průměru 120 cm, měkké jádro.

Ve své zvědavosti jsem se si jeden balík se slámou dokonce i zvážil. K mému překvapení, 150 Kg no nic moc.

Pokud bych uskutečnil ďábelský plán a slámu nabídl firmě co z ní dělá stavební desky, mám po radosti. Vykupují metrák v rozmezí 80-90 Kč. Což je tedy bída. Myslel sem, že by ze mne byl "balíkový král" a do roka se stal velkostatkářem. Takhle asi jenom "ostrouhám".

Kdyby z Vás měl někdo radu, jakou cenu můžu požadovat a zákazník se ke mě ještě mile rád navrátí, budu vděčen.
Balit balíky pro radost :)

Příspěvky: 237
Registrován: 19 srp 2007 14:12

Příspěvekod Lnena » 31 srp 2007 08:13

tAK TO SOUHLASIM. tu konickar nabizel 180 korun za volne lozene seno za metrak a lidi mu ho radi prodavali. Jinak tak 120,150 je taky normalni cena. No, lisovane ma trosku vyssi hodnotu, ale balik za 400 uz je skoro dost. Slamu prodavam za 120 balik. Balik od unibala. Seno zatim neprodavam, sel bych taky asi tak na 300-350
Kupec, řezník a sedlák v jedné osobě

Příspěvky: 237
Registrován: 19 srp 2007 14:12

Příspěvekod Lnena » 31 srp 2007 08:29

Vite co by me zajimalo? A to ja to spocitam a pak vam reknu jak jsem dopadl. Kdyz spocitam stopove prvky, dusik, draslik, fosfor, vapnik horcik, to by stacilo... v 1q slamy a kolik by za ne zaplatil v umelych hnojivech, jakou hodnotu pak ma ta slama. Dale kolik usetrim za rozmetani hnojiv, lisovani, uklid a distribuci slamy a to ze je to biohumus bude jen bonus navic. Nepocital jsem to, ale myslim ze drtit slamu a zaoravat nebude az zas tak spatnej byznys.
Kupec, řezník a sedlák v jedné osobě

Uživatelský avatar
Příspěvky: 448
Registrován: 28 led 2006 23:06
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvekod riderstan » 31 srp 2007 19:01

A to že ti ta sláma veme vlhkost ze země to v potaz nebereš..??

Příspěvky: 237
Registrován: 19 srp 2007 14:12

Příspěvekod Lnena » 31 srp 2007 20:35

No, nektere pole trpi nedostatkem vlahy, jine nedostatkem zivin. Zaplat panbu za kazde sucho ktere prijde. nejen ze se mi urodi vic nez za mokrych let, ale jeste k tomu prodam za pohadkove ceny! 8) No, to jsou mistni podminky a o vesnici dal uz to neplati. Letos je sucho extremni. Beru. Mas pravdu. Ale myslim ze v naproste vetsine roku je lepsi mit ty ziviny a humus, ne? To bys zase ty musel byt na vylozene piscitych suchych polich, kde opravdu hraje roli kazda kapka. Letos uz se i ja potykam se suchem. Necitim to sice na urode, to vubec ne, ale studny ktere nejsou tak hluboke uz nestaci zasobovat vodou a taky pastviny uz jsou vyprahle :?
Kupec, řezník a sedlák v jedné osobě

Příspěvky: 272
Registrován: 28 čer 2006 16:07
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod martasek » 31 srp 2007 22:51

to co tady pisete je sice hezke ale ne moc pravdive ono zaorat slamu neni az zas takovej kseft jak si myslis vis a vubec nejde o vodu... jde o to ze ty tu slamu zaoras ale bakterie a microorganismi co roskladaji tu slamu na to potrebuji ziviny a to prevazne N! a odkud si ho berou no z pudy.. takez ty kdyz zaoravas slamu tak aby jsi vyrovna optimalni pomer C:N v pude ( to jest 20:1) musis dodat N a to uz stoji penize.. protoze pri rozkladu slamy je pomer C:N 80:1 a to vytvari imobilizaci tedy odcerpavani N z pudy... dalsi vec je ze ve slame se schovavaji skudci a neposledni rade choroby a to predevsim houbove!! pri dnesnich ,,chudych" osevnich postupech to ma velky vyznam!! nejlepsi je slamu sebrat a tzv prohnat kravinem.. z toho je hnuj a to je hodne dobra org.hmota do pudy. ja kdybych mel moznost tak zadnou slamu v zivote nezaoram bohuzel cast ji take musim zaoravat :(
zetor rulezzzzzzz

Příspěvky: 309
Registrován: 18 úno 2007 20:54

Příspěvekod Enguma » 31 srp 2007 23:04

martasek píše:to co tady pisete je sice hezke ale ne moc pravdive ono zaorat slamu neni az zas takovej kseft jak si myslis vis a vubec nejde o vodu... jde o to ze ty tu slamu zaoras ale bakterie a microorganismi co roskladaji tu slamu na to potrebuji ziviny a to prevazne N! a odkud si ho berou no z pudy.. takez ty kdyz zaoravas slamu tak aby jsi vyrovna optimalni pomer C:N v pude ( to jest 20:1) musis dodat N a to uz stoji penize.. protoze pri rozkladu slamy je pomer C:N 80:1 a to vytvari imobilizaci tedy odcerpavani N z pudy... dalsi vec je ze ve slame se schovavaji skudci a neposledni rade choroby a to predevsim houbove!! pri dnesnich ,,chudych" osevnich postupech to ma velky vyznam!! nejlepsi je slamu sebrat a tzv prohnat kravinem.. z toho je hnuj a to je hodne dobra org.hmota do pudy. ja kdybych mel moznost tak zadnou slamu v zivote nezaoram bohuzel cast ji take musim zaoravat :(


s timhle uplně souhlasím! já všecko přes krávy přeženu.. a slámu nikdy nezaorávám... spíš kupuje něco málo někdy ještě...
ty co jsou v rovinách a nemaj ŽV tak jim nic jinýho nezbývá no... slámu drtit střiknout dam nebo hodit ledek, a zaorat... nebo něco se snažit prodat ...

Příspěvky: 309
Registrován: 18 úno 2007 20:54

Příspěvekod Enguma » 31 srp 2007 23:09

jinak prodávám seno za smluvní cenu 365kč/ balik 140cm v síti a řízlý (1seče chce zákazník zhruba řezaný-pár kudel v lisu) a otavy prodávám za stejnou cenu a bez řezání... všecko to musim mít seno nezmoklý, voňavý, zeleňoučkou barvu. -ne žádnou slámu prochcanou apod...
jinak náklady na jeden balík mám 280kč- s dopravou k zákaznikovi (tj. sečení, 3 obracení, nahrabování dvakrát, a lis, nakládka, odvoz a složení a narovnání do skladu)...
a slámu jsem prodával jednou za 200kč .. pruměr 160cm, sít, řezaná, krásná tritikalová sláma suchá...

Příspěvky: 237
Registrován: 19 srp 2007 14:12

Příspěvekod Lnena » 01 zář 2007 07:09

martasek píše:to co tady pisete je sice hezke ale ne moc pravdive ono zaorat slamu neni az zas takovej kseft jak si myslis vis a vubec nejde o vodu... jde o to ze ty tu slamu zaoras ale bakterie a microorganismi co roskladaji tu slamu na to potrebuji ziviny a to prevazne N! a odkud si ho berou no z pudy.. takez ty kdyz zaoravas slamu tak aby jsi vyrovna optimalni pomer C:N v pude ( to jest 20:1) musis dodat N a to uz stoji penize.. protoze pri rozkladu slamy je pomer C:N 80:1 a to vytvari imobilizaci tedy odcerpavani N z pudy... dalsi vec je ze ve slame se schovavaji skudci a neposledni rade choroby a to predevsim houbove!! pri dnesnich ,,chudych" osevnich postupech to ma velky vyznam!! nejlepsi je slamu sebrat a tzv prohnat kravinem.. z toho je hnuj a to je hodne dobra org.hmota do pudy. ja kdybych mel moznost tak zadnou slamu v zivote nezaoram bohuzel cast ji take musim zaoravat :(

S chorobama stoprocentne souhlasim, zaoravat slamu a mit obili po obili je rychla smrt, ale kdyz slamu zaores, dodas dusik, tak se slama rozlozi a hmota ti tam tustane ve forme humusu. Fosfor, draslik, i ten dusik, i kdyz cast se urcite ztrati, no ne? Ja teda vetsinu slamy sestelu pac mam hodne ZV a par baliku prodam. Montovat na kousek drtic uz se mi nevyplati. Ale tu plati, ze je lepsi slamu zaorat nez prodat. Mozna je to opravdu mistnima podminkama a u vas je zase lepsi slamu valit do ksa. To same je tu s bezorebkou. O deset kilometru dal se osvedcila a tu kdo pluhy prodal tak je honem zase kupuje zpatky.
Kupec, řezník a sedlák v jedné osobě

Příspěvky: 267
Registrován: 09 pro 2006 00:16
Bydliště: karpentná 8

Příspěvekod crossman » 01 zář 2007 10:31

ja prodavam seno od 250 do 350kc,podle zakaznika a mnozstvi kolik vezme,slamu jsem prodaval od 150 do 200,vic by byla zlodejina,ale pokud to je nekdo ochotny zaplatit tak proc ne.jinak jak pise enguma s tema nakladama,trikrat obracet seno pri super podminkach jake byly na suseni loni a letos se mi zda zbytecny luxus,pokosim kosou s lamacem,rozhodim(nekdy ani to ne,pokud jsou extremni tepla),skulim a lisuju,nejvetsi naklady jsou svoz,a pripada mi zbytecne pocitat naklady na balik,kdyz se to stejne udelat musi kvuli dotacim,a ty naklady jsou pokazde jine,podle vynosu a podminek

Příspěvky: 309
Registrován: 18 úno 2007 20:54

Příspěvekod Enguma » 01 zář 2007 13:54

crossman píše:ja prodavam seno od 250 do 350kc,podle zakaznika a mnozstvi kolik vezme,slamu jsem prodaval od 150 do 200,vic by byla zlodejina,ale pokud to je nekdo ochotny zaplatit tak proc ne.jinak jak pise enguma s tema nakladama,trikrat obracet seno pri super podminkach jake byly na suseni loni a letos se mi zda zbytecny luxus,pokosim kosou s lamacem,rozhodim(nekdy ani to ne,pokud jsou extremni tepla),skulim a lisuju,nejvetsi naklady jsou svoz,a pripada mi zbytecne pocitat naklady na balik,kdyz se to stejne udelat musi kvuli dotacim,a ty naklady jsou pokazde jine,podle vynosu a podminek


no náklady na balik je dobrý vědět, páč abych věděl esli se mi to vyplatí prodávat...
no a kvuli dotacím to nedělám... kvůli pitomejm dotacím pasu, a už mě to leze na nervy někdy...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re:

Příspěvekod farmářJH » 06 led 2010 21:45

Lnena píše:S chorobama stoprocentne souhlasim, zaoravat slamu a mit obili po obili je rychla smrt, ale kdyz slamu zaores, dodas dusik, tak se slama rozlozi a hmota ti tam tustane ve forme humusu.


nezůstane ti tam hned humus, ale organická hmota. K humusu to má ještě daleko, micely humusu s jádrem z jílového prachu s velkým povrchem, vážící obrovské množství minerálů a funkčních skupin, humínové kyseliny.....to je velký rozdíl. Ty jsou odolnější vyplavování, tvoří agregáty, mají schopnost pufrace ( udržovat pH půdy).

Slámu je asi fakt nejlepší prohnat hnojem, ten nechat uzrát...... a pak to dostat pod vhodnou plodinu. Práce práce práce :) nebo to prodat spalovně a dostat od nich popel.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 3
Registrován: 26 led 2010 20:08

Re: Cena prodávaného balíku sena či slámy

Příspěvekod jana » 26 led 2010 20:19

Dobrý den,

hledám někoho na léto k posečení, obracení a nabalíkování sena do menších kulatých balíků. Výměra asi 3 ha. Prosím o cenovou nabídku. Nebo jestli mi někdo poradí ke koupi staršího minibalíkovače na kulaté balíky, který se dá dát za minitraktor.
Místo: Klokočůvek u Vítkova

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Cena prodávaného balíku sena či slámy

Příspěvekod farmářJH » 26 led 2010 20:51

tak to se chce spíše podívat po okolí, nejbližším okolí. Jelikož přejezdy na seno...to je za trest.3ha je na seno záhumenka. Minilisy existují, prodává je například SOME v Jindřichově Hradci,ale cenu netuším. Pro zemědělce je to nezajímavé, cena sítě , manipulace kontra množství je opravdu tristní. Osobně dělám malé hranaté a utíkám od toho.
Pokud nebude štěstí a máte obraceč s nahrnováním, třeba TEK, domluvte si v nejbližším okolí posečení a sbalíkování třeba do těch malých hranatých. Tyhle lisy jsou ještě relativně časté. Malé kulaté....mělo to na sobě nálepku Vhodné pro komunální služby.Nevím, kdo by mezi paneláky balil psí lejna a pak to s něčím krmil :wink:
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 92
Registrován: 24 led 2008 08:01
Bydliště: plzeňsko

Re: Cena prodávaného balíku sena či slámy

Příspěvekod Lukáš Tříska » 27 led 2010 09:16

Pokud nebude štěstí a máte obraceč s nahrnováním, třeba TEK, - kolega asi myslel TON , TEKem by se moc sena neobrátilo a nenahrabalo
síla sílu zmáhá

Příspěvky: 3
Registrován: 26 led 2010 20:08

Re: Cena prodávaného balíku sena či slámy

Příspěvekod jana » 27 led 2010 09:52

Děkuji za reakci na mou otázku. Máme 5,5 ha a minulý rok jsme to vše nechali za 15 tis. + veškeré seno k tomu udělat místnímu zemědělci.
Ale koupila jsem 3 ovce , které chci nechat připustit a tak budu potřebovat více sena na zimu a tak jsme si myslela, že si nechám ty 2 ha a zkusíme to sami.
Chceme koupit malotraktor (zatím nevíme jaký asi Kubotu-repasovaný) a k tomu nejlépe minibalíkovač. Ale ty na kulaté balíky jsou moc drahé a ty na hranaté balíky prý jsou dost kazové (pokud nekoupíme nový) I seno je lépe vysušené v kulatém balíku.

Můžete mi prosím někdo doporučit někoho kdo nabízí starší lisy?
Díky :)

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Cena prodávaného balíku sena či slámy

Příspěvekod medulin » 27 led 2010 10:15

Jeden malej starsi a drazsi lis je na http://www.somejh.cz/predvadeci-technik ... 2-101.html

Příspěvky: 3
Registrován: 26 led 2010 20:08

Re: Cena prodávaného balíku sena či slámy

Příspěvekod jana » 27 led 2010 10:51

díky za odkaz, ale je opravdu moc drahý. Nevyrábí nic takového česká firma?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Cena prodávaného balíku sena či slámy

Příspěvekod neznalek » 27 led 2010 11:54

České firmy bohužel nevyrábí dneska už téměř nic....ale zkusil bych na to podívat z jineho pohledu, dva hektary bych oplotil a ovce tam dal na pastvu, seno na zimu bych zakoupil, za velky kulaty balík o prumeru 120cm kvalitního sena, dáte kolem 300, maximalně 400kč bez dopravy a máte to bez starostí a práce..Sám k hovězímu chovám jeste 21 ovcí na vypásání nevhodných ploch a za letošní zimu jsem s nimi zkrmil zatim 10 balíků sena (základ je dobré seno a dobrý krmelec, kde ho ovce nemužou znehodnotit)....takže pro tři ovečky + jehnata by to bylo opravu o hodně míň....nicméně ze 1ha byste mohla mít 10-25 velkych balíků v závilosti na mnozství hmoty, malych kulatych by byl zhruba dvojnásobek

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Cena prodávaného balíku sena či slámy

Příspěvekod farmářJH » 27 led 2010 13:34

Lukáš Tříska píše:Pokud nebude štěstí a máte obraceč s nahrnováním, třeba TEK, - kolega asi myslel TON , TEKem by se moc sena neobrátilo a nenahrabalo

pravdu díš, kolego :) TEK by jim byl opravdu na nic :lol: TON je to správné zařízení :wink: pardon.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Cena prodávaného balíku sena či slámy

