Malý, na provoz jednoduchý balíkovač

Příspěvky: 17
Registrován: 28 čer 2010 13:32
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Malý, na provoz jednoduchý balíkovač

Příspěvekod soptik85 » 28 čer 2010 13:57

Zdravím,
nevím, jak začít. Je to týden co umřel táta. Nechal tady po sobě zasetá pole, louky... Přemýšlela jsem co dál, jestli prodat/neprodat. Nakonec jsem si řekla, že to zkusím nějak zvládnout. Co půjde dám do pronájmu, ale chci si nechat cca 1,5ha na seno pro 2 koně a půl ha na oves. Do teď nám chodil balíkovat jeden místní zemědělec. Jenže ten má svých 90ha a jsou to vždycky nervy, jestli se to stihne a nezaprší do toho. Ke všemu mi bylo naznačeno, že už s ním nemám počítat. K dispozici mám Zetor 7011. Jsem ženská, technický antitalent. Měli jsme starý, německý balíkovač. Byla jsem schopna ho zapnout, ale když nastala porucha, tak jsem si nevěděla rady. Scháním proto nějaký menší, na provoz "jednoduchší" (pokud se to dá tak říct) balíkovač. Na netu jsem narazila na tento. Prosím, znáte někoho či máte sami zkušenost s tímhle lisem http://www.koppl.sk/krajina.html#balikovac ? Cena by měla být cca 6500eur bez nosiče. Je to celkem hodně peněz, ale láká mě ta jednoduchost. Případně, prosím, o jiný typ. Klidně i za traktor, např. http://www.somejh.cz/prodej/lis-na-kula ... -2-33.html.

Nebo se na to vykašlat??? :cry:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Malý, na provoz jednoduchý balíkovač

Příspěvekod farmářJH » 28 čer 2010 14:48

Ahoj,
tak vykašlat ne. Ty jsi od JH? že jsi dala odkaz na Somáky.
Pokud jsi tady, radši ti dohodnu někoho s lisem, pokud ne, chceš si to dělat sama, s přítelem, bratrem či to je jedno, tak bych volil asi hranaté balíky a menší model Forschrittu.(starej enderáckej lis, díly na to ještě jsou)Mám ten větší, prý vysokotlaký a je to zbytečné.
Ty malé kulaté balíky jsou podle mne dost ekonomicky nezajímavé, je to hezké,ale to je tak pro králíky.
Sama žena to se nadřeš,hlavně co se týká servisu, údržby.....
Kdybys byla odtud, šlo by s tím snad něco provést a nakontaktovat, pokud ne, těch starostí bude samozřejmě více,ale to asi znáš.
Držím palce.
PS: ha a půl by šlo i volné, to není taková darda práce.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 17
Registrován: 28 čer 2010 13:32
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Malý, na provoz jednoduchý balíkovač

Příspěvekod soptik85 » 28 čer 2010 15:01

Jsem z Moravskoslezského kraje. Známý mi doporučil, ať se koukám po tomhle typu. Proto jsem hodila tenhle odkaz. Právě že z té technické stránky mám obavy. Pokud vše pojede tak jak má, tak to bude v klidu. Jenže jak nastane porucha, tak budu nahraná...Radši bych byla právě za ty malé, hranaté balíky. Jsou pro mě jednoduchší na manipulaci. Nyní to dělá 7,5 ha luk a budu doufat, že si část někdo vezme do pronájmu (i když se mi to ani trošku nelíbí, ale nic jiného nezbývá). Prosím, tedy o konkrétní typ, který mám hledat v inzerci. Nyní mi pomáhá přítel, jenže k tomu prostě nemá vztah... :roll:

A co tenhle? http://stroje.bazos.cz/inzerat/6460981/ ... -KRONE.php

Vážně tápu...prostě nevím.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Malý, na provoz jednoduchý balíkovač

Příspěvekod neznalek » 28 čer 2010 15:35

Zdravím, půdu každopádně neprodávat :wink: , do nájmu nebude problem dát, v dnešní době je to pudu velký zájem. Nicméně k tématu, jakykoli jety stroj (vlastně i nový) je jen stroj, ktery představuje vždycky nejakou možnost závady, vyžaduje udržbu a investice. Nejlepsí volba by byl stroj nový, třeba z těch odkazů, ale na 1,5ha se nic takového urcitě nevyplatí. Být Vámi, tak si seno nechám lisovat, pokud tato možnost není, svážel bych seno volně (při tak malé vyměře, bych to viděl jako možná méně pracné než ty balíky). V nejhorším a zároven nejjednoduším případě bych 1,5ha koníkum oplotil at se mají a těch pár balíků na zimu bych koupil .. pokud dobře počítam, vychází mi nejakych 30 velkých balíků na dlouhou krmnou sezonu....což je investice nejakých 10tis, v případě, že je to seno s kvalitní a včetně dopravy :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 195
Registrován: 23 lis 2009 15:03

Re: Malý, na provoz jednoduchý balíkovač

Příspěvekod bigbul » 28 čer 2010 22:22

Ahoj,jsem taky Moravskoslezkého kraje okr N.Jičín, napiš mi odkud jsi ,kdybys byla někde z okolí možná bych ti mohl nějakým způsobem pomoci,byl jsem ve stejné situaci jako ty .
Naposledy upravil bigbul dne 06 črc 2010 15:19, celkově upraveno 1

Příspěvky: 17
Registrován: 28 čer 2010 13:32
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Malý, na provoz jednoduchý balíkovač

Příspěvekod soptik85 » 29 čer 2010 08:18

Moc děkuji za tvou nabídku. Bohužel, bydlím trošku dál. Jsem z okr. F-M, cca 15km od Třince. Je to děs...snad to nějak zvládnu. :roll:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Malý, na provoz jednoduchý balíkovač

Příspěvekod farmářJH » 29 čer 2010 13:05

ten co jsi dala zvládne sto ha jako nic,ale ono to není jen o lisu.
Ten Fortschritt 442 stojí kolem 20tisíc, plus mínus autobus, dělá malé hranaté. To, co jsi dala ty je tak za 200tis. na kulaté,že. Na druhou stranu síť je síť a když k tomu přidáš foliování, nepotřebuješ stodolu.Ovšem finančně jsi někde úplně jinde.Na jeden a půl hektaru je to fakt zbytečné, na sedm a půl trávy už je to fajn, pokud máš čelní nakladač.
Ale pořád je to slušnej výdaj.
Zvládnete kde co, jako všichni...prostě nebudete mít na výběr. Tak to je.Zlomte vaz.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 195
Registrován: 23 lis 2009 15:03

Re: Malý, na provoz jednoduchý balíkovač

Příspěvekod bigbul » 29 čer 2010 13:21

Ahoj,mám otázku ten lis ještě máš nebo co je to za typ?Od Třince jsi z které strany od Frýdku nebo za Třincem na Jablunkov?

Příspěvky: 17
Registrován: 28 čer 2010 13:32
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Malý, na provoz jednoduchý balíkovač

Příspěvekod soptik85 » 30 čer 2010 11:45

Lis jsme bohužel prodali. Byl dost poruchový. Jsem směrem na F-M.

Příspěvky: 2
Registrován: 24 srp 2010 09:11

Re: Malý, na provoz jednoduchý balíkovač

Příspěvekod jiřina » 24 srp 2010 10:42

farmářJH píše:ten co jsi dala zvládne sto ha jako nic,ale ono to není jen o lisu.
Ten Fortschritt 442 stojí kolem 20tisíc, plus mínus autobus, dělá malé hranaté. To, co jsi dala ty je tak za 200tis. na kulaté,že. Na druhou stranu síť je síť a když k tomu přidáš foliování, nepotřebuješ stodolu.Ovšem finančně jsi někde úplně jinde.Na jeden a půl hektaru je to fakt zbytečné, na sedm a půl trávy už je to fajn, pokud máš čelní nakladač.
Ale pořád je to slušnej výdaj.
Zvládnete kde co, jako všichni...prostě nebudete mít na výběr. Tak to je.Zlomte vaz.

zdravim ja bych osobně K-442 nechtěl bili v jzd a furt zlobilo vázání ja mam MF-20 asi 9let a zatim bez větších problemu lisuju stim po okolních vesnicich kolem 2000-2500balíku zaleží na co narazíte před tím jsem měl welgre AP-41 ten špatně vazal musel jít pryč tak hodně štěstí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Malý, na provoz jednoduchý balíkovač

Příspěvekod farmářJH » 24 srp 2010 23:02

mám jeden co váže skvostně.Důležité je ho čistit a mít správně napnuté provázky. :wink: O mazání nemluvím, to je samozřejmost u každého stroje.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Zpět na Balíkovače - lisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků