lisy Sipma

Příspěvky: 209
Registrován: 22 říj 2006 10:46

lisy Sipma

Příspěvekod karelk » 16 lis 2007 09:51

Zajimalo by mě co je to za lisy. Kdo je jejich výrobcem, jak jste s nimy spokojeni a co by se jim dalo vytknout. Jak je to ze servisem a hlavně jaká je jejich spolehlivost. Karel
karel

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Příspěvekod neznalek » 16 lis 2007 10:39

tyto lisy jsou puvodem z polska, kdyz tu budes trosku patrat, tak se to tu nejmene už dvakrat řešilo :wink: ...tak hledej a dozviš se víc, my ten lis máme už 11 let a naprosto bezproblemu

Příspěvky: 123
Registrován: 25 říj 2007 15:51

Příspěvekod Vaclav UPZT » 20 lis 2007 22:18

Dovážíme je z Polska,balí do provázku i sítě.Velice jednoduchá obsluha,platí to i pro baličky.
Velice zajímavé ceny. ZZN Pardubice

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Příspěvekod Zetor 4011 » 21 lis 2007 18:57

No a jak lisujou. Já myslím, jak je balík pevně slisovanej. Je jasný, že to nebude, jako od variabilní komory, ale jak? Možná, že bych ho koupil a dělal bych služby. Lisoval senáž, seno a slámu. 8)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Příspěvekod neznalek » 21 lis 2007 21:14

zkopiruji svuj starsi prispevek :...no pokud mam mluvit za sebe, tak už 11 sezon jezdíme doma se Sipmou 279/1 (ještě červenobílá)a naprosto bezproblemu, ma odpracovano bajočko 25 000 baliku (rozypsalo se pocitadlo), dřív se jezdilo hodne na sluzby..jednoduchej stroj, kladivo, majzlik a třinactku klíč, víc nepotřebuješ za ty leta se delal jen dvakrat sberak a menilo par lozisek na tyčích v komoře a menil se tlakomer komory.. s nahradnimi dily neni problem, co nesezenu v agrozetu/westu, tak mi poslou postou z polagra na dobirku. ve slame mi to utahla i 3011, jinak jezdi s 7745 a delame i senaže s nim, ale ani ten za 200 000 novej asi neporidis...spis tak kolem trech set...ostatne ceny jsou na netu, tak se mrkni na http://www.zemedelska-technika.cz/index ... &Itemid=79 je jasne, že polsky stroje nemaj moc dobrou povest, ale za sebe muzu rict, že to byla dobra koupě a jsem spokojeny a pokud jej nekdy budu menit pujdu zas do sipmy, ale jedine s řezáním a vazáním do sítě

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Příspěvekod neznalek » 21 lis 2007 21:19

a jinak k dotazu, baliky jsou utahnute dobře, nic se netřepí a nepraska (myslim provazek) hodne zalezi jaky je řadek a jak po něm vedes stroj (aby byl balik stejnoměrny)....odhadem sláma 250kg-seno 300-350 a senáž 500-600 (kolikrat mi o ani 3011 neuveze v ramenech 8) a kdybys ho kupoval určitě si vezmi vazaní do sitě, vazani do pravazku je dost pomale (pokud bys jezdil na sluzby a nechal si platit od baliku) za hodinu jsem udelal nejvic 27 baliku ale to byly radky od lexionu že mi to traktor vpředu hrnul a jezdil jsem na redukovanou 3ku, aby mi to lis podbral :wink:

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Příspěvekod Zetor 4011 » 23 lis 2007 16:05

No, asi půjdu do sipmy. Hlavně kvůli příkonu. Četl jsem, že ten lis potřebuje 30Kw. Já bych ho tahal ve slámě a seně se Z 4011. Do senáže nevim? To asi těžko jen se Zetorem 4011. No lisování bych dal určitě do sítě, taky centrální mazání a takhle. Ovíječku asi vemu od firmy Jan Tvrdek, tu L03. Uvažoval jsem, že bych sehnal nějakou 7211 za cenu šrotu, udělal bych GO a dal možná k ní i předek. Uvažoval bych možna i o Hump. čeláku, kvůli stohová balíků nebo aspoň nějakej nakladač nesenej v hydraulice, abych mohl stohovat ty balíky slámy a sena. :lol: Co myslíte? A nějaká rada do začátku by náhodou nebyla. Já teprve začínám sice jen na 1 ha a další rok na 3 ha, no ale musím myslet dopředu. Zatim bych hospodařil při škole. Je mi 17 a chodim na zemědělku do Světlé nad Sázavou. Tak mi hoďte nějakou radu do placu. :roll:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Příspěvekod neznalek » 23 lis 2007 17:54

na vozeni baliku do chliva mam udelane vidle do ramen za 3011 bez boudy jinak je skladam HONem a od letoška budu mit čelni nakladač na traktoru ještě...pokud bys nemel neco podobneho, tak na stohovani by postačily desta vidle uzpusobene za traktor, 4011 to zvladne a das určitě nejmene 4 baliky na sebe (taky je mam)a navic vyuzijes je i jinde a investice do nich tak nebude nejak velika oproti nakladači....a nebo naFW nedavno probehla galerka, byl v ni SUPER 50 a vozil baliky na bodci pridelanem na konzoli z paprskoveho obraceče, to se mi taky libilo, vezl na tom dva baliky za sebou a kdyz by se dal misto tretiho bodu píst, tak by se mohly s tim skladat dva baliky na sebe 8)

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Příspěvekod Zetor 4011 » 23 lis 2007 18:11

No tu 50 supra, jsem taky viděl. No o vidlích do hydr., jsem taky uvažoval. Na to svážení z pole by to bylo dobrý. No uvažoval jsem právě o tý Z 7245 co bych někdy pořídil, že bych na ní dal čelák. No ale ty vidle od ještěrky, by nebyly taky tak špatný nápad. No já mám UNHZ 500 za 4011, ale nevim? Na to stohování balíků slámy, sena ještě jo, ale senáže vůbec, tam je moc velká váha balíku. Na svážení balíků by mi fakt stačili jen ty vidle do hydr. No, ale jak ty říkaš na to stohování senáže by byly super. No a co myslíš, utáhla by 4011 normálně tenhle lis? Co myslíš senáže těžko co? Předem dík za odpověď. :roll:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Příspěvekod neznalek » 23 lis 2007 18:39

senáž je lepší nestohovat, tolik se to nekazi...a kdyz už neni misto, tak max. dva na sebe...seno slama utahnes uplne v pohodě, ja lisoval i s 3011 když nebyl jiny traktor, ale bylo to silne na hraně...jak v senaži nevim no, kdyz to bude bez řezaní a pojedes hodne pomalu tak to zvladne taky myslim...ale pocitej s tim, že jak 4011 tak potom eventuelne ta 72xx ...bude trpět spojka, my kdyz s tim jezdily na služby, tak jsme ji delaly skoro kazdou sezonu (a nepocitam vymeny gumiček ve spokojkovym valečku, ty se delaly nekdy i kazdej mesic)- pri vazani baliku eventuelne couvani (ja třeba musim pred vysypanim baliku couvnout-mam sundanou rampu) tak se vetsinou drzim na pedalu, ale pokavad budes mit vazani do sitě a fuknční rampu, nebude to zas tak hrozny :wink: (72 staci bez předku, nebude to tak skakat a kdyz budes mit zadni obuti solidní tak aj hodne vyjede, lis dobře dotěžuje zadek, zapřaha se do háku,nevim jak to maj teďka ty novy SIPMY)

Příspěvky: 7
Registrován: 29 říj 2006 12:59
Bydliště: Rimavská Sobota SLOVENSKO

Re: lisy Sipma

Příspěvekod Marcel » 20 čer 2009 16:36

Kamarat kupil tento lis a ide stym lisovat baliky z repkovej slamy a bude to všetko na lisovanie brikiet na biopalivo,a chcel by som sa spytat či sa da lisovat repkova slama stymto lisom ked kombajn necha strnisko cca 45cm a na lise sa spusty zberač tak či to pojde bez problemov do lisu alebo to bude hrnut pred zberačom ked bude vysoke strnisko,a ešte či sa ta slama z repky bude dat dobre lisovat či sa nebue lamat a či ho naviaže pevne alebo sa rozpadne balik,moje čislo na ICQ je:587 724 771

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: lisy Sipma

Příspěvekod neznalek » 20 čer 2009 19:24

tak to by me samotnyho zajimalo, pro koho to bude hrob dřív jestli pro obsluhu nebo samotny stroj, kdyz si predstavim to mnozstvi a silu hmoty, kterou řepka dokaze vytvořit a konstrukci sberače a podavani tohoto lisu, tak tomu nedavam dlouheho trvani.....snad jedine ten novejsi typ co ma už "plnici rotor", ten by to schroupat mohl. Kazdopadne sem určitě napiš, jak to šlo :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 208
Registrován: 24 úno 2008 21:22

Re: lisy Sipma

Příspěvekod Adam » 27 črc 2009 21:25

Tak uz aj ja zacinam uvazovat o Sipme a to 279/1.Zaujimalo by ma ci nema problemy s lisovanim v kopci.Cena je celkom zaujimava,ale na polskom trhu su aj ine lisy(Metal Fach,Warfama).Ma niekto s nimi skusenosti?

http://www.roltech.eu/index.php?PHPSESS ... &grupa=064
Aj traktor je len stroj....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: lisy Sipma

Příspěvekod neznalek » 28 črc 2009 09:45

definuj jaky by mel být problem v kopci? NEvím jake jsou u Vás podminky, ja s nim lisuji stráně nad udolim Berounky, docela velke kopce, o zadnem problemu nevim, jen je třeba traktor s prednim náhonem...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 208
Registrován: 24 úno 2008 21:22

Re: lisy Sipma

Příspěvekod Adam » 28 črc 2009 10:26

No mal som unibal a ten nelisoval v kopcoch,mame tu znevyhodnene podmienky H2,H3.Byvam v Medzilaborciach(severovychod slovenska).A ten predny nahod bude problem,mam len Z8111.
Aj traktor je len stroj....

Zpět na Balíkovače - lisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 28 návštevníků