Příspěvekod farmářJH » 27 led 2010 13:42

Jestli myslíte malé balíky kvůli manipulaci, tak to dobře znám, když je třeba dostat balík o 20 cm užším vchodem :))) Pokud si necháte slisovat od někoho, kdo má variabilní komoru, může vám udělat balík menší. Je sice pravdou, že není nad to mít vše sám,ale k tomu byste potřebovali normální traktor,ne malotraktor.
Nevím, co je na lisech na hranaté balíky tak poruchové, mám jeden a jsem s ním spokojený. Problém je spíše na straně obsluhy-čistit vázání, nepřehlcovat plnění komory, ostrej nůž na odřezávání, no a hlavně správné napnutí povázků.
Dobrá dohoda a spolehlivá služba by byla asi nejsnažší :) Nákup ještě snažší.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 195
Registrován: 23 lis 2009 15:03

Re: Cena prodávaného balíku sena či slámy

Příspěvekod bigbul » 27 led 2010 14:39

Jedna věc je jistá balíky děláme jaké mám místo,ja dělám balíky malé k 453 dělám jich 3000 sena a 1500 slámy je to pracnější ale seno a sláma jsou v suchu na to abych stavil stohy nebo nechal balíky na louce jak to tady vidím na to nemám žaludek.Co se týče traktoru tak paní Jano musíte koupit velký nebo s nějakým dvouválcem toho moc nanalisujete ale přikláním se k názoru pokud nemáte techniku tak je seno lepší koupit než ivestovat do toho velké peníze.Škoda že nejste blíž jsem téhož okresu ale z druhé strany.

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Cena prodávaného balíku sena či slámy

Příspěvekod medulin » 27 led 2010 19:09

Naprosty souhlas s neznalkem levne a malo pracne :idea: Jednou nejaky maly lis vystavoval Bystron na zivitelce ale bylo to takove :mrgreen: .

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Cena prodávaného balíku sena či slámy

Příspěvekod farmářJH » 27 led 2010 19:31

to je fakt, on ho snad i dotáhl do výroby! Bude ho mít na stránkách.
Ejhle nemá a lisy Unibal vyrábí kdože? To také na netu není. :shock:
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 104
Registrován: 01 led 2008 14:20
Bydliště: Vysočina, Jižní Morava

Re: Cena prodávaného balíku sena či slámy

Příspěvekod traktor Zetor » 07 bře 2010 13:00

jana píše:Děkuji za reakci na mou otázku. Máme 5,5 ha a minulý rok jsme to vše nechali za 15 tis. + veškeré seno k tomu udělat místnímu zemědělci.
Ale koupila jsem 3 ovce , které chci nechat připustit a tak budu potřebovat více sena na zimu a tak jsme si myslela, že si nechám ty 2 ha a zkusíme to sami.
Chceme koupit malotraktor (zatím nevíme jaký asi Kubotu-repasovaný) a k tomu nejlépe minibalíkovač. Ale ty na kulaté balíky jsou moc drahé a ty na hranaté balíky prý jsou dost kazové (pokud nekoupíme nový) I seno je lépe vysušené v kulatém balíku.

Můžete mi prosím někdo doporučit někoho kdo nabízí starší lisy?
Díky :)


Nebyl by lepší koupit větší traktor, než malotraktor Kubota? Tím nechci nijak hanit tento malotraktor, ale za ty peníze co stojí, by se dal pořídit i větší traktor, který by měl širší využití.
Narvi tam červy, ať to grády má ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Cena prodávaného balíku sena či slámy

Příspěvekod farmářJH » 07 bře 2010 14:30

malotraktory bych zavrhl rovnou. Komunální technika na pole-louku prostě nepatří. To je věc zahradníků a grass-keeperů. Při výdaji za čtyřválec a malý lis, servis atd....bych to koupil hotové. Pokud je to hobby, je to nejdražší sport :)
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 135
Registrován: 04 led 2007 19:09
Bydliště: Mojmírova446

Re: Cena prodávaného balíku sena či slámy

Příspěvekod poupic » 22 led 2011 18:10

Čus měl bych dotaz, kolik udělám z hektaru(po pšenici) melejch balíků kolem 20kg? a kolik se pohybuje cena takovýho balíku?
Zetor 6718, 3011 a plno krámů knim.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 195
Registrován: 23 lis 2009 15:03

Re: Cena prodávaného balíku sena či slámy

Příspěvekod bigbul » 23 led 2011 11:38

Zdarec,záleží jaký máš porost ,ale v průměru 200-300bal když je porost pěkný a ceny 8-10 kč.

Zpět na Balíkovače - lisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků