traktor

Příspěvky: 20
Registrován: 11 úno 2008 21:21

traktor

Příspěvekod Marek.Blaha » 12 úno 2008 21:25

jjj
Naposledy upravil Marek.Blaha dne 14 úno 2008 18:45, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Příspěvky: 89
Registrován: 05 úno 2007 23:52
Bydliště: Chrudimsko

Příspěvekod Milanhájenka » 13 úno 2008 08:01

Já bych ho na 7211 nedal, do čelňáku je potřeba traktor s předkem. Bez předního náhonu nenaložíš skoro nic. :cry:

Příspěvky: 20
Registrován: 11 úno 2008 21:21

Příspěvekod Marek.Blaha » 13 úno 2008 15:30

no to jo no ale když to chcu jenom na baliky a sem tam naložit nějakej matroš!!!! Tak by to mohlo stačit ne????

Uživatelský avatar
Příspěvky: 89
Registrován: 05 úno 2007 23:52
Bydliště: Chrudimsko

Příspěvekod Milanhájenka » 13 úno 2008 15:41

To bych raději sehnal do třetího bodu ještěrkový vidle, ale jestli ten nakladač máš, tak to můžeš zkusit. Nezapomeň ale traktor vystužit, nebo se ti s balíkem někde zlomí.

Příspěvky: 272
Registrován: 28 čer 2006 16:07
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod martasek » 13 úno 2008 16:21

Milanhájenka píše:Já bych ho na 7211 nedal, do čelňáku je potřeba traktor s předkem. Bez předního náhonu nenaložíš skoro nic. :cry:


tak todle je pekna blbost!!

mam na 7011 celak uz 3 rok a jde to ano predek je do celaku o 100% lepsi ale kdyz ten traktor nemas tak se neda nic delat :wink: baliky nakladam bez problemu i silaz, hnuj jako prd i pisek!!! neni problme jen kdyz je bahno tak je to trosku rozdil ale je to fakt v poho!!
je treba tu predni napravu zablokovat.

a jeste jedna vec nevim prco by mel vystuzovat raktor :roll: kazdy normalani celni nakladac je pripevnen v predu i vzadu!!
u 7XXX je v predu na tom ramu a vzadu drzi za 3 srouby co jsou na portalu udela to z toho ramovej traktor :D
zetor rulezzzzzzz

Uživatelský avatar
Příspěvky: 89
Registrován: 05 úno 2007 23:52
Bydliště: Chrudimsko

Příspěvekod Milanhájenka » 13 úno 2008 16:34

martasek píše:
Milanhájenka píše:Já bych ho na 7211 nedal, do čelňáku je potřeba traktor s předkem. Bez předního náhonu nenaložíš skoro nic. :cry:


tak todle je pekna blbost!!

mam na 7011 celak uz 3 rok a jde to ano predek je do celaku o 100% lepsi ale kdyz ten traktor nemas tak se neda nic delat :wink: baliky nakladam bez problemu i silaz, hnuj jako prd i pisek!!! neni problme jen kdyz je bahno tak je to trosku rozdil ale je to fakt v poho!!
je treba tu predni napravu zablokovat.

a jeste jedna vec nevim prco by mel vystuzovat raktor :roll: kazdy normalani celni nakladac je pripevnen v predu i vzadu!!
u 7XXX je v predu na tom ramu a vzadu drzi za 3 srouby co jsou na portalu udela to z toho ramovej traktor :D

Nevím a je mi to docela jedno. Já mám ten názor, že to moc práce nenadělá. Čelňáků je víc typů a za ty roky ve družstvě jsem viděl několik zlomenejch traktorů s nakladačem a kolikrát se stalo že se zlomil skoro s žádnou vahou.

Příspěvky: 272
Registrován: 28 čer 2006 16:07
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod martasek » 13 úno 2008 17:22

Milanhájenka píše:
martasek píše:
Milanhájenka píše:Já bych ho na 7211 nedal, do čelňáku je potřeba traktor s předkem. Bez předního náhonu nenaložíš skoro nic. :cry:


tak todle je pekna blbost!!

mam na 7011 celak uz 3 rok a jde to ano predek je do celaku o 100% lepsi ale kdyz ten traktor nemas tak se neda nic delat :wink: baliky nakladam bez problemu i silaz, hnuj jako prd i pisek!!! neni problme jen kdyz je bahno tak je to trosku rozdil ale je to fakt v poho!!
je treba tu predni napravu zablokovat.

a jeste jedna vec nevim prco by mel vystuzovat raktor :roll: kazdy normalani celni nakladac je pripevnen v predu i vzadu!!
u 7XXX je v predu na tom ramu a vzadu drzi za 3 srouby co jsou na portalu udela to z toho ramovej traktor :D

Nevím a je mi to docela jedno. Já mám ten názor, že to moc práce nenadělá. Čelňáků je víc typů a za ty roky ve družstvě jsem viděl několik zlomenejch traktorů s nakladačem a kolikrát se stalo že se zlomil skoro s žádnou vahou.


ale udela, horsi je kdyz je bahno tak se moc nehne. l do 3 bodu je sice hezke reseni ale na valnik to nezveden videt na to poradne neni a manipulace o 100% horsi..
videl uz jsem x celaku a vsechny meli uchyceni vzdu i v repdu a to masivní! jedine kde jsem to nevidel bylo asi pred loni na zivitelce na nakem polskem celaku kterej byl posazenej na 77 a jen blbec by si to koupil kdyz to ma upevneni jen v predu...
zetor rulezzzzzzz

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Příspěvekod neznalek » 13 úno 2008 17:52

za prve, nevim proc je tohle vlakno zrovna mezi lisy, za druhe starsi nakladače ND 5-xxx byly uchyceny jen za predek, novejsi maj ram pod celym traktorem a to hlavne z duvodu, ktere tu psal Milan. Do nakladače je lepší traktor s prednim nahonem, to je bez debaty, ale kdyz neni jiny, tak jen zablokovat pruzeni vpredu (pokud je) a vzadu mit trošku solidni obuti...praci to odvede, co by ne, mivaly jsme čn na 8011, kdyz nebyl snih nebo blato, tak to šlo.... 8)

Příspěvky: 272
Registrován: 28 čer 2006 16:07
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod martasek » 13 úno 2008 18:33

neznalek píše:za prve, nevim proc je tohle vlakno zrovna mezi lisy, za druhe starsi nakladače ND 5-xxx byly uchyceny jen za predek, novejsi maj ram pod celym traktorem a to hlavne z duvodu, ktere tu psal Milan. Do nakladače je lepší traktor s prednim nahonem, to je bez debaty, ale kdyz neni jiny, tak jen zablokovat pruzeni vpredu (pokud je) a vzadu mit trošku solidni obuti...praci to odvede, co by ne, mivaly jsme čn na 8011, kdyz nebyl snih nebo blato, tak to šlo.... 8)


tak to je zajimavy ze mam ND5 032 a ma celej ram... a videl jsem ND5 015 nebo jak je to cislo a ten me taky ram dozadu.....

a s tou blokaci napravy jsme to psal taky...
zetor rulezzzzzzz

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Příspěvekod neznalek » 13 úno 2008 19:11

to martasek: 1.nemusis byt hned agresivní
2. my mely ND5-019 na 8011 a ten byl uchycenej jen predu u motoru, dozadu nešlo nic.. :wink:

Příspěvky: 272
Registrován: 28 čer 2006 16:07
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod martasek » 13 úno 2008 19:22

neznalek píše:to martasek: 1.nemusis byt hned agresivní
2. my mely ND5-019 na 8011 a ten byl uchycenej jen predu u motoru, dozadu nešlo nic.. :wink:


nejsem agresivni :wink: ten crystalackej starej asi je jen ve predu videl jsem jen novejsi ale pochybuju ze by crystala zlomil celak :) na majorech je to jine videl jsem i ten uplne prvni celak co delali byl na eltricke ovladani a taky mel uchyceni v zadu
zetor rulezzzzzzz

Uživatelský avatar
Příspěvky: 89
Registrován: 05 úno 2007 23:52
Bydliště: Chrudimsko

Příspěvekod Milanhájenka » 13 úno 2008 19:47

martasek píše:
neznalek píše:to martasek: 1.nemusis byt hned agresivní
2. my mely ND5-019 na 8011 a ten byl uchycenej jen predu u motoru, dozadu nešlo nic.. :wink:


nejsem agresivni :wink: ten crystalackej starej asi je jen ve predu videl jsem jen novejsi ale pochybuju ze by crystala zlomil celak :) na majorech je to jine videl jsem i ten uplne prvni celak co delali byl na eltricke ovladani a taky mel uchyceni v zadu

Tak to by jsi se opravdu divil jako jsem se divil já po zjištění v tvým profilu jakej jsi starej odborník traktorista, že nevystužená 8011 lupla jak jahoda jenom s čelní radlicí, když párkrát drcnul do zmrzlýho sněhu a za pár dní nato 12045 s čelňákem při vyhrnování a nakládání hnoje na salaši.

Příspěvky: 272
Registrován: 28 čer 2006 16:07
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod martasek » 14 úno 2008 01:21

Milanhájenka píše:
martasek píše:
neznalek píše:to martasek: 1.nemusis byt hned agresivní
2. my mely ND5-019 na 8011 a ten byl uchycenej jen predu u motoru, dozadu nešlo nic.. :wink:


nejsem agresivni :wink: ten crystalackej starej asi je jen ve predu videl jsem jen novejsi ale pochybuju ze by crystala zlomil celak :) na majorech je to jine videl jsem i ten uplne prvni celak co delali byl na eltricke ovladani a taky mel uchyceni v zadu

Tak to by jsi se opravdu divil jako jsem se divil já po zjištění v tvým profilu jakej jsi starej odborník traktorista, že nevystužená 8011 lupla jak jahoda jenom s čelní radlicí, když párkrát drcnul do zmrzlýho sněhu a za pár dní nato 12045 s čelňákem při vyhrnování a nakládání hnoje na salaši.


tomu se mi nak nechce verit.. spis asi zalezi co stim jezdi za ,,lidi"
dekuji za poctu :roll: :roll: ale to ze jeste studuji neznamena ze nemam zadne zkusenosti... mam svoji farmu a skolu pri tom jako bokovku od mala sedim v traktoru a uz jsem prosel nekoli podniku aby jsi mel uceleny obrazek o mych neznalostech :roll:
zetor rulezzzzzzz

Příspěvky: 92
Registrován: 24 led 2008 08:01
Bydliště: plzeňsko

Příspěvekod Lukáš Tříska » 15 úno 2008 22:39

Taky jsem už slyšel o přelomenym krystalu z čeláku. Když jsem vybíral čelák na našeho krystala tak jsem chtěl HUMPOLEC a když nám řekli , že konzole na krystalech jsou přišroubovaný jenom vpředu , proto jsme ho nevzali . Konzole přes celej traktor jsou jenom na malejch zetorech. Nakonec jsem vybral QUICKE a tam jsou konzole jako kráva silný od předku až na koncáky a ten traktor je celej vystuženej.

Příspěvky: 17
Registrován: 10 pro 2007 20:52

Příspěvekod šimon » 20 úno 2008 18:41

a jak je ten nd5 o19 uchycenej v predu

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Re: traktor

Příspěvekod Zetor 4011 » 28 úno 2008 19:18

Zdravim, zajímalo by mě, jak chodí Zetor 8011 crystal v čeláku. Čelákem myslim nějakej starej Humpolečáckej, nejlíp s rámem pod celim traktorem. Jaké jsou Vaše zkušenosti. Je to dobrý na nakládání balíků senáže, sena a slámy a hnoje apod., dobré řešení? Je mi jasný, že člověk, když chce nakládat na sněhu nebo bahně se s tim nehne. Předem dík za odpověď. :wink:

Příspěvky: 92
Registrován: 24 led 2008 08:01
Bydliště: plzeňsko

Re: traktor

Příspěvekod Lukáš Tříska » 28 úno 2008 21:50

Jak jsem již psal tak nový humpolce na krystaly nemají konzole pod celým traktorem a starý to taky nemaj( co jsem zatim viděl). Určitě ty konzole bylo možný prodloužit až na koncáky. Jestli chceš tak ti pošlu foto QUICKE konzolí na krystalu. A co můžu doporučit tak je dobré dát hlavní hydraulický čerpadlo nové ze 160 zetora.
síla sílu zmáhá

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Re: traktor

Příspěvekod Zetor 4011 » 01 bře 2008 20:16

Zdravím, fotky bych bral, předem dík. Pošli mi je na mail zetor25@email.cz Ještě by mě teda zajímalo, jak to je teda s tim rámem? Někdo tady píše, že nějakej z těch starejch Hupolečáckech čeláků měl rám až dozadu a někdo, že zase ne. Nemůžete se nějak dohodnout? Kdo z toho má bejt chytrej!!!! Ještě by mě zajímalo, kdybych ho používal na balíky senáže a nakládání kulánů v lese (jen občas), tak jestli to vydrží přední náprava a jakou ten traktor má vůbec spotřebu? Skoro každej mi zatim poradil, kvůli spotřebě Crystala do čeláku neber a vem raději 67 nebo 6945. Jenže já potřebuju levnej traktor, za dobrý peníze, kterej má slušnej výkon i na těžší polní práce a taky hlavně do toho čeláku. Já stejně uvažuju, až vydělám nějakej peníz za pár let, že pořídim nějakou 7245 a novej Humpoleckej čelák asi TL 220 a Crystala budu mít do krmňáku. Uvažoval jsem, že bych, ještě potom od Agrafy koupil ten mezikus a mohl bych používat i stroje s euro úchytem. Až bych koupil tu 7245 s novym čelákem, tak by stroje zůstaly. Co myslíte a jaké jsou Vaše zkušenosti s 8011 v čeláku. Jak by jste řešili Vy traktor s čelákem? Předem dík za odpověď.

Příspěvky: 61
Registrován: 16 pro 2010 16:21

Re: traktor

Příspěvekod kubicek106 » 23 dub 2011 08:32

Bylo by fajn v tomto tématu pokračovat. Má někdo zkušenosti s čelákem na crystalu 8011, mám totiž 8011 a příjde mi že by čelák byl více účelový, než věci na tříbod. (chtěl bych totiž nakládat hnůj, dříví na valník, zatlouci kůly pro oplocení, vložit balík slámy do stodoly do patra....)

Prosím admina o přesun do správné sekce (balíkovače a lisy jsou dost jiné téma) Děkuji

Příspěvky: 112
Registrován: 06 bře 2008 11:54
Bydliště: Rimavská Sobota Slovensko

Re: traktor

Příspěvekod Deutz-Fahr » 23 dub 2011 18:23

Podľa mňa hádať sa o tom ktorý traktor je lepší nemá cenu. Veď riesenie je také jednoduché...stačí závažie do TBZ traktoru a je po probléme. A ked je nakladač uchytený popod celý traktor tak to tiež nemá cenu sa hádať. Oboje sú vhodné.
Deutz-Fahr

Zpět na Balíkovače - lisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků