Baličky píce a strečové folie

Příspěvky: 42
Registrován: 13 črc 2007 22:55
Bydliště: Vysočina

Baličky píce a strečové folie

Příspěvekod Blažek Petr » 28 čer 2009 22:47

Zdravím všechny.Nedávno jsem s jedním známím řešil kvalitu strečových folií.Proto bych se rád zeptal na vaše zkušenosti s foliemi které používáte.Jaký výrobce jakou kvalitu za jakou cenu , zdali rozhoduje tip a výrobce baličky,barva folie atd.Už jsem pár výrobců folií vyzkoušel,ale každá měla nějakou špatnou vlastnos ať tu že se trhala nebo jiná nelepila jiná zase se špatně naváděla prostě na každé něco.Jaká je ta vaše nej :?:

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Re: Baličky píce a strečové folie

Příspěvekod maclos » 01 črc 2009 21:09

Skúsili sme už veľa značiek, ale jednoznačne ako najlepšia sa nám javí značka SILOTITE.

Příspěvky: 97
Registrován: 05 bře 2007 15:49

Re: Baličky píce a strečové folie

Příspěvekod svec » 05 črc 2009 12:56

No vidíš a mě se SILOTITE neosvedčila vždy mi začala jakoby vibrovat a pak škubla ted používám RaniWrap a ta je dle mě nejlepší alespon na mé baličce kverneland(tažené).

Příspěvky: 91
Registrován: 25 úno 2007 20:21

Re: Baličky píce a strečové folie

Příspěvekod skype » 16 črc 2009 10:27

Máte někdo zkušenosti s taženými baličkami od kvernelandu, zvažuji její koupi, udělali totiž akci :D :D

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Re: Baličky píce a strečové folie

Příspěvekod maclos » 16 črc 2009 11:14

Na aký model a za akú cenu? Je to aj s Automatom alebo klasický bowdenový rozvádzač, na koľko balíkov to chceš ročne??

Příspěvky: 91
Registrován: 25 úno 2007 20:21

Re: Baličky píce a strečové folie

Příspěvekod skype » 16 črc 2009 21:28

maclos píše:Na aký model a za akú cenu? Je to aj s Automatom alebo klasický bowdenový rozvádzač, na koľko balíkov to chceš ročne??


http://www.kvernelandgroup.cz/userdata/ ... akce09.jpg - zde je všechno napsáno, doufám že to nebude bráno jako reklama, berme to jako fotku stroje :P . Balíků by se mělo dělat asi tak 300-400 ročně. Ale ještě epřemýšlím na druhou variantou a to následující : Koupit baličku buďto Elho nebo McHale v plné automatice na dálkové ovládání s dieslovým agregátem. Nevíš v jaké cenové relaci se tyto baličky pohybují ?? Můj dealer má totiž dovolenou ... :D

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Re: Baličky píce a strečové folie

Příspěvekod maclos » 16 črc 2009 22:12

No ceny nových sa pohybujú od 8-13 000 EUR mechanické (samonakladacie) a od 13-20 000 EUR automatické (samonakladacie), klasické statické sú cenovo dosť "výhodné" napr. TANCO 280ARC stojí cca 12 000EUR, motory ani nechci vedieť čo stoja, originál pod 3500 Eur ani nezoženieš (samozrejme jedná sa o komplet aj s nádržami aj čerpadlom). My sme kúpili tento rok McHale 991 BER vo full výbave, je síce rok 2002 ale má za sebou len 8000 balíkov a doteraz sa vyrába tá istá mašina, nová v takej výbave stojí 18 000 EUR, my sme ju kúpili za polovicu z Nemecka. Väčšinu balíkov balíme na mieste, čiže za baličkou je zapnutý traktor a ja kladiem balíky a ovládam si ju diaľkovým ovládačom. Motor už mám kúpený z Ameriky nový KOHLER 2 valec 25 HP za cca 1000 EUR, čerpadlo sa doma nájde zo zetora, čiže v zime sa ide robiť komplet agregát a baličku si na miesto dotiahnem traktorom ktorým nakladám na baličku balíky a tak isto s ním aj stohujem. Ušetrí sa jeden človek a jeden traktor.
Takto ako to máme zatiaľ je to super kombinácia, verím že s tým motorom budeme oveľa mobilnejší. Denne som zabalil zatiaľ max 250 balíkov, čo je slušné.
Čiže je na tebe ako sa rozhodneš...

Příspěvky: 91
Registrován: 25 úno 2007 20:21

Re: Baličky píce a strečové folie

Příspěvekod skype » 17 črc 2009 15:00

maclos píše:No ceny nových sa pohybujú od 8-13 000 EUR mechanické (samonakladacie) a od 13-20 000 EUR automatické (samonakladacie), klasické statické sú cenovo dosť "výhodné" napr. TANCO 280ARC stojí cca 12 000EUR, motory ani nechci vedieť čo stoja, originál pod 3500 Eur ani nezoženieš (samozrejme jedná sa o komplet aj s nádržami aj čerpadlom). My sme kúpili tento rok McHale 991 BER vo full výbave, je síce rok 2002 ale má za sebou len 8000 balíkov a doteraz sa vyrába tá istá mašina, nová v takej výbave stojí 18 000 EUR, my sme ju kúpili za polovicu z Nemecka. Väčšinu balíkov balíme na mieste, čiže za baličkou je zapnutý traktor a ja kladiem balíky a ovládam si ju diaľkovým ovládačom. Motor už mám kúpený z Ameriky nový KOHLER 2 valec 25 HP za cca 1000 EUR, čerpadlo sa doma nájde zo zetora, čiže v zime sa ide robiť komplet agregát a baličku si na miesto dotiahnem traktorom ktorým nakladám na baličku balíky a tak isto s ním aj stohujem. Ušetrí sa jeden človek a jeden traktor.
Takto ako to máme zatiaľ je to super kombinácia, verím že s tým motorom budeme oveľa mobilnejší. Denne som zabalil zatiaľ max 250 balíkov, čo je slušné.
Čiže je na tebe ako sa rozhodneš...


Nevíš, kdo prodává ty baličky Tanco v Čr ??

Příspěvky: 92
Registrován: 24 led 2008 08:01
Bydliště: plzeňsko

Re: Baličky píce a strečové folie

Příspěvekod Lukáš Tříska » 17 črc 2009 15:11

Kdybych si vybíral baličku tak jedině McHale , taženou samonakládací , stojí přes 300tisíc , je to špička. TAdy máš odkaz na prodejce http://www.manatech.cz/inspirace/index.php
síla sílu zmáhá

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Re: Baličky píce a strečové folie

Příspěvekod maclos » 19 črc 2009 19:53

skype píše:Nevíš, kdo prodává ty baličky Tanco v Čr ??


Napr. http://www.dfh.cz/KONTAKTY/

Příspěvky: 97
Registrován: 05 bře 2007 15:49

Re: Baličky píce a strečové folie

Příspěvekod svec » 21 črc 2009 20:21

tak tu máme baličku taky od kvernelandu ale tu starou,ale jak koukam tak je tot to samý jen nemáme automatycký navádění folie. balička dělá ročně cca 1400 balíků a bez problému.holt kvalita.Ale jestli bych mohl radit poohlížel bych se po baličce s aktivním ramenem je to o mnohem rychlejší.

Příspěvky: 91
Registrován: 25 úno 2007 20:21

Re: Baličky píce a strečové folie

Příspěvekod skype » 21 črc 2009 22:27

svec píše:tak tu máme baličku taky od kvernelandu ale tu starou,ale jak koukam tak je tot to samý jen nemáme automatycký navádění folie. balička dělá ročně cca 1400 balíků a bez problému.holt kvalita.Ale jestli bych mohl radit poohlížel bych se po baličce s aktivním ramenem je to o mnohem rychlejší.

To máš pravdu, ale cena je tam trochu někde jinde ... ;)
nechce se mi dávat za baličku 400 tisíc

Příspěvky: 97
Registrován: 05 bře 2007 15:49

Re: Baličky píce a strečové folie

Příspěvekod svec » 22 črc 2009 11:33

Tak se koukni po starší nebo trváš na nový přeci jen na 400 balíku novou se mi zdá luxus ale to je na tobě já osobně bych už klasickou nebral.jakmyle ji pustíš potom rychle tak ti balík normálně ulítne a to i u jiných značek co je tu v okolí.

Příspěvky: 91
Registrován: 25 úno 2007 20:21

Re: Baličky píce a strečové folie

Příspěvekod skype » 25 srp 2009 22:07

Balíte někdo baličkou seno ?? aby ste to točili třeba jenom 10x ??? neplesniví to ?? dělal sem pokus zabalil sem 5 balíků a dnes sem jeden otevřel po týdnu a žádná plíseň, nic. chci zabalit cca polovinu sena co mám kvůli uskladnění ..... a mam obavi abych mi to nesplesnivilo :( to by byl průser ...
Jinak už mám baličku Vicon bw 1400 a naprostá spokojenost, zatím teda jen 100 balíků, ale šlape jak má ... spokojenost..

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Re: Baličky píce a strečové folie

Příspěvekod maclos » 26 srp 2009 06:54

skype píše:Balíte někdo baličkou seno ?? aby ste to točili třeba jenom 10x ??? neplesniví to ?? dělal sem pokus zabalil sem 5 balíků a dnes sem jeden otevřel po týdnu a žádná plíseň, nic. chci zabalit cca polovinu sena co mám kvůli uskladnění ..... a mam obavi abych mi to nesplesnivilo :( to by byl průser ...
Jinak už mám baličku Vicon bw 1400 a naprostá spokojenost, zatím teda jen 100 balíků, ale šlape jak má ... spokojenost..


Chceli sme to vyskúšať už viac krát, ale nikdy k tomu nedošlo keďže ročne si narobíme asi 15 balíkov sena, ale vyskúšaj to, a napíš niekedy v priebehu zimy ako si dopadol....
Inak myslím si, že ak máš seno suché, problém s plesňou by nastať nemal.

Příspěvky: 199
Registrován: 08 lis 2009 21:39
Bydliště: Hostice

Re: Baličky píce a strečové folie

Příspěvekod JJaris » 23 pro 2009 00:16

skype píše:Balíte někdo baličkou seno ?? aby ste to točili třeba jenom 10x ??? neplesniví to ?? dělal sem pokus zabalil sem 5 balíků a dnes sem jeden otevřel po týdnu a žádná plíseň, nic. chci zabalit cca polovinu sena co mám kvůli uskladnění ..... a mam obavi abych mi to nesplesnivilo :( to by byl průser ...
Jinak už mám baličku Vicon bw 1400 a naprostá spokojenost, zatím teda jen 100 balíků, ale šlape jak má ... spokojenost..


A proč to balíš? máš to seno ukladněné venku?

Zpět na Balíkovače - lisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků